Jürgen Klopp

i kto by niby grał na prawej? Elliott?

Przepraszam co robi? Co kreuje? My nic w tym meczu nie kreujemy, Real popełnił 3 błędy z których nawet nie potrafiliśmy skorzystać.

W 55 minucie miał zrobić jedną rzecz, podać do wolnego Nuneza i absolutnie to spartolił, podanie w prostej linii, bez nikogo w okolicy. Ale podał tak jak strzela ostatnio, czyli za lekko.

Everlast, chętnie bym go zobaczył, bo gram tam raz w tym sezonie i był to bardzo dobry występ, bo uwaga - to jego naturalna pozycja.

down: On ich nie wyciągał, jakby tam stał Ryż Wiliams to też by ją przejął, bo akurat w jego strone kopali, bez żartów.

5 polubień

No super, ale ktoś te błędy wyciągnął.
To po podaniu Salaha sytuacje najlepsze w tym meczu miał Nunez i Jota.

No super. Czyli klasycznie. Każdy by zrobił, a jednak nikt inne tego nie robi. Super logika.

Jak to jest, ze innym nie spada piłka pod nogi, albo nie znajdują się tam gdzie powinni.

z jego szybkościa i słabym dryblingiem? Ja go tam kompletnie nie widze, a że zagral jeden dobry mecz to nic nie znaczy. Że gral tam dobrze w Championship tez nic, bo Carvalho tez mial bardzo dobre liczby a u nas nawet nie wącha murawy

1 polubienie

Nasi pomocnicy mają zakaz dryblingu, więc ja nie wiem czy jest taki słaby. Salah w tym sezonie ma tendencje do wbiegania w obrońców w prostej linii.

Myślę, że nasza gra po tych zmianach popiera jednak moje słowa, bo jakim cudem my nie przegrywamy tu 3/4-0 w drugiej połowie nie mam pojęcia.

Chaos, straty, wrzutki na widmo Nuneza.

Zmiana Milner - OX, tego to już kompletnie nie rozumiem.

Tam na ławce chyba i tak już nikt inny nie został :')))

Wpuszczenie Carvalho w 90+1 przy doliczonych 2 minutach to majstersztyk. Aż dziwne, że losy meczu się nie odwróciły.

12 polubień

“We had really good moments”

“We believed until Madrid scored first goal”

Ja bym na miejscu takiego Carvalho złożył transfer request, jeśli Klopp zostałby na kolejny sezon. To było obrzydliwe zachowanie ze strony Jurgena. Odpyskowałbym + transfer request.

Obrzydliwa druga połowa, żenująca. Bardzo wstydliwe pożegnanie z LM. Zero walki, nijakość, jałowość.

5 polubień

Osobiście uważam, że to kolejny mecz Kloppa z rzędu którym daje dużo paliwa dla zwolenników jego zwolnienia.

Skład ustawiony na Bournemouth wyglądał jakby analizowali z Lijndersem mecz z United a nie z drużyną która prawie wyszarpała remis z Arsenalem, prowadząc 2-0 (i to na wyjeździe). Wystawienie Bajcetica i Elliota w pierwszym składzie pokazuje jak lekceważąco podeszło się do tematu, a wraz z nim lekceważące nastawienie drużyny. Jeszcze do tego wysoko ustawiona linia obrony, serio? Przy takich lukach w formacji defensywnej? Zresztą nie pamiętam żeby to kiedykolwiek zadziałało nawet w naszym najlepszym okresie. Dodatkowo po pierwszej połowie nie widać było tego co potrafił zawsze Jurgen czyli zmotywować zawodników aby walczyli do ostatniej minuty o odwrócenie wyniku spotkania (choć tutaj kluczowa kwestia to możliwe wypalenie większości składu).

I o tyle co cały ten wywód o meczu z Bournemouth można by było usprawiedliwiać jeszcze parę godzin wcześniej, że np. grali na mniejszych obrotach itp. żeby szykować się na Real ale dzisiejsze spotkanie pokazało coś zupełnie innego. O decyzjach Jurgena w tym meczu nie będę się rozwodził bo przedmówcy już to zrobili.

Oczywistą rzeczą jest, że mamy problemy kadrowe, więc Klopp też łatwego zadania jako szkoleniowiec nie ma (nie będę wnikać czyja to może być wina bo to inny temat a liczy się tu i teraz). Ale i tu niestety jest kolejny problem czyli brak refleksji i chęci zmian czy to w sztabie medycznym, treningach czy sposobu gry.

Uwielbiam Kloppa i ciężko mi wyobrazić sobie Liverpool bez niego. Ale jego praca w ostatnim czasie niestety nie daje powodów do zadowolenia, szczególnie w kontekście długofalowym. No bo czy trener, który nie uczy się na błędach i ciągle uparcie powiela te same błędy, schematy, a obecnie podejmuje wręcz irracjonalne decyzje to dobry prognostyk na przyszłość?

2 polubienia

Podstawowe pytanie brzmi: czy zagubiony najwyrazniej w tym wszystkim Jürgen zdola odbudowac siebie oraz druzyne?
Niestety ale ja osobiscie 100% pewnosci co do tego nie mam.

