Nottingham Forest - Liverpool (FA Cup)

W niedzielę, 20.03.2022 r. o godzinie 19:00 kolejne spotkanie w ramach Pucharu Anglii - tym razem ćwierćfinał z obecnie 8 drużyną Championship - Nottingham Forest.

W drodze do ćwierćfinału pokonali Arsenal, Leicester City oraz Huddersfield.

Od września 2021 roku trenerem drużyny jest Steve Cooper, 42 - latek, wcześniej trener zespołów młodzieżowych… w Liverpoolu w latach 2008 - 2013.
Najlepszy strzelec to Lewis Grabban - 12 bramek (i 4 asysty) oraz Brennan Johnson - 11 trafień (5 asyst).

Ostatni mecz tej drużyny to wygrana 3:1 z QPR, mają dość duże szanse na baraże - do 6 miejsca (QPR) tracą 1 punkt, do 3 miejsca (Huddersfield) - 5 punktów. Ostatni ich sezon w Premier League to rok 1999.

Nie śledzę rozgrywek Championship, ciężko powiedzieć mi coś więcej o tej drużynie, ich grze, zawodnikach, spotkaniach w Pucharze Anglii.

FA Cup to jednak dość prestiżowe rozgrywki. Warto by posłać w bój najlepszych, ale trzeba również oszczędzać tych, których można. Mamy trochę jakości z przodu więc można pomieszać:
Alison - Milner - Matip - VVD - Tsimikas (chociaż on nie ma rytmu meczowego co może być kłopotem, Andy ostatnio w świetnej formie)
Hendo - Keita - Ox/Fab/Jones
Jota - Firmino - Mane/Diaz

Ja bym jednak wystawił trochę bardziej rezerwowy skład, nie każdy nasz zawodnik będzie miał szanse wytchnienia podczas meczów reprezentacjii. Widziałbym coś takiego:

Alisson - Gomez - Matip - Konate - Tsimikas - Ox/Elliott - Milner - Jones - Minamino - Firmino - Jota/Diaz

Szkoda, że Kelleher nie dostanie kolejnej szansy w bramce, w razie co jest 5 zmian, więc z ławki może postraszyć Salah czy Mane, a na uspokojenie gry wejść Hendo czy Keita. Spodziewam się meczu walki stąd obecność Milnera w linii pomocy. Oby tylko bez kontuzji!

Liverpool 2 : 1 Nottingham Forest (Minamino, Firmino)

Trzeba wystawić drugi garnitur który i tak jest bardzo solidny i który z powodzeniem. Moglby brac w PL. Koniecznie dać szansę zmiennikom: Minamino, Origiemu, Gomezowi, Konate, Tsimikasowi oraz naszym mlodym gniewnym Jonesowi i Elliotowi. Wielu z nich nie ma szans teraz ograć w PL jeżeli kazdy mecz jesst dla nas jak final to chociaz niech zagraja z takim Nottigham. Przeciez to nie jest druzyna z PL, powinniśmy postawic na zmienników żeby podstawowa druzyna chociaz mogła teoche się zregenerować bo przed nami maraton w trzech rozgrywkach. Nie chcemy znowu patrzeć jak nasi graja na oparach i łapią kontuzje to w takiej sytuacji powinni otrzymać trochę wolnego.

Kelleher (chociaż zagra Ali)
Gomez - Virgil - Konate - Kostas
Keita - Morton - Thiago
Minamino - Origi - Diaz (Jota)

Raczej bez Sadio i Mo, oni grają kluczowy dla siebie dwumecz barażowy.

Myślę, że Salah z Mane odpoczną+ Diaz też raczej zacznie na ławce. Trzeba spojrzeć i na zmęczenie zawodników i na ich potencjalne występy w przerwie na repki. Jurgen już powiedział, że Gomez najprawdopodobniej zacznie w 1 składzie więc ja bym to widział tak:
Alisson- Milner Gomez Konate Tsimikas - Keita Hendo Thiago - Jota Firmino Minamino.
Chciałbym też zobaczyć Elliotta z ławki bo troche nam ostatnio zniknął z radarów.

PS - podzielam żal kolegi Hawkena co do Kellehera, nie rozumiem czemu nie dostał obu pucharów w tym sezonie.

