Liverpool - Watford

Trwa przerwa reprezentacyjna ale już przebieram nogami i nie potrafię się doczekać ligowego spotkania.
Sobota, 2.04.2022 r., godz. 13:30, stadion Anfield - spotkanie z Watfordem.
Co tu dużo kryć, nasz najbliższy rywal walczy o utrzymanie się w najwyższej klasie rozgrywkowej. Watford zajmuje obecnie 18 miejsce, 22 zdobyte punkty, traci do bezpiecznego, 17 miejsca (Everton ma dwa spotkania rozegrane mniej) 3 punkty. Potrafią wygrać z Manchesterem United 4:1, by potem zaliczyć passę 13 spotkań bez zwycięstwa, przegrać z Norwich 0:3
Trenerem od stycznia 2022 roku jest znany nam doskonale Roy Hodgson.

Najlepszy strzelec to Denis (9 bramek).
Ostatni mecz w lidze - wygrana z Southampton 2:1. My z kolei wygraliśmy z Arsenalem 2:0.
Ostatnie spotkanie obydwu drużyn - 16.10.2021 r. wygraliśmy 5:0, bramki Firmino x 3, Salah, Mane.

Kurdę, to już jutro! Jakoś mi ta przerwa od meczów klubowych dobrze zrobiła. Człowiek ma większy apetyt na kwiecień i na to, co nadchodzi.

A tutaj weekendzik i praktycznie zaraz po śniadaniu mamy taki mały brunch i Watford, a na lunchu miejmy nadzieję, że City połamie sobie zęby na Burnley. Ależ by było pięknie po sobocie mieć 2 pkt przewagi nad ‘‘dającym przykład tego, jak grać ładny futbol’’ City.

Potencjalne dziesiąte zwycięstwo z rzędu w lidze tak, jak kiedyś byłoby niemal niewyobrażalnym osiągnięciem, tak teraz nie zrobi na nikim wrażenia, bo to jest nasz obowiązek, jeśli chcemy liczyć się w walce o mistrza.

Coś czuję, że Klopp nie zaryzykuje wystawienia TAA i obronę zobaczymy w takim zestawieniu: Gomez, Matip, VVD, Robbo. O Trencika trzeba dbać, bo zaraz szykują się dużo dużo trudniejsze mecze - nie umiejszając niczego Watford, który pewnie będzie gryzł trawę, żeby jakieś pkt wywieźć z Anfield.

Szkoda, że Keita znowu ma jakieś problemy. Naprawdę nie wiem, czego on jest taki kruchy. Tutaj nawet nie było żadnego info, że coś mu się stało po jakiejś ostrzejszej interwencji kolegi na treningu, tylko nagle poczuł ból i od razu jedna wielka niewiadoma co do tego ile go nie będzie. W taki sposób będzie mu ciężko złapać jakikolwiek wiatr w żagle.

Pomoc: Fabinho, Hendo i Thiago.

Atak: Mane, Jota, Salah.
Díaz wrócił z dłuższej podróży, więc pewnie będzie wchodził z ławki na podmęczonego przeciwnika. Nie spodziewam się, że Klopp da odpocząć jednocześnie Mane i Salahowi, ale jeśli będziemy prowadzić z 2-0 w drugiej połowie, to wskazane byłoby ich wcześniej ściągnąć z boiska. Watford nie przyjedzie oddać nam 3 pkt, więc trzeba poważnie rozważyć wyjście najmocniejszym składem.

Nie ważne jak, oby tylko do bramki przeciwnika wpadła o jedna więcej. Nie oczekuję idealnego meczu, ale ma być zaangażowanie i walka o każdy centymetr boiska.

2 polubienia

On z jakimś problemem z kolanem wrócił ze zgrupowania kadry i najwyraźniej uraz mu się odnowił na treningu. Wielka szkoda ale niestety do kontuzjii Keity można już było się przyzwyczaić.

