Optymalny/podstawowy skład

Do takich komentarzy od nadpobudliwych kibiców nie ma sensu nawet się odnosić, czym mniej będziemy odpowiadać na treści bez treści, tym mniej będą mieli pożywki :wink:

2 polubienia

Jeżeli gówno Cię obchodzi czyjeś zdanie, to Twoje miejsce nie jest na forum. Wróć do książek, gdyż zbyt mało wyciągnąłeś z prozy Sapkowskiego, skoro się tak wypowiadasz.
Przypomnę też słowa naszego hymnu - You’ll Never Walk Alone. Twoja postawa jest od tego daleka.
Konstruktywna krytyka, a wylewanie pomyj to dwie inne rzeczy.

3 polubienia

XDDD Boże gość co wylewa żale po przegranym meczu na innych kibiców swojej drużyny xd

Podziękuję za takich użytkowników na forum

Geralt z Rivii by nigdy czegoś takiego nie powiedział

6 polubień

Jak to pewnie czyjeś któreś już konto patrząc po stylu i tym, że się pojawił niedawno🙃

1 polubienie

Ja naprawdę liczę na to, że po wymianie kilku zawodników, którzy są kompletnie niepotrzebni (np Keita, Oxlade) i po przyjściu kilku dobrych piłkarzy, nasz skład się ożywi na nowo

Nowa krew z umiejętnościami doda bezpośrednio jakości, oraz mam nadzieję, że ich obecność, wywołanie rywalizacji o pozycję oraz większy odpoczynek przyniesie pozytywne skutki i tacy piłkarze jak Van Dijk, Trent, Hendo, może nawet Fabinho, wrócą w jakimś stopniu do starej formy, a przynajmniej będą grać z większą werwą i zaangażowaniem

1 polubienie

Ja mam wrażenie, że u nas zawodnicy się strasznie brzydko starzeją. Jak się patrzy na Hendo, VVD, Fabsa, czy nawet Mo to jakoś człowiekowi się przykro robi. Wystarczy spojrzeć na rywali, gdzie grają Benzema, Modric, KDB, Mahrez, czy nawet Xhaka, którzy mimo upływu lat stanowią o sile swoich zespołów. My potrzebujemy pokoleniowej wymiany skoro nasza starszyzna zawodzi.

1 polubienie

Nie tylko z zawodnikami jest ten problem. Mozna tez wspolczuc kibicom:

5 polubień

Xhaka jeśli starzeje się ładnie to z kronikarskiego obowiązku trzeba nadmienić, że brzydko korzystał z lat młodości :sweat_smile: Chyba pierwszy sezon gdzie kibice nie modlą się o jego odejście z klubu.

A co do naszej kadry i spadku formy kluczowych zawodników to w moim mniemaniu absolutna większość zasługuje na „drugą szanse” z zastrzeżeniem, że klub nie jest fundacją charytatywną i naprawdę dobre oferty za nasze niedawne trzony które już są po lub blisko 30, powinny być rozważone. A więc jeśli ktoś sypnie 70 mln za Van Dijka (casus Koulibaliego?) to usiadłbym do rozmów jako osoba decyzyjna. Jednocześnie nie usiadłbym ze względu na wiek i status do rozmów o sprzedaży TAA ze względu na wiek właśnie. Wstyd by mi było wypchnąć po jednym złym sezonie wychowanka który do tego sezonu ścigał się na asysty z … KdB.

W kadrze mamy wystarczająco wiele mniej przydatnych zawodników. Żeby nie było, że jestem romantyczny. Uważam, że na druga szanse już dawno nie zasługiwał Keita, Ox. Cieszyłem się z odejścia Origiego. Nowy kontrakt dla Milnera uważam za pomyłkę, a Hendersona widziałbym w drużynie głównie w obecnych butach Milnera. Gomeza… chyba bym przemianował na Tsimikasa prawej strony (ograniczając mu minuty) a Jonesa wysłał bym na wypożyczenie aby sprawdzić czy jest jeszcze wstanie się rozwijać.

Edit. No ale nikogo nie sprzedaż bez odpowiedniej oferty. Dla mnie olewatorstwo Fabsa widać też u Van Dijka. Tylko jakie pieniądze można uznać za odpowiednie? 50 mln?

Jak dla mnie Fabs, czy Hendo już wyczerpali swoje szanse, co innego jest być pod forma, a co innego zwyczajnie odpuszczać, nie pracować na boisku. U nich to niestety norma, a właśnie od święta zdarzy się, że coś tam pobiegają.

@CzerwonyBartek za Fabsa myśle, że 30-40 styknie, bo za rok będziemy prosić, żeby go ktoś wziął za 15.

Nie jestem zdania, by wyjebać Trenta, ale bronienie go argumentami, że to wychowanek w dobrym wieku to mocne XD Elliocika też będziemy bronić, bo młody, od małego kibic Liverpoolu?
Wyjebać nie, ale ściągnąć odpowiedniego zmiennika i niech gra ten w lepszej formie? Tak!

