Liverpool - Norwich City

W sobotę, 19.02.2022 roku o godzinie 16:00 gramy z jednym z kandydatów do spadku z Premier League - Norwich City, mecz odbędzie się na Anfield.

Norwich znajduje sie na 18 miejscu, 24 rozegrane spotkania, do tej pory uzyskało 17 punktów, najmniej strzelonych bramek w lidze - 14, najwięcej straconych - 50.
Tracą 4 punkty do bezpiecznego, 17 miejsca. Od listopada 2021 roku prowadzi ich Anglik Dean Smith.

Ostatni mecz przegrali z Manchesterem City 0:4. Liverpool wygrał z Interem 2:0 (LM), w lidze wygrana 1:0 z Burnley.

Pierwszy mecz (1.kolejka) wygraliśmy 3:0. Taki sam wynik uzyskaliśmy w Pucharze Ligi.
Tracimy 9 punktów do lidera, Manchesteru City (mamy jeden mecz zaległy). City gra także u siebie, w sobotę o 18:30 z Tottenhamem.

W kadrze Norwich jest kilka znanych nazwisk m.in. Krul, Kabak, Pukki, jest tam także nasz rodzimy Przemysław Płacheta.
Najlepszy strzelec zespołu to Fin Pukki- 6 bramek.

Z zespołem Norwich spotkamy się także za niedługo w V rundzie Pucharu Anglii- 2.03 godz. 21:15, mecz na Anfield.

1 polubienie

Chcę Elliotta i Diaza na Norwich :slight_smile:

3 polubienia

Co tu dużo gadać. Liczę na rotacje z Norwich i z Leeds, wygraną 2 x na trybie ekonomicznym i 150% na Finał Pucharu z Chelsea. Trzeba zapełnić gablotę.

Typuję spokojne 2:0 dla Czerwonych.

Becker
Gomez-Matip-Virgil-Robbo

Oxlade - Hendo - Jones

Salah - Minamino - Diaz

1 polubienie

Becker-TAA,Matip,VVD,Robertson-Fabinho,Keita,Thiago-Salah,Firmino,Mane. Rotacje dopiero z Leeds

Ciekawe jaki skład wystawi Jurgen biorąc pod uwagę zmęczenie po meczu z Interem i perspektywę Norwich, Leeds i finału z Chelsea w ciągu 8 dni. Ja mam nadzieję na odpoczynek Salaha i Trenta lub Robbo, fajnie jakby np z Norwich nie zagrał Robbo tylko Tsimikas a z Leeds odpocząłby Trent i za niego niezawodny Milner :slight_smile:
Becker- TAA, Konate, Van Dijk,Tsimikas- Fabs, Hendo/Keita, Thiago - Diaz, Firmino, Mane.

Fajne jest to, że skład nie jest oczywisty. Moim zdaniem rotacja będzie zarówno w tym meczu jak i w meczu z Leeds. Przewiduje taki skład:

Alisson-Trent-Matip-Van Dijk-Tsimikas-Ox-Hendo-Keita-Salah-Mane-Diaz
Aczkolwiek w tym składzie pewny dla mnie jest występ tylko Alissona i Van Dijka. Niby występ Trenta, Salaha i Mane wydaję bardzo prawdopodobny ale ze względu na natłok spotkań boss może chcieć dać trochę luzu. Robertson wydaję mi się, że zostanie zluzowany przez Tsimikasa, który w tym sezonie pokazał, że potrafi go godnie zastąpić.

Wytypowanie konfiguracji środka pola jest bardzo ciężkim zadaniem, w końcu oprócz zawodników których wymieniłem mamy tam takie opcje jak: Fabinho,Thiago,Jones,Elliott czy Milner, jestem bardzo ciekawy jakimi pomocnikami wyjdziemy na to spotkanie, w końcu jest to kluczowa formacja i ciekawi mnie czy Klopp da odpocząć niezawodnemu duetowi Fabinho-Thiago.

W ataku zastanawia mnie czy kolejną szansę dostanie Luis Diaz, fajnie znowu pokazał się w meczu ligi mistrzów, jednak według mnie Mane wyglądał najlepiej z trójki napastników, którzy rozpoczynali to spotkanie, więc dałbym mu zagrać w roli “Joty”. Bobby poza bramką zaliczył raczej kiepską zmianę ale jest to żołnierz Kloppa, więc nie zdziwiłbym się jakbyśmy wyszli naszym firmowym trio.

Obstawiam wynik taki jak w poprzednim ligowym meczu 3:0 po bramkach Van Dijka, Salaha i Mane.

Cytat
Fajne jest to, że skład nie jest oczywisty.

Nie jest to fajne dla graczy Fantasy Premier League. Oby zagrał Firmino.

1 polubienie

To fakt, wciąż się zastanawiam kogo brac za Jote Robertsona czy Van Dijka.

a ja się zastanawiam czy zagra Firmino, bo jest czuta że da punkty.