Jones w pierwszym składzie - trochę niespodziewane, ale bez wielkiego zaskoczenia. Czyżby Klopp oszczędzał Thiago i Mane na Benficę i City? Zapewne. Dobrze, że niepotrzebnie nie ryzykuje wystawianiem TAA. To mnie najbardziej cieszy.

Ogólnie skład całkiem spoko. Firmino joker - może znowu ustrzeli hattricka. :wink:

OX raczej nie powącha dzisiaj boiska. Nie mam pojęcia czemu on się znajduje w składzie kosztem Minamino. Chyba jedynie ze względu na to, że to pomocnik, ale z taką formą, jaką ostatnio zaprezentował, to nie powinien się znaleźć nawet w składzie meczowym.

Oszczędzał Thiago wystawiając go w 1 składzie?
Dziwna teoria :wink:

1 polubienie

O sorry, faktycznie. Żle doczytałem skład. :wink:

Już nie mogę się doczekać kiedy Premier League zniknie z C+

Thiago gra dzisiaj absolutnie genialny mecz, w przeciwieństwie do jego kolegów ze środka pola.
Różnica wyszkolenia technicznego, jest dzisiaj aż zbyt widoczna, szczególnie w momentach, gdy atakujemy pozycyjnie.

Wg komentatorów Thiago sie nie odnajduje.
XD

To był komentarz dotyczący zbierania piłki przed polem karnym i oddawania intuicyjnego strzału, a nie jego całego występu w pierwszej połowie.

Oj jeszcze chyba pożałujesz tych słów po paru meczach w viaplay. :laughing:

3 polubienia

Liverpool raczej nie lubi długich przerw, albo meczów co tydzień. Najlepiej gramy, jak mamy spotkania co 3-4 dni wtedy jakoś gramy bardziej skuteczniej :slight_smile: Ale spokojnie, nasi tylko złapią lepszy rytm i będzie super :wink:

Nie zgadzam się. Najlepsi obecnie w tym kanale komentatorzy PL w kraju. Dodatkowo bardzo fajnie prowadzony Jej Wysokość PL. Dla mnie porażka canal + za nie przedłużenie koncesji na przyszły sezon co u mnie będzie równoznaczne z rezygnacji z ich usług.

Nie sądzę. Poziom wyżej od C+

Szkoda, że tak mataczysz i nie przytoczysz całej frazy komentarza.

Pożyjemy, zobaczymy. Oby, ale szczerze wątpię.

Wynik do przerwy zadowalający, ale cała reszta dużo poniżej oczekiwań. Świetna odpowiedź na akcję Watford z 21 minuty i rewelacyjne dośrodkowanie Gomeza. Niczym TAA przy swoich klasycznych zagraniach.

Po przerwie nie możemy grać tak ślamazarnie, jak w pierwszych 20 minutach, bo mecz się sam nie wygra, a Watford już w 45 minut zdążył pokazać, że potrafią sobie stworzyć okazje bramkowe. Alisson klasa!

Niech mi ktoś wyjaśni, ładnie proszę. Co cholery robi Salah na boisku? On nawet prostej piłki od Firo nie potrafi przyjąć. To jest cień cienia wielkiego piłkarza. Jemu potrzebna jest przerwa, odpoczynek, zresetowanie. Klopp jest genialnym psychologiem, na pewno to wie. Co on sobie myślał wystawiając w składzie kogoś w takiej formie, a sadzając w dobrej formie ze znacznie większą pewnoscią siebie Mane na ławce? Taką grą udowadnia, że na ten swój wymarzony kontrakt nie zasluguje i nie ma co liczyć.

Pewnie liczył na to, że na słabym Watford zbuduje pewność siebie. Jedna, dwie bramki… entuzjazm, a wyszło jak wyszlo.

No i mamy 3 punkty i kolejne 2 brameczki do przodu w bilansie. Jest lider na jakiś czas. Oby się utrzymał po tej kolejce.