Jürgen Klopp

Ty tak serio? Powiedz, że to jakaś marna prowokacja

To przecież Abes, więc sam sobie odpowiedz na pytanie :stuck_out_tongue:

1 polubienie

SEB wrócił?! Składnia się zgadza, chyba że to jakieś nowe wcielenie trollingu w starym stylu :smiley:

Ja myślę, że Gerrard to dla nas lekarstwo, jego Aston Villa traciła mało bramek i podobała się każdemu masochiście. #GerrardIN

1 polubienie

Tak to ja, SEB/Abes.

O tym co dzisiaj widzimy pisałem już jakiś czas temu. Nigdy nie byłem zwolennikiem FSG i Kloppa i zawsze uważałem, że prędzej niż później to skończy się totalną katastrofą.

To co dzisiaj widzimy jest właśnie wcześniej wspomnianą katastrofą.

Nie prawda, tylko ja z całego forum o tym pisałem. Wy mnie krytykowaliście za fatalistyczne prognozy
Obraz

Skoro nigdy nie byłeś zwolennikiem Kloppa to musiałeś być bardzo rozczarowany jak w ciągu kilku lat doprowadzał nas do 3 finałów LM, z czego zgarniał 1 LM i PL

3 polubienia

Nie zna się na transferach

Tymczasem Van Dijk, Mane, Salah, Wijnaldum, Matip, Konate, Fabinho - widzisz mnie???

Jasne, że to nie jest wyłącznie jego zasługa ale myślę że jednak miał jakiś wpływ na te transfery, które po czasie okazały się wręcz perfekcyjne xdd

Tak gwoli ścisłości to akurat Salah nie był jego pierwszym wyborem (nie wiem jak z resztą), co pokazuje że trener czasami powinien po prostu dać opis zawodnika, którego potrzebuje, bo w klubie są też inni, którzy się również znają na piłce, nie tylko Jurgen. Pytanie tylko kto odpowiadał w największym stopniu za wybór Egipcjanina i czy czasami nie ma go już w klubie (Edwards).

Cześć! Mam pytanie w zasadzie do wszystkich. W wielu klubach, gdy zawodnikom coś nie pasuje, to grają na zwolnienie trenera. Czy uważacie, że my obecnie mamy do czynienia z takim właśnie zjawiskiem? Ja już zaczynam się nad tym zastanawiać, bo gdy wydawało się, że limit naszych nieszczęść został wyczerpany, to pojawiły się kolejne głupie porażki - z Nottingham Forest i Leeds United. Zobaczcie, że zupełnie inaczej przykładamy się do meczów Ligi Mistrzów, a inaczej to wychodzi w lidze. Potrafimy wygrać 9-0 z Bournemouth czy ograć mistrza Anglii, żeby następnie wiele innych meczów w idiotyczny sposób przegrać albo zremisować. Wytłumaczcie mi, o co tutaj chodzi? Kontuzje kontuzjami, zajechanie zajechaniem, ale na litość! My mówimy o porażkach z czerwonymi latarniami ligi! Oby tylko wewnątrz drużyny nie było jakiegoś kwasu, bo najtrudniej jest coś zbudować, a zburzyć najłatwiej.

Wątpię.

Po prostu cały skład jest wypalony do cna. Cała formuła którą tuaj została stworzona w ciągu ostatnich 7 lat własnie dokonała żywota. Oprócz bramkarza wszyscy są bez formy, zagubieni. Ich psychika też jest słaba, brakuje pewnosci siebie. Klub zakończy sezon w okolicach 10 miejsca, w kwietniu Klopp powie że odchodzi i tyle.

1 polubienie

Wystarczy spojrzeć na reakcje Robertsona po stracie drugiego gola w ostatnim meczu. Był załamany. Oni się po prostu skończyli. Klopp musi zbudować nową drużynę. Wątpię jednak, że da radę, ale pisałem juz o tym po meczu z NF.

Zespół gra praktycznie jednym składem co 3 dni, bez sensownych opcji z ławki, bo jest natłok kontuzji. I grają nie ci, którzy są w najlepszej formie, a ci którzy są w stanie wyjść na boisko.
To nie zostaje bez wpływu na wyniki, jak dwa lata temu.

Według mnie te wyniki to kwestia wielu czynników, ale na pewno nie grania pod zwolnienie Jurgena. Przede wszystkim dramatyczne przygotowanie do sezonu i mnóstwo kontuzji z tego powodu, ale to nie powinno chyba nikogo już dziwić po sezonie 20/21. Druga rzecz z tym związana to martwa pomoc w osobach Fabinho, Hendersona, wcześniej Milnera, dzieciaka Elliotta i robiącego swoje zwody 60 metrów od bramki rywala z których nic nie wynika Thiago. Chodzi o to, że ciężko w Premier League wygrywać mecze, kiedy masz TOP 5 najgorszych środków pomocy w lidze. Bo nawet ta czerwona latarnia Leeds wczoraj pokazała w tej formacji większe jaja od naszych zawodników, o meczu w Nottingham nie wspominam nawet, bo wiadomo, że jak gramy na wyjeździe to nie ma drużyny Premier League, która by nie przejechała się po Fabinho, Elliocie i Hendersonie. Trzecia sprawa to obecność zawodników typu Gomez, czy TAA, którzy sami strzelają sobie bramki w większości meczów. Naprawdę najpierw sami ustabilizujmy grę i nie popełniajmy błędów w tyłach, a potem zacznijmy myśleć o czymkolwiek. Dodajmy do tego brak lidera na boisku, TOP 3 najgorszych ławek w lidze z tym wchodzącym Jonesem i oto opis typowego średniaka ligowego z celami Manchesteru City wydającego mniej na wzmocnienia kadry niż Aston Villa czy tam inny średniak ligowy.

