Luźne dyskusje odnośnie Liverpoolu

Jak koledzy pisali wcześniej, ważne, że dużo pracy wykonali, nieważny efekt :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie

Dziś komentatorzy przypomnieli, że Robbo, Ibou i Ali mają jeszcze 2 lata kontraktu. Ciekawe co dalej z nimi. Ibou ma dopiero 25 lat, to wypadałoby już się brać za przedłużanie. Co do Robbo, to myślę, że ma teraz czas, aby udowodnić, czy powinien być nadal pierwszym wyborem, czy powoli przymierzać się do jakiegoś zastępcy. Po sytuacji z tym całym Gruziniem to też niewiadomo, co dalej z Alim.
Do tego no jak wszyscy dobrze wiemy, to wciąż zero wieści o kontraktach Virga, Trenta i Mo. Trochę słabo to wygląda. Jak tak dalej pójdzie to za 2 lata możemy przystępować do sezonu bez nikogo, co miał jakiś znaczący udział przy naszych największych sukcesach ostatnich lat.

@Mort @adamne chodzi mi po upłynięciu dwóch lat, czyli kontraktu, nie dziś

Przecież Ali wyjaśnił całą sytuację. Powiedział, że odrzucił ofertę z Arabii Saudyjskiej, klub go wcześniej poinformował o chęci kupienia Gruzina i on to doskonale rozumie i że chce tu zostać jeszcze na długo. Co można rozumieć, że chętnie przedłuży kontrakt z klubem.

Ali sam powiedział w wywiadzie:

  • Kiedy pojawiło się zainteresowanie ze strony Arabii Saudyjskiej, nie mogłem zamknąć drzwi przed dużym kontraktem [bez zastanowienia]. Moją decyzją zawsze było pozostanie i skupienie się na rzeczach, które możemy osiągnąć podczas nowego sezonu i jestem tym naprawdę podekscytowany.

Czyli dostał lukratywną propozycję z Arabii i ją rozważał. Klub wiedział o tym i zaczął rozmowy na temat Gruzina na wypadek gdyby był potrzebny zastępca. Jednak ostatecznie Ali zdecydował sie zostać (i chwała mu za to), więc temat stał sie nieaktualny.

5 polubień

Ali ma kontrakt do 2026 + klub ma opcje przedłuzenia o rok (swoją drogą to świetny zapis który powinniśmy częsciej stosować) czyli w praktyce jeszcze 3 lata minimum powinien zostać. W przypadku Ibou to znowu można zapytać, na co oni czekają? Mało tego w przyszlym roku wygasa też kontrakt Jarosa, który nieźle spisywał się na wypożyczeniach i mial być nr 2 po Keleherze któremu kontrakt też kończy się w 2026.

Na pocieszenie powiem że City też ma średnio ciekawą kwestię kontraktów:

  • za rok KDB i Guardiola
  • za 2 lata chyba Ederson, Stones,Walker, Bernardo Silva, Ortega
    Biorąc pod uwagę karę, która wisi nad ich klubem, raczej nikomu się nie będzie śpieszyć, żeby je przedłuzać.
1 polubienie

Dokładnie. Wreszcie wyważony komentarz. Jak mnie wkurza fsg tak trzeba uczciwie powiedzieć że nigdy nie wypychali graczy pierwszego składu dla kasy. Żaden zawodnik który powinnien dał nas dalej grać nie został wypchany. Moim zdaniem bardzo dobrze robił klub podchody pod Gruzina bo to świetny bramkarz a cena niska. Nawet jakby zagrał swietny sezon we wisienkach można go sprzedać za więcej.

Problemem jest dalej brak transferów do pierwszego składu, reszta fsg się udaje dobrze

3 polubienia


3 koszulka Liverpoolu na sezon 2024/25

2 polubienia

strasznie mi się podobają tegoroczne stroje, dowieźli

1 polubienie

Wyjazdówka i trzeci komplet naprawdę spoko. Jak dla mnie tylko domowe są po prostu brzydkie

3 polubienia

Bardzo fajne

Domowe i trzeci komplet świetny, wyjazdówek nie jestem fanem, ten turkusowy mi tam nie siedzi i kolorystyka kojarzy mi się z jakimiś reklamami komponentów komputerowych XD

Ale to subiektywne zdanie i obiektywnie patrząc to w tym roku nike w końcu zrobił fajne komplety

Anthony Taylor sedzią Manchester United - Liverpool. Już sie boję :skull::clown_face:

1 polubienie

Taylor również sędziował mecz na Old Trafford w zeszłym sezonie zakończony wynikiem 2:2, a także zwycięstwo the Reds 4:2 i 5:0 na tym samym stadionie odpowiednia w sezonach 2020/2021 i 2021/2022.

