Mohamed Salah

Jak przyjdzie Amorim to na 99% Salah out, Van Dijk pewnie też ale tu już na tym możemy jakościowo stracić. To dobry moment na opuszczenie klubu szczególnie dla nas, bo daje spore fundusze do zakontraktowania odpowiednich następców na kolejne 5 lat. Może wpadnie ok 160 mln za nich dwóch.
Salah się pewnie obrazi, bo chciałby zostać, ale cóż takie jest życie.

Na jakiejś podstawie tak twierdzisz ze Salah do odjescia po podpisaniu Amorima? Czy tak po prostu czujesz? To by tłumaczyło prawdopodobieństwo 99%

2 polubienia

Jprld. Nie wierzę, że ktoś serio chce sprzedać van Dijka. Przecież on może jeszcze 4 lata, a nawet dłużej być w topce. Środkowi obrońcy pięknie się starzeją. Silva ma 40 lat i w zeszłym sezonie był kluczowym graczem Chelsea.

Swoją drogą chcę przypomnieć, że Liverpool kasę ma, a polityka klubu jest taka, że nikt powyżej 100 milionów nie przyjdzie. Jeżeli Salah chce zostać i jest skłonny obniżyć kontrakt to nikt nie ma prawa go wypychać. Nikt

16 polubień

Nie wiem na co nowy trener ma czekać. Salah i tak jest u schyłku swojej wielkiej formy, a można na nim dobrze zarobić nie dodając nic ekstra na nowego grajka ponad to co zarobimy ze sprzedaży egipcjanina. Edwards też będzie chciał zaznaczyć swoją obecność i od razu wymienić najważniejsze ogniwa na nowe. Granie Salahem kolejny sezon to trochę zatrzymanie się w miejscu, chyba że akurat jego następca byłby dostępny dopiero za rok, ale wątpię. Podpisanie z nim długoletniego kontraktu dla sentymentu też nas nie rozwinie sportowo. Jak dla mnie idealny moment na odejście z klubu.

1 polubienie

Uważam inaczej. Przedłużenie salaha to ryzyko, ale nie ma pewności że 100% profesjonalista który nigdy nie miał urazów drastycznie obniży swój poziom. Salah jest dla nich gwiazda nie mniejsza niż cris. Jeżeli salah będzie za 2 lata miał podobny sezon do tego 150 milionów możemy za nisko dostać. Zresztą niech każdy pomyśli czy ktoś zakładał że w wieku 32 ktoś nam za niego zaoferuje 220. Oczywiście tak jak podkreślałam jest to ryzyko

Moim zdaniem Salah odejdzie po sezonie, jednak żeby to nam się opłaciło to w jego miejsce musi przyjść ktoś już sprawdzony, a nadal młody - jak Wirtz / Rodrygo.

Atak:

Jota - Nunez - Nowy RW [Rodrygo]

Mac Allister - Nowy Dm [Zubimendi/Guimaraes] - Szobo

Robbo - Konate - Van Dijk - Arnold

Alisson

Out: Salah 90 mln

In:
Rodrygo 90mln
Bruno 80mln

Van Dijk to lider tej ekipy w odróżnieniu od przehypowanego Coutinho.

Twoje myślenie jest dziwne. Na jakiej podstawie wiesz czego będzie chciał Amorim. Czy wy myślicie że jest jakiś trener który chce się pozbyć gość ja co rok w rok robi 35 goli i 15 asyst? Bo chce napisać swoją kartę? Xd ciekawe czemu nikt nie myślał żeby Messiego sprzedać i pokazać że bez niego też się da. Co do vvd to już ktoś wyżej napisał bardzo mądrze. Sprzedać najlepszego kapitana od czasu gerrarda, który dodatkowo jest w tym momencie zdecydowanie najlepszym obrońca na świecie z wręcz końskim zdrowiem. Boże chroń nas od takich decyzji
Żeby nie było to ciekawi mnie niby kto za takiego vvd?

4 polubienia

Uważaj, rozmawiasz z ekspertami w dziedzinie futbolu, Amorim nic nie ma dogadania, forumek ułoży mu skład jeszcze zanim ten podpisze kontrakt :wink:

Coutihno na 3 miesiące przed transferem do Barcelony notorycznie bolały plecy, i pokazywał jak bardzo bramki go nie cieszą. On wymuszał transfer, i to było oczywiste, ten argument nie ma sensu w konwersacji na temat Salaha czy VVD.

Narracja jak TVP za Pisu, wytniemy niewygodną część historii i zrobimy tak, żeby pasowało.
Brazylijczyk już w lato kombinował jak się od nas wyrwać i nie był zachwycony, że nie udało się tego dopiąć, bo chcieliśmy więcej niż Barcelona oferowała.
Grał dobrze, bo grał o zmianę klubu, ale co się działo obok tego, każdy doskonale wiedział.

Nie no jasne, ale rozmawiamy o faktach, czy o fikcji, co by było jakby? Może do wróżbity zadzwonimy, i się zapytamy co by było jakby? :wink:

5 polubień

Pytanie czy van Dijk chce zostać. Coutinho też grał super a po roku zamiast żałować go wszyscy skakali z zachwytu, że się go pozbyliśmy. Wystarczy, że wpłynie odpowiednia oferta, a na oku już będą następcy, których od jakiegoś czasu przymierzamy i bach w jedno okienko można wzmocnić skład na kolejne 5+ lat. Polityka kształtuje się na bieżąco. Nie ma twardych reguł. Trzeba wychwytywać okienka okazji.

Akurat tyle za niego dostaniesz. Prawda jest taka, że cena za niego będzie już tylko spadać, a jak spadnie forma sportowa to pójdzie za grosze.

A jakby nie bolały go plecy i za wszelką cenę chciał zostać to i tak dobrze się stało że go sprzedaliśmy.
Trzeba patrzeć do przodu. Ja nie mówię, że chcę się go pozbyć, ale podobnie jak z Coutinho, jeśli byłby pomysł jak van Dijka spieniężyć to droga wolna.

Rodrygo nie odejdzie z Realu i dobrze, bo jak na jego cenę to jest zwyczajnie średni. Liczby wrażenia nie robią.

Droga wolna do ligi konferencji

1 polubienie

Zakładasz, że będziemy grać 4-3-3 i moim zdaniem to błąd, bo Amorim wygląda mi na gościa, który będzie chciał wdrożyć swoją filozofię gry i formację. Piłka chyba idzie też w kierunku grania 3 w obronie - a przynajmniej tak mi się wydaje.
Rodygo o którym piszesz w Realu gra na prawej stronie, ale u nas lepszy były na lewą flankę. Moim zdaniem nie realny transfer. Ja w miejsce Salaha widziałbym Kudusa.

Potencjał kolego, paszport to wszystko kosztuje.

         Mbappe

Vinicius - Bellingham - Rodrygo

Czy Tchouaméni z Camavingą udźwigną środek pola mając jeszcze dodatkowo ubezpieczać ofensywne zapędy Daviesa?

Śmiem wątpić, a w tej ekipie musi się jeszcze znaleźć miejsce dla Valverde, nie zapominajmy też o Kroosie. Moim zdaniem będą chcieli też kogoś sprzedać, a Valverde najlepiej mi pasuje. Taka wymiana mogłaby być korzystna dla wszystkich stron.

Kogo innego byś widział jako potencjalnego zastępce Salaha, Pulisicia?

@PonuryGrabarz Kudus to rzeczywiście dobra opcja, chociaż West Ham też pewnie krzyknie 90 mln.

Ale jakiej fikcji? Pozbyliśmy się zawodnika, który robił różnicę w środku pola i wygrywał nam mecze i sprowadziliśmy dwóch którzy robili różnice w obronie i na bramce. To że życiorysy i charaktery mieli różne to drugorzędna sprawa. 2>1. Jeśli za van Dijka przyszedłby solidny obrońca, może nie aż tak dobry jak Virgil, ale dodatkowo giga defensywny pomocnik crack to też byłoby 2>1. I nie pytajcie mnie kto taki bo też nikt się nie spodziewał, że Salah będzie takim crackiem i trochę też Allison. Mogą to być jakieś nieoczywiste nazwiska.

Sprzedaż Van Dijka to byłaby największa głupota jaką możemy zrobić. Chłop często sam trzyma naszą defensywę, a tak jak ktoś wyżej wspomniał, obrońcy dobrze się starzeją.

5 polubień

Czyli sprzedaż najlepszego defensora (podkresle to jeszcze raz, on nie jest swieny dobry itp Virgil Van dijk to Messi wśród obrońców) w świetnym wieku, będącego naszym kapitanem i liderem. Nie miewa kontuzji i nigdy nie było z nim żadnych kłopotów jakichkolwiek. Facet jest wzorem. Mamy go sprzedać kupić kogoś słabszego i świetnego dmf a i tak wyjdziemy na plus? OMG. Virgil może spokojnie grać do 40. Chciałbyś oglądać najlepszego stopera najbliższe 6 lat np w realu albo Bayernie? A u nas jakiś półśrodek który niewiadomo czy tak jak ibu będzie często miał urazy? Albo jak se ligt i upamecano, czy fofana którzy mieli być topowi na lata a cała 3 została tylko drogim pośmiewiskiem?

Najlepszych graczy się zatrzymuje i robi z nich trzon zespołu. To nie football manager, zobaczcie co się z Chelsea dzieje która kupuje super utalentowanych graczy, ale bez trzonu oni nie umieja tego dźwignąć. Gwarantuję że taki caicedo u nas wyglądałby jak makalele

7 polubień

Jak dzisiaj się spekuluję o 70/80 mln. Nikt nie da za Salaha z rocznym kontraktem takiej kasy.

1 polubienie

Mordo, ja Cię punktuje w temacie, co by było, gdyby go nie bolały plecy, a Ty odpowiadasz w zupełnie innej kwestii :joy: No proszę Cię.

Co do reszty, to już trochę nie ma sensu odpowiadać, bo teza o sprzedaży VVD jest tak absurdalna, że szkoda trochę strzępić ryja.

Każdy wie, że o wiele ciężej o wybitnego stopera (który powinien wgrać złotą piłkę), niż o wybitnego zawodnika ofensywnego. My powinniśmy robić WSZYSTKO, żeby utrzymać core zespołu, tak długo jak się da i tak długo jak będzie to działało.

Chelsea też myślała, że jak sobie nakupuje młodych, fajnych chłopaków za duże pieniądze to wystarczy, ale tu trzeba jeszcze wielu innych czynników, do tego, żeby zespół działał jako zespół.

I tacy zawodnicy jak Salah i VVD pod względem utrzymania pewnych standardów przez cały zespół są kluczowi, szczególnie po odejściu Milnera.
Oboje to legendy tego klubu i takie postacie i działają pozytywnie na rekrutację i na młodzież, to są Ci goście, którzy pierwsi przychodzą na trening i ostatni wychodzą.
Jeśli będą chcieli odejść, droga wolna, ale nie przedłużanie kontraktu z tymi zawodnikami to na pewno jest słaby pomysł.

5 polubień

Odnoszę wrażenie, że od powrotu Mo przygasł Darwin i już nie robi tyle chaosu co robił wcześniej.