Mohamed Salah

Salah to dla mnie obecnie kandydat do zgarnięcia Złotej Piłki.

Bez ligi mistrzów praktycznie nie ma szans. Jeżeli Real Madryt wygra CL to złotą piłkę dostanie Bellingham, jeżeli Man City to pewnie Haaland, jeżeli Bayern to Kane.

W tym roku jest euro i od tego będzie zależeć złota piłka, Salah musiał by wygrać puchar Afryki żeby się w ogóle liczyć zwłaszcza bez ligi mistrzów

Myślę że nie, powiedzmy że Francja wygra euro i Kylian będzie królem strzelców to na bank będzie przed nim

A gdyby Salah zdobył premier league, ligę Europy i PNA i tytuł mvp turnieju? Czy to wystarczy ?

Potrzymaj Messiemu piwo po przeciętnym sezonie w MLS xD

1 polubienie

Faktycznie, zapomniałem o takim piłkarzu jak Jude. Nie było tematu.

1 polubienie

I to mnie zastanawia. PSG wygrywa ligę ogórkową, gdzie nie ma konkurencji. Premier league i zwycięstwo jest o wiele trudniejsze. Euro to PNA jak i Copa America. Mniej więcej taki sam status. Mvp i król strzelców to to samo.
Czyli nie zasługi tylko nazwisko się liczy.

2 polubienia

Real nie wygra LM, City będzie przytłumione gdyby Liverpool zdobył PL i LE.

Mbappe 1. Messi 2. Harry Kane 3. Bellingham 4.
Nawet jeśli żaden z nich by nic nie wygrał oprócz krajowych pucharów. HK ma szansę przedłużyć swoją passę bez trofeow, już z jednego odpadł.

EDIT

oglądam sobie WHU z Brighton i komentator mówił, że jeśłi zawodnik jedzie na PNA to dzisiaj nie możnaby i tak go zarejesrować do składu i tak jest w przypadku Kudusa, który dalej jest w Londynie a zagrać nie może.

Przecież już dziś wiadomo, że ZP zgarnie Cristiano Ronaldo za rozwalenie potężnej ligi arabskiej, inaczej się obrażą.

1 polubienie

W 2022 też każdy pisał, że nie wygra xd. Realu z LM tak łatwo się nie skreśla, nigdy. Zresztą, obecnie tylko City jest większym faworytem niż Oni tbh.

City ma autostradę do LM. Nie mają większej konkurencji taka prawda. Real nie przejdzie do finału grając Joselu na ataku.

Ale City też jest w tym sezonie dużo słabsze niż w poprzednim, zdziwię się jeśli obronią tytuł. Dla mnie 4 największych faworytów to Inter, Real, City i Bayern, a na ten moment zdecydowanie najlepiej wygląda Inter.

Salah niech zgarnie nagrodę dla najlepszego piłkarza sezonu PL, kogo obchodzi skorumpowana ZP.

2 polubienia

Nie prawda. To jest złudzenie. Zawsze to menadżer jest akceleratorem talentu danego zawodnika, ale nie można Salahowi odmówić dobrego zdrowia i silnego organizmu, a jest to efekt dobrego prowadzenia się.

Poza tym te wszystkie statystyki są tylko ciekawostką, a nie jedyną prawdą objawioną. Statystyki Salaha w Premier League są takie, że jego gole czy asysty zapewniły nam komplet punktów w 8 meczach, z czego z Brighton był karny, a w meczu z Fulham zanotował śmieszna asystę, gdzie całą robotę zrobił Endo. W pozostałych 12 tudzież 14 meczach nadal mielibyśmy komplet punktów bez goli i asyst Salaha. I przy tych powiedzmy 8 meczach należy założyć optymistyczny scenariusz dla narracji forum i samego Salaha, że ktoś kto grałby tam za niego nie zanotowałby przez te 8 meczów ani jednej asysty czy gola w tych meczach co jest nad wyraz mało prawdopodobne. Kiedy zespół jest kompletny i zgrany ze sobą jeden zawodnik niczego nie zmienia co pokazuje Tottenham czy wygrana 4 0 z Barcą. W Liverpoolu nie biega tylko Salah czy tylko Van Dijk, czy tylko Trent, ale wszyscy zawodnicy dają od siebie jakość. W Aston Villi Salaha nie ma, a siedzą nam na plecach.

Salah jest mocno niedoceniany w indywidualnych plebiscytach. Pierwszy sezon w Liverpoolu miał genialny, być może w ten sposób zawiesił sobie bardzo wysoko poprzeczkę i ludzie oczekiwali, że to będzie jego standardowy poziom, a gdy grał trochę gorzej, to byli rozczarowani przez co popełniali błąd ceniąc go niżej niż powinni. Bo zawsze się spojrzy łaskawszym okiem na osiągnięcia zawodnika, który przekroczył oczekiwania.

Co do rzutów karnych, to wg moich obliczeń:
Mac Allister 9/10 - 90 procent skuteczności
Szoboszlai 15/16 - 94 procent skuteczności
Salah 43/53 - 81 procent skuteczności

Z Newcastle pierwszy karny był kiepski, drugi też. Patrzył cały czas na piłkę, a uderzył tak, że gdyby bramkarz wybrał inny róg, to by piłkę odbił.

Poniżej fragment mojego wpisu z 20 sierpnia o wykonawcach karnych.

Cytat

W każdym razie kandydaci warci uwagi poniżej. W zestawieniu nie ma konkursów jedenastek narodowych, jednak są uwzględnione cztery konkursy jedenastek reprezentacji Egiptu z PNA (3 - właściwie to tylko raz wykonywał jedenastkę) i baraż eliminacji do Mundialu (1), karny Thiago na Euro 21 oraz konkursy jedenastek Liverpoolu od sezonu 2015/16. Mac Allister na Mundialu karnego nie strzelał, więc najprawdopodobniej te statystyki są pełne.

Kolejność przypadkowa.

  1. Trent Alexander-Arnold - 3/3 w rozgrywkach młodzieżowych oraz 3/3 dla Liverpoolu. Łącznie 6/6, skuteczność 100%.

Arnold ma świetnie ułożoną stopę, potrafi celnie i mocno uderzyć, to samo mówiłem o Gakpo, uważam, że to bardzo istotna cecha dla wykonawców jedenastek.

  1. Thiago - 3/3 w rozgrywkach młodzieżowych, 1/1 w reprezentacji, 1/1 w Barcelonie, 1/1 w Liverpoolu, łącznie 6/6, skuteczność 100%.

Widziałem tylko dwa karne, dla Hiszpanii i dla Liverpoolu. W obu nie dał żadnych szans bramkarzowi, zaczekał na ruch bramkarza i precyzyjnie posłał piłkę w drugi róg.

  1. Szoboszlai - 15/16, skuteczność 94%.

Jedyny raz, gdy nie trafił karnego, prawdopodobnie uderzył w słupek lub bramkarz aż tak mocno się wyciągnął (ciężko zweryfikować w słabej jakości na yt). Podobnie jak Gakpo i Arnold ma dobrze ułożoną stopę.

  1. Endo - 7/7, skuteczność 100%.

Ostatniego karnego strzelał w 2015.

  1. Mac Allister - 9/10, skuteczność 90%.

Ostatni karny w 99. minucie na wagę trzech punktów przeciwko Manchesterowi United, nie dał szans bramkarzowi. Po tym swoim pudle strzelał już tak, że bramkarze nie mieli szans. To bardzo ważne.

  1. Salah - 37/46, skuteczność 80%.

Mam wrażenie, że przy wykonywanych jedenastkach za często daje bramkarzowi coś do powiedzenia. Osobiście najbardziej cenię sposób wykonywania jedenastek jak Lewandowski, Balotelli czy Thiago, czyli obserwowanie reakcji bramkarza przed strzałem. Tak należy wykonywać jedenastki lub po prostu strzelać do boku i podnosić piłkę tak, by była poza zasięgiem bramkarza.

W każdym razie u Salaha jest ten minus, że ma słabą passę. Biorąc pod uwagę jego jedenastki od sezonu 2021/22 do dziś, to mamy bilans 6 niestrzelonych i 14 strzelonych. 14/20 to tylko 70%.

1 polubienie

Jakoś Messi bez tej LM zabrał Van Dijkowi piłkę.

3 polubienia

Salah nie zdobędzie Złotej Piłki choćby wygrał wszystko, PNA jakby nie mówić ma mniejszy prestiż, zainteresowanie itp. niż choćby nawet EURO. Już się nie łudzę. Na pewno wezmą pod uwagę Messiego albo Ronaldo, już dawno przestałem obserwować ten plebiscyt.

Zależy kto ma wygrać, wtedy liczą się albo osiągnięcia zespołowe, albo statystyki indywidualne jeśli nie pyknie drużynowo.

Trochę bez sensu, bo skoro Messi wygrywał ZP za Copa America to czemu Salah nie za PNA ? Jeśli jest jak mówisz to jawna dyskryminacja. Zresztą jeśli wygra ktoś z dwójki Messi Ronaldo za granie w gówno ligach to inni piłkarze powinni olać ten cały kabaret na kilka lat.

2 polubienia

A Son powinien dostać ZP za wygranie pucharu Azji? Jeżeli chodzi o turnieje międzynarodowe to liczy się tylko Euro, Copa America (ale nie tak bardzo jak Euro) i oczywiście Mistrzostwa Świata. Cała reszta to dodatek

1 polubienie