Liga Konferencji Europy

Do przerwy 1-0 dla Romy po golu Zaniolo.

Edit:
AS Roma z Pucharem Ligi Konferencji.

EkstraklaPa potwierdzila swoja pozycje!

Z 4 druzyn odpadly wczoraj juz 2! w zaledwie 2 rundzie eliminacji.Wystarczyly do tego starcia z sredniakami europejskiej pilki czyli Rapidem Wieden oraz Bröndby.
Polska zajmuje aktualnie 28 lokate w rankingu UEFA i tylko my oprocz Chorwacji(miejsce 19) stracilismy juz dwa zespoly w kwalifikacjach :man_facepalming: patrzac na kraje,ktore plasuja sie wyzej od nas.
W ten sposob nie polepszymy pozycji a co za tym idzie dalej nasze kluby beda sie “tlukly” juz w lipcu w 1 rundzie z innymi “potentatami”.

I tylko Rakow daja jakas nadzieje na awans do fazy grupowej,choc latwo na pewno nie bedzie,gdyz najpierw czeka ich starcie ze Spartakiem Trnava a w ewentualnym play-off bedzie zapewnie o wiele mocniejszy rywal.
Na Lecha raczej nie ma co liczyc bo oni juz z Vikingurem Reykjavik beda mieli klopot.

Tylko awans do grupy ligi konferencji da nam awans w rankingu. W tym roku musi być minimum jeden taki klub, bez tego można rozwiązywać ligę.
Raków i Lech są faworytami swoich pojedynków w trzeciej rundzie. Wszystko zależy od losowania w czwartej rundzie.
Niestety, sytuacja w jakiej się znajdujemy wynika z wpadek w poprzednich latach. Poprzedni rok był ponad stan (rozstawienia-ranking). Widać promyk nadziei, ale bez awansu do fazy grupowej będzie znowu trzeba zacząć od nowa.
Lechia grała lepiej od Rapidu, nie pomogły też ewidentne błędy sędziowskie.

1 polubienie

Lech odpadajacy w 1 rundzie LM, 2 zespoly odpadajace w 2 rundzie konferencji, nie wiadomo czy sie smiac czy plakac.
Ale nic sie nie stalo karawana jedzie dalej miliony sie sypia :grinning:

1 polubienie

I bardzo dobrze, polskie kluby w pucharach to glownie wstyd związany z kibicami - ostatnio Pogonii w Kopenhadze czy Lechii na wlasnym stadionie.

Rozlosowano czwartą rundę eliminacji. Jeśli Raków pokona Spartak Trnava, to zagra z lepszym w dwumeczu między Slavią Praga a Panathinaikosem Ateny. Z kolei Lech po pokonaniu Vikingur Reykjavik będzie się mierzyć z przegranym z pary Malmoe FF - F91 Dudelange.

Osobiście uważam, że przed Rakowem trudniejsze wyzwanie. O ile nie powinni mieć problemu ze Słowakami, to Czesi i Grecy są bardziej uznanymi markami. Jedyny pozytyw, że Raków potrafi pozytywnie zaskoczyć. Czego nie można powiedzieć o Lechu. Poznaniacy już raz się solidnie skompromitowali w eliminacjach. I jak nie wejdą do LK to będzie to zawód dla polskiej piłki.

3 polubienia

Legia przed meczami z Dudelange już się zastanawiała, z kim zagra w kolejnej rundzie…
Chociaż faktycznie i Panathinaikos, i Slavia to będą ogromne wyzwania dla Rakowa.

Ale to nie Dudelange było zbyt mocne tylko Legia była tragiczna. Z Astaną tez Legia przegrała gdy Magiera ich prowadzil a teraz Raków ich rozklepał 5:0.

W mojej opinii Rakow to zdecydowanie najlepszy zespół w Ekstraklasie w dodatku prowadzony przez bardo zdolnego menedżera ktoey potrafi z przeciętnych ekstraklasowych grajków cos wykrzesać. Myślę że Slavia jak i Panathinaikos są w zasięgu Rakowa, więc fajnie by było gdyby oba polskie zespoły się załapały w końcu po tylu latach do jesiennej gry w fazie grupowej europejskich pucharów.

Lechia i Pogoń powinny wyłapać dożywotniego bana na gre w eliminacjach europejskich.

Zgadzam sie w 100% a nawet rozszerzyl bym bana o cala ekstraklase😂

Mnie chodziło raczej o to, żeby nie lekceważyć teoretycznie słabszych rywali, jak to działo się w przypadku ‘wielkiej’ Legii.
Raków to drużyna z charakterem i ze świetnym trenerem, jednak i Slavia, i Panathinaikos to zespoły z ogromnym doświadczeniem pucharowym, ktorego Rakowowi brakuje.
W kazdym razie trzymam kciuki, na razie niech przejdą Spartaka.

Losowanie fifty-fifty dla naszych przedstawicieli w Europie.

Lech ma teoretycznie “autostrade” do fazy grupowej zakladajac,ze nie trafi na Malmö, ale w ich obecnej dyspozycji juz ten Vikingur(pisalem juz o tym) moze sprawic im psikusa.

Pech Rakowa ,ktory w razie przejscia Trnavy co wydaje sie spokojnie w ich zasiegu,zmierzy sie juz z dosc dobra ekipa.Za podopiecznymi Papszuna przemawia jednak ich aktualna forma oraz(tak mi sie wydaje) pelna koncentracja na wystepy w europejskich pucharach i chec pokazania sie-dotarcie do fazy grupowej byloby wielkim sukcesem tego klubu.

Dam sie :rofl: pozytywnie zaskoczyc,wiec licze faktycznie ze oba zespoly beda graly dalej jesienia.

Obejrzalem obszerne fragmenty obu spotkan a wiec cos tam moge napisac:

  • Rakow zagral jak pucharowy rutyniarz :grinning: wykorzystal swoje szanse,kontrolowal przebieg meczu.
    Awans do play-off powinien stac sie jego udzialem a w nim na teraz starcie ze Slavia Praga czyli wszystko mozliwe
  • KOMPROMITACJA LECHA :exclamation: sprawdzilo sie to co przypuszczalem-Kolejorz jest kompletnie bez formy i ta jego slabosc sympatyczni Islandczycy wykorzystali.Rewanz to nie bedzie formalnosc bo rywal zrobi wszystko aby sprawic(mimo wszystko) niespodzianke a czy poznianiacy sa w stanie sie przebudzic do nastepnego czwartku???

Polskie kluby: proszą o przełożenie meczu mającego odbyć się w sobotę/niedzielę bo w czwartek grają puchary.

Potężne F91 Dudeląż w poniedziałek przed meczem w pucharach w czwartek:

Władze ligi powinny przestać się zgadzać u nas na takie przekładanie. Nic to nie daje jak widać a może nawet przeszkadza.

Obejrzalem wlasnie obszerne fragmenty spotkan Lecha i Rakowa.

O ile obrazki z Czestochowy przypominaly gre w pilke nozna o tyle te z Poznania to byl pokaz futbolowego nieudacznictwa.Wspolczuje gleboko wszystkim,ktorzy musieli ogladac te “widowisko” przez 120 minut.
Koniec koncow Lech jednak jakos przebrnal do fazy play-off-sukces no :crazy_face:

W niej poznianiacy trafia na “potezny” Dudelange i…z ta forma beda miec klopot aby awansowac ale moze “sie udo”.
Z kolei podopieczni Papuszyna powinni stoczyc wyrownana walke ze Slavia i mam nadzieje,ze dokopia nielubianym przeze mnie pepikom.

Dam sie :rofl: pozytywnie zaskoczyc,wiec licze ze faktycznie oba zespoly beda graly dalej jesienia-ze powtorze moja wczesniejsza opinie.

1 polubienie

Szkoda tylko, że oba polskie zespoły zaczynają u siebie, a rewanż grają na wyjeździe. Żeby się wybić w europejskiej piłce, trzeba pokonywać takie zespoły. Ale ja szanse oceniam 50 na 50. Raków ma trudniejszego przeciwnika moim zdaniem, ale jest w lepszej formie niż Lech, więc to wyrównuje ich szanse.

Dla mnie awans ktorejkolwiek druzyny bedzie sporym zaskoczeniem, nie zdziwi mnie kolejna kompromitacja Lecha. Natomiast Rakow mimo dobrej formy ma zwyczajnie przeciwnika z troszeczke wyzszej polki.

Jeśli Lech nie awansuje z Dudelange to będzie kompromitacja. Z takim drużynami nie powinniśmy się zastanawiać czy je przejdziemy tylko kto czeka nas w następnej rundzie. A Raków ma mocnego rywala, ale na pewno do ogrania i w przypadku Rakowa, pierwszy mecz u siebie może być atutem.

W końcu się doczekałem… Polski klub przyjedzie do Luksemburga i wybiorę się na mecz. I to do tego Lech któremu kibicuje w naszej rodzimej lidze. Tylko niech formę ogarną bo przy obecnej może mi być trochę wstyd na stadionie :roll_eyes:
A Dudelange na prawdę bym nie lekceważył. Oglądałem ich kilka razy w akcji i ten ich futbol wygląda lepiej niż nie jednej drużyny w ekstraklasie. Jest mniej niecelnych podań, wybijania na oślep i ogólnie jakoś tak płynniej to wygląda gdy tworzą akcje.

Szanse Rakowa określam na 45:55 dla Slavii. Rakow w swoim debiucie europejskim potrafił ograć Rubin Kazań i Gent u siebie. Slavia nie jest już ta sama druzyna co te 2 lata temu jeszze gdy ogrywali mocne ekipy w LE np. Arsenal, Seville etc. To jest ekipa która nie była nawet najlepsza na swoim podwórku także myślę że może się z pewnością udać i Rakowianie beda mieli upragniony awans do grupy.

Lech? Musza awansować. Tutaj nie ma mowy o porazce. Jeśli powtórzą “sukces” Legii to dramat. Choć jest to jak najbardziej realne, bo Kolejorz slabo gra.

Także tego. Jest duża szansa na dwie polskie ekipy w fazie grupowej.

Pytanie jak bardzo Slavii Praga potrzebna jest ta Liga Konferencji. Jeśli planują zawojować ligę, by wrócić do LM/LE, to mogą mieć dużo mniejszą motywację w tym meczu, co również byłoby na + dla Rakowa. Tak wiem, to “tylko” Slavia z “tylko” ligi czeskiej, ale i tak dużo wyżej od ligi polskiej, gdzie z pocałowaniem ręki nawet mistrz weźmie ligę konferencji.

Lech już w tych rozgrywkach się skompromitował pomimo awansu, więc tu na nic nie liczę. Nie zdziwię się, jak Raków przejdzie Slavię, a Lech odpadnie z Dudelange. Choć dla samej ligi lepiej byłoby, jakby obie awansowały, nie mówiąc już o awansie z grupy.