Podobnie z VVD by się przydało, bo mu albo pogorszyła się na tyle motoryka po kontuzji, że po prostu nie wyrabia albo co bardziej sądzę - mental gwiazdy odpalił i nawet nie widać w jego grze tej zadziorności co kiedyś, kiedy na bezczela potrafił czyścić KAŻDEGO i to jak chciał.

Na powrót formy u Fabinho już nie czekam, jeśli tylko plany na DM w lato się spełnią. Powinien po prostu pełnić rolę, jak kiedyś Fernandinho w City, gdy Rodri przyszedł do nich. Zmiennik na DM.
Gomez? Hendo? Odpowiedz sobie sam. Jurgen jest winny, że stawia przywiązanie nader formę sportową - stąd zamiast iść za ciosem po świetnym sezonie my szorujemy dno topki, a zaraz spadniemy do miana średniaka ligowego, jeśli ponownie w lato nic się nie zadzieje “grubszego”.
No i pytanie zostaje czy to Jurgen nie chciał nikogo innego niż upatrzone opcje (gdzie mi się to nie podoba, że ma ostatnio taką władzę, bo Salah>Brandt czy Robertson pokazują, że powinien się zająć trenerką, a nie rekrutacją) czy to FSG (hehehe) nie chciało zainwestować coś więcej.

no teraz to jest problem, że on nie czyści, biegnie tylko elegancko obok. ta bramka z realem w finale wlasnie byla przykladem na to. Jakby wyczyscil Valverde to nic by sie nie stało. A tak jeszcze wiekszosc obwinia za bramke TAA, po tym niecelnym strzale fartownie zamknietym przez Viniciusa.

ale ja w sumie się nie wgłębiłem w sprawę. Wyśmiałem jedynie stwierdzenia, że trzeba się go pozbyć bo według autora NIE ZASŁUGUJE na grę w Liverpoolu. Uważam natomiast, co wyczytasz z kolejnego posta, że TAA zasługuje na drugą a nawet i trzecią szanse (czwartą i kolejną już nie bo to na tym poziomie proszenie się o kłopoty. Zresztą już mamy takich dwóch którzy dostali zdecydowanie za wiele szans na odbudowę). Ściągnięcie dla niego zmiennika uważam za niezwykle istotne zadanie. Sądzę nawet, że jeśli się nie odbuduje na PO to przed postawieniem na nim krzyżyka powinniśmy spróbować Trenta na jego młodzieżowej pozycji w środku pola.

Diaz - Nunez - Salah (Jota)

Thiago - Fabinho - Elliott

Robertson - VVD - Konate - TAA

Alisson

Jak ten skład nam nie pokaże pazura w niedziele to jebał to pies ten sezon.

1 polubienie

A tam.
Znając Jurgena to pewnie Darwin na LS, a Diogo choćby miał nogę w gipsie, to On na 9 xD.
No i nie możemy zapomieć oczywiście o naszym El Capitano!

Tam źle napisałem, bo w nawiasie miał być Gakpo. Salah może kontuzja, wypada pewnie po raz kolejny Jota, więc Klopp będzie musiał zagrać Diaz, Nunez, Gakpo, a przy normalnej dostępności zawodników raczej byśmy takiego układu nie zobaczyli.

O to to!
Jestem jak najbardziej za

Czytając na głównej ciekawostki po meczu z Nottingham rzucił mnie się w oczy następujący fragment:

Jest to dla mnie szokująca statystyka, bo pokazuje między innymi jakie my mamy problemy z dostępnością graczy (tak wiem, że rotacja ma na to też duży wpływ jak i również granie co 3 dni) ale mimo wszystko wystawienie tej samej jedenastki w trzech kolejnych meczach pokazuje jakie my mamy problemy ze stabilnością jeżeli chodzi o wyjściowy skład, grają ci co są dostępni, a nie ci co mają najlepszą formę. Mam nadzieję, że w klubie jest coś robione w celu ulepszenia sztabu medycznego.

Znajdz moze kiedy Pep ostatni raz w dwoch meczach wystawil te sama 11. Chociaz moze w tym sezonje cos sje zmieniło, bo az tak nje sledze

Alisson- Trent, Ibou, Virgil, Andy- Fab, MacAllister, Mount- i ofensywna trójka.
Naszła mnie taka myśl, że być może Fab i MacAllister mają być zabezpieczeniem tyłu, natomiast Trent i Mount takimi ofensywnymi pomocnikami w środku pola? Takie 4-3-3 przechodzące w 3-2-2-3 w fazie ataku z podłączającym sie ,inteligentnym Andym, jak to ujął Klopp w którymś wywiadzie. Wtedy Trent operuje po prawej stronie a Mount po lewej stronie srodka pola.