Liga Mistrzów 2024/2025

Przedstawiciel naszej “fantastycznej Ekstraklasy” czyli Jagiellonia w 2 rundzie eliminacji zagra z FK Panevezys z Litwy.Jezeli przejda tego “mega trudnego” rywala to juz na pewno jesienia zagraja w rundzie ligowej ktoregos europejskiego pucharu.
Dlaczego? Otoz gdyby odpadli pozniej w 3 rundzie kwalifikacji to trafia do play-off w LE a jezeli i tam zostana pokonani to wyladuja w LKE w koncowym rozrachunku.
Oczywiscie klub z Bialegostoku moze przejsc tez do fazy play-off w LM (4 runda dla przypomnienia) i tam odpasc co skutkowaloby gra w LE.
Na koniec pozostaje utopijny moim zdaniem wariant gry z najlepszymi ale do tego trzeba by bylo pokonac na ostatniej przeszkodzie takie druzyny jak: Dinamo Zagrzeb;Crvena Zvezda,Young Boys czy Galatasaray- no nie sadze :grimacing:

Tak dla przypomnienia druzyny z 1 koszyka LM na nowy sezon.2 z nich to nasi rywale w fazie ligowej (City odpada jako angielski zespol) gdzie z jednym zepolem zagramy na Anfield a z drugim na obcym boisku.
To poprosze w domu Inter zeby bylo ciekawie oraz Lipsk aby nie bylo za trudno na wyjezdzie. :smile:

Dawać Barcelone i Bayern. Sprawdzimy gdzie jesteśmy.

Można poprosić po polsku?

@ynwa19
No, ale podałeś, że dwa zespoły to nasi rywale w “fazie ligowej” - rozumiem - grupowej tak?

Podałeś zespoły z pierwszego koszyka, to dlaczego dwie z nich mają być naszymi rywalami? Nie rozumiem co chciałeś napisać chyba :smiley: Chyba, że teraz ten format się jakoś zmienia (nie jestem w tym temacie zbytnio) i inaczej to będzie wyglądało. W takim wypadku, czy mógłbyś trochę o tym więcej napisać?

@el_pistolero

Piszesz masz :rofl:
Zredagowalem post,mam nadzieje ze teraz po polsku :grimacing:

https://www.pap.pl/aktualnosci/liga-mistrzow-nadchodzi-nowy-format-rozgrywek#:~:text=Zespoły%2C%20które%20zakończą%20fazę%20ligową,Lidze%20Europy%20ani%20Lidze%20Konferencji.

Aaa! teraz wiem o co Ci chodzi.W artykule masz wszystko wyjasnione :grinning:

Jeszcze o koszykach w nowym sezonie LM

1 polubienie

To nasza Jagiellonia po zwyciestwie na wyjezdzie w pierwszym meczu 4:0 praktycznie zapewnila sobie faze ligowa w co najmniej LKE :poland: :muscle: :joy:
W 3 rundzie eliminacji do LM na 99% spotka sie ze starym znajomym polskich druzyn czyli mistrzem Norwegii Bodo/Glimt.Obie konfrontacje przedstawicieli Ekstraklasy (Legia i Lech) z tym zespolem konczyly sie awansem naszych a wiec warto podtrzymac dobra passe.

1 polubienie

Jagiellonia dała przykład jak w pucharach powinien klepać mistrz Polski mistrzów innych, słabszych lig.

E. Śląsk kompromitacja. Przez takich patałachów polska liga traci tylko punkty w rankingu.

Tak się kończy wymiana Exposito na Musiolika, to jak wymienić jak na polskie realia dobrej klasy samochód na 20letnią Astrę.

Gdzie ligę Europy obejrzeć i naszych asów z białej gwiazdy? :smiley:

Niestety dopoki nasza Ekstraklasa nie upodobni sie do takich lig jak np portugalska,holenderska czy belgijska czyli nie wytworzy sie swego rodzaju elita skladajaca sie z 5-6 druzyn ,ktore co sezon beda w czubie,beda rosnac w sile i swoim pilkarskim poziomem odskocza od reszty to bedziemy mieli takie “kwiatki” jak porazka Slaska w Rydze PORAZKA W FUTBOLU Z LOTYSZAMI!!! :rage: :man_facepalming:

Tak wiem “wolnosc,rownosc,demokracja” i liga jest wyrownana ale to jest wedlug mnie bullshit!
Tak niewiele zdzialamy kiedy co roku gra kto inny w pucharach europejskich co wiaze sie z brakiem doswiadczenia,niskim rankingiem,brakiem umiejetnosci rozlozenia sil na rodzime rozgrywki oraz te miedzynarodowe.
A teraz jeszcze sie duzej grupie z Was naraze :joy:piszac ze nie moze byc tak ze mamy takich troche z “przypadku” mistrzow kraju jak Piast,Rakow czy teraz Jagiellonia-to jest za duza karuzela na tym miejscu ze tak to ujme,brakuje stabilizacji,szybko te druzyny spadaja ze stolka i to nic nie daje.
W sumie to chodzi mi o to ,ze jest mi obojetne gdzie powstalyby te wiodace osrodki ale one musza sie rozwijac a nie jak kwiatki na balkonie przekwitac po jednym sezonie.
I nie ! nie jestem kibicem Legii czy Lecha ale bedac szczerym to akurat tam widze najwiekszy potencjal ale taki “Kolejorz” to sie w poprzednim sezonie na ligowym podworku skompromitowal.
A wygrana Wisly w PP to przy calym szacunku dla tego zasluzonego klubu,przy uwzglednieniu aktualnych mozliwosci, jakas anomalia i wstyd dla wszystkich zespolow z Ekstraklasy.

Zycze powodzenia wszystkim naszym klubom a kolegom z Bialegostoku wielu pozytywnych wrazen na jesien w fazie ligowej LM albo LE badz LKE :poland: :muscle: :grinning:

Ynwa19, fajny z ciebie gościu ale taka pierdołe napisałeś, że postanowiłem trochę przemówić ci do rozsądku.

Śląsk przegral, bo drużyny z miejsc 7-18 ekstraklasy są za słabe? Jak to w ogóle brzmi.
Otóż różnica między ligami holenderska, portugalska i belgisjska, a polską, czeską czy węgierską jest taka, że leży u nas szkolnictwo pilkarskie.

Ze szkółek takiego PSV, Sportingu czy Club Brugge co roku wychodzą talenty warte miliony euro, które później można budować drużynę, a u nas co najwyżej wychodzi grzyb na suficie

2 polubienia

Chyba mnie nie zrozumiales :rofl:
Nie chodzi o to,ze druzyny z miejsc 7-18 sa za slabe tylko o zbyt duza,moim zdaniem,rotacje jezeli popatrzymy na lokaty 1-6!
To na tych miejscach ma sie wytworzyc czolowka,ktory bedzie regularnie wystepowac w pucharach,wzmacniac kadre kosztem “slabeuszy” czyli na ksztalt lig. holederskiej,portugalskiej itd
I wezmy teraz pod lupe ten “nieszczesny” Slask( sorry kibice z pieknego miasta Wroclaw jestescie tylko przykladem :grinning:) ale co z tego,ze zagrali dobry sezon jak prawdopodobnie nie bedzie jego kontynuacji i kolejne to bedzie jakies paletanie sie w srodku tabeli czy cus.
My potrzebujemy ligi majacej pare wybitnych zespolow a nie Ekstraklase przecietniakow, w ktorej co sezon kto inny jest na swieczniku.

I oczywiscie,ze podstawa jest szkolenie mlodziezy ale o tym pisalem juz nieraz szczegolnie w temacie naszej reprezentacji.

Pozdrawiam…kosmonaute :blush:

EDIT: i dupa czyli Jaga przegrała u siebie z Bodo :man_facepalming:t2:
I oczywiście bęcki Śląska w LKE.
Oto obraz nędzy i rozpaczy (ekstra) klasowej!

Śląsk i Jaga przegrały bo są zbyt slabi i niedoświadczeni. Nawet bezjajeczny Lech i Raków bez formy zagraliby znacznie lepsze spotkania wczoraj na miejscu tamtych ekip. Mam nadzieję że to był ostatni sezon z takimi niespodziankami w ekstraklasie. Podium powinno być u nas nietykalne czyli Raków, Legia i Lech, a reszta to wyścig ślimaków.

1 polubienie

Prawda jest taka, że taki Lech czy Raków to by nawet nie miał okazji zagrać z Bodo, bo by się zesrał już z Poniewieżem.

Chyba sobie żartujesz. Raków to nie z takimi ekipami dawal rady. To samo Lech. Jaga byla calkowicie bez doświadczenia i to ich zjadło, śmiałbym twierdzić że Lech i Rakow w obecnej formie wiecej by pokazali niz Jaga.

