Liverpool - Fulham

74ecf487730dbecf7b32604cb62da45e

Środa 3 Maja, godzina 21:00
Stadion: Anfield Road

Sędzia główny: Stuart Attwell.
Asystenci: Darren Cann, Nick Hopton.
Czwarty asystent: Darren England.
VAR: Tony Harrington.
Asystent VAR: Dan Cook.



INFORMACJĘ O NIEDOSTĘPNYCH PIŁKARZACH

Najnowszym mieszkańcem pokoju zabiegowego Liverpoolu jest, co raczej niewiarygodne, Jurgen Klopp, który widocznie nadwyrężył mięsień, gdy biegł świętować w obliczu czwartego asystenta Johna Brooksa w weekend.

Podczas gdy 55-latek czeka na poznanie zakresu swojej diagnozy, Liverpool nadal radzi sobie bez Calvina Ramsaya (kolano) i Stefana Bajcetic (przywodziciel), a problemy mięśniowe Roberto Firmino i Naby’ego Keity również ich wykluczą.

Thiago Alcantara był zauważalnym nieobecnym w składzie meczowym w niedzielę i był widziany kulejący w kierunku ławek, więc dostępność Hiszpana jest również w powietrzu, a Klopp stoi przed odwiecznym dylematem z napastnikami.

Diaz może nie być brany pod uwagę przy dwóch startach w tak krótkim odstępie czasu, co może otworzyć drzwi do wycofania Darwina Nuneza, ponieważ Jota złapał świeży uraz i jego występ jest wątpliwy.

Fulham również zakończyło weekend z dwoma świeżymi problemami i to poważnymi, gdyż kapitan Tim Ream i pomocnik Andreas Pereira zostali zdjęci z boiska z niepokojącymi urazami.

Silva potwierdził, że Ream złamał rękę i przesiedzi resztę sezonu, natomiast Pereira również trafił do szpitala po opuszczeniu boiska na noszach ze złamaną kostką i również nie zagra ponownie przed zakończeniem kampanii.

Zawieszeni Aleksandar Mitrovic i Layvin Kurzawa (kolano) dotrzymają Reamowi i Pereirze towarzystwa na trybunach, podczas gdy Willian wciąż jest wątpliwy z powodu kontuzji uda, więc wszyscy Tom Cairney, Sasa Lukic, Manor Solomon i Daniel James mogą walczyć o zajęcie miejsca Pereiry. Tosin Adarabioyo będzie prostą wymianą za Reama z tyłu.

LIVERPOOL możliwy skład wyjściowy:

Alisson; Alexander-Arnold, Konate, Van Dijk, Tsimikas; Henderson, Fabinho, Jones; Salah, Gakpo, Nunez

FULHAM możliwy skład wyjściowy:

Leno; Tete, Diop, Adarabioyo, Robinson; Reed, Palhinha, Cairney; Wilson, Vinicius, Solomon

KLUCZOWE STATYSTYKI

• Liverpool wygrał swoje ostatnie cztery mecze w Premier League.
• Liverpool zdobył co najmniej dwie bramki w swoich ostatnich pięciu meczach w Premier League.
• Liverpool jest niepokonany w pięciu z ostatnich sześciu meczów z Fulham.
• 17 bramek zostało strzelonych w ostatnich sześciu meczach pomiędzy tymi dwoma stronami.
• Fulham zdobyło bramki w każdym z ostatnich sześciu meczów we wszystkich rozgrywkach.

OSTATNIE SPOTKANIE

Fulham 2-2 Liverpool: 6 sierpnia 2022 (Premier League)

W pierwszą sobotę sezonu Fulham zaczęło imponująco, podczas gdy Liverpool wyglądał jak cień drużyny, która tydzień wcześniej pokonała Manchester City w Tarczy Wspólnoty.

Mitrovic wzniósł się ponad Trentem Alexandrem-Arnoldem, aby wykorzystać dośrodkowanie Kenny’ego Tete , następnie debiutant Darwin Nunez wszedł z ławki, aby wyrównać.

Kiedy wydawało się, że Liverpool będzie dążył do zwycięstwa, znakomity Mitrovic został powalony w polu karnym przez Virgila van Dijka, po czym wyekspediował karnego obok Alissona.

Salah ponownie wyrównał.

OSTATNIA FORMA

Liverpool przystępuje do tego meczu z czterema zwycięstwami z rzędu, po pięciu bez zwycięstwa we wszystkich rozgrywkach (remisy 2 porażki 3). To ich najdłuższa taka passa w tym sezonie, po raz ostatni wygrali przynajmniej cztery z rzędu w maju ubiegłego roku (sześć).

