Liga Mistrzów 2021/22

A zatem remis w Mediolanie. Kurcze to chyba najbardziej korzystny wynik dla nas. Brakuje zatem już chyba tylko remisu do awansu

Czy ja wiem czy korzystny, wolałbym żeby Porto wygrało może dałoby się pozbyć Atletico z LM :sunglasses:

1 polubienie

Wylosowaliśmy być może najtrudniejszą grupę jaką tylko mogliśmy. 4 kolejki w grupie, 4 zwycięstwa i już zapewniony awans. Mało tego - pewne 1. miejsce. Piękna sprawa. Być może się mylę, może ktoś mnie poprawi, ale to chyba pierwsza taka sytuacja w historii klubu, gdzie wygrywamy grupę po 4 meczach.

Ta cała sytuacja to wielki pozytyw, że można będzie pozostałe 2 spotkania rozegrać bez spiny. I pewnie wszyscy myślą, że rezerwowi dostaną szasnę. A Klopp myśli zapewne, że to idealna okazja dla Salaha, Arnolda, van Dijka czy Mane na 180 min :smiley: Tak się trochę śmieję, ale nie zdziwiłbym się. Mam nadzieję, że tak nie będzie. Inne zespoły będą się biły o awans do końca, my mamy spokój i powinni najlepsi odpoczywać. Ale rok temu awans z 1. miejsca zapewniliśmy sobie po 5 meczach. Ostatnie spotkanie graliśmy na wyjeździe i do tej pory nie rozumiem czemu Salah grał 90 minut. Arnold również, a on był świeżo po kontuzji, gdzie w grudniu był tłok w terminarzu. I trzymanie Joty na boisku, gdzie po faulu pauzował kilka miesięcy. Oby Jurgen wyciągnął wnioski.

1 polubienie

Korzystnie będzie to Atletico utrzymac w grze bo inni się będą z nimi meczyc :smiley:

Jeśli ktoś myśli że na ostatnie 2 mecze wystawimy skład jak na Carabao Cup to się myli. Kolega nie może zrozumieć dlaczego z Midtjylland grali Salah Jota czy Trent. A odpowiedź jest prosta - jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Jeden wygrany mecz w fazie grupowej to minimum 3 miliony €, więcej niż za wygranie FA Cup i EFL Cup łącznie, i mówię o wszystkich meczach a nie tylko o finałach.
Oczywiście są kluby dla których to niewiele znaczy bo mają nieskończony dopływ petrodolarów, ale nie my. Jeden wygrany mecz i roczna tygodniówka Andy Robertsona - myślicie że odpuścimy?
Oczywiście będzie rotacja, ale nie spodziewam się debiutantów z U23, chyba że w końcówce jak będziemy wysoko wygrywać.

3 polubienia

Nie no Gordon, Morton i Musiałowski powinni złapać jakieś solidne minuty i tak gramy ze słabszymi rywalami wiec mozna sobie na to pozwolić. Pewnie sklad zmiennikow rozwaliłby takie Porto.

Wątpię. Porto będzie walczyć o awans, a my o pietruszkę.

Skład wyjdzie w dwóch ostatnich meczach zapewne tak w 50% optymalny. Odpoczynek w pierwszej kolejności powinni zaliczyć ci najbardziej eksploatowani, czyli:
Salah → Origi
van Dijk → Konate
Alisson → Kelleher
Henderson → Jones
TAA → Gomez/Neco

Skład na Porto może plus/minus wyglądać tak:
Kelleher - Gomez, Konate, Matip/Phillips, Robertson - Thiago, Jones, Oxlade - Jota, Firmino, Origi
Oczywiście zależy jak w danej chwili będzie ze zdrowiem poszczególnych graczy. 4 dni wcześniej gramy z rozpędzonym Arsenalem, więc roszady w zestawieniu na pewno się pojawią.

2 polubienia

Nie mówię, że musi zagrać kadra U23 ale taki Salah może zacząć na ławce albo w ogóle nie brać go na mecz. Jak przedmówcy - w bramce mógłby zagrać Kelleher, w obronie Konate, inni gracze typu Minamino, Origi, ponownie Ox.
Co do innych spotkań. City i PSG chyba już raczej z awansem, tak samo Chelsea. Borussia ponownie przegrywa z Ajaxem, tym razem 1:3.
Jak na razie awansowały Bayern, Juventus, Ajax oraz Liverpool.

Wijnaldum wczoraj dwa gole dla PSG.

Ronaldo grający trener United? Czy to możliwe ?

Dla nas i pozostałych ekip PL scenariusz wymarzony :wink:

Eduard Mendy został pierwszym bramkarzem w historii Ligi Mistrzów, który zachował 13 czystych kont, po 17 meczach.

To mogłaby być ciekawsza kombinacja niż Ole w roli managera i jeszcze większy kabaret. Jestem za! :wink: Ronaldo ustawiłby całą taktykę pod siebie, obraziłby się na wszystkich jakby mu nie podawali, co by mógł sobie ponabijać bramki i do tego decydowałby kogo i kiedy zdjąć z boiska, czyli prawie wszystkie jego zachcianki byłyby spełniane.

A tak poważnie to nie róbmy sobie żartów z takimi sugestiami, bo to raczej nierealne. MU będą pewnie chcieli zatrudnić kogoś z doświadczeniem lub jakimś tam warsztatem. Człowieka, który nie będzie płakał i się boczył, jak zespołowi nie idzie. Czyli wszystkie managerskie zalety, które ma Krystyna nie są im teraz potrzebne.

Pojawiło się info, że MU rozmawia z Valverde.
Setien chyba wolny, ponoć facet stawiał na widowiskowy futbol, brać go do United

Milan musiał wygrać z Atletico, żebyśmy na San Siro mieli ogień. Interesująco zapowiada się nasz ostatni mecz w grupie.

1 polubienie

Wszystkie angielskie zespoły zapewniły sobie awans na 1-2 kolejki przed końcem fazy grupowej, widać po tym jak Premier League odjechała innym ligom.

Grupa A to awans City oraz PSG, raczej do przewidzenia. Lipsk wygrał 5:0 z Brugge.
Nasza grupa B to zwycięstwo Liverpoolu nad Porto 2:0 oraz świetny, znakomity, cudowny, doskonały wynik w Madrycie - zwycięstwo Milanu, który nie jest bez szans na awans z grupy (musiałby pokonać nas w ostatniej kolejce).
Dortmund ponownie dostaje cięgi, tym razem 1:3 ze Sportingiem, czerwona kartka Cana. Borussia w LE, awans dla Sportingu to na pewno duży sukces.
Ajax przegrywał z Besiktasem, w przerwie wchodzi Haller i chwilę później strzela dwie bramki. Co za piłkarz.
Z awansem również Real Madryt i Inter, raczej planowo, po początkowych triumfach Sheriffa (trochę jak Legia) pozostało im już walczyć o LE. I tak pokazali się z dobrej strony.

A ja nie lubie Milanu(w Italii tylko Juve!),w Portugalii sympatyzuje ze Sportingiem a Porto jest mi obojetne,za to darze szacunkiem i zycze im dobrze (o czym wielokrotnie juz pisalem) Atleti.
Optymalny scenariusz jak dla mnie to wygrana Hiszpanow w Porto oraz brak zwyciestwa Wlochow z nami w ostatniej kolejce.
Cos jednak czuje,ze moze zadecydowac roznica bramek ze wszystkich gier bo bilans bezposredni Milan-Atletico jest wyrownany:po wygranej a w golach 2:2.
Aktualnie to 5:7 u Ibry oraz 4:7 u Oblaka.

Plusem awansu podopiecznych Simeone byloby to,ze mogliby jakiegos faworyta juz w 1/8 wyrzucic za burte :grinning:

To ja mam na odwrót, we Włoszech lubię Inter, Napoli, Milan… Wszyscy oprócz Juve. Zagramy o zwycięstwo i zbudujemy hajsik dla naszych wł… znaczy morale :slight_smile:

Cieszy mnie, że w następnej rundzie unikniemy zespoły pokroju Bayernu, Ajaxu, które już wygrały swoje grupy, a także angielskich City, Chelsea, United (w 1/8 nie mogą grać drużyny z tej samej federacji, poza tym chyba wszystkie angielskie zespoły wygrają swoje grupy).