Liga Mistrzów 2021/22

Temat poświęcony rozgrywkom LM w sezonie 2021/22.

Za wcześnie by się cieszyć, ale Man U dostaje u siebie bęcki już 2:0. Fajny prognostyk przed niedzielą. W magazynie JWPL Michał Gutka miał rację, tam nie ma kto pracować. Mega ofensywny skład, który nic nie gra w obronie i mamy tego dzisiaj przykład. Oby tak pozostało.
PS. Lukaku z kontuzją, ciekawe czy poważna i na jak długo może wypaść.
Ps2. Werner to samo.

Jedynie sinusoida wynikowa utrzyma Ole na ławce, więc dziś pogoń i remis będzie w sam raz :slight_smile: Z tym amatorem na ławce nie maja szans na dobre wyniki w PL, więc trzymam kciuki aby trwał tam jak najdłużej. Przypuszczam, że jak nie wyjdą z grupy to w Manchesterze nie będą czekać do końca sezonu i ktoś konkretny (a być może w końcu trafią) miałyby pół sezonu na przygotowanie klubu do przyszłorocznej kampanii.

1 polubienie

Jeszcze niedawno można było czytać takie kwiatki, że po zatrudnieniu 36 letniego Ronaldo będą się bili o mistrza…

Widzieliscie kontuzje Lukaku? Staw skokowy musial niezle oberwać. Chyba czeka go dłuższa przerwa.

Co powiecie na CR7 w Lidze Europy?

Już jedną głowę z United Jurgen zabrał ze sobą. Mam nadzieje, że wygramy w niedziele, ale oby głowa Ole nie byla następna, bo przyjdzie tam zaraz jakiś Conte i staną się naprawdę groźną ekipą.

Tam byi już tacy specjaliści jak Van Gaal i Mourinho i jakos to Mułom wiele nie pomogło. Skąd twierdzenie ze agresywny i bardzo konfliktowy Conte zrobi z nich druzyne? Myślę że szybciej wyleci niz Jose :slight_smile:

Kurde Atalanta nie daje rady, szkoda.

Wszyscy się tu śmieją z tego Ole, ale nie kojarzę drużyny który wygrywa tyle meczy w koncowce, o czym każdy zespół na świecie marzy.
Nie żebym go bronił, ale poza zeszłoroczna wtopa w LM to nie widzę jakiś super argumentów, rok temu ligę zakończyli nad nami.

Warto też wspomnieć że dostał rozbity zespół po Mourinho.

Leroy Sane to jest prze kot. W czasach kiedy grał w City uważałem go za najgroźniejszego piłkarza obok De Bruyna. Mam nadzieje, ze zrobi w Bayernie zawrotną karierę.

Jeszcze za wcześnie na skreślanie kogokolwiek z walki o mistrzostwo.
Musimy zachować pokorę i chłodną głowę, przede wszystkim ważne jest żeby w niedziele nie przegrać.
Po połowie sezonu będziemy wiedzieć o wiele więcej, również uważam że mają marne szanse na tytuł ale piłka jest nie obliczalna.
W każdym razie Ronaldo cienizna, to ze czasem strzeli, dostawia jedynie nogę lub głowę ale i tak to jest za mało. Zresztą nie będę tutaj poruszał tematu bo już miałem ostatnio spięcie nt tego zawodnika

Rok temu zakończyli nad LFC tylko i wyłącznie dlatego, że trenerem Chelsea w pierwszej połowie sezonu był Lampard a Liverpoolowi posypał się skład z obroną na czele.