Po przekonywującym zwycięstwie 6-1 z Leeds United, musieli ciężko pracować na jedno bramkowe zwycięstwo u siebie z Nottingham Forest i na wyjeździe z West Ham, przed niesamowitym sukcesem 4-3 ze Spurs na Anfield.

To był szybki początek w niedzielę, kiedy to the Reds po raz trzeci, a pierwszy od marca 1996 roku w meczu z Aston Villą, wyszli na prowadzenie 2-0 w ciągu pierwszych pięciu minut meczu Premier League, a wkrótce potem doprowadzili do stanu 3-0. Powrót Tottenhamu Hotspur sprawił, że były zawodnik Evertonu Richarlison wyrównał w doliczonym czasie gry, ale wciąż był czas, by Jota miał ostatnie słowo, zdobywając 41. zwycięską bramkę Liverpoolu w 90. minucie w Premier League, czyli o 11 goli więcej niż jakakolwiek inna drużyna.

O ile powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej był dla Fulham imponującym sezonem, o tyle ostatnio nastąpiło pewne zachwianie, przegrywając siedem z ostatnich dziewięciu we wszystkich rozgrywkach.

W niedzielę na Craven Cottage podopieczni Silvy stoczyli dobry pojedynek z faworytem do tytułu Manchesterem City, a Carlos Vinicius wyrównał po tym, jak Erling Haaland zdobył swojego 50. gola w kampanii z rzutu karnego. Do rozstrzygnięcia meczu wystarczyło jednak trafienie Juliana Alvareza.

City (cztery) są jedyną drużyną w lidze, która w tym sezonie zremisowała mniej niż Fulham (sześć), co jest o tyle interesujące, że mają oni obecnie idealną zerową różnicę bramek, strzelając 45 i zdobywając 45, co sugeruje, że mogą być w pewnym sensie wszystkim lub niczym.

Bezpośrednio po Mistrzostwach Świata, Cottagers dobrze podróżowali, wygrywając trzy z pierwszych pięciu wyjazdowych spotkań ligowych po przerwie i zachowując cztery czyste konta. Przegrali jednak trzy z ostatnich czterech spotkań na wyjeździe (1 wygrana), w każdym z nich zdobywając przynajmniej jedną bramkę.

KLUCZOWI GRACZE

Liverpool: Trent Alexander-Arnold

TELEMMGLPICT000332636746_trans_NvBQzQNjv4BqRbhc5V7kUtrB_UgV-vALC5gojZYlP8f0i9h2tPqCNsM

Trent Alexander-Arnold w tym sezonie nieco podzielił opinie. Czy posiadanie niesamowitych umiejętności ofensywnych rekompensuje jego słabo oceniane umiejętności defensywne? Cóż, jego menedżer zrobił coś w tym kierunku, pozwalając mu na dzielenie się pracą z Fabinho, jako że odgrywa on swego rodzaju hybrydową rolę prawego obrońcy/środkowego pomocnika. Niektórzy mogą to nazwać pozycją “fałszywej dwójki”.

I to działa, przynajmniej w przód. 24-latek zanotował przynajmniej jedną asystę w każdym z pięciu ostatnich występów w Premier League (w sumie sześć), a przed zmianą roli w tym sezonie zanotował tylko dwie w 27 występach ligowych.

Alexander-Arnold może dołączyć do Cesca Fabregasa i Mesuta Ozila jako jeden z trzech zawodników, którzy asystowali przy golu w sześciu kolejnych występach w historii ligi, jeśli uda mu się zdobyć kolejną bramkę w meczu z Fulham.

Fulham: Joao Palhinha

Byłoby bezpiecznie założyć, że Fulham będzie musiało skupić się na obronie na Anfield, a Palhinha wydaje się cieszyć z gry defensywnej bardziej niż większość.

27-latek był objawieniem od przybycia ze Sportingu CP w zeszłym roku, zajmując się wszystkim i wszystkim, co pojawiło się na jego linii wzroku.

Palhinha próbował przechwycić piłkę w tym sezonie więcej razy niż ktokolwiek inny w Premier League (123), znacznie wyprzedzając drugiego w kolejności Moisesa Caicedo (91), a także wygrał więcej przechwytów niż ktokolwiek inny (70), wyprzedzając następnego w kolejności Pascala Struijka (50).

Tylko trzech graczy w lidze rywalizowało w większej liczbie pojedynków niż jego 401, a żaden z nich nie zbliżył się do jego wskaźnika skuteczności 60,35%.

