Jürgen Klopp

Piszesz pierwszy post tylko po to by napisac hejt na czlowieka ktory z tego sredniaka zrobil topowy zespol? Tutaj bylo kartoflisko przed Kloppem, a po Kloppie beda wykopaliska i nic z tego klubu nie zostanie. Bedziemy na poziomie Leicester i West Hamu.

Powiedz mi kiedy Arsernal czy United wygraja teraz CL ? My gralismy w 3 finalach w ciagu kilku lat. Czy ktorykolwiek z tych dwoch zespolow dojdzie chociaz do polfinalow w ciagu paru lat? Ile CL zdobylo City z tym nieograniczonym budzetem i łysym geniuszem?

Jak na mozliwosci tego zespolu i Kloppa ktory go zbudowal od podstaw to zrobilismy niezle osiagniecia, a ze mamy liczykrupy ktore nie zadbaly o przyszlosc tego zespolu to inna sprawa.

Milner moze zostac, niech wejdzie w sklad sztabu trenerskiego, dlaczego nie.
Klopp nie jest nieomylny i psuje czasem pilkarzy ale ktory z topowych trenerow tego nie zrobil? Guardiola zepsul Toure czy Eto i co?

Nie, nie powinien odejsc. Niech dostanie tych zawodnikow ktorych chce i dopiero mozna sprawdzic co z nimi osiagnie. Jesli dalej bedzie kiepsko to dopiero mozna mu podziekowac. Poki co gra tym co ma, a ma niewiele. On gra leniami i parodystami. Wiekszosc tej kadry potrzebuje solidnego kopa w dupe by sie wzieli do pracy albo im podziekowac.

3 polubienia

No tak w klubie jest 13 zawodników.

Obecnie na jakimkolwiek poziomie to nawet i mniej

5 polubień

Po dzisiejszej porażce z City zarząd podjął decyzję o zwolnieniu Kloppa. Do czasu zatrudnienia nowego trenera zespołem będzie prowadzić Pep Ljinders.

Normalnie prawie zamarłem ale zapomnialem ze dzien sie jeszcze nie skonczyl. Nie rób tego wiecej!

1 polubienie

Zanim się zorientowałem to nie wiem która informacja była dla mnie bardziej druzgocąca - koniec Kloppa czy Lijnders za sterami ;D

4 polubienia

Żaden dobry trener do nas nie przyjdzie, jeśli nie dostanie na wejście kasy na transfery. A jeśli będą transfery to Jurgen pokazał że potrafi drużynę przygotować do walki o najwyższe trofea więc zasługuje na kolejną szansę.
Natomiast jeśli nie ma pieniędzy to nie przyjdzie do nas nikt z topu, mamy zamienić Kloppa na jakiegoś przeciętniaka?
My nie potrzebujemy zmiany trenera, ale owszem potrzebujemy wiele zmian w klubie. Nowy dyrektor sportowy, nowy lekarz, reagowanie odpowiednimi transferami na problemy i chyba przede wszystkim rozwiązanie sprawy niewspółmiernie dużej ilości kontuzji. Tylko my i Chelsea w PL mamy ich tyle i widać gdzie jesteśmy.
Dopiero jeśli wszystkie te palące potrzeby zostaną zaspokojone a klub mimo to nie wróci na drogę sukcesów to można myśleć o zmianie trenera, bo jak dla mnie w warunkach w jakich musi pracować to on i tak nadal osiąga wyniki ponad stan.
#muremzajurgenem

17 polubień

Teraz to już jesteśmy skazani na Kloppa. Wybitny taktyk - Tuchel znalazł pracodawcę, perspektywiczny Nagelsmann zapewne pójdzie do Chelsea.

Z dobrych trenerów jest jeszcze Enrique, ale jego filozofia ciągłego posiadania i wolnego budowania akcji to coś kompletnie sprzecznego z filozofią Liverpoolu. Plus poza kontuzjogennym Thiago nie mamy żadnego pomocnika pod ten styl gry.

Żadnego Pochettino czy Zidane’a nawet nie biorę pod uwagę. Nie chcemy być takimi frajerami jak Chelsea, która wielkiego fachowca zamieniła na wuefistę prawda?

Carum est, quod rarum est

Paradoksalnie - pieniadze moga sie pojawic dopiero po przyjsciu nowego trenera. Nie jest to sytuacja nadzwyczajna na swiecie. Kazdy zna te sytuacje gdy np. przychodzi “mlody, nowy, bez doswiadczenia” i dostaje z marszu taka sama lub wieksza kase niz obecni pracownicy.

