Jedynymi spodziewanymi nieobecnymi dla Liverpoolu są Stefan Bajcetic, Calvin Ramsay i Naby Keita.

Klopp może wskazać niezmieniony skład po poniedziałkowym zdemolowaniu Leeds na Elland Road.

Podczas gdy Klopp ma tylko garstkę drobnych problemów związanych z urazami, duży skład Coopera został uszczuplony z powodu obaw o kondycję.

Jednakże Nottingham Forest powinno wkrótce powitać z powrotem część swojego kontuzjowanego kontyngentu - Willy Boly, Serge Aurier, Ryan Yates, Omar Richards, Gustavo Scarpa i Dean Henderson są bliscy powrotu.

Giulian Biancone i Chris Wood wypadli z gry na cały sezon, a Cheikhou Kouyate wciąż jest o kilka tygodni od powrotu.

przewidywany skład Nottingham Forest
(3-4-1-2): Navas; Felipe, Niakhate, McKenna; Williams, Freuler, Shelvey, Lodi; Gibbs-White; Awoniyi, Johnson

Co do meczu:

Gramy u siebie, przeciwnik nie najlepszy. Nawet przy naszej mieszanej formie inny wynik niż nasza wygrana będzie nie do przyjęcia.
Osobiście żadne inne europejskie rozgrywki oprócz ligi mistrzów mnie nie interesują, a do top 4 dalej niż bliżej, postarajmy skupić się po prostu żeby każdy następny mecz to były 3 pkt.

Czuję w kościach, że Klopp przetasuje skład i da pograć rezerwowym. Fajnie będzie zobaczyć Tsimikasa, Elliota, Núñeza, bo jak nie będą grali z takimi przeciwnikami to
kiedy?
Również Jones powinien grać jak najwięcej, w tym sezonie nic już do stracenia nie mamy to niech do końca sezonu udowodni swoją wartość.

Fajnie jakby Diaz dostał znowu minuty i żeby TAA zagrał na środku… Jeżeli zmiana pozycji Anglika czy całej formacji, aby Trent mógł skupić się na centralnej części boiska to dla Kloppa za dużo to niech chociaż będzie powtórka z ostatniego meczu z płynną zmianą pozycji w meczu.

Wynik serce i rozum zgodne 3:0 dla nas.

Czy TAA powinien zagrać w tym meczu jako środkowy pomocnik?

1 polubienie

W Forest pełno kontuzji, mimo, ze walczą o życie myslę, ze powinna to być łatwa wygrana. Gramy w końcu u siebie i wygląda na to, ze złapaliśmy wiatr w żagle. Thiago od początku za kapitana plus Nunez za Gakpo/Jotę i po zwycięstwo marsz :slight_smile:

Co ja sie nasluchalem po pierwszym meczu od bardzo dobrego kumpla,kibica Forest :grimacing:
To czas na vendette :face_with_hand_over_mouth:

Wygrajmy to i dolozmy kolejna cegielke do muru nadziei na…wiecie na co :rofl:

Ten mecz powinien być dla nas formalnością. Biorąc pod uwagę gigantyczne problemy kadrowe Forest oraz fakt, że kontynuują wstydliwą serię w lidze 10 meczów bez zwycięstwa, z bilansem bramkowym 7-21 to brak 3 punktów dla nas byłby doprawdy żenującym przedstawieniem

Nie wierzę, że się wystrzelaliśmy z Leeds więc tutaj musi być okazałe zwycięstwo. Zaczęło to wszystko się jakoś układać w płynną grę i powinniśmy iść za ciosem. Fajnie było by wygrać znowu pewnie.

Gdyby mecz był na wyjeździe to można byłoby mieć obawy, ale gramy na Anfield.
Wiem, co było po 7-0 z MU… ale nie biorę pod uwagę innego rozstrzygnięcia niz trzy punkty po dobrej i efektownej grze.

Ja też pierwszy raz od dłuższego czasu mam dziwny spokój o wynik

Może kwestia tego, że odkąd Trent schodzi do środka pola to jakoś płynniej gramy i więcej kreujemy

Niestety nie będę w stanie obejrzeć bo w pracy jestem, a jak mówię, już od jakiegoś czasu nie czułem takiej “pewności” o zwycięstwo

A ja nie jestem wgl pewny dobrego wyniki, zwłaszcza, że gdyby nie ta ręka Trenta to byśmy mieli spore problemy z otworzeniem Leeds.

Literalnie do momentu strzelonej bramki: nie byliśmy w stanie oddać celnego strzału. Tutaj może być podobnie: klepanie po okręgu i modlenie się o wylew NF.

Z drugiej strony może będzie już Thiago i Diaz od pierwszych minut i oni wprowdza trochę nieszablonowości.

Będą 4 gole, Liverpool 4-0 Nottingham Forest.

Darwin znowu na ławce :persevere:

Alisson
TAA Ibu VVD Robertson
Fabinho Hendo Jones
Salah Gakpo Jota

Kelleher Matip Gomez Tsimikas Milner Thiago Elliott Diaz Nunez

Skład znowu beton, Klopp się nigdy nie zmieni.
Żeby chociaż TAA miał podobną rolę jak w ostatnim meczu.

@Lucasss pewnie, wygranych się nie ocenia i ten skład pewnie wygra i dziś.

Co mam na myśli pisząc beton, to że mamy tylko jedną taktykę i złotą jedenastkę, bez wymuszonych okoliczność jak kontuzję itd są bardzo małe szanse na eksperymenty w składzie, a Elliota czy Greka mi po ludzku szkoda.

@Lucasss tłumacze sam sobie , że takie jest rozumowanie Kloppa, szybka bramka , a w przerwie zmiany. Da pograć chłopakom i zrobi wynik…
Byle te zmiany nie były znowu w 80 min.

ten beton wygrał ostatnio mecz. Chyba.

@Lapaino nie ma czasu na eksperymenty. Wciąż są teoretyczne szanse na top4.

9 polubień

Dlaczego Klopp miałby zmieniać skład, który wygrał poprzedni mecz 6:1? :thinking:

2 polubienia

Moja luba, która jest raczej mocnym laikiem w temacie PN, ale ogląda mecze ze mną pyta, czemu Nunez i Thiago nie grają - odpowiadam, że raczej średnio by wyglądało ze strony trenera, gdyby któregoś zawodnika ostatniej pierwszej XI zmienił po w miarę dobrym meczu każdego wygranym 6:1. Sam w duszy jednak mam nadzieję, że i Hiszpan i Urus dostaną dzisiaj więcej czasu, a np. Jones jeśli będzie grał jak ostatnio, to będzie grał dłużej/cały mecz.

Mam wrażenie, że oszczędza ich na trudniejsze mecze- zwłaszcza po kontuzji.

No to remisik dzisiaj

Nie mam pojęcia po co w tym meczu nam Fabinho, kontrolujemy grę cały czas, on się nie za bardzo nadaje do rozbrajania muru drużyny przeciwnej przez brak odpowiedniej techniki i zwinności.

Klopp powinien dobierać personal do przeciwnika, a nie liczyć, że za każdym razem to samo rozwiązanie zrobi robotę. Nunez albo Thiago, a najlepiej oboje na boisko.

Dwa drewniaki Jones i Henderson do zmiany

Niestety to może być kolejna strata punktowa na konto Kloppa, w przerwie zmiany i damy radę , bo Nottingham dzisiaj nic nie gra i wstydem byłoby tu tracić jakiekolwiek punkty.

@CzerwonyBartek sądzę, że zagraliśmy w pierwszej połowie poprawnie, jak podkręcimy tempo w 2 części to coś strzelimy