Liga Mistrzów 2021/22

Faktycznie, to może dopiero na półfinał kogoś mocniejszego… :joy:

Faktycznie najlepiej od razu w grupie trafic na Bayern, Real, PSG. Tu nie chodzi o to ze ktos sie kogos boi, lepiej chyba żeby najmocniejsze kluby powybijaly sie pomiedzy sobą wykrwawiając w cięzkich meczach, a my z latwiejszym rywalem sprawę awansu mozemy zalatwic nawet w pierwszym meczu. Poza tym radze odrobinę pokory. Dzisiaj jestesmy w stanie ograc kazdego a PSG wyglada groteskowo z trójką muszkieterów z przodu ktorzy tylko czekaja na podanie i symulują grę. Ale do lutego wiele moze sie zmienic, mozemy zlapac zadyszke albo nawet wiekszy kryzys, co wiecej moze on nalozyc sie akurat z meczami w LM, moga akurat na ten czas przydarzyc jakies kontuzje kluczowych graczy, do tego jest jeszcze kwestia motywacji na wielkie spotkania wiec zawsze moze byc roznie. Wiec jesli ktos od razu chce trafic na najsilniejszych rywali to raczej nie jest zbyt rozgarniety :slight_smile:

1 polubienie

Real - Chelsea, marzenie. Jedna z tych drużyn już by się pożegnała.

Śmieszą mnie opinie kibiców LFC, którzy chcieliby PSG w 1/8. Prawda jest taka, że im później trafimy na mocnego rywala tym lepiej, bo łatwiej jest wygrać jeden dwumecz z trudnym rywalem niż dwa albo trzy. W takich meczach często przypadek może zadecydować, kto wygra dwumecz. Rok temu Bayern się wywalił na PSG ponieważ pechowo stracił przed meczem kluczowych piłkarzy plus w samym meczu miał dużo pecha.

4 polubienia

Ja osobiście bardzo liczę ze właśnie Paryż wylosujemy

Nie tyle prawda, co racjonalne podejście. Mając teoretycznie łatwiejszego rywala można delikatnie przyrotować składem, oszczędzić najlepszych na nieco trudniejszy kalendarz w Premier League. Zwyczajnie można pozwolić sobie na ten komfort oglądania meczu na luzie z piwkiem w ręce i myślą, że jest 80% szans na awans.

Ci, którzy chcą tu od razu PSG, niech się zastanowią w jakiej dyspozycji może być Liverpool na przełomie lutego i marca, kiedy zwykle cierpimy z powodu szpitala w składzie. Kilka kontuzji, chwilowy spadek formy, jakaś czerwona kartka w meczu z PSG i sprawa dwumeczu może być rozstrzygnięta w 20 minut.

Wygrana rezerwowym składem ze słabiutkim i zdziesiątkowanym kontuzjami Milanem, Atletico oba mecze kończyło w 10, a Porto od zawsze nam leżało. Niech nie zamgli Wam obrazu przejście suchą stopą przez grupę LM.

Raczej nie ma mocnych par, Inter - Ajax chyba najbardziej wyrównane.
Dla nas dobre losowanie, chociaż nie można zlekceważyć klubu z Austrii.

1 polubienie

Może mi ktoś wyjaśnić co się stało podczas losowania Villareal - United - Atletico?

Jakaś dziwna pomyłka, przy Villarealu najpierw wylosowano United który wiadomo nie może z nimi grać bo byli w 1 grupie, później odłożyli kulkę z United obok i wylosowali im City. Teraz troche w mediach widzę, że nie odłożono spowrotem tej kulki przez co dla psg zostało pod koniec tylko United. Wygląda trochę na ustawkę dla mnie, tweet który podał dalej James Pearce-
Confusion currently about whether draw can stand. Clear Manchester United ball not put in bowl to face Atletico Madrid after Villarreal error.

Amazing cock-up on a pretty basic system.

1 polubienie

Patrząc obiektywnie losowanie powinno zostać powtórzone. United nie miało szans trafić na Atletico i vice versa. Zaburza to całą ideę losowania. Uefa, you had one job.

ehh co za c**y pare kulek maja do wylosowania i jeszcze to schrzanią, a bylo tak pieknie, to ze losowanie bedzie powtorzone to nie ulega zadnej watpliwosci, pytanie kiedy?

A co za różnica kiedy? Jeśli będzie powtórzone to zaraz inna ekipa, która uzna się za pokrzywdzoną znajdzie powód żeby się odwołać. Taka powtórka stworzy niebezpieczny precedens.

Nie będzie żadnej powtórki :slight_smile: Losowanie 1/4 rozumiem, że jest po 1/8?

taka roznica ze chce je obejrzec,nie zdziwie sie jesli jeszcze dzisiaj. To czy ktos sie bedzie czul pokrzywdzony czy nie to jest malo wazne, popelniono powazne bledy w czasie losowania przez co jest ono niewazne, malo tego gdyby losowania nie powtorzono, to mogloby stworzyc jeszcze grozniejszy precedens, mianowicie ktos moglby podwazyc na koniec rozgrywek trofeum zdobyte przez jakas druzyne i poniekad mialby racje.

Kwestia jaki jest regulamin UEFA. Trochę szukałem wzmianki o błędach w losowaniu, ale jeszcze nie znalazłem.

Powtórka zaplanowana na 15:00 CET

AndyHunter

UEFA: “Following a technical problem with the software of an external service provider that instructs the officials as to which teams are eligible to play each other, a material error occurred. As a result, the draw has been declared void and will be entirely redone at 15:00 CET.”

Trochę kiepsko ale nie dziwię się, bardzo poważny błąd, obyśmy trafili tak samo :wink:

Hehe, wchodzę na główną przed minutą bo w natłoku pracy przypomniałem sobie o losowaniu, a tam wywiad z Jurgenem odnośnie wylosowanego przeciwnika, a wyżej news główny o tym, że losowanie będzie powtórzone. A myślałem, że już mnie nic w LM nie zaskoczy!! :money_mouth_face:

No nic, wszedłem na wywiad z nadzieją, że wylosowaliśmy P$G, aby później odetchnąć, że jednak będzie powtórka i być może wylosujemy lepiej, a tam… Salzburg! No nie, ciężko mi uwierzyć, że w powtórce będziemy mieć ten sam poziom szczęścia.

Akurat musieli to spier…olić, jak Liverpool trafia w dziesiątkę. Eh, partacze!

Jest w stanie ktoś mi wytłumaczyć na czym ten błąd niby polegał? :sweat_smile:

"Tuż po losowaniu rozgorzała jednak afera. Podczas trwania procedury doszło bowiem do sporego błędu. Początkowo bowiem Villarreal został skojarzony z Manchesterem United, choć nie miało prawa do tego dojść. Obie ekipy grały bowiem razem w grupie.

Arszawin wyciągnął więc kolejną kulkę, w której znajdowała się kartka z nazwą innego klubu z tego samego miasta - Manchesteru City.

Przez stworzone w ten sposób zamieszanie Manchester United nie znalazł się w koszyku przy losowaniu kolejnej pary, w której znalazł się Bayern Monachium oraz Atletico Madryt."

Czytaj więcej na Liga Mistrzów. Wyniki losowania 1/8 finału. Losowanie do powtórki - Sport w INTERIA.PL

2 polubienia