Generalnie podejscie wlascicieli firm jest takie, ze nalezy optymalizowac koszty i jezeli cos wzglednie dziala to nie trzeba tego ruszac. Dla FSG to jest bez roznicy czy zajmiemy 4 czy 1 miejsce, a zwlaszcza jezeli jest ogromna dysproporcja w wydatkach zeby to 1 miejsce zdobyc. Dlatego pewnie Klopp troche grosza dostanie (ale nie za duzo) i to jakos tam poskleja, poogarnia i w przyszlym roku widzimy sie znowu w Top 4. Natomiast gdyby przyszedl nowy trener to wydatki prawdopodobnie bylyby konieczne. FSG na pewno chce byc w Top 4, a nowy trener zapewne mialby gorszy warsztat wiec musialby zostac bardziej wsparty finansowo. Jednak efekt bylby pewnie ten sam - walka i awans do Top 4. Dlatego moje wnioski, przewidywania:

a) Klopp nie zostanie zwolniony,
b) Klopp nie dostanie bardzo duzo pieniedzy, ale troche dostanie (pewnie tak do 100 mln).

Napiszę to jeszcze przed końcem meczu, bo wiem że po meczu się tutaj pewnie zleci część osób. Uważam, że Klopp jest ostatnią osobą, która powinna ponieść konsekwencje za te wyniki w postaci zwolnienia. On rzeźbi z dosłownie gówna. Keita, Ox, Jones, Gomez, Matip, Tsimikas, Adrian, Arthur, Thiago, Henderson, Milner. Ich wszystkich tu nie powinno juz być. Brak wzmocnień, brak zmienników dla VVD czy TAA. Mamy kadrę na poziomie 10 miejsca a nie kadrę na poziomie zespołu który walczy o 4 trofea do końca. A jednak Klopp rok temu dał radę. Murem za Kloppem.
A do zwolenników zwolnienia jedno pytanie: kto za Niemca?

Pochettino. Ja nie jestem za zwolnieniem. ale patrząc, ze mamy 89 minute i Hendo jest nadal na boisku( i dzieki Kloppowi bedzie tu jeszcze 2 sezony) to napewno ma duży udzial w naszej obecnej sytuacji. Jak nie sprzeda Fabinho i Matipa to pokaze, że jest zbyt lojalny i stąd jest dużo problemów.

2 polubienia

Dlatego dałbym mu jeszcze okienko. Jeżeli nie będzie rewolucji kadrowej i początek sezonu będzie wyglądał jak ten to wtedy się trzeba poważnie zastanowić

Ja też jestem murem za Kloppem , ale akurat to jak wygląda jego kadra to w dużej mierze jego własna zasługa.

7 polubień

Prawda jest taka, że żaden trener nie będzie miał lepszych wyników z taką kadrą

3 polubienia

Problemem jest pomoc. Przez nią wszystko leży. W najlepszych czasach nasi pomocnicy biegali jak króliki z reklamy baterii Duracell. Teraz snujemy się po boisku. O tak agresywnym pressingu jak kiedyś możemy tylko pomarzyć. A to jest podstawa koncepcji Kloppa. Z tak wypalonymi zawodnikami nic się nie da osiągnąć

3 polubienia

Nie jestem za zwolnieniem, ale sam sobie to gówno zostawił.

Cieżko coś zmieniać w kadrze, skoro FSG nie daje kasy

Meh, ta dyskusja idealnie przypomina tę z sezonu covidowego. Klopp powinien dostać szansę i kolejne okienko.

1 polubienie

Z takim składem nikt nie będzie w stanie wyciągnąć więcej niż Jurgen. Przede wszystkim trzeba wymienić z pół drużyny, aby najbardziej wyeksploatowane przez lata jednostki poszły dograc reszte kariery na niższym poziomie w innym klubie. Obecna kadra absolutnie nie pozwala grać tego co Klopp u nas wprowadził - agresywnego pressingu. Skoro przespano przebudowę drużyny na przestrzenii paru ostatnich sezonów to teraz ponosimy tego konsekwencje. FSG ze swoją “zrównoważoną” polityką finansowa stacza ten klub

1 polubienie

I dlatego Klopp wychodzi cały czas 4-3-3, nie zmienia piłkarzom pozycji nawet nie spróbuje TAA w środku pola, ale zawsze musi wejść Milner między 70-90 minutą.

TAK to wina FSG, że Klopp jest betonem.