Mistrzostwa Europy 2024


w końcu :smiley:

2 polubienia

Betonowa Brama odchodzi. Kto następny? Może Potter coś wyczaruje z tej kadry?

Piekny dzien moim zdaniem dla angielskiej pilki reprezentacyjnej czyli bye,bye “beton Gareth” :grimacing:

Oby nowy trener mial cojones i wykorzystal ofensywny potencjal tych chlopakow!

Come on England :england: :muscle:

Nieudacznik Południowa Brama nareszcie opuszcza reprezentację Anglii. Co za dzień!

1 polubienie

To kto za Garetha :thinking:
Podobno jakis Niemiec ma duzo wolnego czasu… :wink: :rofl:

2 polubienia

Typuje Pottera. Brighton chodziło ładnie, rozumie nowoczesny futbol, od roku bez pracy. Do tego Anglik.

2 polubienia

Dobra decyzja, trochę spóźniona niestety. Ciekawe kogo ściągną na jego miejsce.

Bardzo dobra decyzja, doszedł chyba do…bramy i dalej już by nic nie wycisnął z zawodników, chwała mu za dwa finały Euro, dawno Anglicy tak daleko nie dotarli, dał dużo radości. Ale styl i decyzje w jakich dotarł do tegorocznego finału to tragedia, ciężko się patrzyli na Anglików a nie oszukujemy się, co zawodnik to bardzo znane nazwisko dla kibica śledzącego choćby PL.

1 polubienie

Z jednej strony ulga, z drugiej złość, że tyle to trwało i tyle okazji na sukcesy zmarnowano. Oby nowy trener znalazł sposób na wykorzystanie TAA w reprezentacji.

1 polubienie


oficjalna XI euro, chyba musieli dać kogoś z Anglii i nie mieli lepszego pomysłu :smiley: dziwi mnie też Akanji, fajnie się pokazał Ake. Ogólnie to mogli równie dobrze zrobić drużynę z samych Hiszpanów i by chyba była bardziej sprawiedliwa :smiley:

Dla mnie 11 Euro, może trochę kontrowersyjnie ale:

Mamardashvili
Carvajal-Stones-Van Dijk-Cucurella
Rodri-Bellingham
Olmo (MVP)
Yamal-Gakpo-Williams

Olmo grał krócej niż większość z tej 11 ale to jak wpłynął na grę Hiszpani zdecydowanie wg, mnie plasuje go na miejscu MVP

Klasyfikacja MVP wg mnie.

  1. Olmo
  2. Rodri
  3. Musiala (mimo, że zabrakło go w 11.)
  4. Gakpo
  5. Bellingham

Szczerze to próba wyboru zawodników do XI turnieju pokazuje, jak słabe Euro to było. Poza Hiszpanami wyróżniających się zawodników można policzyć na palcach jednej ręki. Myślę że warto odnotować Ivana Schranza z trzema golami, dobrze się pokazali także Gakpo, Guler, Kadioglu i Demiral. Ciężko to idzie, wielu zawodników miało chwilowe przebłyski (np. Palmer, Saka, Bellingham, Theo Hernandez, Vargas) ale biorąc pod uwagę cały turniej nie grali rewelacyjnie.

Umieszczenie Walkera w tej jedenastce to jedno wielkie XD. Nieźle grał w fazie grupowej, ale w pucharowej zawalił chyba każdego gola którego Anglicy stracili. Z przodu nie dał kompletnie nic. Powinien odejść z tej reprezentacji razem z Kanem.

1 polubienie

Potterowi wciąż płaci Chelsea 200k tygodniowo. Nie wiem do kiedy, ale tylko głupi zrezygnowałby z pobierania kasy za nic. Chyba jednak kończy mu się kontrakt, więc wybór jego kandydatury będzie całkiem logiczny. Szkoda jednak, że we Francji nie poszli po rozum do głowy bo każdy występ na turnieju to gra na zaciąganiętym hamulcu.

Będę zaskoczony, jeśli to będzie ktoś inny.