Liverpool - Manchester United

Święta świętami, mecz pucharowy FA Cup - półfinał z Manchesterem City za nami (przypomnę, zagramy w finale Pucharu Anglii z Chelsea Londyn 14.05.2022 r.), a tutaj kolejne spotkanie ligowe z zespołem z Manchesteru - tym razem United.
Gramy 19.04.2022 r. o godzinie 21:00 stadion Anfield.

Forma Manchesteru United w ostatnich dniach? Wygrana z Norwich City, porażka z Evertonem, remis z Leicester City, odpadnięcie z LM z Atletico Madryt, wygrana z Tottenhamem, porażka z City, remis z Watfordem itp, itd. Obecnie zajmują 5. miejsce, tracą 3 punkty do Tottenhamu (4 miejsce). 32 rozegrane spotkania. Tymczasowym trenerem jest Niemiec Ralf Rangnick.
Najlepszy strzelec to Cristiano Ronaldo - 15 bramek, Bruno Fernandes 9 goli.

Kontuzje w Manchesterze? Luke Shaw, Edinson Cavani, Varane, McTominay, Greenwooda nie ma.

Ująłbym to brzydkim słowem ale są tutaj pewnie i nieletni użytkownicy forum - poprzednie spotkanie na Old Trafford było demolką w naszym wykonaniu, 24.10.2021 r. wygraliśmy 5:0 (do przerwy 4:0), gole Keita, Jota, 3 x Salah. Nie mam nic przeciwko temu, aby ponownie rozbić United. Byłoby to wisienką na torcie w drodze po Mistrzostwo Anglii, naprawdę wierzę, że uda się wyprzedzić Manchester City.

1 polubienie

City gra teraz z Brighton, które ostatnio wygrało na Emirates i na Tottenhamie, jednakże City to inny kaliber, no ale zobaczymy.
BTW - Brighton w tym sezonie zdobywało punkty na Anfield, Stamford Bridge, Emirates i Tottenham Hotspur Stadium. Jedyny mecz z “TOP6” przegrany na wyjeździe to Old Trafford, porażka 2:0, kapitalny mecz de Gei i bramka na 2:0 do 97 minucie, Brighton od 54’ grało w 10. Może to Brighton coś powalczy, jakiś remisik albo coś :smiley: :smiley: .


Z racji tego, że gramy na Anfield, a United jest bardzo przeciętne w tym sezonie, 3 punkty to mus. W dodatku grają bez Shawa, Cavaniego i Varane bo brak tego McTomka to akurat wzmocnienie. Innego wyjścia nie ma, chcemy mistrzostwo - musimy wygrywać.

Inny kaliber to też CP i Southampton a upieprzyli z nimi punkty. Zobaczy się. To liga angielska nie jakis badziew. Tu każdy może wygrac z każdym wiec trzeba wierzyć że znajdzie się mały Dawid który ogra Szejka.

MU ostatnio wygrywa jak CR ma dzień konia i ładuje hat-tricka, a on po niezlym meczu w kolejnym głównie macha rękami. Utd wygrało z najsłabszą drużyną PL tylko dzięki Portugalczykowi, a on nie właduje dwóch hat-trickow z rzędu.
Sportowo nie widzę dla MU żadnych szans, zwłaszcza mając w pamięci nasz wczorajszy mecz z City.
Oczywiście samo się nie wygra, ale nie wątpię w odpowiednie podejscie i mobilizację naszych piłkarzy.

1 polubienie

Również uważam, że na ten moment nie ma się czego obawiać. Trzeba jednak pamiętać, że to spotkanie na Old Trafford było wyjątkowe i już się nie powtórzy. Raczej spodziewałbym się spokojnego, dość pragmatycznego podjeścia ze strony Kloppa. Jak bym miał obstawiać, postawił bym na 2-0. Chłopcy na pewno będą zmęczeni, ale trzeba też pamietać o randze tego meczu. Nie można zlekceważyć przeciwnika kim by nie był. Składu spodziewałbym się wyjściowe, ale z 2/3 zmianami w stosunku do FA Cup. W obronie pewnie zagra Matip, w pomocy Hendo, a na ataku Bobby/Jota. Jak dla mnie będzie to podobny mecz do tego z Arsenalem, który Liverpool wygrał 2-0, czyli: spokój, posiadania piłki, niewielkie ryzyko, nacisk na stałe fragmenty, pragmatyzm, minimalizm. Mecz ważny jak każdy inny do końca. Jeden z wielu “mini finałów”. Jedyne czego sobie życzę na ten mecz (oczywiście poza przekonującym zwycięstwem), to gol Salaha. Bramki tej piłkarz potrzebuje ostatnio jak mało kto.

4 polubienia

A mi się marzy wysoka wygrana na Anfield.

Jurgen Klopp ma z Raflem najgorszy bilans, jeśli chodzi o pojedynki trenerskie (10+ spotkań) - 13 meczy, 2 zwycięstwa, 5 remisów i 6 porażek.

United na pewno będzie chciało wziąć rewanż za mecz z października. Taki oklep i to jeszcze przed własnymi fanami… W dodatku ciągle grają o LM - ja sie łatwego spotkania nie spodziewam. Mam tylko nadzieje, że następne 2 mecze nie będą przyczyną jakiś kontuzji w naszym zespole.

A w tych meczach to Ralf jakie zespoły prowadził? Bo Klopp pewnie BVB i być może Mainz?

Tutaj są rozpisane ich mecze: Jürgen Klopp - Detailed Stats | Transfermarkt

Sporo absencji w United. Varane, Shaw, McTominay, Fred nie zagrają jutro.

W obronie pewnie i tak wyszliby Maguire, jutro zagra pewnie w parze z Lindeloffem.
Jak dla mnie jedyna szansa dla MU to dzień konia CR i hat-trick, a i to mogłoby nie wystarczyć.

Nie będzie dnia konia CR, prawdopodobnie w ogóle nie będzie CR, spotkał go potworny rodzinny dramat

Akurat słabo dla Nas, On cienko gra z topem. Z TOP6 zdobył 5 bramek, z czego 3 strzelił Tottenhamowi, a 2 Arsenalowi XD. Oba na OT.

Bardzo smutna wiadomość. Są rzeczy ważniejsze niż piłka

Szkoda Ronaldo, nie wyobrażam sobie przez co teraz musi przechodzić, sądzę, że zabraknie go w jutrzejszym meczu, przynajmniej ja bym nie potrafił grać po takim wydarzeniu.

YNWA CR7, liczę że kibice na stadionie obu drużyn zachowają się elegancko w stosunku do Portugalczyka.

Typuję, że to będzie trochę taki mecz jak derby z Evertonem za Big Sama. Nudny remis, po dobrym meczu bramkarza gości

A ja wręcz jestem przekonany że Ronaldo w tej sytuacji wystąpi, znając jego charakter, co więcej spodziewam się że da z siebie więcej niż zawsze, pomimo tak wielkiej tragedii, taki sposób odreagowania.

Czy zagra czy nie, w tej sytuacji wsparcie od kibiców obu drużyn wręcz wymagane!

1 polubienie

kibice Liverpoolu chcą uczcić minutą oklasków zmarłego syna Ronaldo.

4 polubienia