1 polubienie

Jak można wątpić, że Klopp potrafi zbudować drużynę, jak już dwa razy w swojej karierze zbudował dwie wielkie drużyny, w tym raz potwora, który zamiatał całą Europę oraz wielkiego Pepa Guardiolę? XD
Takiego wylewu bzdur i durnot na tym forum nie było chyba od czasu, gdy każdy się jarał jak to będzie pięknie jak VAR wprowadzą

Ja tylko zastanawiam się nad jedną rzeczą. Czy my faktycznie wzorem sezonu 2020/2021 się ogarniemy w drugiej połowie kampanii, czy kryzys się jeszcze bardziej pogłębi. Coś czego absolutnie bym nie chciał, to odejście Kloppa, bo to wielki trener i nikim lepszym go nie zastąpimy. Nawet wolałbym spisać ten sezon na straty i wejść w nowy sezon z Jurgenem i jego przebudową składu, niż rozpocząć nową kampanię z kimś innym. To byłby już zupełnie inny klimat i uważam, że zmianą trenera moglibyśmy sobie jeszcze bardziej zaszkodzić. Ja wiem, że obecnie Liverpoolu w Premier League nie da się ze spokojem oglądać, ale szanujmy Jurgena, cieszmy się, że tu jest i przeczekajmy tę “burzę” bez zbędnych epitetów. To jest drugi kryzys za jego kadencji od momentu kampanii 2020/2021, natomiast ten poprzedni został szczęśliwie zażegnany. Mam nadzieję, że jeśli faktycznie, tak jak piszecie, nie ma kwasu w drużynie, to trzeba spokojnie ten czas przeczekać, by znowu wystrzelić.

Ale ani w Dortmundzie ani w Liverpoolu nie budowal na swoich zgliszczach. To zasadnicza różnica.

Nie wydaje mi się, żeby takie coś miało miejsce. Klopp ma chyba niepodważalną opinię w klubie. Brakuje mu planu B, gdy nie idzie, pierwsi tracimy bramkę, drugą, trzecią itp. Został kupiony Carvalho, Szymborska pisała, że “Nic dwa razy się nie zdarza” ale może akurat jakaś jego akcja, strzał, podanie pozwoliłoby zainkasować 3 punkty w meczu z Leeds? Nie strzelamy z dystansu. Rzuty wolne…nawet nie ma o czym pisać.

Zmiany są przeprowadzane za późno, nie ma tam jakości. Jasne, mamy kontuzje, ok, jest to problem ale skąd on się wziął? Zły okres przygotowawczy, brak lekarza, itp. itd. Gracze rezerw też nie są ogrywani, patrzenie z trybun czy z ławki to nie to samo. Moze nie marzę o drugim Carragherze czy Gerrardzie ale chciałbym widzieć w końcówkach spotkań, na ostatnie 10 minut ogrywania młodzieży.

Cały nasz trzon obniżył loty - jedynie Allison i Salah grają swoje. Van Dijk moze i gra tak, żeby pojechać na MŚ albo po prostu już będzie obniżka formy. Dziwne tylko, że dotyczy to większości naszych graczy. Wcześniej może udawało się jakoś maskować pewne mankamenty np. TAA gdy wygrywaliśmy.

Mam też jeszcze jedną teorię, po prostu staliśmy się przewidywalni i rywale nas rozpracowali.

Rok w rok się o tym mówiło, a i tak wygrywaliśmy. Brakuje teraz materiału, który się zużył.

Klopp musi zostać. Choćbyśmy skończyli sezon na 10 miejscu. Tylko on będzie potrafił to ogarnąć. Żaden Tuchel ani Pochettino.

Zasłużył na to. I u właścicieli i wśród kibiców. Dał nam tyle pięknych chwil. Bardzo mnie cieszy, że nawet jednej plotki nie ma o jego odejściu. Właściciele wiedzą, że niskim kosztem zbudował potęgę.

Po prostu nie nastawiajcie się już na nic w tym sezonie. Obserwujcie, bo w takiej sytuacji u nas Jurgen jeszcze nie był.

Jest tragicznie? Jest. Może być jeszcze gorzej? Może być. Ale to jedyny trener na świecie, gdzie byłbym spokojny, że zajmując w lidze 10 miejsce - to w kolejnym sezonie będziemy nie do zatrzymania. Ta podróż się jeszcze nie skończyła. I niech trwa. Wiele lat.

Ten człowiek jest stworzony dla naszego klubu.

16 polubień