Liverpool - West Ham

W dniu dzisiejszym, o godzinie 20:30 gramy mecz na Anfield z West Hamem.
Na grafice są przedstawione absencje zawodników obydwu składów. Plus Kloppa dzisiaj nie będzie na ławce trenerskiej.

To jakiś update z ostatniej chwili, że nie będzie Kloppa? Cały czas była mowa, że będzie obecny.

Klopp został oskarżony o złamanie reguły FA E3, która dotyczy „komentarzy, które są niewłaściwe, przyczyniają się do złej reputacji gry, są groźne, obelżywe, nieprzyzwoite lub obraźliwe”. Menadżer LFC ma czas do piątku, aby odpowiedzieć na zarzuty. Będzie mógł zająć swoje miejsce przy linii bocznej podczas meczu z West Hamem w środę na Anfield.

1 polubienie

Mecz tylko na viaplay?

Ciekawostki dotyczące meczu aby umilić czas w oczekiwaniu na spotkanie :

• najczęstszy wynik meczów pomiędzy Liverpool Fc, a West ham united to 2-1. 8 meczów zakończyło się takim rezultatem.
• podczas ostatnich 27 spotkań z udziałem Liverpoolu rozgrywanych u siebie, Liverpool wygrał 19 razy, padło 7 remisów, natomiast West Ham united wygrał 1 raz.
• różnica bramek wynosi 55-14 na korzyść Liverpoolu.
• w ostatnich 55 spotkaniach Liverpool wygrał 32 razy, padło 13 remisów, natomiast West Ham wygrał 10 razy. • różnica bramek wynosi 103-52 na korzyść Liverpoolu.
• ostatnie wyjazdowe zwycięstwo West Ham z Liverpoolem miało miejsce w 2015 roku.
• mecze w poprzednim sezonie: 1-0 (Liverpool FC u siebie) i 3-2 (West Ham United u siebie).
• Liverpool FC zdobywa 25% swoich bramek między minutami 61-75?
• Liverpool FC nie przegrał w żadnym z 7 ostatnich domowych meczów.
• West Ham United ma passę zwycięstw w 4 meczach.
Grając u siebie,
• Liverpool FC nie przegrał z West Ham United w 7 ostatnich spotkaniach.
• West Ham United nie zdobył bramki w 2 ze swoich 5 meczów wyjazdowych w Premier League w tym sezonie.
• Domowy rekord Liverpoolu FC w tym sezonie: 2-2-0.
• Mohamed Salah asystował przy największej liczbie goli dla Liverpool FC - 4.
• Declan Rice jest największym asystentem West Ham United (2).
• Liverpool FC zdobył co najmniej jedną bramkę w 7 kolejnych meczach.
• Liverpool FC wygrywa 1. połowę w 38% swoich meczów, West Ham United w 32% swoich meczów.
Liverpool FC wygrywa 38% półmetków, West Ham United wygrywa 32%.
• Zwycięzcą ich ostatniego spotkania był Liverpool FC.
W ich ostatnim spotkaniu Liverpool FC wygrał 1 bramką.
• Kiedy Liverpool FC prowadzi 1-0 u siebie, wygrywa w 91% swoich meczów.
• Kiedy West Ham United prowadzi 0-1 na wyjeździe, wygrywa w 66% swoich meczów.
• Kiedy Liverpool FC przegrywa 0-1 u siebie, wygrywa w 50% swoich meczów.
• Kiedy West Ham United prowadzi 1-0 na wyjeździe, wygrywają w 15% swoich meczów.
• Wyniki West Ham United z ostatnich 5 meczów są lepsze niż Liverpool FC.
• Liverpool FC przegrał tylko 1 z ostatnich 5 meczów z West Ham United (we wszystkich rozgrywkach).
W ostatnich 5 spotkaniach Liverpool FC wygrał 4, West Ham United wygrał 1, 0 remisów.
• Liverpool FC przegrał tylko 1 ze swoich ostatnich 5 meczów Premier League przeciwko West Ham United.
West Ham United wygrał tylko 1 ze swoich ostatnich 5 meczów Premier League przeciwko Liverpoolowi FC.
• Liverpool FC zdobywa 2,2 bramki w meczu z West Ham United, a West Ham United zdobywa 1,4 bramki w meczu z Liverpool FC (średnio).
• Średnia liczba goli w spotkaniach pomiędzy Liverpool FC a West Ham United wynosi 3,6.
• Średnia liczba bramek w pierwszej połowie w spotkaniach pomiędzy Liverpool FC a West Ham United wynosi 1,4.
• Liverpool FC zdobywa 2,42 gola, gdy gra u siebie, a West Ham United zdobywa 1,3 gola, gdy gra na wyjeździe (średnio).
• West Ham United nie przegrał w swoich ostatnich 5 meczach.
• West Ham United zdobył co najmniej jedną bramkę w 5 kolejnych meczach.
• W Premier League Liverpool wygrał 32 z 52 spotkań z West Hamem, remisując 10 i przegrywając 10 z nich.
• Mohamed Salah zdobył dziewięć bramek przeciwko Młotom - to najwięcej, obok Watfordu, jakie zdobył przeciwko drużynie w Premier League.
• Kolejna bramka Liverpoolu będzie ich setną przeciwko West Hamowi w erze Premier League.
• Virgil van Dijk jest niepokonany we wszystkich 69 swoich domowych meczach ligowych jako zawodnik the Reds.
• Liverpool wygrał pięć kolejnych domowych meczów ligowych z Młotami. Są trzy za swoją najlepszą sekwencją przeciwko nim - która została osiągnięta w latach 1967-1973.
• The Reds nie zdobyli bramki w tylko jednym meczu ligowym w 2022 roku - w zeszłym miesiącu bezbramkowy remis z Evertonem na Goodison Park.
• Fernando Torres zdobył ostatniego hat-tricka dla Liverpoolu w tym spotkaniu, na Anfield w marcu 2008 roku podczas wygranej 4-0.
• Roberto Firmino zdobył w tym sezonie dwa razy więcej ligowych bramek niż jakikolwiek inny zawodnik the Reds (sześć).
• Każdy z dwóch ostatnich meczów Liverpoolu rozegranych 19 października zakończył się zwycięstwami 3-2. W zeszłym roku pokonali Atletico Madryt, a w 2014 roku wygrali na Queens Park Rangers.
• Stuart Attwell poprowadzi ten mecz - jego ostatnia wizyta na Anfield sprawiła, że the Reds pokonali AFC Bournemouth 9-0 w sierpniu.

Teraz co do meczu :
Prawdopodobna 11 : Alisson, Alexander-Arnold, Gomez, Van Dijk, Robertson; Henderson, Thiago; Elliott, Salah, Carvalho; Nunez

Dla mnie najważniejsze to wejść w to spotkanie jak z City, na wysokich obrotach, żeby jak najszybciej strzelić bramkę.
Gramy na Anfield i musimy po prostu wygrać.

Wynik ?
Serce 3:1 dla nas , Rozum 3:1 dla nas :wink:

Wygląda jednak na 4-4-2

1 polubienie

Jest jeszcze na Canal + Sport

1 polubienie

Nie powiem, bardzo liczę na Nuneza, powolne ma te wejście w drużynę, myślę, że jakieś dwie jego bramki odblokowały by też jego psychikę i pozwoliły zdobyć nieco pewności siebie.

Ominęły mnie ostatnie dwa mecze na żywo, a oglądanie powtórek czy obszernych skrótów, to jednak nie to samo. Nie ma tych emocji.

Liczę na dobre widowisko i niezły mecz z naszej strony. Bardzo mam nadzieję na to, że mecz z City, to nie był jednorazowy wyskok i maksymalne spięcie się na rywala, z którym od kilku dobrych lat staramy się równorzędnie walczyć rok w rok, gdzie oba zespoły z różnych względów mają sobie nawzajem wiele do udowodnienia.

Jak zainkasujemy 3 pkt i zachowamy przy tym czyste konto, to będę naprawdę zadowolony. Złego słowa nie napiszę po meczu!

Trzeba kuć żelazo na ostatniej wygranej póki gorące!

