Jürgen Klopp

Finały nauczył się w zasadzie wygrywać. To zawodnicy przegrali mecz nie on. Mamy największą nieskuteczność w PL jeśli chodzi o wykreowane okazje a ich wykorzystywanie. Chyba kluczowym elementem poprawy tego stanu jest ściągnięcie topowej 9 której nie mamy od wielu lat. Ostatnim kozakiem na środku był Suarez więc kawał czasu mija.

Póki nie będzie kozaka na środku i nie usprawnimy pomocy to będziemy frajerem. Kupimy 9 oraz solidnych pomocników to ten zespół dopiero odżyje i zacznie hurtowo wygrywać kolejne trofea.

4 polubienia

Ale błędy popełnił. Np. od początku trzeba było wystawić Jotę a Diaza wpuścić z ławki na podmęczonego rywala. Klopp postawił wszystko na jedną kartę - albo ich zdominujemy i wygramy w pierwszej połowie albo przegramy. No i przegraliśmy

Po fakcie każdy wie, co należało zrobić…

1 polubienie

Analiza wsteczna zawsze skuteczna. :slight_smile:

3 polubienia

Dokładnie, Klopp dalej nie umie wygrywać finałów. Dlatego między Kijowem, a Paryżem sięgneliśmy po drodze po Lige Mistrzów, Premier League, Superpuchar Europy, Klubowe Mistrzostwa Świata, Puchar Anglii i Puchar Ligi Angielskiej :slight_smile:

7 polubień

Okaże się zaraz, że to są wyjątki potwierdzające regułę :laughing:

“Dajcie mi czlowieka, paragrafy się znajdą”

1 polubienie

No cóż, z Tottenhamem wygraliśmy bo po prostu byliśmy od nich dużo lepsi, im brakowało doświadczenia w takim meczu. No i ten karny na początku ustawił spotkanie. Ja tam wiedziałem, że Real wygra. Raz, że oni zawsze mają masę szczęścia a dwa to, że Klopp nie umie wygrywać z zespołami Ancelottiego. Żałuję, że nie postawiłem na Real, przy kursie 1-3,5 można się było solidnie wzbogacić, to by mi osłodziło porażkę

No skoro wiedziałeś to faktycznie głupio, że nie postawiłeś :slight_smile:
Pisałeś wcześniej, że Klopp nie umie wygrywać finałów. To nieprawda, po porażkach z Sevillą, City w Carabao Cup i Realem w LM wygraliśmy 3x finał z Chelsea, raz z Tottenhamem + KMŚ. Do tego prawie co sezon taśmowo wygrywamy w lidze, gdy wiemy, że nie ma już miejsca na błędy. Mental Kloppa i drużyny jest mocny i sam Jurgen jak najbardziej posiada umiejętność wygrywania finałów.
A że z Realem się nie udało… Trudno, taka jest piłka. Real wcale nie był od nas lepszy (a właściwie to od początku fazy pucharowej nie był lepszy od żadnej drużyny, z którą się mierzył), ale udało im się powyciągać wyniki.
Jestem pewien, że Klopp wyciągnie odpowiednie wnioski i wrócimy jeszcze silniejsi jak po każdej porażce za jego kadencji :wink:

1 polubienie

Myślę, że w nowym sezonie Klopp powinien wdrażać pomału wychowanków/młodzież z Akademii do pierwszego składu. Oczywiście jeżeli wynik wynosi 3:0 czy 4:0 i zostaje 10 minut do końca spotkania, to moim zdaniem powinien wpuścić jakiegoś młodego zawodnika. Trenowanie i siedzenie na lawce rezerwowych to nie to samo, co udział w spotkaniu. Kadra nam się starzeje, a następców nie widać. Nie musi to być od razu drugi Gerrard.

1 polubienie

Słuszna uwaga, zwłaszcza że będzie dostępne 5 zmian w lidze. Liczę, że w krajowych pucharach i lidze minuty otrzymają Morton, Gordon i Bradley (chyba że przyjdzie Ramsay, wtedy powinnien iść na wypożyczenie)

Jürgen Klopp obchodzi dzisiaj swoje 55 urodziny (trochę brakuje newsa na stronie głównej). Jürgenowi trzeba życzyć przede wszystkim zdrowia, ponieważ ono jest w życiu najważniejsze, a ponadto szczęścia w życiu osobistym oraz tym zawodowym. Świetnie, że przedłużył kontrakt do 2026 roku i oby ta wspaniała podróż z Liverpoolem trwała jak najdłużej! :smiley:

7 polubień

Niech “60” też świętuje jako manager Liverpoolu! :bouquet:

2 polubienia

Liverpool with Jürgen Klopp:

:arrow_forward: Won Premier League after 30 years.
:arrow_forward: Won Community Shield after 16 years.
:arrow_forward: Won FA Cup after 16 years.
:arrow_forward: Won Champions League after 16 years.
:arrow_forward: Won UEFA Super Cup after 14 years.
:arrow_forward: Won League Cup after 10 years.
:arrow_forward: Won Club World Cup for the first time in history.

What a coach! :clap:

2 polubienia

Co tu się porobiło😥
LM po 14 latach!

What a coach :grinning: :red_circle:

Czas zacząć dublować trofea!

3 polubienia

Guardiola nie pokonał Kloppa od 07.02.2021.

Jak myślicie, ostatni sezon Kloppa?

:wink:

Klopp po meczu powiedział, że … murawa była … sucha

xDDDDD

Ostatni sezon Jurgena Kloppa w Borussi Dortmund zaczął się wygraną w superpucharze Niemiec z Bayernem Guardioli 2:0 co mogło sugerować dobrze zapowiadający się sezon.
Dodatkowo transfer świetnego napastnika - Ciro Immobile, który okazał się niewypałem
Potem nadszedł czas rozgrywek ligowych a tam 18 miejsce po 19 kolejkach, sporo kontuzji wyraźna stagnacja i zmęczenie zawodników a w środku pola odstawiający buty na kołek Kehl
Sądzę że u nas aż tak źle nie będzie jednak jakieś tam podobieństwa widać.

2 polubienia

Ciekawostka