Luźne dyskusje odnośnie Liverpoolu

Czy wyście na głowy poupadali? Nie dość że manura to jeszcze plujący w wywiadach na trenera?

Ja sprostuję, bo zrobilo sie nieporozumienie - mialem na myśli to, że Sancho całokształtem pasowałby do PSG, broń boże nie do nas :laughing:

Ciekawostka- Liverpool na 20 miejscu wśród najbardziej wartościowych klubów na świecie (licząc wszystkie dyscypliny). Licząc tylko kluby piłkarskie jesteśmy na 4 miejscu z wartością prawie 5,3 mld $, przed nami real, manu i Barca.

3 polubienia

Wiem, że niektórzy uważają, że ten temat powinien być zabroniony aale… czy uważacie, że jest jakaś szansa, że spróbujemy sięgnąć po Kyliana w przyszłe lato?
Pytanie zadaje całkowicie poważnie.

@Manero Mbappe - Nunez - Salah :sweat_smile: Diaz to mimo wszystko nie ten poziom co Francuz i raczej nigdy takiego nie osiągnie. Mam oczywiście świadomość tego, że takie założenia zahaczają o abstrakcję

Mbappe odmawia gry na dziewiątce. Chce koniecznie atakować z lewego skrzydła. U nas na lewej stronie króluje Diaz, do tego od biedy mamy tam Jote czy Nuneza. Myślę, że nie ma szans choćby z tego względu. O finansach czy samym ego francuza nie ma sensu rozmawiać.

@CzerwonyBartek dla mnie Mbappe to obecnie najlepszy piłkarz świata i w przeciwieństwie do Halanda jest w stanie sam wygrywać mecze. Ale sądzę, że prędzej ściagniemy jakieś perspektywiczne zastępstwo na prawe skrzydło niż Francuza na lewe :wink:

Nie ma takich szans.

3 polubienia

Hej,czy ktoś może znalazł gdzieś jakieś info,czy Ward rzeczywiście wrócil,czy dalej męczymy się z tym Schmadtke?

Finansowo wydaje się to niemożliwe, nawet gdyby przyszedł po wygaśnięciu kontraktu, ale z drugiej strony kto przypuszczał, że FSG pozwoli by piłkarz w tym klubie zarabiał 350k tygodniowo? Może na 500k tygodniowo też by się zgodzili w tym jednym przypadku (zakładając odejście Salaha oczywiście).

Jezu… Mbappe w Liverpoolu. Przenieście dyskusję do właściwego działu, czyli ‘humor’.

Problemem jest to, że Mbappe nie zarabiałby 500 tys., a więcej.

W Realu propozycja rozbijała się o 1 mln euro tygodniówki- są granice dobrego smaku, które można przekroczyć- a których się przekraczać nie powinno.

Jeżeli byłaby opcja faktycznie wyciagnięcia Mbappe na kontrakcie za te 400-500 tys., to oczywiście należałoby to spróbować- zrobić, niemniej to jest absolutnie nierealne.

Francuz będzie piłkarzem Realu w przyszłym roku, ewentualnie projekt PSG oparty o młodych i solidnych zawodnikach- a nie gwiazdach- wypali.

1 polubienie

Przyjście dobrej 6 dużo nie zmieni w grze obrony. Wiecie dlaczego? W Liverpoolu już nie ma żadnego klasowego obrońcy. Gdyby nie Alisson to ta obrona co mecz przyjmowałaby 2/3 gole więcej i to wie każdy. Robertson i Virgil już tylko czasami mają przebłyski dawnej formy. Matip od zeszłego sezonu to cień piłkarza. Konate to drugi Naby Keita, a o występach Trenta w obronie to nie trzeba pisać.

Tak szczerze nie potrafiłem się dzisiaj emocjonować dzisiejszym meczem, obejrzałem go w sposób czysto mechaniczny. Dobrze, że jest teraz przerwa reprezentacyjna i nie będzie żadnego meczu ligowego w najbliższym czasie. Oczywiście jest to spowodowane meczem z Tottenhamem, gdzie jawnie zostaliśmy oszukani przez arbitra. Myślę, że zawodnikom dalej tamten mecz też siedział w głowach i dlatego dzisiaj drużyna wyglądała gorzej.

2 polubienia

Dobry DM to wiele mniej sytuacji do popełnienia błędu przez obronę. Dlatego to tyle potrafi zmienić.

1 polubienie

Mam coś podobnego. Miałem sobie nawet odpuścić na jakiś czas oglądanie meczów ale stwierdziłem, że skoro piłkarze się nie poddają to jak ja bym mógł jako zwykły widz się poddać i przestać oglądać.

2 polubienia

Bo zaczęliśmy przebudowę składu o 1 sezon za późno. I powinna się zacząć od środka pola. W tym sezonie obrona powinna być skompletowana na nowo i wtedy mielibyśmy Liverpool 2.0. Musimy więc czekać do lata na kolejne ruchy i zrobić wszystko aby załapać się do top 4.

Czemu mamy walczyć o TOP4, a nie o mistrzostwo?
Manchester City nie jest już taki mocny (2 porażki z rzędu), wiem że bez Rodriego i KdB, ale mimo wszystko, wydaje mi się, że trochę siedli po poprzednim sezonie.
Tottenham dobrze zaczął, ale szanujmy się, zaraz zacznie się jakiś kryzys, a jak dotąd nie zachwycają grą, dużo szczęścia.
Arsenal jak w zeszłym sezonie, jak City nie odjedzie to będziemy właśnie z nimi i Obywatelami walczyć o mistrza.

Mamy szanse na wygranie ligi, jak na razie traciliśmy punkty tylko na trudnych wyjazdach i mimo przeciwności losu mamy dobrą lokatę.

2 polubienia

Powiem Ci tak. Wystarczyłby nawet jeden uniwersalny środkowy obrońca i już by to inaczej wyglądało. To jak dużo zmienia jeden piłkarz widać w tymi sezonie chociażby po Szoboszlaiu gdzie na dobrą sprawę czuje się, że potrzeba nam absolutnie jeszcze tylko jednego nowego pomocnika aby mieć komplet. Z drugiej strony dziką kartę dostał Quansah i wydaje się, że zamierza ją wykorzystać. Jeżeli wynikiem przeczekania palącego problemu będzie 3 młodych zawodników w środku obrony Ibrahima, Jarrel i ktos nowy No to warto było zaczekać.

Przecież City co sezon traci punkty jesienią i zimą, a wiosną wygrywają 95% meczy. Jeżeli w styczniu nie masz 10 punktowej przewagi nad Man City to możesz być pewnym, że Cię dogonią.

Bo nie mamy DMa. Widziałeś kiedyś mistrza Anglii albo w ogóle mistrza kraju, bez klasowego DM? Ta pozycja jest kluczowa, powiedziałbym nawet, że najważniejsza na boisku, to łącznik dwóch formacji, łatacz dziur, gość od czarnej roboty, którą się wygrywa trofea.

Popatrz na Tottenham - od odejścia Dembele nie mieli DM z prawdziwego zdarzenia. W tym sezonie, po roku, odpalił Bissouma i zobacz gdzie są. To samo United, w zeszłym roku z Casemiro TOP4, dwa finały pucharów, w tym obniżył loty i co, praktycznie same porażki? W City wyleciał Rodri - same porażki. Z Realu odszedl Casemiro, Tchouameni grał tak sobie i co? Przegrana liga, LM też nie zwojowali.

2 polubienia