LIVERPOOL vs FULHAM PRZEWIDYWANIA

Superkomputer Opta bez wątpienia stawia Liverpool w roli faworyta tego starcia przed rozpoczęciem meczu, dając podopiecznym Kloppa 64,3% szans na odniesienie piątego zwycięstwa z rzędu, podczas gdy gościom daje się 13,4% szans na to, że staną się zaledwie drugą drużyną Premier League po Leeds, która wywiozła wszystkie trzy punkty z Anfield w tym sezonie.

Na remis daje się 23,3% szans, co było wynikiem ostatniego spotkania, więc nie jest wykluczone, że Fulham może uciec z punktem, choć oczywiście będzie pozbawione dręczyciela Liverpoolu na Craven Cottage w sierpniu ubiegłego roku, Mitrovicia.

Nadzieje Liverpoolu na pierwszą czwórkę i Ligę Mistrzów pozostają nikłe, wciąż siedem punktów za czwartym w kolejności Manchesterem Utd, który rozegrał jeden mecz mniej. Superkomputer daje the Reds zaledwie 6,1% szans na zajęcie czwartego miejsca i nieco optymistyczne (Opta-mistyczne?) 0,4% szans na zajęcie trzeciego miejsca. Piąte miejsce jest zdecydowanie najbardziej prawdopodobnym miejscem lądowania dla Liverpoolu, z modelem szacującym 76,8% szans na to.

Obecnie na 10 miejscu i pięć punktów w bok od dziewiątego i jedenastego, superkomputer uważa, że Fulham skończy tam gdzie jest, dając 10 miejscu 63,3% szans. Gdyby przed Craven Cottage była plaża, to Silva i jego podopieczni równie dobrze mogliby na niej leżeć.

Źródło: Liverpool vs. Fulham: Prediction and Stats | The Analyst

Co do meczu:

Osobiście jestem dobrej myśli.
Gramy u siebie , forma zwyżkuje, statystyki przeciwko Fulham mamy niezłe, do tego ich najgroźniejszy ofensywny piłkarz jest zawieszony ( Mitrović).

U nas mogą martwić doniesienia co do kontuzji Jota ( plecy) i Klopp ( nadwyrężony mięsień :stuck_out_tongue:).

Na szczęście w ataku mamy alternatywy.
Sam od początku dałbym pograć Núñezowi, ale na Diaza też się nie obrażę.

W pomocy chciałbym trójkę z ostatniego meczu, od kiedy wszedł Hehe zaczęła się panika.

Dałbym również pograć Grekowi, bo jest mi go szkoda jeżeli nie będzie wchodził nawet przy słabszej grze Robertsona.

Wynik ?

Serducho i rozum zgodne 3:1 dla nas (Salah, Gakpo , Núñez)

Kto powinien zagrać obok Faba i Jones’a?
  • Hehe
  • Elliott

0 głosujących

Kto powinien wskoczyć w miejsce Joty?
  • Núñez
  • Diaz

0 głosujących

1 polubienie

Świetne wprowadzenie do meczu ale czy wytłumaczy mi ktoś czemu w przewidywaniach na LO jest Grek miast Szkota?

Po ostatnim najgorszym meczu Andy’ego w tym sezonie spekulują, że to właśnie Kostas powinien rozpocząć. Czy ja wiem czy tak powinno być ?
Mecz do wygrania i to bez problemu. Gramy u siebie, strzela ostatnio trochę bramek więc strzelcy mają dobrze nastawione celowniki. Wyjść ustawieniem podobnie jak ostatnio i zagrać lepiej niż ostatnio. 3:0.

Nie byłbym hurra optymistą przy tym spotkaniu, oglądałem parę spotkań Fulham w tym sezonie i grają może w kratkę ale wyglądają naprawdę nieźle. Nie byli tak naprawdę super zagrożeni spadkiem przez pół sezonu, wszyscy gracze wyglądają naprawdę solidnie. Pozycja w tabeli też jak na razie oddaje chyba ich możliwości. Co nie znaczy, że nie cieszyłbym się z wygranej i na taką liczę. Mimo ostatnio dobrych spotkań zawsze gdzieś z tyłu mam w głowie naszą kiepską formę.

1 polubienie

Nie bardzo ponieważ ostatnie 3 spotkania zakończyliśmy bez wygranej a tylko 3 oczka właśnie są dla nas dzisiaj interesujące!
To nie będzie spacerek ale oczywiście oczekuję naszej wygranej.

Come on LFC :red_circle: po LM :muscle: :rofl:

EDIT: "wciąż siedem punktów za czwartym w kolejności Manchesterem Utd, który rozegrał jeden mecz więcej ". Do poprawki proszę.

1 polubienie

Ponieważ Robertson zagrał ostatnio bardzo słabo, a Grek od dłuższego czasu już nie grał, więc ciężko będzie usprawiedliwić jego brak.

