Liga Mistrzów 2024/2025

Przeciwko której tak protestowałeś

1 polubienie

Jezu chryste za mną okropny performance w Bergamo to co dzisiaj grał wicemistrz Anglii😨… Gdyby nie Raya to dramat ale generalnie armatki bez Ødegarda zupełnie cieniutkie myślę,że łysy z Manchesteru nawet bez KDB zje Arsenal na śniadanie.

Zgadza się, protestowałem!
A teraz UEFA mnie… wyjaśniła :rofl:

EDIT: a tymczasem Barca w plecy-im to i nowy system może nie pomóc! :grimacing:

Narazie bezpośrednio w 1/8 :red_circle::muscle::blush:

Mi się nowy format bardzo podoba. Już po 1 kolejce są niespodzianki, a tabela będzie się zmieniać po każdym golu. Nikt nie może być pewny miejsca w top8, bo może się tam wbić ktoś nieoczekiwany.

Edit. Dobrze byłoby awansować bezpośrednio z 8, bo play-offy wypadają w lutym. Rewanżowy mecz 19 lutego, kilka dni przed meczem z City. Można tego uniknąć i mieć tydzień przerwy między meczami.

1 polubienie

1 polubienie

Niestety o TOP8 będzie bardzo trudno bo pretendentów jest wielu a my tradycyjnie nie mieliśmy szczęścia w losowaniu i mamy jedną z najtrudniejszych grup (wyżej ktoś wklejał wyliczenia Opty że trzecia najtrudniejsza). Tak że trzeba się nastawić na 10 meczów a to przy naszej wąskiej kadrze będzie duże wyzwanie. Gdyby to była prawda że Zubi jednak chce przyjść to trzeba chyba przymknąć oko na jego wcześniejsze zachowanie i brać bo każda para zdrowych nóg będzie nam potrzebna w tym sezonie. A gdyby jeszcze jakiegoś konkretnego obrońcę się udało gdzieś wypatrzeć do wyjęcia zimą to już w ogóle.

1 polubienie

Przed nami 2 kolejka, dziś 9 meczów, ale tych ciekawych tyle co kot napłakał.

Z nich wyławia się jedno Arsenal vs PSG.

Faworytem wiadomo kanonierzy, ale z mojej perspektywy wieje remisem i wcale nie będę zaskoczony jeśli PSG zgarnie całą pulę.

Francuzi już bez Mbappe, ale nie sądzę by był to dla nich jakiś minus, chłop już os Kataru jakoś nie jest sobą i zdecydowanie nie zasługuje na miano najlepszego na świecie. Świetnie tam wygląda przód, a Barcola wyrasta na world class, do tego, solidna pomoc i dyrygujący doświadczony Marquinhos + solidny rusek na bramce - mocno niedoceniany, bo wiadomo Ukry się obrażą. Arsenal nie jest tym samym co w PL i uważam, że to będzie bardzo ciężki sprawdzian dla obrony Arsenalu po raz drugi, pierwszy był w meczu z City, tamten zdali zobaczymy jak poradzą sobie z szybkimi Francuzami. PSG już w poprzednim sezonie powinno mieć finał LM i chyba go bie było bardziej przez swoją nieudolność niż słabą grę. Bardzo silna drużyna. Z mojej strony widzę 2:2/2:3 dla PSG.

Jak wasze zdanie??

Ogólnie to ta nowa LM to masa meczy nudnych i raptem 1-2 ciekawe w kolejce, więc nic nowego. Reforma tylko po to aby więcej kasować za prawa do transmisji oraz zwiększyc liczbę dni meczowych …

Co do ARS-PSG to ja nie jestem taki pewny tego Arsenalu. PSG pokazuje bardzo fajną piłkę. NIe widać straty Mbape a odważę się stwierdzić, że teraz są nawet groźniejsi. Brak Dembele może jednak być języczkiem u wagi. Ja stawiam na remis np. 2:2.

Z innych interesujących może być też Leverkusen-AC Milan. Zobaczymy jak sobie Alonso pojawi z odrobinę bardziej wymagającym rywalem niż Feyenord.

Drugie zdanie jest prawdziwe, z pierwszym się nie zgodzę. Dla mnie dzisiejsze mecze są bardzo ciekawe:

  1. Arsenal-PSG - wiadomo
  2. BVB-Celtic - ten zespół Rodgersa w tym sezonie wygląda kosmicznie i ciekaw jestem jak się spiszą na tle silnego rywala
  3. PSV-Sporting - jedne z lepszych drużyn z teoretycznie słabszych lig, zwłaszcza Sporting jest maszyną i może namieszać w tegorocznej LM
  4. Leverkusen-Milan - mecz można powiedzieć z naszej “grupy”, Leverkusen to teraz topowy zespół a Milan nadal wielka marka, do tego podbudowany zwycięstwem w derbach i chcący się odbić po porażce z nami.

W środę trochę gorzej to wygląda, ale też od biedy jest Lipsk-Juventus i AV-Bayern.

Tymczasem w drugiej kolejce poprzedniego sezonu LM były mecze: Kopenhaga-Bayern, United-Galata, Lens-Arsenal, PSV-Sevilla, Napoli-Real, Union Berlin-Braga, Salzburg-Sociedad, Inter-Benfica, Atletico-Feyenoord, Celtic-Lazio, BVB-Milan, Newcastle-PSG, Lipsk-City, Crvena Zvezda-YB Berno, Porto-Barcelona i Antwerp-Szachtar.

Czy jest mniej ciekawie? Moim zdaniem nie, zwłaszcza jeśli się weźmie pod uwagę że każdy rywalizuje z każdym w jednej tabeli, a nie jest tak, że w większości grup po 3 kolejkach kończą się emocje.

Ja osobiście nie jestem za tą zmianą. Prawda jest taka że od dłuższego czasu mamy sytuację że europejskie potęgi odjeżdżają reszcie. Bayern dominowała bundeslige na dekade. Juve we Włoszech, w Hiszpanii są 2 zespoły i czasami atletico. U nas my z city zdominowaliśmy ostatnie lata. I jeśli spojrzycie na ligę mistrzów to właśnie te zespoły totalnie zdominowały te rozgrywki. Niestety próby wyrównania rywalizacji dają odwrotny efekt. Takich historii jak z początku wieku z monaco Porto, Valencia bedzi my niestety widywać tylko mniej. A nam kibica dali 2 dodatkowe mecze które Liverpool rozegra w mega rezerwowym składzie by w maju oddychać oparami

2 polubienia

Myślę, że Aston Villa jutro może napsuć krwi Bayernowi i to może być ciekawy mecz do oglądania.

Wiesz to jest zawsze bardzo subiektywne. Z poprzedniego sezonu to co wymieniles to można równie dobrze powiedzieć że ciekawe (na papierze)
Lens (rewelacja L1) - Arsenal
Real - Napoli
Inter-Benfica
Athletico-Feyenord
BVB- Milan
Newcastle -PSG

Lijnders chyba wkrótce poleci. A miał być nowym Kloppem :pleading_face:

2 polubienia

To samo mialem napisać. Kiepsko to wygląda.

Dwa srogie lania i to nie od drużyn z najwyższej półki. Bramki 0-7, no fatalnie to wygląda. Jeśli wierzyć ocenom, to tylko Clark zagrał przyzwoicie.

Pepa już raz zweryfikowała przygoda w Holandii i potulnie wrócił pod skrzydła Kloppa. W lidze austriackiej wyglada to jako tako, ale Europa brutalnie weryfikuje jego warsztat, a nie grał z jakimś potęgami. Dobrze, że odszedł i klub nie zaproponował mu pracy, bo jest bardzo przeciętnym trenerem. Klopp robił różnice. Szybko go zwolnią.

A Arsenal kolejna bramka ze stałego fragmentu, nie było chyba nigdy takiej drużyny na całym świecie w topowych ligach która by tak z wolnych i różnych gole strzelała regularnie.

Arteta wkurza, ale jest gość inteligentny, tego mu nie można odmówić. Teraz 4 na spalonych - celowo rzecz jasna, żeby wyblokować obrońców, a pozostałych dwóch wbiegało. Ostatnio Martinelli cwanie blokował Edersona. Niby proste, a mało kto robi podobne rzeczy.

3 polubienia

Ja tam ogólnie średnio przywiązywałem do tego wagi, ale chyba wszystkie aktualne strzeleckie rekordy LM można sobie będzie wsadzić wiadomo gdzie :smiley:
Przeskok poziomu między topowymi a średnimi druzynami aż okropny
Jak jakies sparingi

Kto widział Lijndersa jako nowego Kloppa ten widział, mnie najbardziej śmieszy że niektórzy tutaj go widzieli jako jego zastępcę… O zgrozo.

3 polubienia