Jürgen Klopp

A finalnie okaże się, że dostał od dziecka bo ładny kolorek i do kurtki pasuje :laughing:
Chociaż te nawiązania do New York Yankees i Red Sox, o których na początku wspomniał @unnamed dają do myślenia. Jakby żółta kartka od Kloppa dla FSG.

1 polubienie

Zespół jest wypalony. Zeszły sezon ich wykończył, zarówno fizycznie jak i psychicznie. Walczyli do końca w każdym możliwym meczu, po to żeby na ostatniej prostej po raz kolejny przegrać dwa najważniejsze trofea. Po takim czymś nie jest łatwo się podnieść, znowu mieć wiarę że wysiłek przyniesie efekty. Do tego prawdopodobnie błędy poczynione w okresie przygotowawczym, brak lekarza klubowego, kontuzje, starzejący się liderzy. W efekcie nie biegają, nie presują, nie “gryzą murawy”.
Niedawno widziałem jak zawodnik jednej z drużyn PL rozpłakał się po zmarnowaniu sytuacji w końcówce meczu i uderzyło mnie jak inna była to reakcja od naszych graczy - jakieś uśmieszki, kręcenie głową albo obojętność.
Nie wiem jak tę sytuację zmienić, czy wystarczy dotrwać ten sezon do końca (na pewno będą mniej zmęczeni bo z jednego pucharu już odpadliśmy, z drugiego i CL pewnie też do marca wylecimy), uzupełnić i zgrać skład i próbować jeszcze raz, czy farmuła już się wyczerpała i zespół trzeba budować od nowa? I zastanawiam się czy Jurgen wie, bo u niego też widać te uśmieszki a czasem sprawia wrażenie bezsilnego i nie próbuje robić żadnych stanowczych kroków by coś zmienić.
Czy jeśli nic nie wygramy w tym sezonie i nie dostaniemy się do CL to postawi się do dyspozycji zarządu czy będzie miał jeszcze pomysł i energię na odbudowę zespołu i pociągnięcie ludzi za sobą? Oby się ogarnął i dostał wsparcie właścicieli bo jest najlepszym co spotkało ten klub od wielu lat i nie widzę nikogo kto mógłby go z sukcesem zastąpić.

3 polubienia

Te statystyki z wykresu wyglądają bardzo niepokojąco, o ile dystans można zrozumieć, skoro mamy bardzo wysokie posiadanie piłki, o tyle pozostałe dwie świadczą o zapaści formy fizycznej.
Jak te dane wyglądają u naszych rywali z TOP 6?

Tu sie z Tobą zgodze. Mam wrazenie, ze koncowka poprzedniego sezonu nie odbila sie tylko na naszej gablocie, ale przede wszystkim na psychice tego skladu i Kloppa.

Dla tych, którym brakuje motywacji po przegranej w końcówce sezonu, wypaleniu, zmęczeniu itp polecam serial “Ostatni taniec”. Michael Jordan i spółka pokazuje na czym polega determinacja, walka, motywacja.

1 polubienie

Jordan to sportowy gigant - geniusz koszykówki, a u nas kapitanem jest miękka faja Henderson, który podobno i tak ma największe jaja w drużynie, co stawia nas w przerażającym świetle :smiley:

1 polubienie

Ej nie mów tak, bo my też jakby nie patrzeć mamy swojego Jordana tylko, że piłki nożnej😁

Ogólnie chciałem dodać jeszcze, bo źle w klubie się dzieje i za największego winowajcę się często uważa Jurka. Ja kiedyś tez miałem moment zwątpienia w Kloppa. Było to w sezonie 16/17, gdzie wydawało się, że po fajnym początku ( zmiana nastawienia, finał LE). Jorgus doszedł do ściany, nie zmieniał taktyki/zawodników. Czesto przegrywaliśmy z teoretycznie słabszymi drużynami. Momentami miałem wrażenie, że gościu jest niereformowalny.
W następnych kilku latach jednak udowodnił, że miał racje.
Poczekajmy trochę, może znów się okaże, że on wie co robi i wyjdziemy z tego kryzysu silniejsi niż kiedykolwiek.

