Liverpool - Manchester City (Community Shield)

po co? Przecież tam są mecze pucharowe FA Cup i Kukuryku Cup.

2 polubienia

Szybka alternatywa dla stremów na dzisiaj.

Jeśli chcecie obejrzeć mecz za darmo w dobrej jakości i macie dostęp do w miarę szybiego Internetu (polecam połączenie przewodowe), to sprawa jest prosta:

  • odpalasz jakiś darmowy VPN na UK IP (btw, za bezpieczny i szybki VPN trzeba zwykle zapłacić, więc do regularnego korzystania na dłuższą metę polecam ProtonVPN :+1:)
  • korzystasz np z 10minutemail.net, żeby założyć jednorazowe konto na ITV.com, gdzie o 17:15 (czasu polskiego) zaczyna się studio przedmeczowe.
  • Logujesz się i oglądasz na kanale ITV1 (bezpośredni link). :slight_smile:

Potem wezmę pakiet w Polsacie razem z eleven, żeby mieć ligę mistrzów, chyba 45zł wychodziło

aaa, to spoko opcja.

Składy:

Liverpool: Adrian - Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson - Fabinho, Henderson, Thiago - Diaz, Salah, Firmino

Rezerwowi: Davies, Gomez, Konate, Milner, Keita, Jones, Elliott, Nunez, Carvalho.

City: Ederson - Walker, Dias, Ake, Cancelo - Rodrigo, De Bruyne, Bernardo - Mahrez, Haaland, Grealish

Zmiennicy: Ortega Moreno, Phillips, Stones, Gündogan, Alvarez, Foden, Mbete, Palmer, Wilson-Esbrand

Speaker na ITV pod odśpiewaniu hymnu Anglii podczas którego było słychać gwidzy:

‘‘yeah, I think Liverpool fans prefer their own anthem’’ :laughing:

Cóż, żaden hymn nie przebije You’ll Never Walk Alone. :slight_smile:

Nie zebym sie znecal na Hendo ale jedno co mozma powiedziec ze w poprzednich meczach De Bruyne mija go jak pacholek, a Klopp uparcie wystawia go na te mecze :pensive:

1 polubienie

Co za mecz, wow, jakby losy mistrzostwa się miały przesądzić w ciągu tych 90 minut :joy:

Świetnie przesuwamy się bez piłki, pressing wrócił na najlepsze tory, oby to był prolog do pięknego sezonu

2 polubienia

Zawsze nam strzelają gola z dupy. Zawsze.

Grając trzecim bramkarzem, nie możemy się spodziewać nie wiadomo czego z drużyną, która potrafi strzelac bramki.

Mamy to! 3:1, wygraliśmy to!

Ale ok, mamy to :grinning:Darwin z golem, Haaland słabiutki :grinning:

Idealny mecz dla nas. Adrian jak na warunki bardzo bardzo przyzwoicie, Darwin super debiut, Klopp dobrze ze wstawil go na kocowke, Halland negatywny bohater :grinning:

Henderson jeśli Elliot i Carvalho będą w formie, a Keita zdrowy to będzie pełnił rolę mentalnego kapitana w szatni i na treningach i pogra w pucharach z młodymi. Po raz kolejny napiszę, że bycie kapitanem to jedno, a poziom sportowy to drugie i samo bycie kapitanem nie powinno go dopuszczać do grania.
Inna sprawa, że chciałbym by u Nas kapitan poza mentalem równał również w górę poziomem sportowym, ale nie umniejszam niczego Hendersonowi, być może on na prawdę działa tak dobrze na naszych zawodników i ich świetnie motywuje swoją postawą jako człowiek, ale póki nie widać tego na boisku, to niech to działanie zostanie na treningach i w szatni.

9 polubień
Liverpool - Man City
3 BRAMKI 1
15 STRZAŁY 14
4 STRZAŁY CELNE 8
2 RZUTY ROŻNE 4
3 SPALONE 3
12 FAULE 8
1 ŻÓŁTE KARTKI 0
0 CZERWONE KARTKI 1
324 (82%) CELNE PODANIA 455 (85%)
43% POSIADANIE PIŁKI 57

Jak mnie się ku… :blush: podobają te dane!
Jedni niby mieli więcej z gry a drudzy czyli my strzelili 3 gole.
Uczymy się od… Realu😁

EDIT:finałów się nie gra, finały się wygrywa😀

1 polubienie

Te statystyki nie oddają przebiegu meczu, Liverpool wyglądał zdecydowanie lepiej, wydaje mi się że City jeszcze fizycznie nie jest dobrze przygotowane do sezonu

2 polubienia

Przecież porównywać te statystyki czy przebieg meczu do gry Realu w LM w zeszłym sezonie to jak porównać burgera w podrzędnej budce do takiego w dobrej restauracji. Niby tu i tu bułka czy mięso, ale jednak smakuje zupełnie inaczej. Tak samo Real nie miał więcej strzałów (jak my) czy nie prowadził na zmianę z drugą drużyną piłki (gdzie City po prostu dłużej rozgrywała swoje akcje), przebieg meczu wyglądał zupełnie inaczej, 2/3 gole z 5/6 strzałów i oddanie rozgrywania przeciwnikowi przez większość meczu, by zabić go tymi kilkoma kontrami w trakcie meczu.

2 polubienia

Chyba mnie nie zrozumieliście🙂
Chodzi o to, że statystyki meczowe ogólnie mam gdzieś bo tak naprawdę jedyna która się liczy to ta z ilością goli.
W finale LM przegraliśmy bo byliśmy nieskuteczni a dziś dokładnie odwrotnie.

Żeby jeszcze uściślić:mając 15 lat czyli daaaawno temu🤣widziałem najpiękniej grającą drużynę ever(to do dzisiaj się nie zmieniło) czyli Brazylię na MŚ w 1982.
Co to byli za wirtuozi:Socrates, Zico, Falcao czy Eder.
Ale przegrali z Włochami bo Paolo Rossi trafiał wszystko a oni w tej całej swej cudowności byli po prostu mało efektywni pod bramką Zoffa.

I dlatego w dupie mam piękne porażki a wolę “brzydkie” wygrane ala Real z nami.

Choć oczywiście tak do końca to się dzisiaj nie zgadza gdyż graliśmy również przyjemnie dla oka ale statystycznie(poza najważniejszą) byliśmy niby gorsi.
Lecz Tarcza :trophy::rofl: powędrowała na Anfield i tak trzymać :red_circle:

3 polubienia

W którym momencie ktoś z City dostał czerwień?

Thiago to jest ale przepiłkarz! Carvalho i Elliott nie powinni odstępować go na krok, kuwa powinni z nim zamieszkać xD Swoją drogą fajnie się pokazali dzisiaj, Harvey się bardzo dobrze porusza po boisku no i technika użytkowa się zgadza u chłopaka, Fabio świetne zachowanie przy golu Nuneza, który swoją drogą chyba ucieszył go tak samo jak kibiców. Tak na marginesie mam wrażenie, że on będzie bardzo często polował na bramkę, więc jeśli w temacie Salaha były inby o samolubne granie, to spodziewam się w przyszłości lawinowego lamentu również w temacie Nuneza :stuck_out_tongue:

Jestem pozytywnie zaskoczony występem Adriana - przy golu mógł zachować się lepiej, ale obawiałem się że wyjmie piłkę z siatki z 3 razy dzisiaj. Widać Edersonowi bardziej zależało :stuck_out_tongue:

Jeszcze w kwestii City - wiem, memem wieczoru jest pudło Haalanda, ale jak oni mogli zapłacić 100 mln za Grealisha :smiley: Typ będzie oprowadzał Phillipsa po klubie kokosa

btw. Dlaczego było buczenie podczas hymnu?

1 polubienie

To jest statystyka z naszej strony którą skopiowałem😀
Fakt skąd te czerwo ?