Jak można pisać, że Raków czy Lech daliby radę z kimś tam w Europie jak oni na własnym podwórku sobie nie radzą? Przecież Raków dostał na dziurę od jakiejś Cracovii ostatnio a Lech od Widzewa, nie mówiąc o Legii której Piast wklepał. Gdzie im do Europy? Jagiellonia jako jedyna ma komplet zwycięstw w tej śmiesznej lidze, wygrała w poprzednim sezonie mistrza więc tak na logikę, chyba są najlepsi? Raków był 7 a Lech 5, no ale to oni powinni nas reprezentować według Ciebie :smiley:
Sorry, śmieszy mnie pisanie że ktoś powinien być pierwszy, ktoś drugi a ktoś trzeci. Od tego jest cały sezon który później weryfikuje takich ogórków jak Raków który kończy gdzieś w środku tabeli. Jagiellonia gra dobrą piłkę jak na swoje możliwości, ma swój styl rozgrywania od bramki i wychodzenia spod presji, niech nawet im to nie wyjdzie raz czy drugi, ale niech grają to konsekwentnie a będzie coraz lepiej.
Ciekawe czy kibice np United też piszą u siebie takie głupoty, że to oni powinni reprezentować ligę angielską w LM, uj w to że Arsenal jest dużo lepszy ale to utd powinno grać w Europie.
XD

Jak można pisać, że Raków czy Lech daliby radę z kimś tam w Europie jak oni na własnym podwórku sobie nie radzą? Przecież Raków dostał na dziurę od jakiejś Cracovii ostatnio a Lech od Widzewa, nie mówiąc o Legii której Piast wklepał. Gdzie im do Europy?

Bo wyniki w eklapie nie są do końca wyznacznikiem poziomu zespołów? W tym dzisdostwie jest taka losowość że każdy może wygrać z każdym, ale każdy głupi wie że największa jakość sportowa jest w wymienionych przeze mnie ekipach. Powiem Ci więcej. Gdy Lech dostawał na dziurę w Eklapie i ledwo doczłapał się na koniec do miejsca gwarantującego LKE w przyszlym sezonie, to w międzyczasie dotarli do ćwierćfinału tych rozgrywek w istniejącym sezonie i prawie rozklepali faeoryzowaną Fiorentinę. Mało tego. Kiedy Legia klepała z Aston Villą i AZ Alkmaar to mieli bardzo duże problemy z ogarnięciem formy w lidze co spowodowalo odejscie Runjaicia XD.

Sorry, śmieszy mnie pisanie że ktoś powinien być pierwszy, ktoś drugi a ktoś trzeci

W tym syfie zwanym polską pilką klubową dawalbym z urzędu Rakowowi, Lechowi i Legii miejsca w Europie żeby nie oglądać tych dziadów pokroju Śląsk czy inna Wisła którzy zmarnują nam tylko miejsce i uzbierane punkty w lokacie rankingu UEFA przez ich poprzedników. To że w zeszlym sezonie wyszli lepiej czy byli wyżej nie ma większego znaczenia w kontekscie poziomu sportowego zespolu, bo taki Raków naściągał kilku gości za miliony euro, a ze Śląska odszedl za darmo najlepszy zawodnik i nic z tym nie zrobili. Nie dla biednych dziadów wykorzystujących pieniadze publiczne. Dostali z miasta 33 miliony złoty dotacji i nie sciagneli nikogo wiedzac ze beda grali w LKE. A potem w dziure dostali od Łotyszy.

Od tego jest cały sezon który później weryfikuje takich ogórków jak Raków który kończy gdzieś w środku tabeli.

Sezon w Polsce niestety zazwyczaj nie weryfikuje rzeczywistego poziomu druzyny. Moze ta Jaga akurat przypadkowa nie jest, jakis tam maja poziom, ale nie moge tego samego powiedziec o reszcie.

1 polubienie

Hehe. Legia która dostała oklep od Piasta właśnie ładuje w cztery litery Brondby na wyjeździe. A ta nasza Jaga grała żałośnie wczoraj, na własnymi terenie. Z jakościowo podobnym przeciwnikiem. Poziomy.

Dlatego nie ma co się sugerować naszą ligą.

I proszę można czyli dobry występ Legii, której na codzień nie trawię (są w trójce “memnited”, bałery i oni) sorry ludziska z Warszawy :smile: ale choć nie zawsze to jednak coś tam ostatnimi laty w Europie zdziałali :poland::muscle:

Ekstraklasa idzie w kierunku dwóch drużyn w LM. Dzięki Legii, Lechowi i Rakowowi. Polska piłka mozolnie i powoli ale idzie w słusznym kierunku rozwoju.

Podziwiam optymizm, natomiast nie wiem skad on pochodzi. Po zmianach formatu jest nieporownywalnie latwiej sie dostac do grupy i takie kraje jak Polska, Dania, Norwegia najbardziej na tym skorzystaly. Punkty w rankingu leca bo system ulatwia nam wejscie (rozstawienia mistrza kraju etc), natomiast nie widze znaczacej poprawy jesli chodzi o pilke. Przeblyski Legii placacej cudzoziemcom, wyskoki Lecha ktory nie potrafi skonczyc ligi w top3, polowa klubow na kroplowce budzetu miasta podczas gdy marketingowo(37mln ludzi) powinnismy konkurowac z Holandia, Belgia i Austria.

1 polubienie