Liga Europy

Temat poświęcony o rozgrywkach Ligi Europy w sezonie 2021/22.

Lisy odpadają z dalszej rywalizacji w LE. Bardzo słabo wypadli na tle Spartaku i Napoli. Brendan już nic z nich nie wyciągnie. Legia na szczęście ostatnia w grupie. Póki co to West Ham z pierwszego miejsca w dalszej fazie bez względu na wynik dzisiaj.

BVB jest wg. Mnie największym faworytem do zdobycia LE.

Atalanta,Porto,Sevilla,Lyon,Real Sociedad,Napoli,Lazio,WHU to moim zdaniem rownie silne zespoly co BVB wiec ja tutaj roli “wielkiego faworyta” Niemcom bym nie przypisywal.
W kazdym badz razie oplaci sie oprocz LM zerkac na LE :smiley:

Wyniki losowania:

Sevilla FC - Dinamo Zagrzeb

Atalanta BC - Olympiakos Pireus

RB Lipsk - Real Sociedad

FC Barcelona - SSC Napoli

Zenit St. Petersurg - Real Betis

Borussia Dortmund - Rangers FC

Sheriff Tyraspol - SC Braga

FC Porto - SS Lazio

1 polubienie

Jedyny pewniak awansu dalej to Napoli :smiley:

1 polubienie

Bardzo ciekawe pary.
Niektorzy traktuja te rozgrywki po macoszemu ale ja uwazam,ze sa one rownie interesujace co LM.
Spokojnie mozna z zaciekawieniem obejrzec starcia Lipsk-RS,BVB-Rangers,Porto-Lazio czy Barca-Napoli.
Tutaj nie zgodze sie z Kolega powyzej.Do lutego jeszcze 2 miesiace,Xavi powinien do tego czasu ogarnac ten bajzel w Katalonii a Wlosi ostatnio zaliczaja zjazd(jak dlugo?).
Szanse oceniam na fifty-fifty.

Chciałem przypomnieć, że te podane wyżej pary to 1/16 LE - czyli taka runda barażowa. Grają tutaj zespoły z 2 miejsc LE (były rozstawione w losowaniu) z 3 miejscem LM (nierozstawione). Pierwsze mecze 17.02.2022 r., rewanże 24.02.2022 r.

Zwycięzcy spotkają się ze zwycięzcami grup LE w 1/8 finału czyli Lyon, Monaco, Spartak Moskwa, Eintracht Frankfurt, Galatasaray, Crvena Zvezda Belgrad, Bayer Leverkusen, West Ham United.

Niektore pary barażowe LE wydają się ciekawsze niz 1/8 LM, zwłaszcza Napoli-Barca czy Rangers-Borussia.

Widzieliście karnego dla Barcelony? Przecież to są jakieś jaja

Rangersi ogrywają klasowo BVB 4:2. Na początku pierwszej połowy było 3:0 :slight_smile:

To tylko oznacza jak wielka robote zrobil tam Gerrard i projekt który zapoczątkował dalej tam ma się świetnie. Świetna druzyna.

Tak szczerze dobrą robotę zrobił Gary McAllister i kilku innych asystentów.

Hehe ale to był wał, potem jeszcze te przeciąganie zakończenia meczu kiedy rywal grał w 10 i szybki gwizdek kiedy Włosi byli bliscy przejęcia piłki w polu karnym. Już nawet nie kryją się z tymi wałkami.

Bundesliga słabo na razie, Bayern szczęśliwe zremisowali z RB Salzburg, Borussia dostała u siebie baty z Rangers, RB Lipsk też tylko remis z Realem Sociedad.
Gdyby nie Bayern, który raczej nie wypuści awansu do 1/4 to pewnie BL zakończyłaby przygodę pucharową.

Sevilla FC - Dinamo Zagrzeb 3:1

Atalanta BC - Olympiakos Pireus 2:1

RB Lipsk - Real Sociedad 2:2

FC Barcelona - SSC Napoli 1:1 gol Zielińskiego

Zenit St. Petersurg - Real Betis 2:3

Borussia Dortmund - Rangers FC 2:4

Sheriff Tyraspol - SC Braga 2:0

FC Porto - SS Lazio 2:1

Na pewno zaskoczeniem jest porażka Dortmundu oraz Zenita. Ale nikt nie jest bez szans, bramki na wyjeździe nie liczą się podwójnie.

Ja nie wiem jakim zaskoczeniem może być porazka Zenita. Przeciez Betis w tym sezonie jest bardzo mocny, grają o top4.

Co poniektorzy wieszczyli juz tutaj calkowity upadek (o wiele za wczesnie moim zdaniem) Barcelony a tu prosze!
Zasluzony awans do nastepnej rundy w LE a w niej,mimo ze nie beda rozstawieni,to z kazdym rywalem sa w stanie sobie poradzic.
Takze w lidze wyglada to dla nich calkiem niezle bo zajmuja aktualnie 4 lokate i moga na koniec sezonu wywalczyc miejsce w LM.

Xavi Hernandez wykonuje dobra robote i byc moze juz w nastepnej kampanii wlacza sie do rywalizacji o tytul mistrza Hiszpanii.

W Barcelonie tlen zespołowi podali Adama Traore i Auba. Wskoczyli do składu w zimowym okienku i od razu się pokazali z dobrej strony, dobrze wpasowali się w drużynę. Może właśnie czegoś nowego im brakowało.

Zapomniałem nawet, że wczoraj były spotkania.
Awansowały Sevilla, FC Porto, Atalanta, RB Lipsk, Barcelona, Rangers, Real Betis, SC Braga.

Dochodza do tego zespoly, które wygrały swoje grupy w LE - Lyon, Monaco, Spartak Moskwa, Eintracht Frankfurt, Galatasaray, Crvena Zvezda Belgrad, Bayer Leverkusen, West Ham United.

Losowanie dzisiaj o godzinie 13:00.

Takiej padaki dawno nie oglądałem. Tyle wylewów w obronie Napoli też dawno w żadnym meczu nie oglądałem. Momentami miałem wrażenie, że grała drużyna z ekstraklasy, podania pod nogi przeciwnika, odskakująca piłka na dwa metry przy przyjęciu, zbyt dalekie wypuszczanie piłki co zazwyczaj konczyło się stratami. Bramki też takie całkiem z dupy