Optymalny/podstawowy skład

Jeżeli Diaz nie zacznie strzelać minimum tych 15 goli na sezon to Nunez zacznie grać częściej na lewej stronie. Gakpo to piłkarz pierwszego teamu

Jeśli Diaz nie wykręci 15 goli w sezonie, to tym bardziej nie zrobi tego Nunez na tej samej pozycji. Diaz ma znacznie lepszy drybling i wizję gry, a Nunez po prostu napie**ala z zamkniętymi oczami. Nadzieja w tym, że Urusowi coś przeskoczy w głowie.

Też tak to widzę. I wiem, że to nierealne, bo nigdzie nie widziałem nawet plotek o plotkach, ale widziałbym jako trzeciego Mingsa. Anglik, ograny, 30 lat, więc raczej zaporowej ceny by nie było. A podstawa to VVD i Konate.

Bardziej w formie zabawy ale zobaczcie co znalazłem przez przypadek w internecie . Wygląda ciekawie tylko ktoś pomylił odwagę z odważnikiem sadzając Robbo na ławce :slight_smile: Ale podoba mi się środek pomocy . Chociaż myśle że Thuram z Kone będę grali na odwrotnych pozycjach.

Z tym Robbo to ktoś odjechał, poza tym dla mnie Jota>Diaz jeśli chodzi o efektywność i grę zespołową, oczywiście jeśli jest zdrowy i w formie, nie widzę też, przynajmniej na początku, składu bez Fabsa no ale tylko i wyłącznie w najlepszej formie, konkurencja może go zmotywuje do lepszej gry, z czasem ktoś go wykosi bo jest megawolny, potrzebujemy bardziej dynamicznego zawodnika na jego pozycję.

Jeżeli chodzi o mnie, to Robbo za Inacio i Jota za Lucho.

Na Liverpool Echo jest sonda kogo byś chciał zostawić kogo sprzedać. Tak to wygląda, większośc wypełniających to zapewne lokalni kibice

Jak chcecie się pobawić to tu znajdziecie
https://www.liverpoolecho.co.uk/sport/football/transfer-news/liverpool-transfer-news-live-veiga-27142551

1 polubienie

Po ostatnich doniesieniach od Lyncha zastanawiam się, czy od nowego sezonu nie ruszymy z taktyką 3-4-3. Dlatego szukany jest środkowy obrónca operujący po lewej stronie. Nie jako zastępstwo dla VVD, nie jako ktoś, kto ma go zastąpić za sezon, czy dwa i uczyć się od niego do tego czasu, tylko ktoś, kto będzie grał po lewej stronie w trzyosobowym bloku obrony.
Konate - van Dijk - nowy

To rozwiązanie pozwoli na stałe uwolnić potencjał TAA jako pomocnika. Z pojawiających się nazwisk najchętniej widziałbym Barellę i Thurama. Wtedy mielibyśmy:
Thuram-TAA
Barella-MacAllister

Lub bardziej oszczędna opcja:
Thuram-TAA
MacAllister-Eliota

Oczywiście to tylko w uproszczeniu, bo zapewne byłaby spora wymienność pozycji. Poza tym nie od razu nowe twarze będą miały pewny skład, ale jest jeszcze Fabinho, Henderson, czy Jones.

Przy takim ustawieniu zyskałby nie tylko TAA, ale teź Nunez jako topowa 9. Za to wadą jest to, że nie widzę miejsca dla Robertsona.

Co o tym myślicie?

To bardziej 3-2-2-3. Coś podobnego widzieliśmy już w zeszłym sezonie przy zejściu Trenta do środka. Wtedy właśnie przydałby się lewonożny obrońca, bo Robertson średnio wyglądał z bardziej ofensywnie grającymi rywalami.

W przyszłym sezonie będziemy oglądać zapewne coś takiego. Oczywiście biorę pod uwagę zawodników, których już mamy, a nie którzy może przyjdą, a może nie przyjdą.

I skład

Nunez (Gakpo)

Diaz (Jota) Szoboszlai (Thiago) Salah (Elliott)

Fabinho (???) Mac Allister (Bajcetic)

Dalej nie pisze, bo nic szczególnego się nie zmieni w obronie.

Wszystko spoko i mi się podoba. Tylko zastanawiam się gdzie będzie miejsce Hendersona jako kapitana.

Na ławce ?:sweat_smile:
znaki##

5 polubień

Ja stawiam, że dalej większość spotkań będziemy grali ustawieniem 4-3-3 z Trentem przechodzącym do środka w fazie ataku.
Na ten moment optymalne ustawienie widziałbym tak:

Alisson - TAA, VVD, Konate, Robertson - Fabinho, Mac Allister, Szaboszlai - Salah, Darwin, Diaz

Szabo widziałbym grającego na 8mce. Potrzebujemy tam gracza który ma dobre odejście i umie się podłączyć. Będzie pewnie pełnił rolę podobną do De Bruyne, bo są to zawodnicy o bardzo podobnym sposobie gry.
Dodatkowo do rotacji: Jones, Elliott, Hendo, Thiago, Gakpo i Jota. Szczególnie ci dwaj ostatni powinni często zastępować Darwina/Diaza.

Wciąż brakuje nam jednego klasowego defensywnego pomocnika, stopera i zmiennika dla Trenta, ale może uda się jeszcze sprowadzić kogoś reprezentatywnego.

edit @josif: myślę, że średnio będziemy wyglądać grając z typową “10” bo gdy rywal będzie miał piłkę to sam Fabinho i Alexis w głębi pola nie zapewnią odpowiedniego kontrpressingu. Musi tam być ktoś jeszcze. W ataku, wiadomo, że Szobo jako najbardziej kreatywny z środkowych pomocników będzie ustawiony nieco wyżej. Dodatkowo, żeby grać systemem 4-2-3-1 byśmy musieli stale grać z kimś ustawionym jako klasyczny finalizator, a tylko Darwin może pełnić tę rolę. Zakładam że on, Gakpo, Jota i Lucho podzielą się czasem mniej więcej po równo, więc niechcąc co kolejkę zmieniać systemu byłoby ryzykowne przerzucać się na grę z “9”. W praktyce zobaczymy jak to będzie wyglądać, ale jakbym miał obstawiać pieniądze to bym raczej postawił na to, że nasze podstawowe ustawienie się nie zmieni.

3 polubienia

Jakie jest twoje zdanie na temat Trenta schodzącego do środka, ale w formacji 4231?

Spodziewasz się Thiago grającego tak wysoko?
Bo ja w sumie wątpię, że Klopp się na to by zdecydował.

Tak uważam, że w takiej roli by się sprawdził u nas lepiej niż dotychczas. Pod warunkiem, że z biodrem po operacji jest już ok. I pod warunkiem, że nie znajdzie się na niego arabski kupiec.

Myśle, że właśnie Thiago ma zostać jako taki bezpieczny bufor- doświadczenie, kilka języków.
Od którego młodzi mogą się uczyć- Szobo, Harvey, Stefan. Zapewne minut będzie dostawał coraz mniej i po prostu będzie takim poltrenerem, bo zdaje sie, że jest kopalnia wiedzy i doświadczenia dla młodych.

Alisson
TAA-Konate-VVD-Robertson
Fab
Mac-Szobo
Salah-Gakpo-Diaz

2 polubienia

4-2-3-1 :wink:

Alisson
TAA (choć chciałbym jakiegoś nowego PO) - Konate - VVD - Robertson
Mac - Fabinho (Thuram)
Salah - Sobo - Diaz
Nunez

1 polubienie

Na ten moment jak dla mnie optymalna jedenastka to:

          Alisson 

TAA - Konate - van Dzik - Robbo
Bajcetic
Szabla Mac Alisster
Salah. Jota
Nunez

To na ten moment, bo jak przyjdzie jakiś obrońca czy jeszcze jeden pomocnik to pewnie się pozmienia.

Sam Klopp pewnie zamiast Nuneza będzie wystawiał Gakpo, a za Jote Diaza.

Życzyłbym sobie TAA w środku, ale do momentu jakiegoś obrońcy na prawą stronę to raczej niemożliwe.

@SK21 serio się nie domyślasz?,:joy: