Liga Konferencji Europy

Temat poświęcony o rozgrywkach Ligi Konferencji Europy w sezonie 2021/22.

Bodoe/Glimt- AS Roma 6:1…jakiś Erik Botheim 3 bramki i 3 asysty. Cóż za klęska Mourinho.
Kamil Grabara w 9. minucie czerwona kartka za zagranie piłki ręką poza polem karnym w meczu Kopenhaga - PAOK Saloniki.

Mourinho się już skończył. Nie wiem czy po drugiej kadencji w The Blues czy po raczej przeciętnej przygodzie z Manu (chociaż trzeba mu oddać, ze wygrał LE i FA Cup) ale według mnie już nigdy nie wrócili do poziomu jaki kiedyś był jego normą. Jest wstanie dać jakaś chwilową zwyżkę w wynikach ale obecnie jego klątwa 3 sezonu rozpoczyna się o wiele wcześniej niż po 2/3 latach.

To samo Bodo/Glimt juz w zeszłym sezonie prawie sensacyjnie wyeliminowało Milan z LE. Potem od razu Milan wykupił Hauge za 8 milionow euro z tego norweskiego klubu.

Kamery uchwyciły jak Gianluca Mancini przed treningiem z Bodo mówił, że są tu za gównianą grę w zeszłym sezonie. I właśnie tak zagrali, jak za karę. Oni tam nie chcieli przyjeżdżać by grać w trzeciorzędnym pucharze. Widać Haaland i norweskie kluby to nie przypadek.

Ja mam wrazenie, ze Mou po prostu zatrzymal sie w czasie. Kiedy inni trenerzy robili postepy, cala pilka zmieniala sie pod katem taktycznym, on tkwil w przekonaniu o swoim jedynym slusznym stylu. Na sile ciagle stara sie grac to samo co 10 lat temu, Klopp czy Guardiola sa juz lata swietlne przed nimi i stary dobry Jose kojarzy mi sie z takim wujasem, ktory z rozrzewnieniem wspomina piekne czasy i powtarza “kiedys to bylo” nie potrafiac zrobic kroku w przod. Dodajmy do tego trudny, szorstki charakter i zapatrzenie w siebie, ktore nie pomaga w momencie gdy chyba pierwszy raz w historii psychologia i relacje z pilkarzami oraz pracownikami klubow sa tak wazne, a powstanie nam obraz marazmu i wypalonego trenera.

Wedlug mnie rowniez Mou juz nigdy nie wroci na “swoj” wysoki poziom. Zbyt jest zatwardzialy w swoim podejsciu i przekonaniach.

No tak :D. Wszyscy tu jadą po Jose a jakoś dalej chłop prowadzi czołowe kluby w czołowych ligach. Czyli co? Osoby zatrudniające ich to de#ile, a my jesteśmy ekspertami? Chyba Jose w każdym klubie potrafi zrobić niezle wyniki. Nawet z Totkami głównie dzięki niemu zagrali w finale FA Cup. Może nie bądźcie dla niego tacy krytyczni bo jednak dalej jest w grze i nie prowadzi Watfordu albo chińskiego klubu tylko Romę - jeden z najmocniejszych klubów włoskich. I niezle mu idzie, bo walczy z nimi o scudetto.

Na ta chwile to troche tak jakby powiedziec - nie skreslajcie Crystal Palace bo twardo walcza o Mistrzostwo EPL. Strata do lidera podobna. Takze w Romie nic nie osiagnal i na razie nic tego nie zapowiada. W Tottenhamie osiagnal fatalna atmosfere i problemy. W Manchesterze United blisko 5 lat temu udalo mu sie wygrac Lige Europy i Puchar Myszki Miki. Ostatnie bardzo znaczace trofeum to Mistrzostwo Anglii zdobyte w sezonie 14/15. Wiadomo, ze nie jest to trener najnizszej kategorii jednak do najwyzszej polki bardzo duzo mu brakuje. Trudno byloby porownywac go do Kloppa czy Guardioli, ale w przecietnych klubach walczacych o male trofea jak Spurs, Roma czy Manchester United pewnie jeszcze dlugo bedzie miec prace. :slight_smile: Moze moja wypowiedz troche zle zabrzmiala, dla mnie Mou obecnie to po prostu przecietny trener, klase albo dwie nizej od wspomnianego Kloppa.

1 polubienie

1/16 finału

Olympique Marsylia - Karabach Agdam

PSV Eindhoven - Maccabi Tel Awiw

Fenerbahce - Slavia Praga

FC Midtjylland - PAOK FC

Leicester City - Randers FC

Celtic FC - Bodo/Glimt

Sparta Praga - Partizan Belgrad

Rapid Wiedeń - Vitesse/Tottenham

Pierwsze spotkania 17 lutego, rewanż 24 luty. Losowanie następnej rundy 25 lutego 2022.

Rapid Wiedeń - Vitesse*

Tott na 90% odpadnie, walkower.

1 polubienie

Chyba na 99%, z tego co czytałem to decyzja już właściwie zapadła a wątpię żeby Spurs się odwoływali, pewnie jest im to nawet na rękę.

Walkower 3:0 dla Rennes w nierozegranym meczu z Tottenhamem, Vitesse gra dalej.

Olympique Marsylia - Karabach Agdam 3:1 Dwa gole Milika w odstępie 3 minut w pierwszej połowie

PSV Eindhoven - Maccabi Tel Awiw 2:1

Fenerbahce - Slavia Praga 2:3

FC Midtjylland - PAOK FC 1:0

Leicester City - Randers FC 4:1

Celtic FC - Bodo/Glimt 1:3

Sparta Praga - Partizan Belgrad 0:1

Rapid Wiedeń - Vitesse 2:1

1/8 finału
Olympique Marsylia - FC Basel
Leicester City - Rennes
PAOK Saloniki - KAA Gent
Vitesse - AS Roma
PSV Eindhoven - FC Kopenhaga
Slavia Praga - LASK Linz
FK Bodoe/Glimt - AZ Alkmaar
FK Partizan - Feyenoord Rotterdam

Ćwierćfinały:
Bodo/Glimt - AS Roma (grali już w grupie, było 6-1 i 2-2)
Feyenoord Rotterdam - Slavia Praga
Olympique Marsylia - PAOK Saloniki
Leicester City - PSV Eindhoven

Półfinały:
Leicester/PSV – Bodo/Glimt/Roma
Feyenoord/Slavia Praha – Marsylia/PAOK

Finał w Albanii - 25 maja w Arena Kombetare w Tiranie.

Najbardziej jestem ciekaw postawy holenderskich klubów i angielskiego zespołu - czyli pary Leicester - PSV i Feyenoord - Slavia (mimo, że sympatyzuję z Ajaxem).

Leicester wyciągnęło 2-1 z PSV na wyjezdzie, przygrywali na kwadrans przed końcem 0-1.
Ciekaw jestem jak Roma sobie poradzi z Bodo/Glimt.

Roma wyjaśniła, a Zalewski świetny mecz. O Zaniolo nic nie piszę, bo wynik bramkowy odzwierciedla jego grę.

W finale zagra Feyenoord z Romą, mimo, że w lidze holenderskiej wolę Ajax, to jestem za Holendrami w tym finale.

Pany dajcie jakiś stream na final :smiley:

Jakby ktoś szukał to coś nie coś znalezłem. Roma – Feyenoord. na їywo / Piłka nożna. Liga Konferencji Europy / 25 Maj / LiveTV :slight_smile: