Luźne dyskusje odnośnie Liverpoolu

W którym meczu wyrzuciliśmy ich z pucharu rezerwami?

Jeżeli dla cb liczba w nicku oznacza zawsze tylko wiek to musisz być bardzo ograniczony intelektualnie. Napisałem jeśli nam się uda takie transfery zrobić!!! Zostało 1,5 miesiąca. Do zrobienia. Rozumiem że jak nie wyczytasz na twitterku że się kimś nie interesujemy to oznacza że takiego transferu nie będzie? Xd. Uwierz mi jeśli nie kupią takiej liczby graczy to pierwszy uderze w zarząd!

Całe szczęście, że nic jeszcze nie wygrali, ale niestety przepaść między nami a Arsenalem się systematycznie powiększa. Zobacz sobie na średnią wieku ich zespołu, oni mają naprawdę tendencję zwyżkową formy, robią fajne transfery i nie przypadkowo to ich bukmacherzy stawiają wyżej w kontekście walki o mistrzostwo. Niestety u nas tendencja jest odwrotna, optymistycznie każdy zakłada 3 miejsce, zawodnicy się starzeją, następców Fabinho, Firmino, Mane, Salaha czy Van Dijka nie widać. Oczywiście mamy paru zdolnych chłopaków, ale przy naszej polityce transferowej za kilka lat sytuacja może być bardzo kiepska, a 3 miejsce stanie się granicą nie do przeskoczenia.

2 polubienia

Ten sam który zdobył w ostatnich 7 latach 94 punkty w lidze mniej niż my. Wiem że przez ostatnie 2 lata lepiej sobie radzili i liczę że zarząd zrobi wystarczająco dużo aby w tym sezonie już tak nie było.

Zgadzam się z tobą w 100%. W zeszłym sezonie było to tylko 5 punktów. Więc nie jest to nie do przeskoczenia, ale musimy działać dlatego uważam jeśli zarzad kupi 3 graczy do pierwszego składu uważam że będziemy mieli kadrę która możemy wyprzedzić Arsenal a nawet i city. Z aktualną lub lekka kosmetyka nie!!! Dlatego trzeba działać i trafiać celnie

Gordon to nie tylko szybkość. Anglik świetnie gra 1 vs 1 i potrafi wykreować sytuacje. Non stop jest w ruchu i bardzo dobrze wbiega w wolne strefy. Dodatkowo to maszynka do pressingu i bardzo ciężko pracuje w defensywie. Jest też bardzo wszechstronny, bo zagra wszystko z przodu. Plus ma status HG.
Xavi Simons jest spoko, ale to nie jest klasyczny skrzydłowy. A Bakayoko na razie wygląda jak jeździec bez głowy.

Mam nadzieję że klub stać na większa podzielność uwagi niż tylko negocjacje z zawodnikami którzy już są w klubie.
Co do gravena to czemu kłamiesz? Graven zagrał wcześniej 3 sezon dla ajaxu w których miał 29 wystepow i 2 razy 40+. Więc mówimy tu o 3,5sezonach w dorosłej piłce w mocnym Ajaxie i graniu już w reprezentacji jako nastolatek. I nie wiem który transfer ostatecznie okaże się lepszy ale nie lubię kłamstwa na potrzeby swojej teorii!!! Co do pensji to ryana ja opuścił dla nas więc tu większym frajerem był Bayern

1 polubienie

Tak jak piszesz. 3 transfery do pierwszego składu/do naciskania pierwszego składu i nasza drużyna nie wyglądała by już tak biednie. Guehi, Gordon + jakiś porządny DM i ja uznałbym okienko za bardzo bardzo udane.

1 polubienie

No ja mam generalnie podobną optykę, chociaż trzech zawodników do pierwszego składu to moim zdaniem Science-Fiction, ale jeżeli zrobią 1 do podstawy a 1 solidny zmiennik typu Geertruida to też nie powinno być źle. Jestem jednak co do tego pesymistycznie nastawiony, bo nie kupiliśmy obrońcy kiedy był na gwałt potrzebny (później graliśmy Hendo, Fabem, Phillipsem i Williamsem na obronie), a każdy wiedział, że kupno obrońcy to mus. W zeszłym roku również koniecznością był zakup DM, ale nasz wspaniały zarząd wolał w pierwszej kolejności skupić się na innych zawodnikach, żeby finalnie zostać prawie z niczym (Endo). Teraz również nie ma pogłosek o transferze defensywnego pomocnika, są natomiast informacje od (podobno) wiarygodnych dziennikarzy, że chcemy kupić kolejnego lewoskrzydłowego.

