Liverpool - miasto

Poleci ktoś restaurację w centrum Liverpoolu? Żeby cena była adekwatna do jakości, wszelkie polecenia chętnie przygarnę :smiley:

Panie to na spokojnie trzeba pochodzić po mieście i samemu poszukać gdzie najtaniej i gdzie by odpowiadało :smiley:
A tak poważnie to nigdy nie byłem i nie wiem.
Ale temat dobry, będzie info dla potomnych :+1:
Może i ja skorzystam w przyszłym roku, trzeba by się wybrać w końcu do tej “Naszej Świątyni” :airplane: :england:

Gdy zwiedzałem parę lat temu Liverpool, raz jedliśmy fish & chips w Royal Albert Dock, aż specjalnie poszukałem jak się ta restaruacja nazywała “World Famous Docklands Fish & Chip Shop”. Nie moja bajka jeśli chodzi o typ jedzenia, ale można spróbować typowo angielskiego dania.

Wszystko zależy od tego, czego tak naprawdę oczekujesz, bo restauracji jest tam z tysiąc, a każdy ma inne wymagania - ma być tanio, ma być elegancko, ma być pizza, ma być English breakfast, ma być po wegetariańsku…
Crust pizza - świetna pizza, podobna najlepsza w mieście. W tym roku nie byłem, w poprzednich latach kilka razy i zawsze wychodziłem zadowolony.
Casa Italia - to już troszkę eleganckie i nie że bardzo drogie, ale nie zakwalifikuje się do kategorii tanich knajp. Nazwa zdradza, czego się tam spodziewać, mi bardzo smakowało.
Sieci Whetherspoon - jak chcesz zjeść dość tanio i przyzwoicie, ale bez fajerwerków. Oprócz jedzenia różnego rodzaju, mają szeroki wybór piw i drinków.
Freddy’s Chicken - najbardziej obskurnie wyglądający lokal, który wszystkim polecam. Bo wygląda niepozornie, ale kurczaki z frytkami robią świetne, albo przynajmniej do niedawna takie robili. Boneless meal za 6 funtów to jedna z moich ulubionych opcji, kiedy chce się coś zjeść na mieście, a nie ma czasu albo pieniędzy na wytworne stołowanie się. Spróbowałem na swoim pierwszym wyjeździe i do teraz zawsze odwiedzam.
What’s Cooking - jak nie boisz się wydać parę funtów więcej, ale zjeść fajnie i w ładnym miejscu. Restauracja z widokiem na Albert Dock. Jedliśmy tam burgery i inne mięska z całkiem fajnymi frytkami, za obiad dla 2 osób, butelkę wina i dzbanek wody wyszło nam ok. 50 funtów.

2 polubienia

Dzięki za wszystkie super podpowiedzi! :slight_smile:

Jeżeli ktoś przepada za kuchnia arabską to polecam restauracje Lazeez Kurdish Charcoal Grill Restaurant.

Ja ostatnio jak byłem to jadłem w takiej indyjskiej:

i mogę polecić, dobry stosunek ceny do jakości.

YNWA na Eurowizji. Nie było to najlepsze wykonanie jakie słyszałem, ale i tak miałem ciarki. Jak ja się cieszę, że zostałem kibicem tego klubu, decyzja dość przypadkowa, ale jedna z lepszych w życiu

5 polubień

Liverpool wypadł dobrze jako gospodarz moim zdaniem :slight_smile: show na poziomie. W końcu miasto muzyki.

Nie oglądałem Eurowizji, to ponad moje siły, ale skoro temat naszego hymnu sie pojawił to tak mi się skojarzyło z jednej z najlepszych albumów Pink Floyd:

1 polubienie

A co zaskakujące, Waters jak i Gilmour to zadeklarowani fani Arsenalu :wink: