Liverpool - Crystal Palace

15 sierpnia o godzinie 21:00 gościmy u siebie zespół Crystal Palace.
Zespół jest prowadzony przez świetnego piłkarza sprzed lat, Patricka Vieirę. W zeszłym sezonie zajęli 12 miejsce, byli przez cały sezon raczej spokojni o ligowy byt.

W tym oknie transferowym pozyskali Chrisa Richardsa, bramkarza Sama Johnstone’a, Doucoure. Z ważniejszych graczy odeszli Kouyate (Nottingham) oraz Benteke (DC United).

Kontuzje, gracze niedostępni: po stronie Liverpoolu Thiago, Curtis Jones, OX, mają wrócić Keita i Tsimikas. W Crystal nie zagrają McArthur oraz Tomkins.
Ostatnie spotkania: Liverpool zremisował z Fulham 2:2, natomiast nasi rywale przegrali z Arsenalem 0:2.

Jak łatwo ostatnio niektórym przychodzi zapomnieć o Jocie w wyliczance kontuzjowanych, drugi strzelec zeszłego sezonu :thinking:

Alisson - Robertson, Virgil, Gomez, Trent - Fabinho, Henderson, Elliott - Diaz, Nunez, Salah

Z ławki Keita, Carvalho, Milner czy Firmino.

2 polubienia

Nie wyobrażam sobie innego rozstrzygnięcia niż nasza wygrana, tak samo było przed Fulham, jednak chyba wyciągniemy wnioski z tamtego spotkania.

Kintuzjowani - poza wymienionymi - również Konate, Matip (?), Ramsey, Kelleher, niedługo całą ‘11’ z kontuzjowanych będziemy mogli ułożyć…

Pierwszy mecz w sezonie u siebie i to po prostu musi być wygrana. Liczę na to, że chłopaki od pierwszej minuty będą na pełnych obrotach żeby jak najszybciej strzelić bramkę. Obawy mam tylko co do wyboru składu. Życzę sobie żeby tylko Klopp od pierwszych minut nie wystawił Firmino i żeby w środku nie wyszli razem Henderson z Milnerem, a miejsce tam znalazł Elliot. Skład który podał użytkownik KaczoreQ również uważam na najbardziej prawdopodobny.

Typ 3:1 ( 2x Nunez o ile wyjdzie w postawie, 1x Salah)

P.s na oficjalnym kanale Liverpoolu wstawili filmik który fajnie buduje klimat przed meczem:

2 polubienia

Jeśli Jurgen nie będzie nadal niepotrzebnie uparty i wystawi Darvina powinno pójść gładko. Środek pola to chyba z konieczności Keita, Hendo i Fab, choć wolałbym młodziaka w miejsce kapitana. W obronie ponownie duet Dijk Gomez. Ciekawe jak ich współpraca się ułoży, dawno nie grali w parze. I oczywiście liczę na poprawę gry Arnolda, pojedynki z Zaha mogą być dziś kluczowe.

1 polubienie

To co znowu Firmino od pierwszej minuty, a kiedy trzeba będzie ratować wynik to wejdzie Darwin? Ciężko zrozumieć wybory Kloppa. Rozumiem, że chce pokazać młodemu, że jest jakaś hierarchia i nie będzie pierwszym napastnikiem od razu, ale cholera jasna. Takie podejście kosztowało nas 45 minut z Fulham. Dzisiaj pewnie wygramy nawet z Firmino, bo magia Anfield itd, ale co będzie za tydzień?

W ostatnich spotkaniach bramki padały głównie po stałych fragmentach gry. Jestem ciekawy czy i tym razem uda się wykorzystać ten element gry. Wydaję mi się, że będzie to ciężka batalia w poprzednim sezonie orły sprawiły nam dużo kłopotów, zwłaszcza w meczu na Selhurst Park. W tym wyjazdowym spotkaniu miały dużo okazji zwłaszcza w drugiej połowie spotkania, w której zostawialiśmy zbyt duże przestrzenie i w wielu sytuacjach mogliśmy mówić o dużym szczęściu. W drużynie Patricka Vieiry warto
zwrócić uwagę na środkowego obrońcę Andersona, który był najlepszym zawodnikiem Palace w meczu z Arsenalem. Zagrywał on mega dokładne długie piłki, co może być problemem przy naszej wysokiej linii obrony. Obstawiam tak jak napisałem wyżej ciężkie spotkanie, mam nadzieję że dzisiaj drużyna będzie wyglądała zdecydowanie lepiej niż w meczu z Fulham.
Liverpool 3-1 Crystal Palace

1 polubienie

Darwin —> Firmino, Eliott —> Thiago , Gomez —> Matip tak bym to widział sklad na CP.

Może Klopp spróbuje 4231

Alisson
TAA - Gomez - VVD - Robertson
Fabinho - Henderson
Salah Carvalho Diaz
Nunez

Już próbował w sezonie Covidowym i dobrze wiemy jak to wychodziło xD

Ja chciałbym zobaczyć w środku Fab-Keita-Elliot i z przodu Nuneza i będzie dobrze.

2 polubienia

Nunez i Elliott to dziś chyba najlepsza opcja wobec absencji i ostatniego spotkania

Dzięki @dzemek za założenie tematu.

