Napoli - Liverpool

W środowy wieczór, 7.09.2022 r. o godzinie 21:00 spotykamy się w pierwszym spotkaniu Ligi Mistrzów z włoskim klubem Napoli.

Na pewno uchodzimy za faworytów grupy, choć patrząc na spotkania w Premier League…no różnie z tym może być.

Obecnie Napoli jest liderem Serie A, 11 zdobytych punktów, 3 zwycięstwa, 2 remisy. Nie śledzę ligi włoskiej więc nie wiem, jak wygląda ich gra.

Ostatni raz z Napoli graliśmy w 2019 roku, była to edycja 2019/2020, także faza grupowa Ligi Mistrzów, wyniki to porażka 0:2 we Włoszech oraz remis 1:1 na Anfield. Wygraliśmy wtedy grupę z 13 punktami, a potem odpadliśmy w 1/8 finału z Atletico Madryt.

Wcześniej, bo o 18:45 będą grać nasi rywale z grupy - w Holandii Ajax Amsterdam zagra z Rangersami.

TVP transmituje w środę mecz Barcelony z Viktorią Pilzno (ciekawe dlaczego).

Nie mam żadnych oczekiwań co do tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Oczywiście mega fajnie byłoby ponownie awansować do finału, ale na ten moment wydaje się to nader abstrakcją. Grupę mamy na tyle słabą, że nie wypada z niej nie wyjść. Z Napoli w dwumeczu będą pewnie ciężary. Jakoś włoskie drużyny nam nigdy nie leżały. Nawet będąc w dużo lepszej formie niż teraz. Remis bralbym w ciemno. Zobaczymy czy Klopp wyjdzie w najmocniejszym składzie czy będzie oszczędzał zwłaszcza na ligę i odrabianie tam punktów. Klopp zawsze lubił kombinować że składem w fazie grupowej. Tak bym to widział

Diaz Nunez Jota
Carvalho
Fabinho Arthur
Kostas VVD Gomez TAA
Alisson

1 polubienie

TVP się ośmiesza, ale większość stacji za najważniejszy mecz LM uznawało spotkania, w których grał zespół Lewandowskiego.
Gdyby został w Bayernie byłby ich mecz z Interem.

Co do najważniejszego - ciekawi mnie jak się zaprezentujemy z rywalem z Europy, liczę na zwycięski początek rywalizacji w grupie, wraca kilku graczy, wiec i pole manewru większe. Plus dodatkowy, że są 4 dni po derbach, z Evertonem graliśmy niecałe 3 dni po meczu z NU.

Alisson
TAA - Gomez - VvD - Andy
Fabinho - Elliott - Firmino
Salah - Nunez - Diaz

Taką propozycję składu widziałem na twiterze:

Wygląda to ciekawie, choć wątpie by Klopp zdecydował się na takie rozwiązanie. Chciałbym zobaczyć 4-2-3-1, zwłaszcza z Firmino w takiej formie. Skład raczej nie realistyczny (nie wierzę w posadzenie na ławce Salaha, zwłaszcza że jak się wydaję, dostał w tym sezonie nowe wytyczne i ma grać szerzej). Nie wiem też czy w tej formacji chciałbym widzieć Joe na prawej obronie, gwarantowałoby to lepsze zabezpieczenie prawej strony ale wtedy Salah (prawoskrzydłowy) byłby już całkowicie osamotniony w ataku. Ciężko jest mi wytypować skład jaki jest najbardziej prawdopodobny na to spotkanie ale jakbym miał strzelać to byłoby coś takiego:

Alisson - Trent - Matip - Van Dijk - Robbo - Elliott - Fabinho - Milner - Salah - Firmino - Diaz

Jestem ciekawy czy Klopp da szansę Arthurowi (wtedy może faktycznie zagramy na dwóch pivotów), co jest z Jonesem (mam nadzieję, że jeżeli jest gotowy to zacznie zamiast Milnera). Inną sprawą jest też to jak będzie wyglądać nasza linia ofensywna, w końcu jest dostępnych pięciu zawodników na 3 pozycję, więc mamy jak rotować. Cieczy to, że skład powoli przestaje być oczywisty i można układać różne konfigurację. Z pozytywów do treningów ma wrócić Thiago, więc jeżeli nie z Napoli to jestem pewien, że w meczu z Wilkami już go zobaczymy.