Mówisz o tym jakby to bylo takie “nic”. Jednoczesnie chyba nie zdajac sobie sprawy z tego, ze zrobienie 3 swietnych transferow nam moze zajac kilka dobrych lat, w ostatnim czasie, od sezonu 18/19 zrobilismy taki 1 - Mac Allister. Minelo od tego czasu 6 lat. Jezeli utrzymamy transferowa forme to te Twoje 3 świetne transfery to my bedziemy miec zrobione w 2042. xDD

10 polubień

Tak sobie myśle, może warto byłoby zatrudnić Kimmicha na DM i tym samym dać czas na rozwój Mortonowi i Bajceticiowi?

@Aldor do tego okienka wsio tłumaczyliśmy sentymentalizmem Jurka. Jeśli polityka transferowa nie była stopowana przez Niemca to… jesteśmy w dupie

2 polubienia

To byla teoria rozsiewana przez zwolenników FSG, na zasadzie:
-bo to nie tak że nie ma pieniedzy, bo probowalismy Tchouameni, bo kogo to Edwards nie chciał sciagnać. Tylko ten Jurek niedobry chce trzymac wszysktich do emerytury, nawet tych co w szpitalu kilka lat z rzedu spedzili. W ogóle gówno sie na piłce zna bo chciał ściągnąć x zamiast Y. Jakby nie FSG to by Jurek dawno bezrobotny był, a przyszedłby De Zerbi i by mistrza zrobił w jeden sezon. W ogóle jak Jurek się na jednego zawodnika uprze to tylko tego chce, albo nikogo. On tylko chce “right playera”.

Logiki za tym nie było zadnej i teraz ubył ten argument właśnie wyznawcom FSG.

6 polubień

To chyba oczywiste z czego wynika polityka transferowa klubu, we wszystkich projektach prowadzonych przez FSG wyglada to tak samo, zerowy wkład własny w transfery i żydowanie ile tylko się da.

Ludzie piszący o 3 dobrych transferach do klubu chyba sie grzybków z rana najedli.

2 polubienia

O to kolejny nasz cel już jest praktycznie dogadany z jakimś klubem, fajnie fajnie

To kto nam potencjalnie został

Guehi i Gordon hmmm…

70 mln za Guehiego za duzo, a Gordona pewnie Newcastle ostatecznie nie puści

I git kolejny rok bez right playera, moze za sezon sie uda :grinning:

2 polubienia

No nie do końca. Non stop jesteśmy łączeni ze środkowymi pomocnikami. Dziwisz, że jesteśmy łączeni z lewoskrzydłowymi? Mamy mam tam Diaza i Gakpo. Zaden z nich to nie jest materiał na zawodnika, który powinien grać w pierwszym składzie i robić liczby na poziomie double double w lidze.

Puści, puści. Gordon ma 2 lata do końca kontraktu i jeśli nie podpisze nowego to będą musieli go sprzedać. Gordon w LFC to kwestia czasu moim zdaniem. Nie wiem tylko czy w tym sezonie sie uda.

I bardzo dobrze. Ten to jest zdecydowanie za drogi. Potem byłaby imba jakiego to kiepa kupiliśmy za 120 mln (nawet jakby grał jak na solidnego mlodziaka za ~50)

Tak oglądałem jego powitanie w Madrycie, biedna Matka Kyliana, widać że obiecała kibicowi Liverpoolu że przyjdzie do nas, bo nawet się popłakała :frowning:

12 polubień

Ty chyba liczysz młodzieżówke , albo nie wiem sparingi. Ryan rozegrał w pierwszej drużynie 2 pełne sezony i epizody sezon wcześniej i jakieś dosłownie minuty 2 sezony wcześniej…
Razem ma 103 występy w Ajaxie we wszystkich rozgrywkach.