W temacie o meczu Manchester United - Liverpool piszemy o Lidze Mistrzów, w temacie o Lidze Mistrzów piszemy o lidze angielskiej - da się poprzenosić te posty? Niezły bałagan się zrobił.
Miałem pisać odnośnie meczu z Włochami, żeby nie chwalić dnia przed zachodem słońca, bo United jeszcze może to wygrać i niestety potwierdziło się. Grali piach ale udało się.
W tej kolejce jako tako niespodziankę można uznać zwycięstwo Ajaxu i to wysokie. Haller super zawodnik, bramki, asysty, za chwilę ktoś go zgarnie. Milan na razie dołuje ale niewykluczone, że z jeden mecz uda im się wygrać.

Bede “upierdliwy” i przyczepie sie do stwierdzenia “przede wszystkim ważne jest żeby w niedziele nie przegrać”-absolutnie zle zalozenie!
My mamy wybiec na boisko z jedna tylko mysla-chcemy wygrac i nic innego nas nie interesuje.

Osobiscie nie sadze aby “menczyster” (i uchowaj Boze!) powalczyl o tytul mistrza Anglii.
Sprawa roztrzygnie sie moim zdaniem pomiedzy City,Chelsea a nami.

Natomiast co do CR7 to uwazam,ze on swoje 20 goli ustrzeli ale konstruowanie taktyki pod jego osobe raczej nie przyniesie wymiernych efektow.
Czekam za to z utesknieniem az arbitrzy zaczna mu w koncu pokazywac zolte kartki za bezustanne wymuszanie rzutu karnego-to jest takie zalosne ale czego innego oczekiwac od gracza tego klubu!

Szkoda natomiast,ze wczoraj wygrali z Wlochami gdyz przy ewentualnej porazce mieliby juz mocno pod gorke w LM.Lecz czekaja ich jeszcze rewanzowe starcia z Atalanta oraz Villarreal a tam o punkty latwo nie bedzie,
Druzyne Ole w LE wole :joy:

Wiesz, my kibice możemy sobie pozwolić na takie stwierdzenia „ważne żeby nie przegrać”, zawodnicy natomiast nie. Jasnym jest że ja również chce wgrać ale wiemy jaki to nieszczęsny teren dla nas, jedziemy tam w gazie i się męczymy, natomiast rok temu przy obniżce formy, uszczuplonym składzie strzelamy cztery bramki. Te spotkania rządzą się swoimi prawami, nieważny jest układ w tabeli, forma ani skład. Każdy idzie na maksa i robi co może żeby wygrać, dla mnie osobiście grunt nie przegrać, utrzymać passę bez porażki ale w mecz wjeżdżamy po zwycięstwo.
Marzy mi się nokaut na który obecnie nas stać, jeżeli defensywa nie zawiedzie to wyjedziemy stamtąd z trzema punktami

United mają obronę jak ser szwajcarski, braki w asekuracji boków- trochę jak my w kilku akcjach City sprzed 2 tygodni. Trzeba to wykorzystać w niedzielę. Atalanta potrafi zaskoczyć, fajnie się ogląda ich grę, zgrana drużyna w ofensywie, budowana z głową, trochę jak Leicester czy AM, największym atutem jest trener który zbudował kilka lat temu silny zespół I trzyma wysoki poziom.

Obejrzałem właśnie skrót spotkania Ajaxu z Borussią Dortmund i zaciekawiło mnie to, że przy żadnej bramce golkiper Borussi Kobel nawet nie próbował interweniować, rzucić się. Trzeba jednak oddać, że były to trudne strzały do obrony i Ajax zagrał dobre spotkanie.

Ten Ronaldo jest niemożliwy. Bez Niego United zajęłoby 4 miejsce w grupie i pewnie w lidze nawet do LE by się nie zakwalifikowali.

Ronaldo in the Champions League this season:

▪️ 5 goals in 4 games

▪️ 90+5’ winner vs. Villarreal

▪️ 81’ winner vs. Atalanta

▪️ 90+1’ equalizer vs. Atalanta

Z Atalantą obie bramki Ronaldo strzelil w doliczonym czasie - I i II połowy. Manchester jest zespołem który chyba najczęściej odwraca wynik po 90 minucie.