Liverpool 1 : 2 Napoli

No właśnie jeśli środek pola u nas kuleję to może Pan trener klopp powinien w końcu zmienić ustawienie, żeby posadzić firmino na cofniętego napastnika (moim zdaniem to najlepsza pozycja dla niego). Fałszywej dziewiątki juz nie potrzebujemy, bo mamy nuneza, a firmino tak jak Muller z Lewandowskim mogą grać w jednym składzie. Jota za salaha też ciekawe, ale myślę że jeśli Klopp nie zmieni ustawienia i będzie grał co zawsze to jotę można tylko wcisnąć LN za diaza lub na 9 za nuneza.

Oczywiście to nie jest to Napoli z którym przegrywaliśmy w 2018 i 2019. Z tamtego składu nie ma już Monolasa, Koulibalyego, Callejona, Allana, Ruiza, Insigne, Mertensa. Trener też zupełnie inny, wtedy tam był Carlo, który ma patent na Kloppa, jak mało kto. Jednakże to nie zmienia faktu, że Napoli to bardzo groźny zespół, zwłaszcza u siebie. Kupili teraz ciekawego młodego Gruzina - Kvaratskheliasa, w 5 meczach SerieA tego sezonu, strzelił 4 bramki i zanotował 1 asystę. Dalej mają Zielińskiego, Lozano, czy Di Lorenzo, jest też Osimhen. Na pewno będzie to bardzo ciężki i “gorący” mecz, stadion im. Maradony należy do obiektów, gdzie zawsze jest największy doping dla gospodarzy.

IMO Czeka nas sporo rotacji - jestem pewien, że od początku zagra Matip, Firmino i pewnie też Jota. Zakładam też, że zadebiutuje Arthur. Zobaczymy co Klopp wymyśli.
Dobrze, że teoretycznie najcięższe spotkanie w fazie grupowej, czyli wyjazd na Napoli, gramy w 1 kolejce. Martwi trochę to, że w tym sezonie nie wygraliśmy żadnego spotkania wyjazdowego.

Moim zdaniem będzie remis 1:1/2:2. Nie jesteśmy w optymalnej formie, szczególnie w środku i tyłach.

Alison - Gomez, Matip, Van Dijk, Robertson - TAA, Fabinho, Firmino - Diaz, Nunez, Salah

Gomez mimo wszystko jest w niezłej formie, a niestety wszyscy zdrowi pomocnicy słabo się prezentują w tym sezonie, więc może warto jeszcze raz spróbować z Trentem na pozycji Hendersona.

Myslisz, że Klopp będzie eksperymentował z Trentem na nowej dla niego pozycji w meczu LM?
Gdyby rozważał taki wariant, to próbowałby go w presezonie czy jakims meczu C/cup.

Jedynym eksperymentem moim zdaniem to wystawianie Firmino w drugiej linii razem z Eliotem i Flaco.
Aczkolwiek ja uważam ze postawi na Arthura od początku.

Ali
Robbo-Virgil-Matip-Trent
Arthur-Flaco-Elliot
Diaz-Darwin-Salah

Nie powiem, bardzo fajna grafika i ciekawie by to wyglądało ale w szansę na zmianę ustawienia nie wierzę. Klopp się trochę zabetonował jeżeli chodzi o zmianę ustawienia, a przydałoby się to odświeżyć, może nie każdemu z naszych zawodników to pasuje. Trzeba mieć też jakiś plan B, C jak nam nie idzie.
Bardzo liczę na Nuneza, mam nadzieję, że w LM pokaże swoją siłę.

Na twitterze zobaczyłem, że Liverpool nie zgłosił Oxlade i Keity do składu w lidze mistrzów. Nie wierzyłem, sprawdziłem i rzeczywiście ich nie ma, pomyślałem że może będą na liście B, ale z tego co wiem mogą tam być tylko młodzi zawodnicy(jeśli się mylę to mnie poprawcie). Sugeruje to, że Naby znów się połamał na bardzo długo skoro nie zgłaszamy go na fazę grupową. Krótka dygresja- długo broniłem Keity, byłem nawet za przedłużeniem kontraktu z nim(głównie dlatego żeby nie odchodził za darmo) ale teraz już naprawdę straciłem cierpliwość, pozbyć się i zapomnieć, to nasz największy flop w “nowej historii” Liverpoolu.

Co do meczu z Napoli jestem dość spokojny o wynik, nie będę sie długo rozpisywał, po prostu widzę stopniową poprawę naszej gry z każdym meczem. Mecze z evertonem na ich stadionie nawet w naszej zabójczej formie były ciężkie, tam są proste zasady- albo ich napoczniemy szybko i się otworzą, albo będzie remis/wynik na styku 1;0 lub 0;1, bo będą się bronić w okopach i wyjdą z kontrą albo nam coś wpadnie pod koniec. Zobaczymy, czy Thiago będzie już zdolny do gry(jeśli jest jakakolwiek wątpliwość to powinien zaczekać do meczu ligowego w weekend) i czy Arthur szybko się wprowadzi do gry, nie będę zgadywał składu bo jest dużo niewiadomych ja nawet nie jestem pewny występu Van Dijka. Stawiam na 2;0/3;1 dla nas.
Link do zgłoszonych zawodników przez Liverpool do ligi mistrzów- Liverpool | Squad | UEFA Champions League 2022/23 | UEFA.com

Bardzo ciężki mecz przed nami na ciężkiej dla nas ziemi. W tej formie niestety obawiam się, że nie mamy czego szukać, dlatego remis biorę w ciemno. Obstawiam taką jedenastkę:
Alisson - Trent, Matip, VVD, Robertosn - Arthur, Fabinho, Firmino - Jota, Nunez, Salah

Czuję odpoczynek dla Diaza, debiut Arthura i sprawdzenie Firmino w pomocy jako najbardziej ofensywny pomocnik. Środek pola z Arthurem i Fabinho teoretycznie powinien dać kontrolę w meczu. Wynik 2:1 dla Napoli/remis 1:1

1 polubienie

Ja mam wrażenie, że to może być sezon w którym liga mistrzów będzie priorytetem i w Europie możemy wyglądać dużo lepiej niż na swoim podwórku. jak za słynnego 04/05, ale może to tylko takie pobożne życzenie :sweat_smile:

Chciałbym zobaczyć na co stać Arthura. W końcu we Włoszech swoje pokopał i Napoli nie powinno być mu straszne. Liczę na jego udany debiut i trzy punkty na dobry początek. To już nie jest Napoli Ancelottiego, któremu Klopp nie potrafi dokopać :slight_smile:

Napoli to lider Serie A, jednak jedziemy po 3 pkt.
Stawiam, ze Melo zadebiutuje w Neapolu, chociaz raczej nie od początku.

Jeżeli to nie jest mecz na przetestowanie 4-2-3-1 z Bobbym na 10, to ja już nie wiem kiedy. Mamy krytyczny brak kreatywności w Środku Pola i powinniśmy spróbować innego ustawienia. Co do meczu, mam nadzieję na zwycięstwo, remis biorę w ciemno (patrząc na Naszą formę) - moim zdaniem najtrudniejszy mecz w fazie grupowej.

Moze dlatego przyszedl Arthur. Zagramy na dwoch dm i na 10?

Napoli ma bardzo słabych obrońców, jeśli nie wjedziemy w nich jak w masło, to sami zprezentują bramki. Za to mają bardzo ciekawego piłkarza z przodu 21 letni gruzin Khvicha Kvaratskhelia już w meczach Kazań-Raków byłoby widać nieprawdopodobny potencjał, poszedł do Napoli poczatek ma świetny 5 meczy 4 gole i asysta, ciekawe jak zaprezentuje na tle topowego rywala. Może szybko trafić do jeszcze lepszego klubu. Osimhen też ciekawy piłkarz,szybki jak gazela.

Remis w ciemno biorę

Pamietam go właśnie z meczu z rakowem. Bedzie grał na Trenta, zobaczymy.