1 polubienie

Chyba większość uważa że skoro gramy z drużyną z Championship to sobie łatwo poradzimy. Uważam że to może być trudniejszy mecz niż mieliśmy z Norwich czy będziemy mieć z Watfordem. Nottingham ma ostatnio bardzo dobrą formę, grają naprawdę dobrze a jeszcze grają u siebie więc atmosfera będzie na pewno gorąca. Dużo nie mają do stracenia więc nie lekceważył bym ich. Co do składu to liczę na takie coś:

Alisson - Robertson - VVD - Konate - Gomez - Fabinho - Henderson - Keita - Diaz - Jota - Firmino

Klopp mówił o jakiś chorobach, więc nie wiem czy to czasami nie Covid, oby nie. Byle awansować i byle bez kontuzji! YNWA!

Ja bym chętnie zobaczył Elliotta w XI, o ile jest w pełni sił do gry. Za to Thiago, który przyda się zwłaszcza na City po przerwie na reprezentacje, niech ma ograniczone pole do złapania urazu.

Alisson - Tsimikas, Van Dijk, Konate, Gomez - Chamberlain, Henderson, Elliott - Diaz, Firmino, Minamino.

Na profilu Facebook nasz klub opublikował fajną kompilację dotyczącą historii Liverpoolu i Nottingham. Mimo, że kibicuję Liverpoolowi od 1998 roku to nie pamiętam jakoś szczególnie naszego najbliższego rywala w najwyższej lidze.
Też uważam, że Kelleher mógłby spokojnie bronić w pucharach, wiadomo, że Allison to klasa światowa, a Caju się uczy ale jakoś mega błędów nie popełnia, solidny bramkarz. A może to lepiej? Wygraliśmy już Puchar Ligi Angielskiej, a apetyt rośnie w miarę jedzenia…

Myślę że ten mecz to okazja żeby sprawdzić formę i odrdzewić nasze alternatywy dla Trenta na prawej obronie. Ja bym dał zagrać Gomezowi i Milnerowi po 45 minut.
To może być powód dlaczego gra Ali a nie Kelleher: pewnie będzie sporo rotacji w obronie, wymuszonej i nie, dlatego Jurgen chce mieć dobrze zabezpieczoną ostatnią redutę.

Półfinał losowany (jeśli tak to kiedy losowanie) czy jest już drabinka jak w LM ?

Losowanie dzisiaj, przed naszym meczem :wink:

Nie spodziewam się wielkiej rotacji ponieważ Jürgen doskonale wie o jaką stawkę toczy się gra a ponadto z kim i gdzie gramy.
Forest są aktualnie w dobrej formie,mecz odbędzie się na ich stadionie a w FA Cup prezentują się po prostu świetnie.

Moim zdaniem możemy zobaczyć coś takiego:
Ali,Joe,Ibou,Virgil,Kostas
Fab,Milli,Curtis
Sadio,Bobby,Mino

Na ławce wszyscy możliwie dostępni najlepsi.
Nie wolno lekceważyć tego rywala.

Come on LFC :red_circle:

EDIT: 1 Crystal Palace oder Everton
2 Nottingham Forest oder Liverpool
3 Chelsea
4 Southampton oder Manchester City

Półfinałowe numerki w losowaniu.

Po tym meczu jest przerwa na reprezentacje, więc oszczędzanie kluczowych piłkarzy nie ma sensu. Wyszedłbym podstawą bez Salaha, bo on akurat powinien trochę odpocząć

Mo i Sadio w piątek grają pierwszy z dwóch meczów eliminacji MŚ, Andy ze Szkocją i Diogo z Portugalią również grają baraże o mundial. Ci zawodnicy powinni odpocząć z Nottingham.

1 polubienie

Środek bez rozegrania ? Aż prosi się o Keite lub Thiago. Do przodu musi ktoś dogrywać, a w/w jako jedyni potrafią to robić. Curtis miał swoje szanse, nie wykorzystał ich, a tu nie ma chyba już marginesu błędu.

Czy nasz mecz jest transmitowany na płatnym eleven sport 4? Dobrze rozumiem?

Jak ktoś ma konto na efortunie to tam też będzie. Wpłacić 2 zł i już, byle mieć jakieś środki.

W godnej jakości? Możesz jakieś więcej info jak to uruchomić?

edit: Już znalazłem, dziękuję rzeczywiście to działa :wink:

obraz

Ech i znowu Eleven 4, niedostępny w tym głupim UPC. Trzeba będzie strima szukać :frowning:

@kuczq przecież to są streamy właśnie :face_with_raised_eyebrow:

1 polubienie