Luźne dyskusje odnośnie Liverpoolu

No popatrz. City bez Rodriego same porażki, a my nie mamy 6 od początku sezonu i nie licząc drukarni w Londynie dobrze sobie radzimy xd. Tam problem jest głębszy. Syte koty, brak najważniejszego regulatora gry czyli KDB, dodatkowo wypadł równie ważny Rodri.

6 przyjdzie zimą, przynajmniej mam taką nadzieję. Jeśli do zimy będziemy w grze o tytuł to będzie ciekawie. Póki co trzeba próbować z Gravenberchem na 6, może będzie uniwersalny jak Wijnaldum, bo ten drugi grał na 6 przez jakiś czas u nas gdy Fabinho na przykład miał urazy. I dobrze to wyglądało.

Co do Realu, głównie zaważyła dyspozycja Benzemy, miał częste małe urazy i już był po tym swoim niesamowitym primie. Przecież w sezonie 21/22 to głównie dzięki niemu zaszli tak daleko, a nic lepszego nie grali w stosunku do zeszłego sezonu. A Barcelona była w pełni skupiona na lidze bo odpadli z LM na poziomie grupowym, to też swoje zrobiło.

@gagarin przede wszystkim City musi sobie radzić prawie cały sezon bez KDB, raczej nikt nie spodziewał się takiego scenariusza. Nawet z Rodrim muszą być dużo słabsi nie mając Belga do dyspozycji.

Potrzeba 2 środkowych obrońców. Jeden lewonożny za Robertsona, który już nie jest taki dobry, a w nowej pozycji taktyce z 3 obrońcami wygląda tragicznie i bardzo często jego stroną idą groźne ataki (np. wczoraj wybroniony strzał Adingry przez Alissona miał miejsce przez brak orientacji Szkota). Inacio jest moim faworytem mimo zwiększonej kwoty odstępnego, ale Hincapie też fajna opcja. Plus zastępstwo za Matipa. Tutaj jest dużo ciekawych możliwości. Np. Botman, Antonio Silva, Scalvini, Ousmane Diomande.

Jeśli chodzi o pomocników to przydałaby się jeszcze jedna dobra “8”, żeby Szobo nie musiał grać wszystkich meczów od deski do deski jak ma to miejsce teraz. No i wiadomo podstawowy defensywny pomocnik to podstawa i to powinien być teraz priorytet.

Najlepiej byłoby przedłużyć kontrakt Salaha o rok, żeby jeszcze sezon u nas pograł i wtedy na spokojnie można byłoby się skupić właśnie na pozostałych formacjach.

ale po co dwóch skoro Quansah wygląda, że będzie dawać rade. 1 za Matipa i będzie ok. a za rok kolejny juz za Gomeza.

Ale wtedy na 3 pozycje mielibyśmy tylko Quansaha, Van Dijka, Konate i kogoś nowego. Gomeza nie liczę. Trochę mało biorąc pod uwagę ilość spotkań w sezonie i ich częstotliwość.

DM na poziomie i stoper do pierwszego składu za Matipa to jest mus

2 polubienia

to Robertsona juz odstrzelasz? Bo teraz to 2 pozycje nam potrzebne, to masz 4 i Gomez w “obwodzie” :smiley: to chyba byłoby ok.

Tylko gdybyś nie zauważył, u nas za DM gra właściwie dwóch zawodników (MacA i Jones), teraz zabrakło Jonesa, słaby mecz zagrał MacA i Brighton sobie wchodziło jak chciało w środek pola.

W City brak KdB jest widoczny aż nadto. Ja już dawno pisałem, że bez Niego City traci bardzo dużo na jakości, bo po prostu ten zawodnik to game changer.

No nie, brak Casemiro im wyszedł mocno, bo młody Francuz nie udźwignął tego, tak jak sobie to Perez i Carlo wyobrażali. Oni mieli więcej strzelonych bramek od Barcy (o 5), ale stracili aż o 16 bramek więcej, ba z całego TOP4 LaLiga mieli najwięcej straconych.

Co myślicie o formie naszego kapitana? Byc moze ja jestem negatywnie nastawiony na niego i tylko ja go krytykuje.Ostatnio bramka na jedno konto.

Cześć.

Rada ogólna. Nie ma sensu tworzyć nowego tematu dla luźnej myśli. Forum by się zapchało :blush: Możesz napisać w temacie Luźne rozmowy, Optymalny skład albo nawet w temacie o naszym kapitanie.

