Kto powinien zacząć spotkanie na środku ataku?
  • Núñez
  • Firmino

Co do meczu:
Jest to spotkanie pucharowe, więc pewnie będzie spora rotacja składu. Do naszej długiej listy kontuzjowanych niestety dołączył Van Dijk. Liczę , że od 1 minuty czas dostaną Carvalho, Elliot, Bajčetić. Fajnie by było zobaczyć od 1 minuty Gakpo. Dałbym odpocząć Darwinowi, ale dobrze by było zobaczyć chociaż na 30 min jak będą ze sobą grali w ustawieniu Gakpo, Núñez, Salah. Również odpoczywać na moje powinien Thiago, jest to jedyny pomocnik który daje obecnie radę, więc trzeba na niego chuchać i dmuchać! Po naszej ostatniej ligowej porażce nadal jestem trochę rozgoryczony i tak na prawdę jakoś nie obchodzi mnie ten mecz, pewnie obejrzę , mimo to oby mecz zakończył się bez następnych kontuzji i naszym zwycięstwem.

Wynik ? 2:1 dla nas

Z jednej strony FA Cup to pewnie jedyne rozgrywki, w jakich mamy jako takie szanse na końcowy sukces, z drugiej jednak przy odpadnięciu moglibyśmy w pełni skupić się na walce o top4. Przy takiej liczbie kontuzji nie mamy nawet za bardzo zbyt dużego pola do popisu jeśli chodzi o rotowanie na niektórych pozycjach.

Serce podpowiada walkę do końca i wiarę w zwycięstwo, w końcu nie z takich opresji już wychodziliśmy i może jakoś pociągniemy grę na trzech frontach (choć w Lidze Mistrzów może to potrwać bardzo krótko).

Moim zdaniem powinniśmy wystawić na to spotkanie mocno rezerwowy skład, obecny stan zdrowia naszej kadry nie pozwala myśleć o wygraniu tego pucharu. Widziałbym taki skład:

Jeżeli Firmino będzie gotowy to dałbym mu z 60 minut, by wrócił do kondycji meczowej (ławka Nunezowi też dobrze zrobi). Fajnie byłoby zobaczyć, jeżeli nie od pierwszych minut to z ławki Doaka, czy Clarka.

2 polubienia

Tez jestem za rezerwa, a Nunez i Salah musza tu odpocząć moim zdaniem. Nunez zgasł pod koniec meczu z Brentford, Salaha w ogóle praktycznie nie było widać. Chłopaki grali ostatnio wszystko, wiec przyda im się świeżość na ligę.

Niech pogra młodzież, Carvalho, Salah z Nunezem muszą odpocząć (ewentualnie ten drugi może być na ławce rezerwowych). Ciężko oceniać Wolverhampton w tym sezonie, nie idzie im w lidze, choć ostatni mecz zremisowany 1:1 z AV (piękna bramka Podence). Fajnie byłoby ponownie zdobyć Puchar Anglii ale wiadomo, rotacja itp. zobaczymy jak będzie.

wszystko spoko, ale nielicząc Gakpo to nasi jedyni napastnicy obecnie :slight_smile:

To Puchar Anglii, możemy zagrać Oxem i Doakiem, czy też Carvalho na skrzydle, do tego możliwe, że będzie dostępny Firmino.
Moim zdaniem, dużo ważniejsza będzie świeżośc Salaha i Nuneza niż wynik w meczu z Wolves.
Widać jak na dłoni, że nie jesteśmy w stanie grać na 3 frontach, to po co sobie dodawać minut w nogach. Można dać pograć zawodnikom, co nie mają na co dzień takiej możliwości.

jasne, mam nadzieje, że Kloppo jakoś to poukłada, żeby przejść dalej i dać odpocząć tym najbardziej wyeksploatowanym. Chociaż podejrzewam, że Salah raczej w podstawie i Doak dopiero w drugiej połówce wyjdzie.

Nie wyobrażam sobie, żeby Nunez czy Salah mieli wyjśc w pierwszym składzie. Oni musza odpocząć, więc jeśli będzie Firmino gotowy do gry to spokojnie mamy Firo, Gakpo, Ox, Doak, Carvalho i z tego powinniśmy wybrać. Egipcjanin z Urugwajczykiem mogą co najwyżej pojawić się na ławce, żeby wejśc w drugiej połowie przy niekorzystnym wyniku

6 polubień

Zawsze można zmienić taktykę na mecz i zagrać np. jednym napastnikiem. Tak wiem, jestem marzycielem i takie myślenie u Kloppa było krótkotrwałe.

wszystko fajnie ale chciałbym spróbować coś innego, może Jurgen chce przejść na 4-4-2 nie kupując żadnego nowego ŚP ?

Nunez wyeksplatowany ? Musi grac by sie ogrywac , moim zdaniem gapko, nunez zagraja w podstawie. Salah odpocząć powinien.

A może powinni szukać rytmu meczowego i ogrania? Mecz z Wolves będzie po 5 dniach od poprzedniego, a do kolejnego meczu 7 dni. Po czym tu odpoczywać jak większość miała wolne w czasie MŚ. Ewentualnie na środek pomocy bym chuchał czyli na Thiago, a najważniejsze dla mnie w tym momencie żeby Darwin się przełamał, bo to hejtowanie z każdej strony każdego w końcu zmęczy a gdzie się nie wejdzie poczytać to trolowanie i szyderka.
Wygrana 2:0 i w kolejnej rundzie miejmy nadzieje że ktoś słabszy się trafi również u siebie :slight_smile:

1 polubienie

Na puchary powinien iść Elliot na RW, żeby Salah był świeży na ligę.

Wiecie, kiedy będzie losowanie kolejnej rundy Pucharu Anglii?

Teraz mamy dość łagodny terminarz, z meczami co tydzień, więc nie ma potrzeby jakiejś wielkiej rotacji, jeśli zależy nam na awansie to pewnie wyjdzie mocny skład.
Kelleher
TAA - Ibu - Nat - Kostas
Bajcetic - Milner - Keita
Nunez - Gakpo - Salah

A gdzie ja napisałem, że Nunez wyeksplatowany?

Chęć by dac odpoczac wyeksplatowanym - wychodzi na to ze tymi zawodnikami są zawodnicy z pierwszej 11 grajacy mecz w mecz. :wink:

Nastepne spotkania są w okolicach 28 stycznia, sądzę, że losowanie może być w poniedziałek 9.01 ale nie umiem doszukać się takiej informacji nawet na stronie FA.

Gramy za tydzien nastepny mecz. Wiec jaki jest sens wystawiania slabszego skladu? Dac wolne Thiago, zeby sie nje polamal i tyle. Ewentualnie zaczac z Elliotem i zobaczyc czy na skrzydle da rade i w 60 mi. Wpuscic Salaha.