Optymalny/podstawowy skład

To bardziej 3-2-2-3. Coś podobnego widzieliśmy już w zeszłym sezonie przy zejściu Trenta do środka. Wtedy właśnie przydałby się lewonożny obrońca, bo Robertson średnio wyglądał z bardziej ofensywnie grającymi rywalami.

W przyszłym sezonie będziemy oglądać zapewne coś takiego. Oczywiście biorę pod uwagę zawodników, których już mamy, a nie którzy może przyjdą, a może nie przyjdą.

I skład

Nunez (Gakpo)

Diaz (Jota) Szoboszlai (Thiago) Salah (Elliott)

Fabinho (???) Mac Allister (Bajcetic)

Dalej nie pisze, bo nic szczególnego się nie zmieni w obronie.

Wszystko spoko i mi się podoba. Tylko zastanawiam się gdzie będzie miejsce Hendersona jako kapitana.

Na ławce ?:sweat_smile:
znaki##

5 polubień

Ja stawiam, że dalej większość spotkań będziemy grali ustawieniem 4-3-3 z Trentem przechodzącym do środka w fazie ataku.
Na ten moment optymalne ustawienie widziałbym tak:

Alisson - TAA, VVD, Konate, Robertson - Fabinho, Mac Allister, Szaboszlai - Salah, Darwin, Diaz

Szabo widziałbym grającego na 8mce. Potrzebujemy tam gracza który ma dobre odejście i umie się podłączyć. Będzie pewnie pełnił rolę podobną do De Bruyne, bo są to zawodnicy o bardzo podobnym sposobie gry.
Dodatkowo do rotacji: Jones, Elliott, Hendo, Thiago, Gakpo i Jota. Szczególnie ci dwaj ostatni powinni często zastępować Darwina/Diaza.

Wciąż brakuje nam jednego klasowego defensywnego pomocnika, stopera i zmiennika dla Trenta, ale może uda się jeszcze sprowadzić kogoś reprezentatywnego.

edit @josif: myślę, że średnio będziemy wyglądać grając z typową “10” bo gdy rywal będzie miał piłkę to sam Fabinho i Alexis w głębi pola nie zapewnią odpowiedniego kontrpressingu. Musi tam być ktoś jeszcze. W ataku, wiadomo, że Szobo jako najbardziej kreatywny z środkowych pomocników będzie ustawiony nieco wyżej. Dodatkowo, żeby grać systemem 4-2-3-1 byśmy musieli stale grać z kimś ustawionym jako klasyczny finalizator, a tylko Darwin może pełnić tę rolę. Zakładam że on, Gakpo, Jota i Lucho podzielą się czasem mniej więcej po równo, więc niechcąc co kolejkę zmieniać systemu byłoby ryzykowne przerzucać się na grę z “9”. W praktyce zobaczymy jak to będzie wyglądać, ale jakbym miał obstawiać pieniądze to bym raczej postawił na to, że nasze podstawowe ustawienie się nie zmieni.

3 polubienia

Jakie jest twoje zdanie na temat Trenta schodzącego do środka, ale w formacji 4231?

Spodziewasz się Thiago grającego tak wysoko?
Bo ja w sumie wątpię, że Klopp się na to by zdecydował.

Tak uważam, że w takiej roli by się sprawdził u nas lepiej niż dotychczas. Pod warunkiem, że z biodrem po operacji jest już ok. I pod warunkiem, że nie znajdzie się na niego arabski kupiec.

Myśle, że właśnie Thiago ma zostać jako taki bezpieczny bufor- doświadczenie, kilka języków.
Od którego młodzi mogą się uczyć- Szobo, Harvey, Stefan. Zapewne minut będzie dostawał coraz mniej i po prostu będzie takim poltrenerem, bo zdaje sie, że jest kopalnia wiedzy i doświadczenia dla młodych.

Alisson
TAA-Konate-VVD-Robertson
Fab
Mac-Szobo
Salah-Gakpo-Diaz

2 polubienia

4-2-3-1 :wink:

Alisson
TAA (choć chciałbym jakiegoś nowego PO) - Konate - VVD - Robertson
Mac - Fabinho (Thuram)
Salah - Sobo - Diaz
Nunez

1 polubienie

Na ten moment jak dla mnie optymalna jedenastka to:

          Alisson 

TAA - Konate - van Dzik - Robbo
Bajcetic
Szabla Mac Alisster
Salah. Jota
Nunez

To na ten moment, bo jak przyjdzie jakiś obrońca czy jeszcze jeden pomocnik to pewnie się pozmienia.

Sam Klopp pewnie zamiast Nuneza będzie wystawiał Gakpo, a za Jote Diaza.

Życzyłbym sobie TAA w środku, ale do momentu jakiegoś obrońcy na prawą stronę to raczej niemożliwe.

@SK21 serio się nie domyślasz?,:joy:

Już dzisiaj finał Euro u21 a w nim Curtis oraz Harvey, dużo do zastanowienia po raz kolejny daje młody anglik występujący z numerem 19 w naszej ekipie.
Jako iż sezon zbliża się wielkimi krokami pytanie co z Harveyem - wiadomo, że pre-seazon’u nie rozpocznie od pierwszego dnia.
Po transferach MacAllistera oraz Dominika dyskusje co do anglika i jego wpływu na grę ucichają co jest przeciwieństwem do sytuacji z przed roku - wtedy mówiło się że to 19 letni wówczas Elliott może mieć duży wpływ na środek i płynność Liverpoolu, sezon zweryfikował jednak inaczej ale nie tylko jego lecz całą ekipę Kloppa.
Rzucanie go na różne pozycje nie było dobre, ciągi że Harvey gra 3 spotkania po 70-90 minut a 3 spotkania ogląda później z ławki jeszcze gorsze a mecze jak np ten na Etihad gdzie stał się swego rodzaju kozłem ofiranym i późniejsze obwinianie go najgorsze.
Z kolei mecze z Crystal Palace u nas, Newcastle czy Man united pokazały klasę i potencjał Harveya.
Patrząc przez pryzmat końcówki sezonu w naszej grze i szeregach może nastąpić stabilizacja oraz powrót “starego, dobrego Liverpool’u” to w końcu Harvey odpali. Pole do popisu może mieć szerokie bo będzie liga, Liga Europy, puchary
Martwić będzie gdy ten sezon mu nie wyjdzie. Jako iż ma łatkę ma łatkę jednego z największych talentów w angielskiej piłce tak bardzo liczę na niego.
Przykładowo w jego wieku Foden robił już ± 15 G+A w City.
Pytanie gdzie zagra czy będzie to prawy środek pola, 10 czy jako zmiennik Salaha.
Co do Euro to Elliott łapie tam minuty jednak trener anglików stawia raczej starszych oraz doświadczonych 21-22 latków ponieważ jest parcie żeby puchar wygrać jednak Elliott robił dobre zmiany a bramka z Niemcami to mistrzostwo świata - sam pociągnął z piłką przez pół boiska.
Oby Jurgen miał w końcu na niego odpowiedni pomysł a będzie z niego wiele radochy !

Cwiąkala podawał za kimś z Anglii, chyba jakimś artykułem że to najbardziej Elliot straci przez transfer Węgra. Wydaje mi się, jak wspominał josif, że Elliot będzie alternatywą Salaha, bo szkoda męczyć Egipcjanina z drużynami pokroju Legii.

Kto to jest szabla???:thinking::thinking:

Henderson już jedną nogą za burtą, więc ponawiam ankietę.

Kto nowym kapitanem?
  • Robbo
  • Virgil
  • Trent
  • Salah
  • Alisson
  • Ktoś inny(napisz w komentarzu)
0 głosujących
1 polubienie

Ogólnie kiedyś taką wypowiedź Jurka kojarzę, a może trochę pamięc mnie myli. W każdym razie on planuje zostawić drużynę, która będzie w stanie wygrywać jeszcze lata po tym jak odejdzie i może teraz właśnie się to dzieje, gdyż wymieniamy stare elementy. Większośc składu będzię teoretycznie w peaku w 2026 roku.
Przykład:
Trent- 28 lat
Darwin-27 lat
Szobo-26lat
MAC- 27 lat
JOnes - 25 lat
Diaz- 29 lat
Konate- 27 lat

Zaczyna się to fajnie składać, ja jestem ogólnie za zmianami :smiley:

Nie jestem zwolennikiem aby to bramkarz był kapitanem, jakoś wolę zawodników innych formacji. Choć z pamięci mogę wymienić wielu bramkarzy - kapitanów. Allison by się nadawał ale ja byłbym za Trentem/Robbo.

Virgil będzie kapitanem. Nie ma powodu, żeby dotychczasowy drugi wicekapitan miał zostać przeskoczony przez kogoś w hierarchii. Odszedł Milner, odejdzie Henderson, więc van Dijk staje się naturalnym kandydatem na nowego kapitana.

6 polubień

Niestety van Dijk dostanie opaskę. Vice kapitanem powinien być Andy, a trzecim Salah. Na Trenta przyjdzie pora, swoim zachowaniem i zaangażowaniem na boisku ciężko mu będzie motywować kolegów. Musi się poprawić.