West Ham, to nie kelnerzy, więc spodziewam się, że postawią nam trudne warunki.

1 polubienie

No powiem wam że póki co Darwin w tym meczu to klasa

A pełno osób porównywało go tu do Carolla. Przypomnę tylko, że Andy w sowim pierwszym pełnym sezonie u nas strzelił 4 bramki w lidze. Coś czuje, że Darwin dziś to wyrówna albo przebije :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie

Damn I to jest Liverpool który się fajnie oglada, mam nadzieję, że dociągną ten styl do końca i wrócą na właściwie tory

Jeszcze się dostrajam do tego, że przez większość pierwszej połowy oglądałem sobie nasze poczynania na luzie.

Darwin świetna bramka! Nie zdziwię się, jak znajdzie sobie jeszcze co najmniej dwie dogodne okazje w drugiej połowie. Poboda mi się też Carvalho grający odważnie do przodu. Widzę w nim talent na miarę Coutinho.

Alisson klasa przy karnym. Wybronił, jakby wykonywał jakieś rutynowe ćwiczenie. Powinno być dobrze, jeśli po przerwie utrzymamy taki sam ciąg na bramkę.

Huh, dziwna zmiana, myślicie że chce ich oszczędzić na kolejny mecz?

Następny mecz w sobotę o 13:30, więc z tego punktu widzenia rotacja ma sens.

3 polubienia

Niepokojaco chaotycznie wyglada ta druga polowa. :thinking:

7 kolejnych meczów gramy co 3 lub 4 dni. Trzeba to jakoś dźwignąć i stąd te zmiany. Szczególnie o ofensywę trzeba odpowiednio zadbać.

Właśnie zszedł Thiago i jest o wiele gorzej XD

Mam nadzieję, że jak Liverpool wróci na właściwe tory to właściciele nie stwierdza że już grają git i nikogo nie trzeba, bo jakiś pomocnik zimą ASAP

Taka trochę ekonomiczna wygrana. Minimum przyzwoitości, choć było gorąco kilkukrotnie. Teraz teoretycznie 2 łatwe mecze w lidze i może wrócimy do walki o poważne cele. Cieszy powrót Jonesa, martwi TAA dyspozycja.

Ryzyko ze zmianami opłaciło się. Końcówka meczu strasznie niepewna ale liczy się wynik. Robota wykonana czas na Forest.

Ryzyko się opłaciło, jak kolega wyżej napisał. Z drugiej strony nie ma co się dziwić, patrząc na ławkę i tempo w jakim łapiemy kontuzje. Jurgen musi mega uważać na najważniejszych zawodników. Młodzi potrzebują czasu na ogranie, niekoniecznie musi to być 90 min w każdym meczu, a na Thiago trzeba chuchać i dmuchać. Mam nadzieje, że nasz trener to mądrze poukłada i nie złapiemy następnych kontuzji, bo gdyby tak się stało (odpukać), to nie wiem, kto miałby grać… Cieszy obecność AOX na ławce. Nie liczę na niego ale w przyszłości możliwość zmiany w trakcie meczu (kiedy wynik jest prawie pewny) może odciążyć podstawowych zawodników (a może i Ox złapie jakąś formę? Brzmi to jak marzenie ale w sumie w życiu wszystko jest możliwe :wink: ). Przy obecnej formie szkoda, że Ramsay miał kontuzję. Może łapałby jakieś minuty, a TAA miałby więcej czasu na ogarnięcie się, bo przy takiej formie popełnianie kolejnych błędów może bardziej szkodzić niż pomagać w powrocie do optymalnej dyspozycji. Cieszą 3 pkt, to najważniejsze. Lecimy dalej, nie wszystko stracone :slight_smile:

1 polubienie

Trudny mecz w drugiej połowie, dawno nie widziałem tak desperacko broniącego się Liverpoolu, widać było braki personalne w ataku, bo przy braku rezerwowych napastników po każdej zmianie zespół stawał się coraz bardziej defensywny.
Najważniejsze 3 punkty, teraz znów trudne zadanie w Nottingham, bo mamy tylko 2,5 dnia od kolejnego meczu.