4 polubienia

Ja jeszcze wierzę, że Niemiec będzie w stanie pociągnąć ten klub do przodu, jeśli dalej nie będzie musiał rzeźbić w gównie (czyt. kompletować skład przy tak skromnym budżecie na transfery). Każdy trener ma też swój czas w danym miejscu, kiedy mariaż z danym klubem wychodzi z korzyścią dla obu stron. Po tym czasie rozstania sa zazywczaj najlepszą opcją. U Kloppa tez juz widac brak tego ognia co dawniej. Coraz częściej tylko apatycznie patrzy na wydarzenia boiskowe lub pojawia się dziwny uśmieszek. Nie spodziewam się kolejnego przedłużenia umowy z klubem. Pytanie czy Jurgen wytrzyma na stanowisku do wypelnienia aktualnego kontraktu. Do tego potrzeba iskry, ktora na nowo wznieci w nim ogień (mam nadzieję, że większa swoboda na rynku transferowym jest właśnie taka iskrą)

Ja tam uważam, że Klopp mógłby dalej pracować z sukcesami gdyby tylko dostał większe wsparcie zarządu. Guardiola kupuje kogo uważa za potrzebnego i zgarnia kolejne tytuły… Klopp nie ma nawet połowy tego komfortu jaki ma Pep na Etihad. Jak to się brzydko mówi - z gówna bata nie ukręcisz

jestem tego samego zdania, Klopp jest właściwą osobą ale powinien troszkę pogłówkować z taktyką, staliśmy się przewidywalni, skoro kluczowo całą karierę trzymał się 4 obrońców to niech tak zostanie ale czemu on nie chce spróbować 4-2-3-1 tylko uparcie 4-3-3 ?
Jedyne co mnie drażni to Darwin na lewej stronie, chłop powinien być ustawiono najwyżej z formacji ataku.

Darwin na lewej ma sens ponieważ tam przy linii może wykorzystać swoją szybkość + zejścia do środka na strzał

Ta a potem gramy taktyką laga na Robercika. Wystarczy podwoić chłopa i po zawodach.
Wczoraj widziałem zespół bez ognia i chęci na korzystny wynik, zespół ze środka tabeli który przyjechał do Madrytu po jak najniższy wymiar kary. Smutne.

2 polubienia

Faktycznie, warto było pobić rekord transferowy, by pozyskać szybkiego skrzydłowego… Czekam na powrót Luisa Diaza, niech skończy się ten nonsens.

Najpierw grał na skrzydle, by zrobić miejsce w środku Firmino. Później to samo z Gakpo. Jego ustawienie przy 433 ma jakiś sens, bo i tak często gdy mamy posiadanie, to przyjmuje rolę numeru dziewięć. Ale wczoraj przy 4231? Gdzie musiał zrobić miejsce będącemu bez formy Jocie? Kto jeszcze jest przed nim w kolejce, kto następny? Musiałowski? Jeśli Nunez jest szykowany do gry na skrzydle, to jego transfer nie był dobrym pomysłem, bo on na tej pozycji, w moim przekonaniu, nigdy nie osiągnie poziomu Mane czy Salaha. Za takie pieniądze można było pozyskać lepszego skrzydłowego.

Na dodatek nie rozumiem, czemu zszedł tak szybko. Pozbawiamy się siły i szybkości, a na boisku są równocześnie Firmino i Gakpo spełniający te same role. W ogóle zmiany były kiepskie, a wisienką na torcie była walka o to, by Carvalho i Tsimikas w ogóle zdążyli wejść na boisko…

Przed sezonem Klopp mówił, że jest zadowolony z opcji na środek pola, wtedy jeszcze nikt nie myślał o Bajceticu. Z tej perspektywy wczoraj więc tylko Henderson i Thiago nie byli dostępni, a i tak musieliśmy grać Milnerem. Nie tak to powinno zostać rozplanowane.

Problemem jest to, że mamy słaby środek pola który nie potrafi kontrolować przebiegu gry. Z United Fabihno i Hendo zagrali jak za starych dobrych czasów i dlatego nasza formacja ofensywna miała tyle okazji. A jak zazwyczaj kopiemy się po czołach w środku pola to nie da się wygrać meczu jakimiś pojedynczymi zrywami napastników

Nunez na skrzydle, przy lepszym/kreatywniejszym środku pola ma sens z 9tka właśnie grająca podobnie jak Bobby w najlepszym czasie. Wtedy środek z 9tką skupia na sobie stoperów+pomocników. Nunez często zostaje z tylko bocznym obrońcą. Fajnie może to hulać, tylko do tego trzeba zawodników, a nie wraki/emerytów.
Jak dla mnie środek jest do zaorania, zostawiłbym tylko Eliotta i Bajcetica. Kontraktów nie przedłużać, znaleźć frajerów na Hendo i Fabsa i możemy cos mysleć. Zostawiając Fabsa i Hendo skażemy się na kolejny rok mizerności. Kapitan coraz mniej pracuje, Fabs to w ogóle komedie odwala cały sezon. Nawet jakby miał mieć rolę zmiennika, to dla mnie za to co robi w 90% spotkań jest skreślony.