Liga Mistrzów 2022/23

Pot 1

Pot 2

Pot 3

Pot 4

Koszyki na dzis w LM 22/23

Eintracht,LFC,Salzburg,Celtic tak wybieram bo blisko a trudnej grupy w naszej obecnej sytuacji to lepiej uniknac :smiley:

1 polubienie

PSG, BvB i Eindhoven. Tak żeby bolało.

PSV Eindhoven musi sie jeszcze najpierw zakwalifikowac :grimacing:

Tylko żeby nie lecieć do Izraela

Klasycznie drugi koszyk lepszy niż pierwszy.
57% szans, że będzie to ktoś łatwy

Przy naszych ostatnich problemach to grupa śmierci nam nie potrzebna, trzeba po prostu, jak najmniejszym kosztem, nie eksploatując mocno podstawy, wyjść z grupy.

1 polubienie

https://www.sport.pl/pilka/7,65041,28823843,marakanskie-pieklo-zamarlo-odpadli-z-lm-w-najtragiczniejszy.html

Dopadła go karma(za te gole przeciw nam) czy cuś? :rofl:

Moje preferowane losowanie, to grupa niezbyt mocna lecz sklejona z 3 ciekawych zespołów, z którymi w ostatnich latach - lub od dawna - nie graliśmy i które mogłyby ze sobą realistycznie rywalizować, aby tym samym Liverpool miał (teoretycznie) łatwiej, ponieważ każdy z przeciwników miałby większe szanse na stratę punktów z pozostałymi 3 zespołami. Z taką formą, jaką obecnie prezentujemy, okrojoną kadrą i linią pomocy widniejącą jedynie na papierze, to nawet z 2. miejsca może być ciężko wyjść w jakiejś trudniejszej grupie.

Opcja 1:
Eintracht Frankfurt
Liverpool
Sporting CP
Olympique Marseille

Z Eintrachtem graliśmy jedynie w 1972 roku w 1. rundzie Pucharu UEFA (2-0 na Anfield i 0-0 na wyjeździe). Z Marseille ostatnie mecze graliśmy w rozgrywkach grupowych LM w 2008 roku (wygrane 1-2 na wyjeździe i 1-0 na Anfield), więc kawał czasu temu. Do tej dwójki z koszyka trzeciego wziąłbym jeden z klubów z Portugalii, z którymi całkiem nieźle sobie radzimy w ostatnich latach. Z Benfiką graliśmy w zeszłym sezonie, więc Sporting jest tutaj naturalnym wyborem.

Opcja 2:
Ajax
Liverpool
Bayer Leverkusen
Club Brugge

Ajax to po zespole z Frankfurtu moja druga preferowana opcja z pierwszego koszyka. Zespół zdecydowanie w naszym zasięgu, który pokonaliśmy w rozgrywkach grupowych LM w 2020 dwa razy po 1-0. Z klubem z Leverkusen nie mierzyliśmy się od 2005 roku, czyli odkąd wyeliminowaliśmy ich z 1/16 LM wygrywając dwa razy po 3-1. Warto wspomnieć, że wówczas w Leverkusen grał Jacek Krzynówek, który strzelił nam bramkę (honorową na 1-3) w 87’ minucie w meczu rozgrywanym w Leverkusen, kiedy Liverpool miał już pewny awans do 1/4 LM. Z Club Brugge natomiast nie graliśmy od czasu wygranego 1-0 (bramkę strzelił Kenny Dalglish) finału Pucharu Europy (obecnie LM) w 1978 roku.

Żadnych mocnych europejskich marek w grupie, bo z linią pomocy widmo będzie mniej więcej tak, jak z zabieraniem się z motyką na księżyc. Nie ma co sobie mydlić oczu - nie jesteśmy gotowi na podnoszenie Europejskich ciężarów.

1 polubienie

W pierwszym koszyku tak czy siak wpadniemy na kogoś dobrego (nawet Porto, Milanu czy Eintrachtu bym nie skreślał). Też chętnie bym pooglądał apotkania z zespołami, z którymi mierzyliśmy się nawet ponad 10 lat temu.

Losowanie 25.08.2022 r. o godzinie 18:00 w Stambule (czyli gdy już będę na zlocie).

Real :smile: ( może Barca)BVB, Marsylia

wydruk się pewnie pojawi, jak beda znani rywale, czyli jutro

Liczę na grupę śmierci i zajęcie w niej trzeciego miejsca. Właścicielom potrzebny jest wstrząs, aby w zimowym i letnim okienku wydali dużo $$$ na nowych piłkarzy.

Jeśli kogoś to zainteresuje i mieszka w Warszawie to teraz po okazyjnej cenie można kupić karnet na mecze schachtara Donieck w lidze mistrzów, który swoje spotkania będzie rozgrywał na stadionie Legii. Świetna sprawa jeśli ktoś chciałby obejrzeć LM na żywo :slight_smile:

https://shakhtar.com/pl-pl/tickets/matches/

Tu macie linka dla zainteresowanych (cena chyba 225 zł na ten moment)

A i radzę się spieszyć, bo po losowaniu cena może znacząco pójść w górę ( są z 3 -ciego koszyka i jest szansa, że Nas wylosują, ale to loteria, wiadomo)

Będę miał odpaloną ich stronę i jak trafią do nas to od razu klikam “kupuj”, może zdążę :grinning:

Ostatnie zespoły, które zakwalifikowały się do fazy grupowej LM to Rangers (1:0 na wyjeździe z PSV), Kopenhaga (0:0 z Trabzonsporem, Grabara kontuzjowany) i Dinamo Zagrzeb (4:1 po dogrywce z Bodoe/Glimt).

Chętnie spotkałbym się z Celtikiem albo Viktorią Pilzno. Koszyk 3 to przeżywający problemy Bayer (odpadnięcie z Pucharu Niemiec, w Bundeslidze 17 miejsce, 3 porażki na 3 spotkania, jedna strzelona bramka). Poprzez drugi koszyk unikniemy na pewno 3 hiszpańskich klubów - Barcelony, Sevilli oraz Atletico, angielskich Chelsea i Tottenhamu (ta sama liga + 2 koszyk). Nie zagramy też z Lipskiem i Juventusem. Z pierwszego odpada nam City. Generalnie z 3 i 4 koszyka możemy wylosować każdego.

Swietnie,ze Rangersi dali rade w boju przeciwko PSV bo Holendrzy do latwych rywali nie naleza.
Liga szkocka kontynuje swoj wzlot potwierdzajac aktualna pozycje w Rankingu UEFA.

Dlaczego tak nie mozna u nas,eh?!

Brak mi słów, rzadko się spotyka tak absurdalne komentarze

7 polubień

To jest po prostu bezmyślny wylew frustracji. Też miałem ochotę się do tej wypowiedzi odnieść, ale doszedłem do wniosku, że szkoda mi czasu na takich frustratów. Podobnie, jak na codzienne lamentowanie w temacie o transferach, że nie wiem dlaczego nikogo nie kupimy do pomocy itp. Podziwiam za wytrwałość tych, którym się chce. Czasem dobrze i zdrowiej się odciąć na chwilę od tego na co nie mamy wpływu.

2 polubienia