Luźne dyskusje odnośnie Liverpoolu

@lfc257 Przecież właśnie to napisałem :slight_smile:

Ale ile czasu niektórzy potrzebują, by udowodnić swoją przydatność? Może poza Clarkiem, to każdy miał czas czy to na wypożyczeniach czy na treningach u Jurgena udowodnić swoje. Przykład Solanke pokazuje, że to kto się rozwinie bardziej niż się spodziewaliśmy to mocna loteria, zdrowie, odpowiedni trener, drużyna.

Trent i teraz Quansah z Bradleyem pokazują, ze jak ktoś ma się rozwinąć i pokazać swoje, to pokaże, dlatego jeśli nam za młodych chcą płacić takie pieniądze, to musimy brać i się nie zastanawiać. Skoro sprzedajemy Seppa, to najwyraźniej sparingi i treningi pokazały, że Jarell daje dużo więcej obecnie i sufit też ma wyżej zawieszony. Sepp wypali? Super, zarobimy na kolejnym transferze prawdopodobnie. Będę z tego powodu smutny, że nie u Nas? Nie, bo u Nas prawdopodobnie by się nie rozwinął przecież mając mocno ograniczony czas do gry.

Patrz City czy Chelsea, którzy od lat (zwłaszcza Chelsea) zarabiają na wychowankach, a jak ktoś pokazuje odpowiedni poziom, to znajdzie swoje miejsce (Mount czy inny Colwill).

Clark czy Solanke, kolejny Elliot czy wcześniej Sterling z Coutinho to byli kupieni zawodnicy, wcześniej/później w swojej karierze, ale rozwój NASZYCH z akademii jako tako, to nie obrazuje jakoś mocno, że ogarniamy to lepiej niż inni. Za to wychodzi Nam w miarę kupowanie tanio/przejmowanie talentów z innych akademii i na tym się skupmy. Niech nam zawodnicy rosną do pierwszego składu lub do wypełnienia kabzy bostoniarzom.

To na pewno - nieraz brakowało jakości, bo na ławce ilościowo tych wychowanków mogło być dużo, zwłaszcza w przypadku kontuzji. No ale więcej jakościowych piłkarzy nawet przy jako takiej węższej kadrze to i tak więcej szans do rotowania, bo chętniej będzie trener rotował sprawdzonymi piłkarzami aniżeli młodymi, “gniewnymi” :joy:

To jest problem mało powiązany z obecnymi sprzedażami - chcę wierzyć (ale nie potrafię), że te sprzedaże zaprocentują transferami do klubu, ale i bez nich uważam, że po prostu musimy nauczyć się zarabiać na piłkarzach, którzy sportowo prawdopodobnie są za słabi na obecny poziom Liverpoolu (bo gdzie wylądujemy z naszą polityką “right playerów” XD to pieron jeden wie.

Ale z góry wiadomo że nie kupią. Od czasu wygrania LM i PL ich ambicje zostały zaspokojone. Więcej wygrywać nie chcą i nic nie robią w tym kierunku

Trzeba zrozumieć jedno. Liverpool to klub elitarny, my jako kibice chcemy aby bił się o mistrza i walczył Do końcowych faz championa league. Tacy gracze jak carvalho czy morton czyli goście którzy na tle championship byli dobrzy, ale jej nie zjedli to za mało.
Jak widać ludzie z naszego sztabu nie sprzedają każdego. Quansah, Bradley, eliott czy bajcetic nie są zdecydowanie na sprzedaż. To pokazuje że my nie wyprzedajemy graczy którzy mają szansę osiągnąć odpowiedni poziom. Sprzedajemy tych którzy zostali na podstawie swojego potencjału ocenieni negatywnie. Mi się to podoba.

To że my tych pieniędzy potem dobrze nie inwestujemy albo wql to już jest inna kwestia.

3 polubienia

Mnie również cieszy to podejście, oczywiście istnieje ryzyko, ze któryś ze sprzedanych młodych nagle wypali i stanie się gwiazdą, dla tego % z kolejnej sprzedaży ma w jakimś stopniu rekompensować jego niespodziewany rozwój.
Pamiętajmy, że nie zawsze widać całkowity potencja i potrzeba również sporo szczęścia by go rozwinąć, np. kontuzja podstawowego zawodnika i szansa na częstą grę młodzika. Co innego granie na poziomie U21, Championship a PL.

Zapomniałem o tym :frowning:

Ktoś z was się wybrał?

Nie mam urlopu niestety, byłem dwa lata temu, sam ośrodek świetny, mnóstwo atrakcji, czas wolny dla siebie, wieczorami ogniska/biesiady/oglądanie meczu jak wypada na zlocie. Dużo atrakcji dla dzieci, basen, plac zabaw, figloraj w środku.

1 polubienie

Bardzo martwie sie o przyszlosc liverpoolu
1 W ostatnich dniach pojawily sie plotki o mamardashvillim
z jednej strony jest to obecnie najdrozszy bramkarz wedlug
transfermarkt, jest to niewatpiliwe objawienie ostatnich sezonow
jednak uwazam ze na chwile obecna i na najblizsze lata aliison ktory ma
31 lat czyli jak na bramkarza to nie jest szczegolnie duzo to jest nadal
top 3 najelpszych bramkarzy świata. Przyjscie gruzina oznacza odejscie
alissona, jest to wiec jedna wielka nie wiadoma
2 Wygasajace kontrakty i wiek:
Jezeli mielibysmy wybrac kto z zawodnikow w ostatnich latach
odpowiadal w glownej mierze za nasze transfery byliby to napewno:
salah 32lata
virgil 33lata
alisson 31lat
mane( którego już nie ma)
i Trent 25 lat
drabinke nizej mozna byloby umiescic
Robertsona 30lat
i Firmino (którego juz nie ma)
Trzej pierwsi zawodnicy sa juz wiekowi (wiek alissona jest relatywnie niski
ale jednak nie jest to juz mlodzian.) Ich czas bedzie powoli mijał
dodatkowo Salahowi i Virgilowi wygasają kontrakty i nie wiadomo co nas
czeka. Nawet jezeli w bardzo optymistycznym scenariuszu obaj przedluza
kontrakty. Beda sie najzwyczajniej starzec. Alisson natomiast zostanie
prawdopodobnie zastapiony mamardashvilim.
Trent to ostatni zawodnik z wielkiej trojki ktoremu konczy sie kontrakt
Jest on co prawda w sile wieku, wiec priorytetem klubu powinno byc
utrzymanie tego zawodnika, jednak wydaje sie dosyc prawdopodobnym ze
real moglby sie na niego skusic.
Robertson widocznie traci na jakosci w ostatnich sezonach wiec
nie jest to juz nasz szczegolnie mocny punkt
3 Brak zastepcow w obecnym juz skladzie
Mozemy sobie porownac jakosc ataku Mane Firmino Salah
ktora w mojej opinni byla jednym z najelpszych w historii trio ofensywnych
Nikt nie moze ich zastapic. Jednak nasze obecnie trio W jakiejkolwiek konfiguracji
nie jest w stanie dac nam nawet 50 procent dawnej sily
Jota- świetny zawodnik jednak bardzo kruchy trzeba liczyc sie co sezon
ze wypadnie na kilkanascie meczy
Gapko- W liverpoolu dotychcasz rzucany po pozycjach, nie wygladal za dobrze
Jego wystep na euro w roli napastnika przywraca jednak nadzieje, dodatkowo
narodowosc slota rowniez moze grac tutaj duzo role w jego zbudowaniu.
Mysle ze jest tutaj spory potencjal
Diaz- Chimeryczny zawodnik ktory gral cokolwiek tylko na poczotku jego pobytu
potem coraz gorzej. Naprawde przeceniany zawodnik.
Nunez- Darwin Nunez, zawodnik ktory powinnien niestety trafic do mułów
4 Fsg, jezeli liverpool nadal bedzie do nich nalezec, to napewno
nie zastapimy nikogo z obecnie przodujacych zawodnikow. Ogromna skąposc
transferowa doprowadzila do tego ze przegralismy z 2 mistrzostwa
ktore wygralibysmy gdyby tylko w poprzednich okienkach odpowiednio wzmocnili
klub. Teraz gdy liverpool czeka wielka zmiana. Odejscie Kloppa i BARDZO
niepewna pozycja Salaha, Virgila, Trenta i Alissona (Napewno ktos z nich odejdzie)
Wlascicielstwo Fsg nie wydaje sie jakkolwiek optymistyczna wizja.
Jezeli nie stanie sie cud. Klub ktory przez kilka lat rywalizowal z
naftowym niebieskim gownem. Moze za kilka lat rywalizowac co najwyzej
z tottenhamem i aston villą.

