Mistrzostwa Europy 2024

Probierz nie przegrał meczu jeszcze. Chyba, że o sytuację Ci chodzi, że przegraliśmy awans. Ogólnie to nam potrzebne były 2 zwycięstwa aby myśleć o awansie bezpośrednim. Do tego fakt, że nasi nie grali kompletnie nic i Probierz przejął ich chwilę przed tymi meczami. Ja osobiście dałbym szanse Probierzowi. Znowu zmieniać trenera? Na kogo? Dużo zależy od gry naszych ma euro, na wyjście z grupy nie liczę, bardziej będę patrzył na naszą gre. Bo to z tego powinien być moim zdaniem rozliczony. Pokazać się w meczach z Holandia i Francją oraz z Austra spróbować wygrać, bo tu mamy szansę.

Zabawmy się w typowanie:

Zwycięzca:
Wicemistrz:
Gracz turnieju:
Młody gracz turnieju:
Złoty but:
Czarny koń:
Flop:

Zwycięzca: Włochy
Wicemistrz: Portugalia
Gracz turnieju: Barella
Młody gracz turnieju: Neves
Złoty but: Jota
Czarny koń: Portugalia
Flop: Darwin Nun…Niemcy

Zwycięzca: Francja
Wicemistrz: Anglia
Gracz turnieju: Mbappe
Młody gracz turnieju: Musiala
Złoty but: Mbappe
Czarny koń: Nie będzie
Flop: Polska z zerową zdobyczą punktową

1 polubienie

Zwycięzca: Anglia
Wicemistrz: Francja
Gracz turnieju: Mbappe
Młody gracz turnieju: Musiala
Złoty but: Mbappe
Czarny koń: Austria
Flop: Hiszpania

1 polubienie

Zwycięzca: Anglia
Wicemistrz: Francja
Gracz turnieju: Mbappe
Młody gracz turnieju: Bellingham
Złoty but: Kane
Czarny koń: Chorwacja
Flop: Belgia

1 polubienie

Zwycięzca: Niemcy
Wicemistrz: Francja
Gracz turnieju: Mbappe
Młody gracz turnieju: Wirtz
Złoty but: Mbappe
Czarny koń: Austra
Flop: Włochy

Sam w typowanie nie za bardzo lubię się bawić , ale sensowniej chyba byłoby zrobić ankiety.
Tak te posty pewnie przepadną po meczu otwarcia.

Co do typowania wyników, to bet365 ma darmowego typera specjalnie na ME. Można wygrać do £100,000. Typy na fazę grupową trzeba podać przed jej rozpoczęciem. Warto sprawdzić. Wydaje mi się, że jest to ciekawsze, niż wrzucanie na forum takich postów, ale to tylko moja skromna opinia.

Gdyby był typer na forum, to też chętnie wziąłbym udział, ale teraz to już za późno, żeby się za coś takiego zabierać.

Czekam na mecz otwarcia i może jakąś niespodziankę Szkotów. Najważniejsze, żeby było dobre widowisko. Reprezentacja Niemiec ani mnie grzeje, ani ziębi. Wątpię, żeby wygrali turniej, ale przewaga grania na własnym terenie może im pomóc zajść daleko.

Nie sądziłem, że po meczach towarzyskich naszej kadry będzie całkiem sporo pozytywów pomimo aż 3 kontuzji wśród napastników. Może i nie mamy w pełni ukształtowanej drużyny, ale jest wielu utalentowanych piłkarzy, którzy indywidualnie i zespołowo mają samym sobie coś do udowodnienia. Balonik nie jest napompowany na nastawienie typu “musimy wyjść z grupy”, więc teoretycznie może się to okazać pomocne. A nawet jeśli nie, to i tak na koniec nikt nie będzie przesadnie zdziwiony.

Z grupy szanse na wyjście są małe, ale najważniejszy jest widoczny progres i plan długoterminowy. Uważam, że na dzień dzisiejszy Probierz zdecydowanie powinien zostać bez względu na to, jak daleko zajdziemy na Euro. Mecze z mocnymi ekipami typu Holandia i Francja na takim turnieju nie powinny być wyznacznikiem tego, czy zwalniamy trenera, żeby później znowu zaczynać wszystko od zera.

