Liga Europy

To Kolega z tym BVB jako faworytem daleko nie zaszedl.
Rangersi zasluzenie awansowali dalej a w Niemczech juz trwaja dyskusje w sprawie odswiezenia skladu w nowym sezonie.
Bedzie to jednak trudne bo kasa raczej pusta(przez COVID-19) a Watzke do ryzykantow nie nalezy i nie narobi dlugow.Z samej ewentualnej sprzedazy Haalanda 5-6 nowych graczy na wysokim poziomie nie zakupia.

1/8 finału

Glasgow Rangers - Crvena Zvezda Belgrad

Braga - AS Monaco

FC Porto - Olympique Lyon

Atalanta Begramo - Bayer Leverkusen

Sevilla FC - West Ham United

FC Barcelona - Galatasaray Stambuł

RB Lipsk - Spartak Moskwa

Betis Sevilla - Eintracht Frankfurt

Awans do następnej fazy wywalczyły:
Atalanta Bergamo, Rangers, Braga, Barcelona, Eintracht Frankfurt, RB Lipsk, Lyon, West Ham United.
Losowanie dzisiaj o godzinie 13:00.
EDIT:
Spotkania ćwierćfinałowe (7 i 14 kwietnia):

Barcelona - Eintracht Frankfurt
West Ham United - Lyon
RB Lipsk - Atalanta Bergamo
Braga - Rangers

Półfinały (28 kwietnia i 5 maja):

RB Lipsk/Atalanta - Braga/Rangers
WHU/Lyon - Barcelona/Eintracht

Jak dla mnie zajebiste ćwierćfinały, będę śledził z uwagą, wszystkie takie forty/forty😁

Barca dostaje łomot od Eintrachtu, West Ham gładko wygrywa juz 3:0 z Olimpique Lyon. :smiley:

Szykują się półfinały:
WHU - Eintracht
Rangers - RB Lipsk.
Może brytyjski final?

Juz 0:3 na Camp Nou haha
Co roku Barca musi z kimś sfrajerzyc, to już jest część ich tradycji :smiley:
Będą nowe memy :smiley:

Ciekawe - Bayern w LM odpadł w ćwierćfinale z Villarreal, a RB i Eintracht spokojnie awansowały do półfinału LE, majac wcale nie latwiejszych rywali.

This is football.

Kazdy może wygrać z każdym dlatego jak czytalem te opinie niektórych kibicow Barcy, że wygraja sobie na luzie LE bo fajnie zaczeli grać to wiedziałem że wcześniej czy później się przewroca z rowerka. Jak nie WHU to Eintracht juz ich skarcił.

Pilka uczy dwóch rzeczy: pokory i szacunku. Na szczęście nasi piłkarze to wiedzą :smiley:

2 polubienia

W Barcelonie tradycja podtrzymana, eurowpierdol co sezon, tylko coraz niższy szczebel :smiley: Za rok może w lidze konfederacji się skompromitują :smiley:

1 polubienie

2018 – Roma

2019 – Liverpool

2020 – Bayern

2021 – PSG

2022 – Eintracht Frankfurt

Who is next?

@FanLFC25

Raczej aż tak nisko nie upadną, ale przyjemnie się widzi, gdy co niektórzy kibice Barcy, którzy do niedawna jeszcze byli dość mocno odklejeni (jeden mówił, że w tym sezonie na luzie LE, a w przyszłym już min. półfinał LM i zdobycie La Ligi) znowu spokornieją i z pewnością będą bardziej powściągliwi co do swojego ukochanego teamu :smiley:

Jest satysfakcja na pewno :kissing_smiling_eyes:

nie wiem co Was tak cieszy ta porażka Barcelony. celem dla nich na ten sezon jest przebudowa składu. i akurat to Xaviemu się udaje. powstaje zalążek ciekawej drużyny. na początku sezonu byli w duzych tarapatach a i tak zajmą w lidze 2 miejsce. to i tak lepiej niż rok temu. zrobili kilka ciekawych transferów, latem się znów wzmocnią. myślę, że odbudują się znacznie szybciej niż się wszyscy spodziewali. jakby nie awansowali do top4 w lidze to by było powody do radości (też ich nie lubię). ale brak sukcesu w LE im nie zaszkodzi, to nie był ich główny cel.

