Liverpool - Everton

A jak wiemy, Championship uczy finezji i piłkarskiego blichtru.

Uczy za to trochę pokory :wink:

Anthony Gordon: “Nie nurkowałem”
Również Anthony Gordon:

7 polubień

To nie niech jedzie na Zanzibar kolega był nurkował mówi, że fajnie.

Okropna drużyna, w każdym wymiarze.

Piłkarze słabi, a przy tym aroganccy, chamscy, totalnie “niesportowi”, agresywni, momentami wręcz amatorscy w swoim podejściu, na zmianę - albo agresywnym/nabuzowanym, albo ekstremalnie bezczelnym (upodlić się, byleby mieć szansę na choćby 1pkt). Do tego też trener - Lampard póki co dosłownie nigdzie się nie wykazał, ale jak go oglądam/słucham, to mam wrażenie, że absolutnie nic nie ma sobie do zarzucenia, a wina leży zawsze gdzie indziej. Trochę taki Mourinho z najgorszych epizodów, tylko że bez osiągnięć.

Wczorajszy mecz przebiegł dokładnie tak, jak można się było spodziewać. Mnóstwo nurkowania, gry na czas, bezczelnych zachowań, agresji w negatywnym znaczeniu, wszystko to okraszone dramatycznie słabą grą Evertonu i żałosnym wręcz nastawieniem do meczu (vide posiadanie piłki) i oczywiście marudzeniem Lamparda o brak karnego. Fantastycznie, że LFC jest na na tyle dojrzałym poziomie, że w takich okolicznościach nadal wywozi komfortowe 2-0 - mam wrażenie, że jeszcze parę sezonów temu taki mecz mógłby się zakończyć remisem.

A Everton, nie zagłębiając się zbytnio w gospodarkę i tematy społeczne miasta, mam nadzieję, że z hukiem spadnie do drugiej ligi, bo taka nagroda powinna ich czekać za to, co od dłuższego czasu reprezentują sobą na boisku.

11 polubień

To prawda, kilka przykładów które podałem można uznać za błahostki - krzywdy te zachowania innym ludziom nie wyrządzają, a jedynie świadczą o poziomie intelektualnym. Ale pokazują też, że bardzo wielu kibiców Evertonu, wbrew temu, co pisałeś (“mieszane” rodziny), życzy LFC jak najgorzej. Dla nich dalej bohaterem jest Funes Mori (atak na Origiego), czy choćby Duncan Ferguson (najwięcej czerwonych kartek w historii PL - 8). Wzór cnót:

Podsumowanie

https://i.dailymail.co.uk/i/pix/2015/03/24/07/00BE66681000044C-3008876-image-a-2_1427182986020.jpg
https://cdn.sportmob.com/resource/news/20201118_908219/item_19_5042.jpg?cache=1605873901&d=600_338

Jeśli masz czas, to polecam przesłuchać komentarz do meczu na ich kanale YT, bardzo dobitnie pokazuje poziom toksyczności i odrealnienia ich kibiców (nie będę spojlerował):

Podsumowanie

Liverpool 2-0 Everton | Instant Match Reaction - YouTube

Na koniec ciekawostka z meczu:

There have been 12 bookings for simulation in the Premier League this season, with six of them being for Everton players, including three alone in matches against Liverpool.

2 polubienia

Dawno był? Bo już jakieś biuro nabrało zaliczek, jakiś Polak nie płacił miejscowym, zniszczyli mu auto i zwiał kręcić interesy gdzie indziej. Ale nie wiem czy to ci Polacy, którzy promowali Zanzibar przez celebrytów.

Sentyment do Origiego pozostanie na zawsze, niech mu się tam wiedzie w Milanie a i może jeszcze przyda się w FA Cup czy finale LM.