Mistrzostwa Europy 2024

Ten Sesko to drugi Nunez. To chyba najszybszy konkurs jedenastek w historii euro, być może też piłki.

Ducadam obronił cztery karne Barcelony w finale Pucharu Mistrzów.
Costa rewelacyjny, Słoweńcy nie strzelali jakoś bardzo źle, całą robotę zrobił bramkarz.

Dawno nie widziałem tak żenujących karnych.

Dobrze, że Portugalia awansowała. Pół składu Słowenii z trenerem się wykartkowało Francja miałaby łatwy awans. Jota super zmiennik

Szkoda, że Hiszpania gra z Niemcami już w ćwierćfinale. To powinien być finał, jak w 2008. Reszta zespołów gra naprawdę mega przeciętnie. Zarówno Portugalia jak i Anglia były bardzo blisko odpadnięcia z dużo słabszymi rywalami. Francja w 4 meczach strzeliła 3 gole z czego 2 to samobóje.

1 polubienie

Bramkarz Portugali pierwsza klasa. Naprawdę szacun za rzuty karne i akcje jeden na jeden po błędzie Pepe.

Brazylia w Copa America 2011 nie strzeliła 4! karnych pod rząd w ćwierćfinale z Paragwajem gdzie ci nie trafili pierwszej jedenastki i wygrali 2:0 :grimacing:

Zobaczcie sobie sytuację Sesko. Bramkarz stał dosłownie na 11 metrze przy jego strzale. Mógł próbować go minąć lub zwyczajnie podciąć piłkę. Jakbym widział Nuneza

Żyjemy w czasach naznaczonych przez wielkich bramkarzy - Szczęsny, Skorupski, Neuer, Donnarumma, Mamardashvili, Oblak, Costa. Cóż to za fachowcy, szapoba.

1 polubienie

W jeden na jeden Alisson dalej najlepszy

1 polubienie

Z tym (nie) Szczęsnym to żart mniemam!

A co? Jest złym bramkarzem?

Portugalia - Francja niby wielki hit, a po tym jak grają obie drużyny to nawet nie wiem czy chce mi się to oglądać. Tym bardziej, że przed nimi będzie na 100% lepszy mecz Niemcy - Hiszpania.

To jeszcze dzisiaj bez niespodzianek czyli wygrane Austrii oraz Holandii i bede mial 8 celnych typowan jezeli chodzi o mecze 1/8-kurde cos tam po pol wieku o tym “fuzbalu” jednak wiem :crazy_face:

Co do Wojtusia to dla mnie jest to niezly bramkarz ale na pewno nie wybitny.Moim zdaniem w 2016 z nim nie doszlibysmy tak daleko w turnieju.Podstawowym mankamentem u niego jest taka “elektrycznosc” w grze co nie pozwala obronie czuc sie pewnym poniewaz nigdy nie wiadomo czy Szczesny nie zmajstruje jakiegos babola.Fabian jest o wiele spokojniejszy i z nim obroncy graja przez to mniej nerwowo,spokojniej i to bylo podstawa na EURO we Francji.
A historycznie rzecz biorac to kumpel Lewego u mnie nie miesci sie nawet w pierwszej “10” najlepszych bramkarzy w naszej historii.
Ogolnie rzecz biorac nie lubie chlopa i mam nadzieje,ze mnie(nas moze :grimacing:) wybawi i skonczy gre w repce!

To byl dopiero popis nieudolnosci w strzelaniu jedenastek!

Nie obraź się, ale aktualnie przeszli sami faworyci, więc to chyba nie sztuka wytypować, że wygra Anglia, Portugalia, Niemcy czy Hiszpania. Szwajcaria też nie była szokiem, ale tutaj było najtrudniej trafić.

W 2016 ze Szczęsnym przeszlibyśmy Portugalię, bo wybroniłby karnego z Portugalią.

1 polubienie

Faworyci w taki czy inny sposób przeszli więc niespodzianki nie było, poza stylem. Teraz się zaczną mecze Hiszpania-Niemcy, Francja-Portugalia, Anglia-Szwajcaria i tutaj chyba nikt nie jest faworytem patrząc na dyspozycje drużyn.

tylko to Szczęsny broni w najlepszej włoskiej druzynie, a Fabian przegrywał z nim w Arsenalu.
Może i jest spokojniejszy, ale moim zdaniem brakuje mu odwagi. I jak ma wyjsc do jakies piłki bezpańskiej to często padały bramki bo bał się rzucić.
I żeby nie było to nie jestem fanem Szczęsnego, ale trzeba mu oddać, że mało mielismy w historii graczy w takich klubach, do tego grających w podstawie. a Fabian miał jakis dziwny hajp w Polsce, a jakoś po Arsenalu, gdzie za wiele nie pograł poszedl do Swansea.

Stad moje :crazy_face: czyli nie nalezy traktowac mojej wypowiedzi calkowicie serio.
Szwajcarow wytypowalem na podstawie ich formy i w sumie postawilbym tez na nich w cwiercfinale ale tutaj zadecyduje sentyment do Anglii (tak w ogole to zawsze trzymalem z przedstawicielami Wysp Brytyjskich) i cicha nadzieja,ze “beton Gareth” cos zrozumial-choc trudno to sobie wyobrazic-po pojedynku ze Slowacja.

Ja mam takie pytanie może mi ktoś to fajnie wyjaśni
Jakim kluczem dobierane są zespoły z 3 miejsc w 1/8 finału chodzi mi o to, kto z kim zagra.
Mamy teraz moim zdaniem beznadziejną sytuację, jeśli chodzi o ćwierćfinał, czyli Austria na Holandia, czyli zespoły, które spotkały się w trzeciej kolejce zmagań grupowych. Moim skromnym zdaniem jest to bez sensu.
Wg uważam, że euro 24 zespołowe jest słabe. Wolałbym, żeby na turniej jechało 16 naprawdę najlepszych drużyn.

Na wikipedii masz tabelke w jaki sposob dobiera sie druzyny z 3 miejsc.
Niestety w tym systemie nie da sie uniknac takich pojedynkow.Aby tak sie stalo to trzeba by powrotu do 16 uczestnikow na co nie ma szans( kasa misiu,kasa) albo powiekszenie do 32-nie zdziwie sie jak to wkrotce nastapi.