Ale spokojnie, pierwsze śliwki robaczywki, jak to się mówi. Mam nadzieję, że forumek Ci się spodoba.

Ty masz swoje zdanie, a ja swoje. Jestem pewien że przy takiej samej dyspozycji Benzemy co w sezonie 21/22 wygraliby co najmniej La Ligę i być może znowu przyfarciliby w LM.

Co do większej ilości bramek straconych trzeba wliczyć też fakt, że podstawowi obrońcy Realu mieli duże problemy ze zdrowiem. Alaba zagrał w samej lidze o 800 minut mniej niż w sezonie 21/22.

Virg po kontuzji nie wrócił i możliwe, że już nigdy nie wróci do tego kosmicznego poziomu, który prezentował w swoim ,prajmie". Ale tutaj według mnie największym problemem nie jest forma poszczególnych obrońców tylko fakt, że jesteśmy bardzo ofensywnie grającą drużyną, która nie jest zabezpieczona na pozycji ŚPD, bo albo gra tam gość, który takim ŚPD nie jest i nigdy nie będzie ( MAK), albo gra tam typowy ŚPD, ale na poziomie sportowym drużyn z niższej ligi ( Endo). Według mnie, dopóki nie ogarniemy konkretnego ŚPD to kto by nie grał na obronie to będzie popełniał błędy, bo nasza obrona i bramkarz nie są odpowiednio zabezpieczeni i co mecz są zmuszeni do wykazywania się. Chociaż trzeba uczciwie przyznać, że jedyny ( o ile się nie mylę a nie chce mi się sprawdzać) mecz, w którym zagraliśmy w lidze na 0 z tyłu to był mecz vs Aston Villi, i wtedy kapitalnie na stoperze zagrali Matip i Gomez.

1 polubienie

Mam nadzieję, że klub nie przepuści takiej okazji. 20M za takiego grajka to promocja, a sam zawodnik chce do nas trafić.

Super staty jak na ligę w której się gra o 3 tempa wolniej niż w Anglii:

Ten gość jest słaby. Widać to. To nie jest żadna okazja, tylko wywalenie w błoto 20 mln jak przy Endo.

1 polubienie

Na jakiej podstawie uważasz, że jest słaby? Enzo czy Alvarez też są słabi? Enzo wcale nie miał lepszych statystyk a przychodził ze słabszej ligi argentyńskiej. Andre jest jednym z najlepszych pomocników w Série A i zdecydowanie byłby bardzo dobrym transferem.

1 polubienie

Na polsacie premium leci liga brazylijska, polecam pooglądać pare meczy Fluminense. Andre jest rozsądną opcja na styczeń.

W fazie ataku pozycyjnego czy rozgrywania piłki do przodu jest od zabezpieczania tyłu i cofa sie między stoperów, czyli nasze “ósemki” plus Trent mogą śmiało trzymać środkową część boiska mając aż 4 opcję w ataku, licząc lewego obrońcę ustawionego wyżej.

Andre to dobra opcja. Jak nie my to go kupi jakieś Porto albo Brighton i po sezonie czy dwóch będzie do wzięcia ale za 80 baniek.

Często widzę narzekanie że Liverpool nie potrafi kupić zawodnika prosto z Ameryki Południowej a kupuje od kogoś. Teraz jak jest gracz który zapowiada się obiecująco i gra na pozycji gdzie mamy lukę to nagle głosy że jest słaby.

Moim zdaniem 20 milionów to kwota ktorą warto zaryzykować. Jak odpali będziemy mieli fajną 6. Jak nie to myślę że uda się odzyskać część pieniędzy

2 polubienia

Idąc tym tokiem myślenia to żaden południowiec nie powinien poradzić sobie w Anglii.

1 polubienie

Ten jest wyjątkowo bezbarwny.

Na szczęście nie Ty decydujesz a za półtora roku zobaczymy, kto będzie miał racje. Oby Klopp.

Wszystko fajnie, tylko z tego co się orientowałem to ten Andre to nie jest profilowo raczej zawodnik mogący grać jako jedyny ŚPD w 4-3-3, tylko bardziej taki cofnięty rozgrywający ( coś ala szybszy, agresywniejszy i silniejszy Thiago), czyli zawodnik idealny do gry na pozycji nr 6 obok typowego ŚPD w systemie 4-4-2 lub 4-2-3-1. No ale on w odróżnieniu od naszej japońskiej gwiazdy jest młody, ma potencjał i może się jeszcze rozwinąć w każdym piłkarskim kierunku.