Luźne dyskusje odnośnie Liverpoolu

Endo to imo był kupiony w akcie paniki bo Fabinho odszedł i potrzebowaliśmy na gwałt DM a że Caicedo i Lavia odeszli do Chelsea to nam Schmadtke znalazł coś na szybko. Więc wątpię że to zachcianka Kloppa była ale kto wie.

@Lapaino Nie no ja się zgadzam ale w przypadku Caicedo i Lavi. To były osoby które na 100% obserwowaliśmy i składaliśmy za nich oferty. Natomiast Endo (i to w momencie kiedy jeszcze był u nas Schmadtke czyli spec od Bundesligi) to był właśnie dla mnie ten transfer panika, kiedy główne cele nam odmówiły a pozycje Fabinho trzeba było zapełnić

7 polubień

Gdybyśmy sprowadzili Koopmainersa to by znaczyło, że ktoś bardzo chce aby Aliego bez przerwy bolały ręce po treningach :sweat_smile: Szobo, Knopers, Gakpo i TAA. Ranking malejący przybliżonej siły młotkowej w nodze.

1 polubienie

Na tym poziomie rzadko spotyka się z “paniką” w transferach.

Fakt, że to kapitan Japonii i to, że był jednym z lepszych zawodników w swoim klubie, znaczy, że na pewno mieliśmy na niego oko, jako cel tieru 3/4 - ale to ciągle był zawodnik pasujący charakterem i stylem gry, do tego co chcieliśmy prezentować na boisku.

Chwilę mu zajęło dostosowanie się do tempa PL, ale kilka nagród zawodnika meczu dostał, szczególnie w dobrym zimowym okresie, co oznacza, że się nie pomylili.

Czy chciałbym, żebyśmy ściągnęłi nowego DMa? Sam Endo powidział w wywiadzie, że by tego chciał, ale czy są dostępne jakieś opcję, które jestem pewny, że na 100% wypalą? Raczej nie, ale mam nadzieję na pozytywnę zaskoczenie ze strony naszego klubu.

Ostatni paniczny transfer jaki pamiętam, to Andy Carroll, który leciał o ile się nie mylę helikopterem, żeby zdążyć podpisać kontrakt i przejść wszystkie badania.
Tam nic nie pasowało, ściągnęliśmy napastnika, który akurat grał niezły sezon i to w sumie było tyle.

2 polubienia

Craig Bellamy został selekcjonerem reprezentacji Walii.

Ten to był wariat, wątpię, żeby był dobrym selekcjonerem :sweat_smile:

Jak będą grali padlinę, to przy**li kijem golfowym.

1 polubienie

Firmino zostal pastorem (Nie wiedzialem gdzie napisac). coś czuje ze za chwile zakonczy profesjonalną pilke.

Prawda jest gdzieś pośrodku. Były momenty, gdzie FSG dało dupy i nie wyłożyło wiekszego hajsu na wzmocnienia, ale były takie kiedy to Klopp hamował zmiany. Tak było właśnie ze wspomnianym Hendo. Edwards widział, że Anglik straci nogi i stanie się bezużyteczny dla drużyny. Dlatego chciał sprowadzić Bruno G. Ale Klopp wolał zostawić Hendo. To samo z Milnerem. Jestem przekonany, że gdyby to zależało od Edwarsa to z Hendo, Milnerem, Keita czy Oxem pożegnalibyśmy się 1-2 lata wcześniej i sprowadzili w ich miejsce innych zawodników.
Kabak przychodził w obliczu plagi kontuzji w ostatnim dniu zimowego okienka. Nie wiem kogo lepszego mieliśmy w takiej sytuacji wyjać. Zresztą przychodził wtedy z Schalke z łatka talentu.
Melo przychodził jako zminnik dla Thiago w obliczu jego problemu z kontuzjami. Pechowo sam się rozwalił.

Nie mówię, ze go nie chce, tylko nie widzę dla niego miejsca w pierwszej 11. Chyba że ma być takim uniwersalnym zmiennikiem zdolnym zagrać od prawej obrony aż do prawego skrzydła. To wtedy okej.

@Mati2020 Euro pokazało, że z Trenta nie będzie pomocnika. Nie ma predyspozycji do grania w środku pola. Więc albo prawa obrona, albo postawienie go jeszcze wyżej np. na 10.

Nie jestem wielkim fanem Trenta w środku pola, ale w życiu bym się nie sugerował jego występami w Anglii Southgate’a.

2 polubienia

Jeśli mamy się sugerować Euro to Konate, Gomez, Gravenberch w sumie zero minut, wiadomo out. Robertson słabizna, out. Szobo słabo, out. Jota mocno rezerwowy, out. Gakpo dobre mecze z Polską czy Rumunią, z dwoma poważnymi rywalami jakie miała Holandia czyli Francją i Anglią słabiutki. Van Dijk na swoim poziomie. Quansah i Elliott nawet nie pojechali, out z miejsca. Innymi słowy nie bardzo bym się sugerował Euro a już najmniej wyborami Southgate
Edit
Ten Beier bardzo fajny zawodnik na rezerwowego napastnika.

6 polubień

Zgadzam się z tobą że prawda jest pośrodku dlatego celowo troszkę poszedłem w satyrę. Co do kabaka to niby był uważany za talent, ale nie pod nasz profil bo my lubimy dużych stoperów i też raczej talent nie na Liverpool a jakieś Brighton. Dodatkowo masz rację z urazami ale już przed nimi mieliśmy słabo obsadzona ta pozycję. Mario i Gomez w tamtym okresie uchodzili za kruchych i dopiero transfer konate dał nam komfort. Robbo i trent ze 2 lata nie mieli zmienników (robbo chyba dalej nie ma). Ciężko uwierzyć że jurgen nie chciał kogoś lepszego niż ramsey za 6m po jednym sezonie w Szkocji. To tylko potwierdza że jurgen często nie miał komfortu np Guardioli który miał walkera, cancelo, ake, zinchenko, utalentowanego Lewisa i tego Hiszpana z Borussi na sam bok obrony :person_shrugging: