Mistrzostwa Europy 2024

Przecież Williams był w środku pola przy 3 bramce. Bramka na konto Walkera, bo był fatalnie ustawiony. Saka mógł przeszkadzać Cucurelli, ale to nie odbiera winy Walkera.

@CzerwonyBartek Niemcy też bardzo mocni, tak jak piszesz. Chociaż dla mnie jednak słabsi od Hiszpanów. Ich starcie to był przedwczesny finał.

@Kabut nie ma co przepraszać, zdarza się najlepszym😉

Spalony (prawdopodobny) Füllkruga i jego zagranie ręką w tej samej akcji ZANIM wydarzyło się to co pokazuje Twoje zdjęcie!
Nawet Niemcy już się z tym pogodzili oprócz nielicznych fanatyków :grimacing:

3 polubienia

3 8ki i brak DMa z prawdziwego zdarzenia. Teraz mają Rice

Ale sie zajebalem mułem
Wybacz

Na koniec humorystycznie/tragicznie - klątwa Kane’a trwa! :grimacing:

Foden najlepszy piłkarz sezonu PL
Bellingham najlepszy piłkarz sezonu La Liga
Kane najlepszy strzelec Bundesligi
Palmer, Watkins 30+ G+A w PL(nominowani do zawodnika sezonu PL)
Saka, Gordon 20+ G+A w PL
Rice nominowany do zawodnika sezonu PL

Wymień mi, która reprezentacja miała takie indywidualności.

1 polubienie

Zadania Anglikom na pewno nie ułatwia to, że w ofensywie jest ogromny potencjał, a w obronie Bobo, Chuckles, Coco i Binky :wink:

1 polubienie

No i oni wszyscy zostali wystawieni w składzie i przegrali. Ci super zawodnicy i indywidualności zostali zdominowani w meczu. Ci super zawodnicy przez mistrzostwa nie mogli ulepić akcji dopiero coś pod koniec akcji trybili.

Mega „wygranym” jest Palmer i Bellingham. Foden - tragedia

Tam jedynie Stones się nadaje

1 polubienie

To jest wina trenera, że mając taki potencjał ofensywny gra defensywnie i marnuje potencjał zawodników. Nie jest przypadkiem, że Anglia gdy musiała zaatakować, bo przegrywała to odrabiała straty. Pokazuje to jak wielki tam jest potencjał ofensywny.

Nie Bobo, Chucles, Coco i Binky bo przez cały turniej stracili 6 bramek z czego 2 w finale z Hiszpanią. Katastrofalnie wyglądał środek ich drużyny, a właściwie wcale nie wyglądał bo go nie było, dlatego oglądanie tej reprezentacji powodowało krwawienie oczu. Wielki plan Southgate’a to obrona Częstochowy i laga do przodu. Doczłapał się do tego finału tylko dlatego, że miał do dyspozycji bardzo dobrych zawodników. Jakby mu podmienić repry na naszą. To polski kibic czułby się jak w domu oglądając kontynuatora wspaniałych tradycji Michniewiczów, Brzęczków, Santosów i innych Fornalików.

1 polubienie

Cieszy bardzo zwycięstwo Hiszpanów szczególnie po tym jak droga obu drużyn wyglądała do finału (oraz to że Anglicy mają paskudny chociaż skuteczny styl gry).

@Roan W dalszym ciągu jeśli drużyna która prowadzisz wygrywa i dostajesz się do finału to ten styl jest skuteczny. Można go nie lubić ja sam uważam że powinien ktoś go zastąpić ale wyniki go bronią czy to na tym Euro czy poprzednim

1 polubienie

O jakim skutecznym stylu mówisz? Grali defensywnie ale mimo to w 4 ostatnich meczach pierwsi tracili bramkę i musieli zmienić ten styl i zaatakować. Do tego wszystkie te bramki to świetne indywidualne akcje zawodników, a nie żadne wypracowane schematy przez trenera. Skończcie już powielać te bzdury o skutecznym stylu Southgate.

1 polubienie

Styl musi też być dopasowany pod zawodników, a Anglia mając genialny skład do gry kombinacyjnej, ofensywnej “męczy” się w grze defensywnej. Pomijam dziwne personalne wybory i granie zawodnikami nie na swoich pozycjach, ale to wygląda strasznie jak zawodnicy sami się w tym gubili na boisku, wybiegali ze swoich pozycji, dublowali się, to przecież żaden kunszt Southgate’a tutaj nie zabłysnął, a fakt że POMIMO jego działań Anglicy mają tak dobry indywidualnie skład, że dali oni radę dojść aż tutaj i gdyby dziś zamienić na ławkach Luisa de la Fuente z nim, to Anglicy wygraliby ten mecz z 5:0.

