Liga Narodów

Aż dziwne, że w końcu Pickford usiadł na ławce, ogólnie trener trochę zamieszał składem, Alexander-Arnold ponownie z nagrodą gracza meczu z angielskiego zespołu.

Szczere pytanie. Po co Cashowi ten język Polski? Już mieliśmy w kadrę absolutnych slabiaków ściąganych z Bóg wie jakich krajów i nie było tyle lamentu o umiejętności komunikacyjne co przy Cashu. Szczerze, jak i tak nie jest powoływany a nie planuje zamieszkać w Bieszczadach na starość to kiego ch*ja ma marnować czas na naukę Polskiego?

1 polubienie

No nie wiem może z szacunku do kraju, który chce reprezentować? Probierz ma specjalnie odprawy robić po angielsku, bo jednej gwiazdeczce nie chcę się marnować czasu na naukę?

Nie było lamentu, bo Cash jest pierwszym przypadkiem, który jest w kadrze 3 lata i nie potrafi skleić podstawowego zdania po polsku. To jasno pokazuje, że traktuję te reprezentacje jak bilet na euro i mistrzostwa świata.

Hit xD założę się, że piłkarze grający w Chinach uczą się chińskiego hah. Oczywiście, że ma nierobić po angielsku. Polski jest bardzo trudny dla nie Polaka. A Matty niestety ma dużo mniej wspólnego z Polksą niż chociażby Mozambijczyk mieszkający w jakimś Sosnowcu od dziecka :poop: To już strata Casha jeśli nie zapewni sobie tłumacza czy coś tyle. Może dlatego nie gra. Po co rozdmuchiwać sprawę.

Właśnie cały czas o to mi chodzi zostawmy reprezentacje dla Polaków, a obcokrajowców ściągajmy sobie do klubów.

Znaczy słuchaj, ja mam takie zdanie, że jak tu dorastał jakiś Mahmed czy inny Saba to ma święte prawo marzyć o powołaniu do repki. Toż ta wyśmiewana “kolorowa” francja za czasów Henrego czy teraz Mbappe niby nie ma za dużo rodzimych zawodników w składzie a jednak każdy z nich mówi po Francuzku, mieszka we Francji co najmniej od pokolenia i co najważniejsze czuje się Francuzem. Dla mnie Wilfried Leo czy Ugonoh to są Polacy. Cash, Obraniak czy Guerrero Polakami nie są. Chociaż za Guerrero czy Olisadebe przemaiwało to, że jakiś czas byli związani z naszym krajem ale nie za długo. Tak samo Polakiem nie byłby Dybala gdyby dla nas grał (chociaż dla takich kozaków to można powiedzmy zrobić wyjątek).

@goalkeeper14 mój błąd. Masz racje

@Roan dokładnie tak. Tak samo jak kolega wyżej złapaliście mnie ma nieścisłości przez moją małą wiedzę o siatkówce :wink: byłem pewny że chłop tu z 10 lat siedzi.

3 polubienia

Dlaczego Leon jest dla Ciebie Polakiem, a Olisadebe już nie? Oboje urodzili się poza Polską, oboje reprezentowali nasz kraj na arenie międzynarodowej i oboje mieli bądź mają żony Polki. Co ich różni w takim stopniu, że jednego traktujesz jako Polaka, a drugie już nie?

2 polubienia

Zgadzam się z tym jak ktoś ma rodziców innego podchodzenia ale wychowywał się w Polsce i mieszka od x lat to jest dla mnie Polakiem. Takim przykładem właśnie jest Ugonoh.

To są różne przypadki, bo Leon w Polsce dopiero od tego sezonu będzie mieszkał, a łączy się go tylko z naszym państwem polska żona. W przeciwności do Casha nauczył się jednak języka.

1 polubienie

Naciągasz moją wcześniejszą wypowiedź w kieruku, który pasuje pod Twój argument. W taki sposób niczego nie udowodnisz, nikogo na swoją stronę “racji” nie przeciągniesz.

Prawda jest taka, że nie zawsze Zieliński był “źle” wykorzystywany lub - używając bardziej odpowiedniego słowa - “optymalnie” do swoich umiejętności.

Faktem jest natomiast to, że nie zawsze kiedy go potrzebujemy potrafi wspiąć się na wyżyny i wejść w rolę lidera. Na pewno w jakimś stopniu nie spełnia pokładanych w nim nadziei. Podobnie jest z Lewym, kiedy ten nie ma wsparcia od drużyny i jest całkowicie odcięty od gry. Dlaczego jednak mielibyśmy oczekiwać cudów od pojedynczych piłkarzy, a później ich winić za to, że nie są cudotwórcami, kiedy reszta zespołu nie wykazuje żadnych ambicji?

Ha! Dobre, przestać go powoływać do kadry. Oh, poczekaj… a kto strzelił bramkę kontaktową z Portugalią? Czy to nie aby ten nie-lider Zieliński? :wink:

W ogóle zamiast skupiać się na liderowaniu, to bardziej zasadniczym pytaniem jest z kim on miał opanować tą pomoc w ostanim meczu, że tak go krytykujesz? Z debiutantem Oyedele, który poza (prawdopodobnie) niezłą statystyką dokładnych podań nie pokazał żadnej agresji, determinacji, ani umiejętności odbioru piłki (doskok do przeciwnika / blok)? Widząc jak sobie truchtał w środku boiska aż zatęskniłem za Krychowiakiem w dobrej formie.

Tam powinien był grać Moder albo Ubrański od początku obok Zielińskiego, czyli bardziej doświadczeni piłkarze, to może zobaczylibyśmy więcej ambicji w pomocy.

Rozumiem jednak, że Probierz chciał przetestować Oyedele wiedząc, że może się to wiązać z utratą płynności i kontroli w środku pola. To nie był najlepszy mecz na taki eksperyment i niestety nie wypaliło.

Zobaczymy jaki skład będzie testował z Chorwacją, bo bez dwóch zdań my walczymy jedynie tylko o to, aby zakończyć grupę nad Szkocją i utrzymać się w dywizji A Ligi Narodów. Są duże szanse, że to się uda, jak Portugalia pyknie Szkotów, a Polska dopiero na mecz ze Szkotami wyjdzie zmobilizowana do walki przez 90 min. Marne ambicje, ale taka jest rzeczywistość.

Remis z Chorwacją będzie dużym osiągnięciem, ale tutaj Probierz przy doborze składu, ustawienia i taktyki musi stanąć na wysokości zadania. Jak nie zaczniemy grać piłką, a nie non stop długimi podaniami, i trzymać formacji bliżej siebie, to wystarczy, że rywale odetną nasz atak od podań i poza okazjami na szybkie kontry nasza gra w każdym z aspektów będzie dalej leżeć i kwiczeć.

Tutaj Cię zaskoczę :rofl: 3 miejsce w grupie od tej edycji nie daje pozostania w dywizji A tylko oznacza baraże z jakąś 2 drużyną z którejkolwiek grupy z dywizji B i to może być… Anglia :stuck_out_tongue:

Zdania, cokolwiek Ty (szanuję Twoje poglądy naturalnie) lub kto inny napisalibyście, na temat Piotra. Z nie zamierzam zmieniać.
Ot kaprys “staruszka” :joy:

Pozdrawiam i prognozuję porażkę z Chorwatami.

Piotrek by się do pivota nadał u nas. Szkoda, że poszedł do Interu. Zamiast Endo byłby idealny.

Co ten Saliba odwala xd. Niektórzy robią z niego jakąś topkę, a chłop jest ultra overrated.

1 polubienie

Polska akurat na takie mecze się mobilizuje, bo to dla nas jak finały MŚ. Więc na kogokolwiek nie wpadniemy, to z pewnością zepniemy poślady.

Poza tym nie oszukujmy się, już po losowaniu obecnej grupy wiadomo było, że będziemy walczyć o 3. miejsce i baraże.

A jak spadniemy do dywizji B, to może w końcu zaczniemy coś wygrywać z bardziej równymi sobie. Choć osobiście doceniam konkurencyjność Ligi Narodów i możliwość gry z co najmniej dwoma bdb zespołami po dwa mecze. Nawet jeśli wyrwiemy jakiś remis średnio raz na 3-4 spotkania to uważam, że pozostanie w dywizji A może tylko pomóc naszej kadrze stale dążyć do poziomu, który prezentują zespoły konsekwentnie okupujące miejsca 1-2 w swoich grupach.

Ta Holandia dzisiaj, dużo gorsza niż Polska z Portugalią, a to trzeba się postarać żeby gorzej zagrać od naszej Reprezentacji. Koeman strasznie marnuje potencjał tej kadry, jak Southgate wcześniej w Anglii. Niemcy powinni do przerwy prowadzić 3:0, ale skuteczność jak u Milika.

A nasz Sobo 2 trafienia dla Madziarów :soccer::soccer::blush:

Bardzo dobrze, niech chłop złapie wiatr w żagle!

https://x.com/TotalFootbol/status/1846114839300596208

Mbappe oskarżony o gwałt. No nieźle. Jeżeli to prawda to jego kariera jest zakończona/

Nawet jak byłby winny, to za parę miesięcy i tak oskarżenia zostaną wycofane a on oczyszczony z zarzutów. Zresztą przy takiej liczbie ciapatych w tym kraju to pewnie Mbappe mogli pomylić z kimś, ale sensacja już jest w orbicie i jest temat.

Mendy został oskrażony o kilka gwałtów i wszystkie oskrażenia zostały odrzucone. W międzyczasie nie miał klubu, City nie wypłacało mu pieniędzy i musiał pożyczać, żeby móc się bronić.

Pewnie kolejny skok na kasę i kliknięcia przez jakąś bizneswoman. Problem w tym, że ludzie wydają wyroki przed rozprawą, co dla piłkarzy często jest może nie końcem, ale na pewno przestojem w karierze.

1 polubienie

Kylian Mokebe może mieć duże problemy, bo wszystko wydarzyło się w Szwecji. Tam zostało wprowadzone dosyć absurdalne prawo, więc jeśli nie ma pisemnej zgody na seks, to będzie musiał grubo zabulić tej paniusi, jeśli to oczywiście faktycznie chodzi o niego. Takie prawo stwarza ogromne pole do popisu wszelkim cwaniarom. Nie porównywałbym raczej tego przypadku do mendy’ego czy greenwooda.