2017 Juventus ich wywalił z LM klepiąc 3-0. W tym sezonie niezłe bęcki od Bayernu i Benfica wyrzucająca ich z LM.
Wynik dzisiejszego meczu bardzo mylący, mogło być śmiało 4-0.
Zaimponował mi ten Japończyk? W każdym razie jakiś azjata, całkiem zadziorny i minimalnie się pomylił ładnie ogrywając zawodnika i strzelając obok słupka, powinno wpaść na 4-0.
Tak ogólnie przejrzałem skład Frankfurty, wielkich nazwisk tam nie ma a w dwumeczu byli zdecydowanie lepsi i w pełni zasłużyli na awans.
Aha i wracając do A. Traore, jak ja sie ciesze ze go nie sprowadzilismy. Jednowymiarowy i jednonożny piłkarz.

Traore był na poważnie rozważany przez nas czy to jedynie plotki? Chociaż mógłby się z Kariusem dobrze dogadywać :wink:
Eintracht znów dobrze radzi sobie w Europie, ciekaw jestem ich rywalizacji z West Hamem.

Cieszy każda porażka Barcelony i odpadnięcie z pucharów bo niektórzy ich kibice są tak zadufani w sobie i mają takie ego, że dziękuję. Nigdy ich nie lubiłem, za końcówki lat 90. czy w latach późniejszych. Realu też nie lubię. Nie spodziewałem się takiego meczu Eintrachtu, w Bundeslidze idzie im tak sobie, parę lat wcześniej mieli mocny zespół, a odpadli na wczesnym etapie.
Fajnie, że West Ham gra dalej, kto wie, może nawet zdobędą LE? Podoba mi się, że są też “nowe” zespoły, a nie wiecznie Sevilla i Sevilla (choć doceniam ich grę i puchary). Każda kombinacja finału jest możliwa: niemiecko-brytyjski, brytyjski, niemiecki. Będzie na pewno ciekawie.

1 polubienie

A ja tam lubię Barcę, od dzieciństwa mam sentyment: Ronaldinho, Rivaldo, później Messi, Iniesta, Xavi, Alexis, Pedro… Najpiękniej grająca drużyna na świecie, moim zdaniem Man City to marna podróba, choć w jakimś mały stopniu marzę, żeby wyrzucili Real za burtę, bo tych buraków na czele z Vinim, Carvajalem czy Casemiro nie trawię.

Nawet jak sie nie lubi Barcelony (np ja) to trzeba przyznac ze byla ikona XXI wieku. Gorzej ze zbudowana na korupcji i notorycznym przepychaniu przez sedziow i mysle ze wlasnie za to jest tak szeroko nielubiana.

1 polubienie

Ikona XXIw to na pewno nie, po prostu trochę namieszali w ostatniej dekadzie, ale i tak ich sukcesy zostały przyćmione ponieważ od kilku ładnych lat to największa ikona eurowpierdolu co najwyżej i klub mem na każdej płaszczyźnie.
Przecież tam się wczoraj kibice sprzedali tak jak nigdy w historii tego sportu a może i żadnego innego. To co się działo na CN to kryminał, mimo że mnie to nie martwi.
Aczkolwiek nie wyobrażam sobie że Liverpool wybiega na boisko i cała Anfield na nich gwiżdże, Liverpoolowi nie uznają gola i wybuch radości na Anfield, Liverpool odpada a po meczu rozśpiewane Anfield klaszcze, śpiewa i świętuje z piłkarzami druzyny przeciwnej.
To były wczorajsze sceny z Camp Nou. To jest chyba najwyższy poziom upokorzenia

Ale wiesz…wczoraj na Camp Nou aż 30000 kibicow stanowili przyjezdni z Niemiec. Gwizdy były od początku.

Dlatego napisałem, że kibice Barcelony się sprzedali. Taka sytuacja nie miała prawa mieć miejsca.