Chociaż jestem niemal, że to szkot będzie grał w podstawie, bo Klopp nie zmienia wygranego składu, nawet jak indywidualnie niektórzy piłkarze nie zachwycili.

Poprawione

A co do statystyk to mam bardziej na uwadze nasze spotkania na Anfield, gdzie nawet w tym sezonie radzimy sobie bardzo dobrze.

W erze Premier League The Reds wygrali 18 spotkań, zremisowali sześć i przegrali siedem z 31 starć z Fulham, natomiast na Anfield wygrali dziewięć, zremisowali cztery i przegrali dwa.

Porażki się raczej nie obawiam, ale remis może będzie jeżeli nie strzelimy 1 bramki.

Obawiam się, ze jeśli nie strzelimy 1 bramki to na zwycięstwo w ogóle nie będzie szans :upside_down_face:

Co do składu, to nie zdziwię sie jak właśnie wspomniany Tsimikas zagra, by Robertson mógł odpocząć . Albo Matip za któregoś ze stoperów.

1 polubienie

Juhu doczekałem sie Núñeza od 1 i to na środku!

Dawaj Darwin!

Núñez, Núñez, Núñez

@ManiacK

Albo tym razem Diaz na środku hahah

Fikołek - Salah na środku, Nunez z prawej :joy:
Nie no… chyba nam tego Jurgen nie zrobi? :scream:

Śmiechy śmiechami, ale ja serio myślę, że Lucho zagra na prawej, Mo na środku, a Darwin na lewej xD.

Jestem ciekaw jak spisze się Tsimikas. Wraz z przejęciem roli rozgrywającego przez Trenta lewy obrońca gra trochę inaczej, rzadziej idzie na obieg, więc Grek będzie miał mniej sposobności do dośrodkowań, a to chyba jego największy atut. Więc co do niego wielkim optymistą nie jestem.

Liczę na małe przełamanie Nuneza, bo ostatnio po wejściach z ławki nie zachwycał. Pamiętam nasz pierwszy mecz z Fulham, graliśmy siermiężnie, ale po wejściu Nuneza zaczęliśmy tworzyć zagrożenie, sam Urugwajczyk zaliczył gola i wypracował drugiego gola.

Również jestem ciekawy jak się spisze w nowym ustawieniu Trenta. Zwłaszcza, że jeśli Nunez zagra na szpicy, to w rozegraniu będzie tylko Trent i Jones (brak schodzącego po piłkę Gakpo).

Ile lepiej wyglada gra z Gakpo na środku niż z Nunezem…

Edit: brawo za karnego xd

Po prostu gramy inaczej i mi osobiście podoba się szybka gra jak dzisiaj .

Na plus Diaz , serio z przodu w następnym sezonie będziemy mieli ogień.

O ile znowu sie nie połamie. Z naszym szczęściem to jest dość prawdopodobne…

Nunez nie uczestniczy po prostu w fazie rozgrywania tak bardzo jak Gakpo. Gakpo to idealne zastępstwo Firmino. To jest kopia Bobby’ego tylko z lepszym wykończeniem. A Nunez to typowy finisher. Gość, który pobiega i strzeli bramkę. Nie będzie ci brał czynnie udziału w rozgrywaniu. I nie wiadomo czy kiedykolwiek się nauczy.

Trochę za dużo miejsca zostawiamy Fulham. Zwłaszcza Tsimikas nie ogarnia, łamie linie cały czas spóźniony. Niestety Grek po raz kolejny nie wykorzystuje szansy.
Trent i Jones wyglądają za to świetnie, Diaz też robi robotę.
Jeśli chodzi o Salaha to dalej nie jestem przekonany o wykonywanie “11” i wg mnie nie powinien tego robić. Zazwyczaj o jego skuteczności decyduje szczęście…

1 polubienie

Powinien robić, do tego sezonu to od sezonu 2017-2018 nie zmarnował karnego.
Także no, zdarzyło mi się, ale ogólnie dobrze wykonuje karne. Gerrard też karne marnował, a Salah ma większą skuteczność od niego.

Henderson do zmiany, Tsimiskas nie ogarnia systemu, Robertson lepiej trzyma linię.

Za to TAA już nigdy nie powinien wracać do boku. Gdyby Klopp na to wpadł parę tygodni wcześniej byśmy byli w top4. Ten ruch to Gamechanger. To nasz najlepszy piłkarz w każdym meczu odkąd zmienił pozycję. Takiego pomocnika od czasu odejścia Gerrarda nie widziałem w klubie. Podanie, strzał, wizja gry, obiór, przechwyty. Pomocnik kompletny.

1 polubienie

Taki z Niego finisher, że ma najwięcej zmarnowanych setek w lidze xD.