Ja powiem tak - głupi byłem zakładając, że gładko poradzimy sobie z Fulham na wyjeździe. Prawdopodobnie wygrana z City w Community Shield trochę mnie poniosła i moje oczekiwania co do coraz lepszej gry poszybowały w górę. A w takich momentach Premier League bardzo często zarówno piłkarzom, jak i kibicom przypomina, że nie można lekceważyć - choćby w najmniejszym stopniu - absolutnie żadnego przeciwnika. No i zostaliśmy gorzko zweryfikowani.

Przez pierwszy kwadrans meczu z Fulham Liverpool praktycznie nie istniał. Wyszliśmy na boisko z pełnymi majtkami i to my wyglądaliśmy, jak próbójący się nie dać złamać beniaminek, który nie mógł skleić kilku konkretnych podań i w konsekwencji czego ratował się jakimiś długimi piłkami posyłanymi na połowę rywala - ale to nie wina pomocy lub braku lidera w tej formacji.

Rozkładanie całego ciężaru rozegrania na Thiago lub Fabinho, kiedy boczni obrońcy są dobrze pokryci i nie mają opcji rozegrania, bo przeciwnik ma ten element naszej gry w pełni rozpracowany - a Robbo dodatkowo jest ograniczony tylko do operowania lewą nogą, więc będąc pod presją jest w stanie albo wybić piłkę przed siebie na lewe skrzydło lub cofnąć i podać do bramkarza lub najbliższego obrońcy - jak na klub tej klasy jest wyjątkowo biedne. Niesamowite jest też to, że często w rozegraniu Virgil w ciągu całego meczu jest w stanie zrobić więcej, niż nasz kapitan, bo przynajmniej pośle kilka niezłych piłek wszerz boiska.

Odsuwając tamten mecz i falstart na bok, to z CP spodziewam się mocnego uderzenia od początku meczu (w końcu gramy na Anfield), utrzymania tempa przez całą pierwszą połowę i dowiezienia wyniku dającego 3 pkt. Wszystko inne będzie rozczarowujące.

Aż się prosi o to, aby Darwin zagrał od początku. Po dwóch meczach o stawkę, w których pomógł nam wygrać i zdobyć punkty napradę nie ma na co czekać Panie Klopp.

Trzonu środka pomocy Jurgen na bank nie zmieni (zresztą, jakie my mamy opcje?), więc w parze z Fabinho zagra Hendo, a za kontuzjowanego Thiago najprawdopodobniej wskoczy Elliott.

Ucieszy mnie nawet skromna wygrana 2-1 lub 1-0. Trzeba ten sezon ligowy na czymś zacząć budować.

Mogę postawić w ciemno, że Darwin, to będzie dzisiaj nasz MotM lub jeden z bardziej wyróżniających się piłkarzy. Na pewno zrobi różnicę, więc trzeba mu po prostu zaufać i dać więcej czasu na grę.

Ja jednak spodziewam się Keity w wyjściowym składzie bo Jurgen lubi stawiać na doświadczenie na początku meczu a młodych później na “rozruszanie” meczu i podmęczonych przeciwników. Ale nie wiadomo czy Naby jest już w wystarczającej formie po chorobie, jeśli nie to pewnie Elliott dostanie szansę.
Nunez? Stawiam że jeśli w pomocy będzie zachowawczo to w ataku możde być przetasowanie i odwrotnie. Więc albo Keita-Nunez albo Elliott-Firmino od początku.
A może Klopp zaszaleje i zagramy 4-2-3-1 z cofniętym Firo? Ja bym chętnie zobaczył takie ustawienie.

Niemal pewne, że wyjdziemy:

Alisson - TAA, VVD, Gomez, Robertson - Fabinho, Elliott, Henderson - Salah, Diaz - Nunez

Mamy niestety trochę urazów w składzie, ale na Orły powinno wystarczyć.
Mam nadzieję na spokojne zwycięstwo i brak urazów. Liczę na 3-0, ale obawiam się, że może nie być to spacerek (szczególnie jeżeli chodzi o dyspozycję naszej linii obrony).

Bardzo chciałbym coś takiego zobaczyć, zwłaszcza że sporo wskazywało przed sezonem, że możemy kombinować z formacją. Wątpie jednak, że na taki skład się zdecydujemy, najważniejsze żebyśmy wyszli z Nunezem na 9tce. W pomocy ciężko przewidzieć jak wyjdziemy, zgadywałbym że Jurgen chciałby wyjść Fabsem Hendo i Elliottem, ale zarówno Hendo jak i Elliott(zwłaszcze Elliott) lepiej spisują się grając po stronie Salaha. Zobaczymy, liczy się tylko wygrana, po cichu liczę na dobry występ Gomeza, fajnie jakby się odbudował.

1 polubienie

Ciekawe czy dzis od początku zagra Elliott albo Carvalho. Jeżeli Keita wyjdzie kosztem mlodych to ja nwm.

Nie martw się, że Keita zajmie miejsce młodym :slight_smile:

Fajnie gdyby w podstawie zagrał Elliott lub Carvalho. Ja nie obraził bym sie gdybysmy wyszli tez z Bobbym w pomocy, a za nim Fabs i Hendo. Aby nie Milner w podstawie i bedzie dobrze.

To o czym pisze @Smuggler7, mecz z Fulham nie był wybitny w naszym wykonaniu, co więcej, był bardzo słaby. Teraz liczę na lepsza grę i zwycięstwo.

Alisson, Alexander-Arnold, Phillips, Van Dijk, Robertson, Fabinho, Milner, Elliott, Salah, Darwin, Diaz

Phillips?