Manchester United - Liverpool


Nigdy w historii Liverpool nie wygrał tak wysoko na wyjeździe z Manchesterem.

To jest prawdziwy przywilej i zaszczyt oglądać przez ostatnie lata zespół Kloppa. Zgadzam się z niektórymi opiniami, że wyrasta nam Liverpool sprzed dwóch lat w wersji 2.0. Drużyna jest bardziej doświadczona, ale głód sukcesu widać ten sam. Wiadomo, sporo się wyjaśni dla nas między styczniem, a lutym, ale ja jestem dobrej myśli. ​Wczoraj wyszły wszystkie różnice pomiędzy obiema ekipami. Klopp naprawdę przemienił tą ekipę z “doubters” w “believers” i to jest niesamowite. To mi chyba nawet bardziej imponuje niż te niesamowite wyniki, rekordy i trofea.
Co do samego meczu, to po raz kolejny świetnie wyglądała współpraca Keita - Salah. Jaskółki tego mieliśmy już od długiego czasu, ale wiadomo jak to jest ze zdrowiem Gwinejczyka. Mam nadzieję, że Naby szybko wróci do zdrowia i jeszcze to podkręcą, bo to jest ewidentnie facet u którego z pewnością siebie pojawiają się genialne umiejętności. O Salahu nie ma co pisać, facet idzie na rekord ligi. Jak nie wydarzy się nic niespodziewanego, to on może się zakręcić w tym sezonie koło 35 bramek. Było ostatnio sporo porównań na linii z Suarezem. Myślę, że Momo jest dokładnie w takim gazie jak Luis w 2013/14 - po prostu gra w swojej własnej lidze. Tu już się zaczyna jakaś metafizyka i gdyby nie PNA, to myślę, że i o 40 bramkach można by myśleć. Z kolei asysta Hendersona do Momo przy 5:0, to było po prostu skopiowanie podania Gerrarda do Sturridge’a z Fulham. Wow. Najwyższa klasa.
Nie mam za to zamiaru pastwić się nad MU. Ich mental wyglądał bardzo źle i ewidentnie tam potrzeba pracy u podstaw, bo zespołu tam absolutnie brak, ale to już problem w Manchesterze. Ciekawe co tam wymyślą, bo OGS to na pewno nie jest ktoś kto tam jest rozwiązaniem wszystkich bolączek. Jak to się wszystko zmienia przez kilka lat.

1 polubienie

Podobno Conte coraz bliżej ManU

Zdecydowane nie! poniewaz Wloch moglby faktycznie stworzyc z nich druzyne.
Tylko Ole na kole :rofl:

Conte to fachowiec, szalony i furiat ale profesor. Przejmując Chelsea odmienił ich grę wprowadzając wahadła, nawet Moses miał tam swój czas. Taktycznie dobrze by ich zorganizował, pewnie poleciałoby kilka głów wśród piłkarzy którzy nie stosują pressingu. Czwarte miejsce w top4 jest ciągle wolne bo i Leicester gra w kratkę, Totki to porażka a w West Ham czy Everton w LM nikt nie wierzy. Im szybciej zwolnią Ole tym lepiej.

<im szybciej zwolnią Ole tym lepiej> - Dla kogo? :smiley:

Juz kiedys “popelnilem” taki post,w ktorym pisalem o tym,ze silny “menczyster” nikomu oprocz jego kibicow nie jest potrzebny ale chetnie sie powtorze :grin:
Wiem ze to stare dzieje ale przez dwie dekady czyli lata 70-te oraz 80-te byli w niebycie i jakos nikt za nimi nie tesknil a liga angielska miala sie bardzo dobrze,ba! w europejskich rozgrywkach byla potega.

Oni tez czekali 26 lat na tytul(1967-1993) o czym niektorzy zdaja sie nie pamietac badz o tym nie wiedza,wiec jak sobie teraz znowu tyle poczekaja,albo i wiecej,to nic sie stanie.

Dlatego niech Ole na kole trwa jak najdluzej!

PS a do rywalizacji o tytul mamy juz City,Chelsea a marzy mi sie powrot Arsenalu i to w zupelnosci wystarczy.

2 polubienia

Jeżeli chodzi o włoskiego szkoleniowca to nie jestem fanem jego metod, gry jego zespołów ale cesarzowi trzeba oddać co cesarskie - tytuły zdobywa, niestety na dłużej nie potrafi zakotwiczyć w jednym klubie. Przez swój charakter? Bo musi być po jego myśli? Nie umie się dogadać z działaczami, prezesami? Ale trzeba przyznać, że jaja ma choćby opuszczając Inter po zdobyciu tytułu, bo wizja klubu mu się nie spodobała.
Z początku na pewno Manchester dostałby nowych skrzydeł, pytanie na jak długo. O ile oczywiście zwolnią OGS. Teraz trudny terminarz przed Czerwonymi Diabłami, pewnie jeszcze kilka wpadek zaliczą. Sam Ronaldo czy Bruno to za mało.

A wgl co do mocnego Manchesteru ostatnio z ciekawości sprawdziłem czy Lester było najsłabszym punktowo zespołem jak chodzi o mistrza w Premier League. Okazuje się, ze wszelkie najsłabsze wyniki punktowe należą właśnie do Manchesteru. Raz wygrali PL gromadząc zawrotne 75 pkt. 6 razy nie przekroczyli granicy 83. Jak to zabawnie wyglada w porównaniu z naszym wicemistrzostwem sprzed 3 lat

1 polubienie

Nie podoba mi sie Conte, jednak zdobywal mistrza w juve, chelsea i interze.
Co prawda w chelsea zrobil tyle dobrego co zlego (zniszczyl druzyne po sobie), ale wciaz dla united to niezle kolo ratunkowe.

Ktoś ma linka do całego meczu/obszernych fragmentów z komentarzem C+?

3 polubienia