A ja nie! patrz powyzsze :smiley:

3 polubienia

Nie lubicie FSG? To wyobraźcie sobie, że zarządza nami właściciel idiota który na domiar złego ma węża w kieszeni xDD (już pół biedy jak prezes jest idiotą ale sra kasą vide PSG). Chłop chyba żyje w świecie w którym jest Juliuszem Cezarem. Jasny sygnał dla najlepszych piłkarzy co by dwa razy się zastanowić nad parafowaniem umowy z tym mafiosom.

Z cyklu mało wiem, ale pokręce aferę

De Laurentis obejmował klub będący w Serie C


w dwa lata wprowadził go do Serie A po kolejnych 2 latach zakotwiczył go w czołowce, często do ostatnich kolejek licząc się w walce o mistrza, w tym raz zdobył mistrzostwo pierwszy raz od 30+ lat.
Żeby FSG wyrównało jego osiągnięcia dla klubu to by musieli co roku przez x lat wygrywać ligę i Champions LEague.

Wtedy myślę, że nikt by nic nie miał przeciwko ich wydziwianiu…

@Kratos
XD on wziął klub z serię C, gdy FSG brało klub, co regularnie grał w LM

1 polubienie

Trzeba docenić pracę jaką tam wykonał, ale bez gloryfikowania, zwłaszcza, że ostatni sezon tragiczny. Oba kluby przeszedły podobną drogę w ostatnich 15 latach.

De Laurentis:

1 x Mistrzostwo Włoch
3 x Puchar Włoch
1 x Superpuchar Włoch

FSG:

1 x Mistrzostwo Anglii
1 x Liga Mistrzów
1 x KMŚ
1 x Superpuchar UEFA
1 x Puchar Anglii
3 x Puchar Ligi Angielskiej
1 x Tarcza Wspólnoty

No cóż to porozmawiajmy

Przede wszystkim to przejmowali klub zrujnowany przez bankrutów i to, że 2 sezony wcześniej był w czołówce nic nie tłumaczy

Łatwo też pomijasz fakt tego z kim przyszło jednym i drugim rywalizować. Nie chodzi tu już o kwestię samej ligi bo PL > Serie A i nie ma co do tego wątpliwości. Jednakże druga dekada XXI wieku to czas rozkładu włoskiej piłki i głęboki kryzys największych ekip co pozwoliło nie tylko Napoli ale i miałkiemu AS Roma z podstarzałym Tottim i składem maks na środek tabeli w PL “zdobyć” paro krotnie wicemistrzostwo. Jednocześnie pomijasz (na pewno całkowicie umyślnie) okoliczności zdobycia tylko jednego mistrzostwa przez Liverpool gdzie przegrywaliśmy dwukrotnie o 1 pkt z prawdopodobnie najmocniejszą ekipą ostatnich lat. Chwała siwemu arcyksięciu za to, że miał co zainwestować w drużynę w czasach kiedy Milanowi czy Interowi śmierć zaglądała głęboko w oczy. Pod jego rządami stworzono dwie mocne ekipy z piłkarzami z odmiennych generacji - najpierw paka z Insigne i Mertensem potem z Kwarą i Osimhenem. To co jednakże wyczynia na rynku transferowym w ostatnich latach czyli śmieszne pokazy siły i chamstwa graniczące z mentalnością władcy niewolników to droga w jedną stronę. Droga w stronę ligowego średniactwa. I o ile zuchwały moneyball przy odpowiednich fachowcach na stanowiskach powoduje jarzenie się światełka nadziei na walkę o trofea tak podejście cezar rządzi i dzieli w świecie w którym De LAurentis nie ma wujka araba jest drogą donikąd. A ekspertami w dziedzinie tego co piszemy jesteśmy podobnej klasy wiec rozpoczynanie dyskusji od “Z cyklu mało wiem, ale pokręce aferę” jest śmieszne i niepoważne

6 polubień

Nie będziemy już rozmawiali

Szczerze mówiąc wolałbym pogadać z twoim psem niż z tobą. Pewnie ma w sobie więcej kultury niż jego arogancki właściciel :wink:

11 polubień

Nie dość że chwalisz się z bycia alkoholikiem to w dodatku obrażasz innych. Twoje życie, pij ile chcesz, ale nie pisz wtedy na forum, bo nie lubię gdy ktoś obraża moje drugiego konto i to z poziomu rynsztoka

9 polubień