Kontuzje

Klopp nie wspomniał nic o Salahu, więc egipskie rewelacje okazały się fałszywe. Nauczka dla przyszłość, żeby nie ufać źródłom niezwiązanym bezpośrednio z klubem

O Darwinie też, więc chyba jest ok

Diaz w debiucie to mial problem, bo przeciwnik po wyskoku wylądował mu korkami na udzie. takze tam byl problem bólu a nie kolana.

na moje to cos jest nie tak z boiskiem treningowym. Bo w u21 też same poważne kontuzje.

To już naprawdę jest tragedia. Oby obum nic nie było i, aby byli gotowi na finał.

To ani Klopp ani nikt z klubu nic nie mowia o ambsencjach Salaha i Nuneza, a mowi to egipska prasa trzeciej kategorii i Joyce?

Trochę pociesza mnie myśl, że Szobo wraca za tydzień, a Trent kilka dni po nim. Oby tylko nie było nowych urazów.

@MG75 na transfermarkt podany jest termin 27.02. Powinien być gotowy na Forest.

Szobo wraca za tydzień do pełnych treningów z zespołem? Byłoby dobrze

A nie odnosicie wrażenia, że coraz to większa ilość kontuzji, to przede wszystkim wykładnia coraz większej liczby rozgrywanych przez zawodników meczów? Jak nie liga narodów, to puchary krajowe, niepotrzebne dwumecze nawet w półfinałach (vide Fulham), mecze towarzyskie jak nie liga narodów, co 2 lata większość zawodników z najlepszych klubów gra czy to ME czy MŚ, do tego durny turniej szamanów co 2 lata, azjatyckie gry w środku sezonu to samo. No i taktyka wymuszająca dużo bardziej intensywną grę, bo niemal każdy najlepszy zespół musi pressować już od napastnika. Tego najlepsi trenerzy od przygotowania fizycznego nie ogarną w 100%. Inna bajka to powroty po kontuzji u Nas w klubie i częste nawroty. Dział medyczny w klubie powinien mieć całkowite prawo odmówić gry zawodnikowi, jeśli uważają że jest niedoleczony, jednak pod presją zawodnika, trenera czy zarządu klubu jak widać potrafią się uginać lub po prostu mamy w klubie słaby sztab medyczny w porównaniu do takiego City czy Realu i może skoro potrafimy inwestować setki mln w infrastrukturę, to te parę mln warto zainwestować gdzieś, gdzie może się to zwrócić z nawiązką dzięki zdrowym zawodnikom?

1 polubienie

Dlatego uważam, że jak jest remis, to potem od razu karne jest dobra sprawą.

Ja myślę, że tematu kontuzji w naszej drużynie nie należy uogólniać. Taka sytuacja, która miała miejsce np. z Robbo, Kostasem czy Jotą, którzy na skutek starć boiskowych wypadli z urazami barku i kolana może się po prostu zdarzyć i tutaj nie ma co prowadzić jakichś głębszych analiz. Analizy natomiast kompletnie zabrakło w przypadku transferu Thiago, który w każdym poprzedni klubie był ,szklanką", więc tak naprawdę patrząc logicznie ciężko było się spodziewać, że nagle w najbardziej wymagającej fizycznie lidze na świecie pod batutą trenera, który wymaga heavy metalu na boisku on stanie się okazem zdrowia. W przypadku problemów zdrowotnych Bajceticia związanych z dorastaniem/dojrzewaniem również nie można winić sztabu szkoleniowego czy medycznego, w odróżnieniu od plagi kontuzji mięśniowych i innych ,hamstringów", a także zbyt wczesnego dopuszczenia piłkarzy do powrotu na boisko.

Orientuje się ktoś jaka murawa jest w naszych ośrodkach treningowych? Słabo pamiętam, ale Guardiola pod koniec swojego pobytu w Bayernie kazał zaorać boiska na których jest murawa hybrydowa. Zauważono, że na tej nawierzchni dużo łatwiej o kontuzje mięśniowe. W City chyba też na dzień dobry się tego pozbyto.

Jest jakiś update w sprawie kontuzji?
Co z Mo i Darwinem? Będą gotowi żeby wyjść na Chelsea?

Tak, nie byli nawet na ławce w meczu ligowym, ale zaczną mecz w kakao cup żeby pogłębić urazy.

Myślę, że trzeba zrobić przegląd kadr w naszym sztabie medycznym. Żeby było tyle kontuzji to się nie mieści w głowie. Kontuzje łapią nawet Salah czy Trent którzy do tej pory nie mieli takich problemów. A przecież w tym sezonie Klopp sporo rotuje składem. W LE zazwyczaj grało sporo zmienników. W pucharach krajowych też. Nie rozumiem jak to jest możliwe, że 2/3 podstawowego składu leczy urazy

To tak jak w Polsce służba zdrowia leży i podobnie jest do klubowych . Tym bardziej że każda drużyna ma problem w swoim czasie z kontuzjami.

"Nowa baza zajmie powierzchnię 9200m2 i ma być miejscem nie tylko dla gwiazd z pierwszego zespołu, ale też dla utalentowanych zawodników akademii. Warto dodać, że centrum zostało wybudowane i przyłączone do już istniejącego centrum treningowego akademii LFC w Kirkby, na które składa się kilka pełnowymiarowych i kilka mniejszych boisk trawiastych, boisko ze sztuczną nawierzchnią, zadaszone boisko ze sztuczną nawierzchnią, stadion akademii, oraz budynki, w których znajdziemy małe sale do treningów, siłownię, miejsca odnowy, kawiarnię, stołówkę, oraz wiele innych pomieszczeń użytkowych. "

1 polubienie

Najgorsze jest to że chłopaki wracają do gry i po chwili kontuzja się odnawia :thinking: coś musi być nie tak z naszym sztabem medycznym.

Mac Allister, Elliott, Clark i McConnell - to jedyni nasi zdrowi pomocnicy. Na dodatek Harvey musi grać w ofensywie, bo nie ma kim grać na skrzydle. No jest bardzo źle, nie umniejszam młodym ale mecz z City tuż tuż. Z Soton musi być rotacja, ale też nie porootujemy za dużo, bo skoro chcemy grać o wszystko to trzeba sobie załatwić awans już w środę.

A widziałem że już na ceremonii utykał ale nie byłem do końca pewien

No to jest jakiś niesmaczny żart. Rozumiem że wypada gravenbarch. Ale jeszcze Endo?.. O co tu w ogóle chodzi xd oddałbym mecz z soton i czaił się na Nottingham. Smutne to bo mamy kadrę na wygranie wszystkiego, ale prawie wszyscy w szpitalu :tipping_hand_man:t2:

5 polubień