Wszystkie znaki na niebie i ziemi sugerują pewną wygraną Liverpoolu w okolicach 3-0. Żeby tak się stało, to trzeba wyjść na boisko i przede wszystkim nie zlekceważyć Norwich, siąść na nich od początku, strzelić możliwie szybko bramkę i grać dalej z nastawieniem na podwyższenie prowadzenia, aby później móc spokojnie kontrolować mecz. Stać nas na to i tego oczekuję na Anfield.

Ciężko przewidzieć skład. Bardzo możliwe, że będą dwie zmiany w obronie i w środku do pary z Virgilem zagra Matip, a Robbo dostanie dzień wolnego na złapanie oddechu, bo z powodzeniem może go zastąpić Tsimikas, który przesiedział 4 ostatnie mecze ligowe na ławce - to trochę dużo zważywszy na to, że potrafi zaprezentować dobry poziom gry. Jeśli natomiast zamiast Matipa zobaczymy Konate, to po meczu z Interem będzie to absolutnie zasłużone miejsce w pierwszej XI.

W pomocy myślę, że Klopp postawi na Hendo, Fabinho i Keitę lub Elliota, chociaż osobiście uważam, że powinien być to Keita.

Z przodu obstawiam na starą gwardię, więc Mane, Firmino i Salah, choć nie pogniewałbym się, gdyby spróbować przesunąć Mane na CF i pozwolić mu pograć z Díazem w meczu o stawkę. Mane postawą z Interem na pewno nie zasłużył na to, żeby zaczynać dzisiejszy mecz na ławce.

Firmino jest dobry, jak wchodzi na drugą połowę, kiedy potrzebna jest większa kontrola i utrzymanie się przy piłce, więc jego obecność w wyjściowym składzie moim zdaniem nie jest tu koniecznością.

A jak będzie, to zobaczymy. Ciekaw jestem, czy Klopp myśli podobnie, czy też wystawi zupełnie inną jedenastkę od tej, która wydaje mi się dobrym zestawieniem.

1 polubienie

No właśnie wszystkie znaki wskazują na wygraną, ale trzeba podejść z szacunkiem do rywala i być skoncentrowanym bo Kanarki też mają o co grać. Fajnie by było zobaczyć kilka twarzy, którzy ostatnio się nie łapali do składu, bo niektórym naszym podstawowym graczom pasowałoby troszkę odpoczynku.

Taki skład by mnie zadowolił:

Alisson - TAA - VVD - Matip - Tsimikas - Fabinho - Henderson - Oxlade - Diaz - Salah - Firmino

Byle zgarnąć 3 punkty i byle bez kontuzji ! YNWA!

Alisson, Gomez, Matip, Van Dijk, Tsimikas, Henderson, Keita, Oxlade-Chamberlain, Mane, Diaz, Salah.

Liczyłem na to, że Konate utrzyma miejsce w składzie, ale poza tym jest to dokładnie to co chciałem zobaczyć.

Zastanawia mnie natomiast to, że po Elliott, po powrocie po kontuzji dostaje 1 skład w meczu z Interem, a w meczu z Norwich gdzie mógłby zagrać na większym luzie i powoli wchodzić na obroty siada na ławce. Wejdzie pewnie za Ox’a w 60 minucie, but still.

No i mamy Mane, Salaha i Díaza w pierwszym składzie, czyli najmocniejsze ofensywne trio, jakie w tym momencie jest dostępne. Jedno jest pewne - będzie się działo w ofensywie.

Tak jak zbytnio nie dziwi mnie obecność Oxa w składzie, tak Gomeza niekoniecznie się spodziewałem. A jak już, to zdecydowanie bardziej wolałbym go na swojej naturalnej pozycji. Myślę jednak, ze Klopp wie, co robi. Daje odpocząć TAA, a przy okazji pozwala Gomezowi wejść do składu wystawiając go na teoretycznie mniej newralgicznej pozycji. Jak poczuje piłkę w grze o stawkę, to może w meczu FA Cup (też z Norwich) zagra, jako CB.

Oby po 3 pkt, bo dzisiaj szczególnie ważne jest, aby nałożyć dodatkową presję na City.

W poniedziałek mieliśmy całą kadrę.
W sobotę nie mamy już Joty i Firmino.
Tylko Liverpool tak może

Ma ktoś działający link do meczu?

Dam Ci stronę z dziesiątkami strimow. Footybite.com

Murawa na Anfield rodem z dużo niższej ligi. Ciekawe dlaczego.

Ale konserwowa, nie wiem czy nie lepiej grać w 10 niż z Gomezem, Elliot za Oxa.
Nie wyobrażam sobie straty punktów

Co Wy sie tego Gomeza przyczepiliscie, że niby co źle robi? Że nie gra jak Trent? Kiedys tu było wiecznie narzekanie, że po co próbuje grać jak Trent skoro nie potrafi wrzucać.

1 polubienie

Wygrywamy, obyło sie bez kontuzji, elegancko! Chyba też potrzebowaliśmy takiej wygranej, gdzie to my musimy gonić wynik a nie że strzelamy pierwsi bramkę. Nasi boczni obrońcy odpoczęli, Diaz z brameczką, jedziemy dalej!