1 polubienie

Nie możesz mówić, że jego styl jest skuteczny jak grają jego stylem i przegrywają, a jak nie ma wyboru i trzeba zaatakować to go zawodnicy ratują indywidualnymi akcjami. Zresztą mając najmocniejszą kadrę na turnieju to tylko zwycięstwo oznaczałoby, że zrealizował cel(był skuteczny).

Ale to że gdy przegrywali to zawodnicy rzucali się do ataku to też najczęściej jest kwestia taktyki jaką trener obiera. Bo to on decyduje (a przynajmniej powinien) jak się mają zachowywać piłkarze w fazie ataku/obrony i jak mają grać gdy przegrywają/wygrywają.

Wiadomo że strzał z daleka to kwestia umiejętności indywidualnych danego zawodnika ale to jak ma grać drużyna w danych momentach to już zależy od Southgate. No bo tak spłycając temat to zawszę można podciągnąć że to tylko i wyłącznie umiejętności danego piłkarza zadecydowały.

@Roan No jeśli byłaby to reguła i byś tak wygrywał cały czas no to tak xd Chociaż nie wiem jak mam inaczej ci odpisać bo przykład specyficzny.

1 polubienie

Michniewicz też był „skuteczny”

1 polubienie

Jak postawię zakład za 200 zł i przegram ale później kupię zdrapkę za 2 zł wygram 300 to znaczy, że dobrze sobie to zaplanowałem i mój styl gry działa?

1 polubienie

Moim zdaniem to sami zawodnicy tez sa tutaj winni.
Oczywiscie,ze to Southgate jest trenerem ale jezeli szef “odpierdziela kaszane” to zawodnicy/pracownicy powinni mu przemowic do rozumu!
Nie wierze,ze tacy gracze jak na przyklad Foden,Jude czy Saka dobrze sie czuja grajac ten defensywny futbol/szajs :rage:

W zwolnienie “betona Garetha” przez FA nie wierze bo przeciez dotarl do 2 finalow ME a tego w historii Anglicy jeszcze nie mieli.
I tak beda dalej “meczyc bule” :man_facepalming:

1 polubienie

To nie żaden styl bo stylu tam nie ma tam sa indywidualne umiejętności które ratowały tyłek Anglikom.

1 polubienie

To wcale nie taki rewelacyjny wynik. Dla porównania na poprzednim Euro, gdzie również dotarli do finału, stracili dwie. Anglicy mają duży potencjał w ataku, ale w defensywie brakuje im kogoś na takim poziomie jak Ferdinand, Terry czy Cole przed laty. Pickford jest niezły/dobry, ale to także nie jest światowy poziom jak w przypadku kolegów z przednich formacji.

Co do tego Southgate’a to trochę stanę w jego obronie, mimo że nie jestem fanem jego sposobu gry. Ludzie oczekują, że mając Fodena i Bellinghama po dobrych sezonach, Sakę czy Palmera, a w ataku seryjnie strzelającego w Bundeslidze napastnika kadra Anglii będzie grała futbol marzeń i wygrywała po 3:0. To że są indywidualności to jedno, ale nie zawsze przekłada się to na zespół jako całość. Zobaczcie taki skład Belgów sprzed kilku lat, tam mieli kozaków/bardzo dobrych zawodników na praktycznie każdej pozycji. Z pamięci: Courtois, Vermaelen, Verthongen, Kompany, Alderweireld, Fellaini, Witsel, Dembele, de Bruyne, Hazard, Naingollan, Mertens, Lukaku i pewnie zapomniałem o co najmniej 4 znakomitych piłkarzach. Albo Anglia z lat 2004-2010 powiedzmy. Plejada gwiazd, a potrafili wykoleić się w eliminacjach do dużego turnieju.

Southgate dał reprezentacji Anglii najlepsze lata w jej historii. Dwa srebra Mistrzostw Europy i czwarte miejsce MŚ w latach 2018-2024. Czy inny trener zrobiłby to lepiej? Nie wiadomo, teraz zostaje gdybanie. Czy to, że masz w składzie Fodena, Bellinghama, Kane’a i kilku innych jest gwarancją sukcesu reprezentacji? Zdecydowanie nie.

Southgate jest jaki jest, ale czasem mam wrażenie, że jest spuszczany z wodą z kiblu jakby odpadł z grupy na dwóch wielkich turniejach, a na trzeci się nie zakwalifikował. Ja rozumiem, że styl nie taki, ogląda się źle, ale za styl punktów w tej dyscyplinie nikt nie daje.

Też bym chciał żeby Anglików objął trener z fajną wizją i ładną dla oka oraz skuteczną piłką, ale równie dobrze może się to skończyć maksymalnie ćwierćfinałami. I wtedy będzie “fajna ta Anglia, ładnie grali, szkoda ich. A tak wygrają Niemcy/Włosi/Hiszpanie/wstaw dowolne, chociaż wygrywają po 1:0”.

2 polubienia