Poza tym różnica pomiedzy “mocnym” Ajaxem, a piłką na najwyższym poziomie jest dla wielu nie do przeskoczenia. Jak to też już udowodnił sezon w BAyernie…

TEż warto zwrócić uwagę, że wskoczył do składu właśnie jak się Ajax posprzedawał, więc już taki “mocny” wcale nie był i konkurencji ubyło. JEdnak to są już elementy, które uciekają osobą, co bronią przegranej sprawy :stuck_out_tongue:

@Kajojojek13 pomyliles sie z tym 3cim sezonem po prostu podałeś tam liczby z mlodziezowka razem( a koledze zarzuciles klamstwo, a byl on prawdy blizej). Zagrał praktycznie 2 sezony w wieku 18-20 lat. Ile z tego było dobre to nie wiem, bo nie oglądałęm, jednak patrząc na liczby to szału żadnego nie zrobił.

1 polubienie

Przy Nevesu idącym do PSG kto nam jeszcze ewentualnie zostaje? Chyba już tylko Joao Gomes i ewentualnie ten Ugarte, ale on ma też iść do United podobno.

@Kolumbjajo @Aldor @roberthum Pod względem umiejętności Konate to 2 najlepszy obrońca ligi i zdecydowanie 2 najlepszy obrońca Liverpoolu. Natomiast niestety trzeba przyznać, że Ibou ma pecha do urazów. Dlatego liczę, że u Slota ulegnie to poprawie. Zarówno ze względu na inne podejście do treningów oraz brak bronienia 2 zawodnikami jak miało to miejsce u Kloppa.

@Kajojojek13 Saliba nie jest nawet lepszy od Quansaha, a co dopiero od Ibou. Zdecydowanie się z Tobą zgadzam, że inne pozycje powinny być priorytetem, ale też bym widział jeszcze jednego SO. Guehi mnie osobiście nie przekonuje. Liczyłem na Yoro, ale ostatecznie wyszło dość sporo jak za młodego zawodnika do szlifowania. Alternatywnie myślałem o Diomande, ale tu też cena będzie spora. Niegłupim moim zdaniem rozwiązaniem byłby zakup Huijsena z Juventusu. Natomiast priorytetem powinien być moim zdaniem DM oraz lewy obrońca.

Tu jeszcze porównanie Konate i Quansaha z Salibą. Oczywiście to tylko statystyki, ale one również oddają to o czym piszę. Warto również pamiętać o tym, że Arsenal gra 4 środkowymi obrońcami + 2 defensywnie usposobionymi pomocnikami, co znacznie chroni czy to Salibę, czy innych defensorów przed poważnymi błędami. Zupełnie odwrotnie wyglądało to u nas, gdzie zarówno Ibou i VVD byli narażeni na błędy przez zarówno grę naszych bocznych obrońców, jak i brak klasowego DMa. To też oczywiście miało spory wpływ na problemy zdrowotne Konate. Moim zdaniem Konate radziłby sobie co najmniej tak dobrze jak Saliba w Arsenalu (a myślę, że nawet dużo lepiej), ale mam wątpliwości, czy Saliba radziłby sobie tak dobrze jak Konate u nas. Oczywiście to tylko gdybanie i mogę się mylić.


@Loku64 hehe zgadza się :sweat_smile:. Natomiast właśnie tak jak pisałem. Arsenal ma praktycznie 6 osobowy blok defensywny nie licząc bramkarza. To powoduje, że dużo ciężej jest o popełnienie błędu. A mimo tego % wygranych pojedynków naziemnych jest niemalże identyczny. Natomiast w powietrzu Saliba jest tragiczny jak na swoje warunki fizyczne.

Swoją drogą, czy ktoś śledzi może na codzień Mainz lub chociaż Bundesligę? Z ciekawości spojrzałem na statystyki Seppa i wyglądają naprawdę przyzwoicie, natomiast ciekaw jestem wrażeń z obserwowania jego gry. Myślę, że warto dać mu szansę na pokazanie się w przyszłym sezonie.
VVD, Konate, Quansah, Sepp, Gomez jako opcje na środku obrony wyglądają bardzo dobrze.