Dodatkowo nasza akademia po latach skruchy wygladala w poprzednim sezonie naprawde wybitnie
Clark
Nyoni
Mcconell
Danns
Koumas
Doherty
Quansah
Bradley
Morisson
i kilku innych
Naprawde kilku z tych zawodnikow powinno byc brane pod uwage juz teraz do szerokiej kadry i w przyszlosci walke o pierwszy sklad, a Fsg postanawia sobie ich sprzedac i zarobic z 30mln

Najlepsi zostają (Bradley, Quansah), wysoko notowani na wypożyczenia/do dalszego ogrywania w U21 (jak np. Nyoni), a w kim nie widzą przyszłych gwiazd, to spieniężają przy okazji załatwiając sobie % od sprzedaży w razie rozwoju zawodnika. Tak działają największe kluby i my W KOŃCU też zaczęliśmy.

No i 30mln to grube niedopowiedzenie, bo Carvalho, Clark, Sepp i prawdopodobnie Morton przyniosą dużo większy hajs. Bajcetić na wypożyczenie prawdopodobnie też pójdzie.
Teraz mi powiedz tylko w którym topowym klubie akademia REGULARNIE dokłada zawodników do kadry pierwszej drużyny i na prawdę coś w niej znaczy. Bo uwielbiam to pierdolenie, a później patrzę na inne kluby i nie widzę u nich wielu wychowanków.

4 polubienia

Barcelona, kluby red bulla, Juve, Psg, Chelsea(nie wykorzystuje ich dobrze), kluby portugalskie, holenderskie, Real Sociedad

Tylko co z tego ze klub sprzedaje jak i tak pewnie za to nikogo nie kupi.
Akurat o seppie i carvalho nie pisalem bo tutaj popieram ich sprzedaz, zwlaszcza portugalczyka

(post usunięty przez autora)

Właśnie o to chodzi, że nagabywaliśmy zapewne Gruzina, bo daliśmy decydować Aliemu. Ali ogłosił decyzję przez Joyca wczoraj, więc Gruzina temat zamknięty, Ali jeszcze parę lat zostaje. Przynajmniej ja to tak widzę.

Więc jeśli ktokolwiek odrzucił ofertę to Ali, a nie klub.
Zawsze klub mógł się gorzej zachować wypychając Aliego i zastępując go Jarosem, czy Kelleherem, ale to już chyba za niskie nawet dla naszych wspaniałych zarządzających.

3 polubienia

Ali, kocham cię. Zostań z nami na zawsze :heart:

3 polubienia

Raczej była pilna potrzeba załatania lejów po bombie, bo odeszli nasi pasożyci (OX, Keita), do tego Milner, a także niespodziewanie dla klubu Hendo i Fabs. W takiej sytuacji musieli kupić paru zawodników. Ja wiem, że po takim ,szale zakupów" teraz dziadujemy, co było i jest niedopuszczalne dla klubu, który jest ponoć gigantem. No boli mnie to i się z tym nie pogodzę.

5 polubień

To jak nie kupujemy zastępstwa za Alissona, to chyba jednak pójdziemy po defensywnego pomocnika :fire::fire:

Zostało 6 dni… A tak naprawdę 5 bo wątpię, żeby dziś coś ogarniali.

Czekam aż zamkną mi mordę…

1 polubienie

No to Ci nie zamkną. I Gruzin tutaj też nie przyjdzie, bo jak można negocjować transfer przez już chyba 3 tygodnie i zero konkretów. Transferów nie będzie, gramy tym co mamy, jak będą kontuzje - to się posramy. Nawet się zrymowało, ale tak wygląda sytuacja i jeżeli przez 2,5 miesiąca nie było transferów, to i przez 6 dni nie zrobią żadnego.

Ciężko mi to pisać, ale trochę chciałbym żeby ten sezon obfitował nam we wpirdole.
Chciałbym zobaczyć jaka będzie narracja Slota, co zrobi zarząd. Chciałbym zobaczyć pod stadionem mocno wkurw
onych kibiców.