Optymalny/podstawowy skład

Trent świetnie sprawdza się też grając głębiej i posyłając piłki za linię obrowny, nie musi grać na siłę wysoko.

Jak myślicie że będzie wyglądał nasz podstawowy skład na 1 ligowy mecz w nowym sezonie? Oczywiście zakładajmy że wszyscy będą zdrowi. Cholernie ważne okienko w naszym wykonaniu, ale coś czuje że na kupie 2 pomocników się skończy, a problem w obronie nie zostanie rozwiązany. ŚO to must tego okienka. VVD coraz to słabiej, Konate co chwilę łapie jakieś kontuzje, a Matip czy Gomez to już nie jest ta półka.

A mamy jakiś problem w obronie? Virgil ma słabszy sezon, to fakt, ale wątpię, że Klopp nagle go posadzi. Wyznaczył sobie kosmiczny poziom i już nie gra tak jak kiedyś, ale poprzedni sezon miał więcej niż solidny. Ibu od pół roku bez kontuzji, zresztą rzadko jest kontuzjowany i na pewno będzie podstawowym wyborem Kloppa. Boki obrony raczej nie wymagają wzmocnień. Robbo i Trent będą podstawowym wyborami, Kostas i Ramsey jako zmiennicy. Spodziewam się transferu ŚO, ale nie z gatunku “na już” i za miliardy funtów. Raczej pożegnamy Matipa, Gomez zostanie.

Alisson-Trent-Ibou-Virgil-Robbo-Fabs-Allister-nowy/Elliott-Diaz-Gakpo-Salah

Cała kadra:
B: Alisson, Zieler, Adrian
O: Virgil, Ibou, Gomez, nowy, Robbo, Trent, Kostas, Ramsey
P: Fabs, Bajcetic, Hehe, Elliott, Mac Allister, nowy, nowy, Thiago
A: Salah, Diaz, Gakpo, Jota, Nunez, Doak

Wiem, że nie jest to konkurs marzeń, ale pozwolę sobie przedstawić jakbym widział optymalne ustawienie na przyszły sezon.

Zacznę może od tego kogo powinniśmy kupić, a kogo można się pozbyć.
Ważne jest sprowadzie trzech środkowych pomocników o różnej specyfikacji:

  1. Zawodnik typu box-to-box, który będzie pełnił rolę zbliżoną do tego co grał Wijnaldum - zakładam, że będzie to Mac Allister.
  2. Zawodnik bardziej skupiony na destrukcji, który zapewni stabilność w środku pola, np.:
    Neves, Bruno, Koopmeiners, Ugarte.
  3. Ofensywny pomocnik odpowiedzialny za zwiększenie kreatywności. Tutaj może być to np. ktoś z grona: Barella, Mount, Silva, Simons,
  4. Solidny środkowy obrońca do podstawowego składu - nie przychodzi mi do głowy zbyt wielu ciekawych zawodników, ale łączeni jesteśmy z Timberem, Todibo i Inacio.

Pożegnać z kolei możemy: Kelleher (wówczas trzeba ściągnąć nowego bramkarza - Zielera), Gomez/Matip, Phillips, van den Berg Williams, Carvalho (na wypożyczenie).

Po takim okienku nasz wyściowy skład mógłby wyglądać następująco:

Alisson - TAA, Timber, VVD, Robertson - Fabinho, Mac Alister, Mount - Salah, Nunez, Diaz

Do tego w mocnej rotacji:

Zieler - Ramsey/Bradley, Konate, Gomez/Matip, Tsimikas - Ugarte, Thiago, Jones - Doak, Jota, Gakpo

Dodatkowo: Henderson, Elliott, Bajcetic, Morton

Przedstawione transfery kosztować by nas mogły w zależności od kombinacji ściągniętych zawoników ok 150-250 mln euro. Zarobić z kolei byśmy mogli w okolicach 70 mln.

1 polubienie

A co jest złego w Konate, że miałby wylecieć ze składu? Gramy bez kreatywności w 2giej linii i na tym bym się skupił, a nie na wymianie połowy składu, co jest i tak nierealne.

Zgadzam się z tobą i tak w sumie powinno wyglądać nasze okienko.

Wszystko poniżej będzie rozczarowaniem.

W sumie przydałby się ktoś kto może grać na prawej obronie w razie kontuzji TAA, ale o tym można pomyśleć po tych 4 obowiązkowych transferach.

Można to też rozwiązać kimś kto mógłby grać i na śo i po, ewentualnie kimś śpd i po.

Cieszy, że prawdopodobnie Mac Allister trafi do nas , więc 20/25% pracy w okienko ogarniemy przed jego otwarciem.

Nie ma nic złego, to bardzo dobry transfer. Przydałby się jednak kolejny bardzo dobry środkowy obrońca, który wywarłby presję na van Dijku i Konate, a być może wygrał nawet z którymś z nich rywalizację o miejsce w jedenastce. Myślę, że potrzebujemy kolejnego środkowego defensora, bo Matip już młodszy nie będzie, a Gomez w tym sezonie miał wiele kiepskich spotkań.

1 polubienie

VVD lepszy od Konate? Na pewno nie w tym sezonie
Kolejny sezon z opóźnionym Fabinho? Przecież on wygląda nie lepiej niż Henderson
Gakpo będzie podstawowym piłkarzem, bo on największy potencjał do zastąpienia Firmino

Oczywiście, że lepszy, co świadczy o jego klasie. W swoim najgorszym sezonie jest i tak lepszy od Konate. Statystyki tu są nieubłagane. Podania, celność podań, popełnione faule, bloki, wybicia. Praktycznie wszystko przemawia na korzyść VVD.

No jak Virgil i Konate są zdrowi to jest git, szczególnie jeżeli Virgilowi wróci forma

Problem natomiast jest taki, że nie mamy dobrego 3 obrońcy, który mógłby odciążyć wyżej wymienionych, grać w pucharach i no przede wszystkim dawać jakość gdy któryś z nich ma kontuzje, również jak ktoś wyżej napisał wywieranie presji na Konate i Van Dijku będzie dobre

Matip już niestety nie ta forma, no a Gomez to Gomez

dlatego napisałem, że spodziewam się transferu do środka obrony.

Nie chce mi się wierzyć, że na dłuższą metę Klopp zrobi z Nuneza rezerwowego za 80 baniek. Jurgen nie potrafi usadzić na dupie Hendersona, a co dopiero Darwina, którego FSG będzie Kloppowi wypominać za samą metkę z ceną.

Jeżeli Diaz nie zacznie strzelać minimum tych 15 goli na sezon to Nunez zacznie grać częściej na lewej stronie. Gakpo to piłkarz pierwszego teamu

Jeśli Diaz nie wykręci 15 goli w sezonie, to tym bardziej nie zrobi tego Nunez na tej samej pozycji. Diaz ma znacznie lepszy drybling i wizję gry, a Nunez po prostu napie**ala z zamkniętymi oczami. Nadzieja w tym, że Urusowi coś przeskoczy w głowie.

Też tak to widzę. I wiem, że to nierealne, bo nigdzie nie widziałem nawet plotek o plotkach, ale widziałbym jako trzeciego Mingsa. Anglik, ograny, 30 lat, więc raczej zaporowej ceny by nie było. A podstawa to VVD i Konate.

Bardziej w formie zabawy ale zobaczcie co znalazłem przez przypadek w internecie . Wygląda ciekawie tylko ktoś pomylił odwagę z odważnikiem sadzając Robbo na ławce :slight_smile: Ale podoba mi się środek pomocy . Chociaż myśle że Thuram z Kone będę grali na odwrotnych pozycjach.

Z tym Robbo to ktoś odjechał, poza tym dla mnie Jota>Diaz jeśli chodzi o efektywność i grę zespołową, oczywiście jeśli jest zdrowy i w formie, nie widzę też, przynajmniej na początku, składu bez Fabsa no ale tylko i wyłącznie w najlepszej formie, konkurencja może go zmotywuje do lepszej gry, z czasem ktoś go wykosi bo jest megawolny, potrzebujemy bardziej dynamicznego zawodnika na jego pozycję.

Jeżeli chodzi o mnie, to Robbo za Inacio i Jota za Lucho.

Na Liverpool Echo jest sonda kogo byś chciał zostawić kogo sprzedać. Tak to wygląda, większośc wypełniających to zapewne lokalni kibice

Jak chcecie się pobawić to tu znajdziecie
https://www.liverpoolecho.co.uk/sport/football/transfer-news/liverpool-transfer-news-live-veiga-27142551

1 polubienie

Po ostatnich doniesieniach od Lyncha zastanawiam się, czy od nowego sezonu nie ruszymy z taktyką 3-4-3. Dlatego szukany jest środkowy obrónca operujący po lewej stronie. Nie jako zastępstwo dla VVD, nie jako ktoś, kto ma go zastąpić za sezon, czy dwa i uczyć się od niego do tego czasu, tylko ktoś, kto będzie grał po lewej stronie w trzyosobowym bloku obrony.
Konate - van Dijk - nowy

To rozwiązanie pozwoli na stałe uwolnić potencjał TAA jako pomocnika. Z pojawiających się nazwisk najchętniej widziałbym Barellę i Thurama. Wtedy mielibyśmy:
Thuram-TAA
Barella-MacAllister

Lub bardziej oszczędna opcja:
Thuram-TAA
MacAllister-Eliota

Oczywiście to tylko w uproszczeniu, bo zapewne byłaby spora wymienność pozycji. Poza tym nie od razu nowe twarze będą miały pewny skład, ale jest jeszcze Fabinho, Henderson, czy Jones.

Przy takim ustawieniu zyskałby nie tylko TAA, ale teź Nunez jako topowa 9. Za to wadą jest to, że nie widzę miejsca dla Robertsona.

Co o tym myślicie?