Liga Mistrzów 2024/2025

Rozstawienia mistrza kraju są bo przez ostatnie 3 sezony polskie kluby na to zapracowały robiąc minimum 6 punktów do rankingu uefa sezon w sezon. Gdybyśmy byli na 30 miejscu rankingu, a nie na 18 to dalej byłoby bardzo ciężko się przebić. To tak jakby mieć pretensje do garbatego że się nie umie wyprostować. Jedyne ułatwienie jest takie, że powstała ta LKE, ale jej poziom nie jest drastycznie gorszy od tego co było w starej Lidze Europy. Jest teraz więcej mocnych ekip, poziom się wyrównał. Optymizm jest oczywiście bo wreszcie nasze kluby zaczęły punktować, a za wiele się ten format nie zmienił w kwestii rozstawień w stosunku do tego co było jeszcze te 8-10 lat temu. Tylko tyle, że doszła LKE, ale to głównie dla tych ekip które zaczynają przygodę od razu z LM albo LE i wystarczy wygrać z jednym czy dwoma rywalami by mieć zapewnione chociażby miejsce w tej LKE. Ale w zasadzie dopiero Jagiellonia uczciwie mówiąc skorzysta z tego przywileju, bo prawdopodobnie odpadnie z Bodo z LM, a potem z Ajaxem o LE, więc mają LKE. Wcześniej Raków, Legia i Lech przebijały się bezpośrednio w kwalifikacjach.

Legia prawdopodobnie zagra drugi sezon z rzędu w fazie grupowej LKE, a więc to nie są już takie przebłyski. Jedyny minus jest taki, że nie mamy ustanowionej czołówki ligowej, która sezon w sezon będzie się biła o miejsca 1-4.

podczas gdy marketingowo(37mln ludzi) powinnismy konkurowac z Holandia, Belgia i Austria.

Do tego coraz bliżej i realnie możemy na to spoglądać. A przynajmniej by konkurować z ligą austriacką czy czeską. IDziemy w dobrym kierunku.

Miedzy 30 a 18 miejscem w rankingu roznica dla mistrza kraju jest taka ze ma jeden mecz wiecej z mistrzem kosowa, gibraltaru czy innego luxemburga - chodz tu akurat trzeba uwazac.

Tak czy inaczej ja tez naiwnie kibicuje ‘polskim’ druzynom, wiec piwerko czerwony bracie ale wciaz uwazam ze to szczesliwy splot okolicznosci a nie progres :grinning: Za czasow wisly w europie tez bylismy blisko 2 druzyn a bylo nieporownywalnie trudnien niz dzis.

Legia to była ładowana w cztery litery do 70 miniuty. To że fartem wygrali z drużyną sporo słabszą niż np obecne Bodo tego nie zmienia.
W ogóle taka Legia ze swoim budżetem powinna zdominować polską ekstraklapę i zdobywać mistrzostwa seryjnie, a ledwo doczłapali się na 3 miejscu. Żałosne
Zresztą, co my tu rozważamy nad jakimś Bodo jak takie norweskie Molde kilka miesięcy temu zgnoiło Legię 6-2 w dwumeczu…
Śmieszy bardzo gloryfikowanie Legii, Lecha a prawda jest taka że są tak samo ciency w Europie jak Wisła, Jaga czy Śląsk. Niezależnie kto z Polski zagra w Europie prędzej czy później i tak skończy się jak zawsze, więc już wolę jak grają mniejsze kluby i ucierają nosa bogaczom.

I nasz mistrz Polski “z łapanki” dostał wpierdziel 4:1 z Norwegami! :man_facepalming:t2:
Jakby ktoś nie wiedział to ani Odegaard ani też Halland nie wystąpili. :joy:

"ekstraklapa" to trzeba zaorać jak mawia pewien mój kumpel :tractor:

3 polubienia

Nasza liga mocno odstaje, to każdy wie, ale Jagielonia grała najlepszy futbol w zeszłym roku więc ciężko powiedzieć, żeby byli z łapanki.

Ci Norwegowie rok temu odpadli z Ajaxem i jeśli się nie mylę, często grają w pucharach, więc byli faworytem.

Ale no z zaoraniem się zgodzę, i to od podstaw :sunglasses:

Przywalanie sie tu do Jagiellonii, ze niby jest mistrzem z łapanki to serio trzeba byc ignorantem. Grali najlepiej caly rok, jedynie Gornik pod koniec sezonu prezentowal sie rownie dobrze, jak nie lepiej, a wielkie kluby jak Legia remisuja w tej chwili z taka Puszcza XD

Nie mamy mocnych druzyn w porownaniu do wiekszosci lig, wiec nie wiem kto sie łudził, że Jagiellonia leci po LM XD Fajnie, ze mogli tam zagrac, wplynie to pozytywnie na finanse klubu i niech rozwijaja sie dalej. :upside_down_face:

4 polubienia

Nie mamy mocnych mentalnie drużyn, bo Legia czy innych Lech to obcokrajowcy z łapanki, jak usłyszą że jacyś skauci są na stadionie, to im się chce grać, jak usłyszą o zainteresowaniu jakiegoś lepszego klubu, to im się chce grać, ale jak np. zespół gra słabo, przegrywa, to rozjuszać resztę na boisku, dać coś od siebie, to nie potrafią. W Jagiellonii jest ten plus, że tam nie zarabiają kroci i mają wyjebane i serio biorą granie tam jako okno wystawowe, ale co któryś mecz. No i widzą też wyniki. Nie żebym sądził, że jest to klub mocniejszy od ww Legii, ale na pewno lepiej na ten moment prowadzony. Zresztą trener Legii też widzi co się w jego klubie, w tym kraju odpierdala i ciekawe ile wytrzyma.

Co za głupota, Jaga była najlepsza i tyle. Ktoś bronił Legii czy Lechowi wygrać ligę?

1 polubienie

Byli w poprzednim sezonie najlepsi to fakt ale ja mam szersze spojrzenie.
Chodzi oto żeby Jaga nie była kolejną efemerydą co to raz wygrała ligę a w następnych latach pałętała się na dalszych pozycjach.
Takie coś jest nam nie na rękę, nam potrzeba klubów, które będą co kampanię w czubie i regularnie występować w Europie zarabiając kasę, zbierając doświadczenie itd
Bądźmy/stańmy się ligą na wzór Holandii, Portugalii itp
Już o tym pisałem i stąd ten termin “łapanka” wzięty na dodatek w cudzysłów.

Jakoś Legii i Lechowi przez lata to doświadczenie nie pomagało i te pieniądze też nie, bo zazywczaj kończyło się na 1-2 rundzie kwalifikacyjnej i tak w kółko.

Jagielonia ma już zapewnioną faze grupową ligi konferencji, więc przynajmniej wiemy, że Polski klub będzie w tej chociaż najniższej lidze pucharów.

Mamy taką lige jaką mamy i póki zarządzanie wygląda jak wygląda i treningi też są lata świetlne za zachodem czy nawet częściej wschodu, to nic się nie zmieni.

Kto ogląda Superpuchar Europy?
Oby wygrała Atalanta ponieważ byłoby przyjemnie oglądać pewną smutną gębę! :smile:

1 polubienie

Ja również jestem za Atalanta. Dodatkowo oglądam pod kątem gry edersona bo nie ukrywam że jestem jego zwolennikiem w lfc i chce po raz kolejny potwierdzić swoja opinie

63 punkty na 34 mecze to zenada a nie mistrz, wygrali tylko dlatego ze pozostale druzyny jak Legia, Lech czy Rakow spektakularnie daly ciala a Jaga grala conajwyzej dobrze i zgarnela tytul. W normalnych warunkach zajeliby 3/4 miejsce i mogliby pomarzyc o europie bez rozstawien.

I Real przytuli niestety kolejny :trophy:
Mbappe z debiutanckim golem w oficjalnym meczu :grinning:

A podobno miał strzelać dla…LFC pisał pewien “znafca” :rofl:

Byłem wczoraj na narodowym, powiem Wam, że takiego kota jak Bellingham to ja nie widziałem, niesamowite.

1 polubienie

Co z tego jak Jaga sie wyprzedała po sezonie? Odeszli najlepsi zawodnicy.

To że się wyprzedała to jedno, ale kwoty za które odeszła dwójka mlodych Polaków Wdowik i Marczuk, którzy zrobili świetne liczby w zeszłym sezonie to jest kompromitacja, kwoty uwłaczające mistrzowi Polski. Niby inflacja w pìłce szaleje, kwoty za młodych piłkarzy sięgają absurdalnych stawek, a oni sprzedają najlepszych graczy za 1,5 mln euro…

1 polubienie

Dokładnie. Powinni za nich wyciągnąć minimum 8 milionów euro. Ale tak to jest. Wdowik i Marczuk mieli prawdopodobnie klauzule, co do drugiego jestem w 100% pewny przynajmniej o niej.

Tak Marczuk mial klauzulę. Ale czy to byl aż taki problem, żeby w zimie aneksować umowę i tą klauzulę usunąć albo podwyższyć. Trochę plucie klubowi w twarz albo kiepskie zarządzanie. Jaga miala autostradę do ligi mistrzów, trudniejszych rywali można czasem w lidze konferencji spotkać. Swoją drogą dzisiaj Śląsk i Wisła stworzyly niesamowite thrillery, piękna walka. I mamy w grze ciągle 3 zespoly, kolejne awanse w rankingu w zasiegu ręki i jak tak dalej pójdzie, juz niedlugo może 2 kluby będą walczyc o LM.

Juz w czwartek o 18:00 losowanie fazy ligowej
Z tego co mi wiadomo bedzie one w zdecydowanej wiekszosci przeprowadzone przez komputer czyli jak sobie UEFA zaprogramuje tak sobie zarzadzi :grimacing:

1 polubienie