Szkoda chłopa. Jak się nie postawi FSG i nie przejdą do ofensywy transferowej, to sportowo wrócimy do punktu wyjścia, kiedy przejmowali nas amerykańce.

1 polubienie

#kloppout
to juz jest zenada kompletna. jedyne do czego sie w tym momencie nadaje jurgen to do stania z rozdziwaionym ryjem. zmieny w kazdym meczu jak nie zle to za pozno. jak juz robi to kuaoisfh tez nie te co trzeba, jedna taktyka przez 6 lat ale co poradzic jak w kazdym meczu jest 3 obroncow przy salahu i nie dziala. zmiec cos do chu.a w koncu. albo daj wyzej linie obrony w nastepnym meczu bo to przeciez tak wyszlo ze jakis mitoma co 3 minuty ma wolne pole przed soba co. jebany zgred bez jakiegokolwiek atutu taktycznego za to z talentem to zajechania pilkarzy i marnowania potencjalu.
dawj fabinho oxa i hendo w nastepnym znowu.

Ja bede z Jurgenem do konca bo on dal mi wiare w ten zespol i wiara dalej jest potrzebna, bardziej niz kiedykolwiek wczesniej. Mam nadzieje ze on naprawi pompe w tym szambie by znowu zaczela pracowac i wylac cale brudy jakie sie w nim zapelnily.

24 polubienia

Mimo, że jestem jednym z większych zwolenników Jurka, to dziś go tylko usprawiedliwia jedynie to jeśli gra pod transfery. Jeśli to jest najlepsze, co potrafi z tej drużyny wyciągnąć, to chyba muszę go zmienić na stanowisku i zrobić porządek w klubie :sweat_smile::sweat_smile:

I kto za Kloppa? Klopp to najlepsze co spotkało ten klub. Murem za Jorgusiem. Można go krytykować, ale zwalnianie jest debilizmem.

23 polubienia

Nikt przy obecnym stanie zespołu nie jest w stanie mu pomóc, żaden trener. To trzeba przeczekać, a Klopp u nas zostaje do końca kontraktu.

1 polubienie

Zanim cię zbanuje kolego to chciałbym się zapytać czy w niedalekiej przeszłości doznałeś urazu głowy bądź udaru?

14 polubień

ta napiszcie jeszcze ze to wina zarzdu a jorgusia kochajcie bo wygral jakies zenujace 6 pucharow w 8 lat

to wina zarzadu ze klopp nie umie reagowac na boiskowe sytuacje i ma ulubiencow ktorych wystawia niezaleznie od formy

Jeśli ja dostanę propozycje to chętnie go zmienię, w innym wypadku wolałbym jednak go zostawić :grin:

Klopp z niedojrzałych owoców wycisnął najlepszy sok jaki mógł. Aktualnie sok jest nie do wypicia, bo owoce to w większości spady i robaczywe.

@josif tu nie ma sensu banować ludzi za sam fakt, że emocje po meczu są mocniejsze niż rozsądek. Ludzie szukają ujścia swojego żalu i forum poniekąd pełni taką funkcję.

1 polubienie

Jurgen powiem szczerze wielokrotnie mnie irytuje swoimi decyzjami ale to ojciec sukcesu tego klubu. Zmienil jego DNA z przegrywów w wierzących. Dal nam sukcesy na ktore wielu starych kibicow po prostu nigdy sie nie doczekalo. Jak mozemy byc za tym by go zwolnic? Tutaj potrzeba wierzyć, je#nąć pięścią w stół i naprawic ten wózek.

Dla mnie mozemy zagrać i w LKE w przyszlym sezonie. Jestem cierpliwy, ale nagłówek o zwolnieniu Kloppa będzie po prostu czymś co mną nieźle wstrząśnie i dobije. Odejście Niemca byloby tragedią dla tego klubu i dla kibiców którzy bardzo dlugi okres swojego życia spedzili na oglądaniu tej pieknej ery.

4 polubienia