Realistycznie Polska ma szansę na wywalczenie od 1 do 4 pkt w fazie grupowej i to powinien być nasz cel. Postarać się wyszarpać remis z Holandią, powalczyć o pełną pulę z Austrią i dać sobie szansę na nie granie tylko meczu o honor z Francuzami. Byłoby miło, gdyby taki scenariusz miał miejsce.

1 polubienie

Co do podobnych akcji to jak były ostatnie mistrzostwa kolega z mojej pracy wygrał właśnie główną nagrodę 100k (tzn 33).

Przez całe mistrzostwa było typowanie online na punkty i przed finałem 20 najlepszych graczy zostało zaproszonych do Berlina na 2 dni, hotel za friko itp.

Ostatnim zadaniem było oglądanie wspólnie finału i wytypowanie dokładnego wyniku do 90 min.

Ziomek właśnie trafił, ale też 2 innych chłopków i musieli te 100k podzielić na 3.

Fajna akcja.

1 polubienie

Gunn fajny bramkarz, taki nie za dobry. W środek bramki dać sobie strzelić?

duże wrażenie robi na mnie Andrich, wszystkie akcje kasuje póki co, praktycznie na środku boiska. Szkoda, że już ma swoje lata, bo mógłby świetnie wyglądać przy TAA na środku.

Naprawdę uważasz, że "musimy wyjść z grupy’ to pompowanie balonika? Przecież nawet dla takiej reprezentacji jak nasza powinno to być coś normalnego.

1 punkt to będzie olbrzymi sukces. Ja stawiam na zero, trzy razy w pędzel i do domu

3 polubienia

Ależ tragiczni ci Szkoci

Podałem tylko przykład. Jednak generalnie to tak. Uważam, że nakręcanie się mediów (i w konsekwencji całego narodu) właśnie w takim stylu, że z danej grupy musimy wyjść itp przeważnie nie pomaga naszej kadrze, ale w tym roku nie wydaje mi się, żeby coś takiego miało miejsce.

Natomiast widać, że w przypadku obecnej reprezentacji piłkarze sami obrali sobie za cel powalczenie o coś więcej, niż 3 mecze i do domu.

W innym wypadku Bednarek nie wypowiedziałby się tak odważnie po meczu z Turcją, że chcą wyjść z grupy. W związku z czym z dążenia do tego celu będę ich rozliczał i pod tym kątem oceniał po Euro. Widać, że mają ambicje. Zobaczymy jak to się przełoży na grę na boisku.

Mam nadzieję, że dwie wygrane w meczach towarzyskich dodadzą nam wiary, bo potencjału w kadrze mamy sporo. Trener musi tylko umiejętnie ich poustawiać na boisku i mieć plan na każdy mecz. Widać też, że jest zaufanie do tego, jak Probierz chce, żeby grali, więc są to pozytywne przesłanki do tego, aby kadrę wspierać i dać Probierzowi czas na zbudowanie dobrze grającej drużyny. Takiej, która będzie potrafiła walczyć o wyniki i którą przyjemnie będzie się oglądać.

Aż żal dzisiaj Andyego, jak dzieci z przedszkola przy Niemcach

1 polubienie

Gdzieś Ty się chłopie uchował, to jest 17 turniej a dla Polski dopiero 5. Tylko dlatego graliśmy dotychczas, aż cztery razy bo raz byliśmy gospodarzami a później rozszerzono mistrzostwa o więcej drużyn. Normalka to jest raczej, że wogóle nas nie ma na tym turnieju. Polska repra to trzecia liga w Europie. Ze Szkotami możemy sobie pokopać, to nasz poziom mniej więcej.

1 polubienie

Niby nie można się zatrzymywać przy strzelaniu rzutów karnych a to co zrobił Havertz to jak dla mnie zatrzymanie się. Nie lubię takich karnych

2 polubienia

Mecz do jednej bramki. Przynajmniej Szkoci mieli swój mały moment chwały w końcówce.

“Bramka zdobyta głową Rudigera”, jak to komicznie ubrał w słowa komentator na TVP Sport.

1 polubienie

Też tak uważam. Niby rzut karny trzeba strzelić bez żadnych zwodów i sztuczek, a od wielu lat część zawodników właśnie to robi. Np. Lewandowski.
Podobało mi się jak strzelał Gerrard. Normalny rozbieg bez pajacowania, dopiero w momencie strzału próba zmylenia bramkarza postawą ciała. I bez tych sztuczek miał bardzo dużą skuteczność.

2 polubienia