Optymalny/podstawowy skład

Mam nadzieję, Fabio choćby z powrotem do Fulham, a Doak szczebel niżej i na koniec sezonu przyszłego zweryfikować ich rolę/przydatność w klubie. Szkoda trochę marnować szczególnie Fabio, który juniorem już w sumie nie jest, a gra w U-21 to raczej poniżej jego mozliwości.

1 polubienie

Siemano mam takie pytanie/zabawę. Po odejściu kilku graczy po sezonie jak byście dopasowali nowe, wolne numery do zawodników?

Jak dla mnie:
9 - Nunez
10 - Gakpo
7 - Luiz Diaz
8 - jak przszedłby do nas Bellingham
15 albo 16 - Bajcetić (jak zostanie na dobre dokoptowany do pierwszej drużyny na przyszły sezon).

1 polubienie

10 bym zostawił jeszcze ale z resztą się zgadzam

Do Bajcetica mi natomiast jakoś najbardziej 6 pasuje

Też się zastanawiam od dłuższego czasu co oni tam w klubie planują. Diaz, Jota,Nunez i Gakpo. Wszyscy z inklinacją gry z lewego ataku do środka. Złe rozłożenie priorytetów, bo zamiast Nuneza albo Gakpo powinien przyjść ktoś kto radzi sobie dobrze na prawej, konkurencja i przyszłość za Salaha. I wyglądałoby to już prawidłowo. Myślę, że poświęca Jote, Kellehera i kupią za to pomocnika.Carvalho na wypożyczenie z myślą, że podbije swoją wartość i po roku sprzedaż.

Nunez po Bobbym na 99% przejmie 9, a jak uda się wyciągnąć Bellinghama to na 99% weźmnie nr 8 (chyba, że z jakiegoś powodu zdecyduje się na 10). Co do Diaza i Gakpo to nie jestem przekonany czy zmienią numery. Diaz może chcieć koszulkę z 7 na plecach, ale wciąż nie znamy przyszłości Milnera.

Bellingham na 99% weźmie 8? A jeśli się rozmyśli, to na pewno 10? xD Nono

https://angielskieespresso.pl/post/88342/2021/04/14/jude-bellingham-i-tajemnica-numeru-22/

Numerek co prawda nosi Ramsay, ale wątpię, by robił jakiekolwiek problemy.

2 polubienia

O kurde nie znałem tej historii, ciekawa sprawa

Edit: no nic to w takim razie 8 dla Bajcetica

Ja sobie z kolei myślę… co my się tak wszyscy uczepiliśmy tego lewonożnego prawoskrzydłowego. Oprócz Saki chyba ze świecą szukać. W sezonie 2016/17 jeśli się nie mylę na prawej grał u nas prawonożny Mane. Coś powstaje tutaj nowy archetyp słusznie ułożonego ataku w Liverpoolu niczym mityczny środek obrony Brendana Rodgersa w którym rzekomo Agger nie mógł grać z Sakho bo oboje byli lewonożni.

Jeśli chodzi o mnie to kupiłbym jako zastępstwo Salaha Osimeha ale nie mam pojęcia czy gość odnalazłby się na prawej stronie.

Osimhen to wydatek ponad 100 mln, jest na celowniku Chelsea i ManU, więc pewnie Napoli będzie podpijało cenę. My mamy wiadome priorytety.

Co do dyskusji na temat naszych napastników, zaczętej przez @Loku64 - powoli krystalizuje się skład tej formacji. Wiadomo, że Salah jest pewniakiem na PN, poza nim na lewym Nunez i Gakpo jako cofnięta ‘9’, czyli powrót do kształtu naszego klasycznego już tria MFS, w odwodzie Diaz z Jotą.

Nie wydaje mi się, żeby jakiekolwiek ruchy z klubu były brane pod uwagę, zawodnicy którzy nie zmieszczą się w wyjściowym składzie muszą zasuwać i czekać na swoją szansę, taki klub jak Liverpool musi mieć w rezerwie dobrych zawodników. Zresztą w poprzednim czy obecnym sezonie też wiadomo było, że gra trójka, a dwóch ląduje na ławie, tu nie ma miejsca na fochy. Poza tym dzięki temu mamy alternatywy w funkcjonowaniu ataku, może wejść szybki Diaz na skrzydło i szybki Nunez zejść na ‘9’, możemy grać jak kiedyś z MC czwórką z przodu (np. Gakpo - Diaz-Nunez-Salah). No i najważniejsze - są spadki formy, są kontuzje (Jota nie jest ze stali, zawsze te kilka meczów w sezonie złapie na L4), nie możemy mieć 4 napastników na 3 pozycje.

1 polubienie

Diaz przed kontuzją to była światowa czołówka, nie wydaje mi się, aby był przewidywany na ławkę.

@MG75 z tym sie zdecydowanie zgadzam, a brak rywalizacji w środku odbił się nam czkawką w tym sezonie.

Jeden z grupy Nunez/Gakpo/Diaz będzie musiał zaczynać mecze na ławce, Salah nie do ruszenia. Poza tym i sezon długi, i (odpukać) będą kontuzje, każdy sobie pogra, rywalizacja wszystkim wyjdzie na dobre.

1 polubienie

mamy nadmiar zawodników na lewym skrzydle.
LN - Diaz, Jota, Nunez, Gakpo
ŚN - Nunez, Jota, Gakpo
PN - Salah, Doak

Nunez już raczej na stałe będzie lewym skrzydłowym, z opcją gry w środku. Gakpo następca Firmino i rola fałszywej 9. Salah jest nie do ruszenia i ewentualnie Doak zacznie grywać w pucharach.
Jeśli ma być jeszcze jakiś ruch z przodu, to raczej poleci ktoś z dwójki Jota/Diaz, a biorąc pod uwagę, że Diogo jest bardziej uniwersalny i może obsadzić kilka pozycji, to szansę Lucho spadają. No i nie wiadomo jak będzie prezentował się po kontuzji.

@Glajskor naucz się czytać ananasie, a nie wyskakuj do kogoś z ryjem.

Chyba nie po to Diaz był kupiony aby za 1,5 roku poleciał. Jakikolwiek ruch jeśli miałbym typować to możliwe, że w kolejne lato. Któryś z tych niezadowolonych, że gra mniej może chcieć zmienić otoczenie.

3 polubienia

Diaz do odstrzału? Ten sam, który w klubie jest od nieco ponad roku, będąc absolutnym magikiem przed kontuzją? Biedny, nie zdążył jeszcze wrócić na boisko, a już chcą go sprzedać :c
Skąd się biorą takie ananasy, jak Ty? xD

Tak to sobie widzę w przyszłym sezonie, biorąc pod uwagę te sensowniejsze ploteczki. Być może formacja się zmieni, przyjdą zupełnie inni, tego nie wie nikt:

Numerki na koszulkach to moje widzimisię. Nie pogniewałbym się, gdyby okazało się, że Gakpo w życiowej formie jest nie do posadzenia na ławkę. Jota to dla mnie jedna wielka niewiadoma, powrót Diaza w zasadzie również, ale wierzę z całego serduszka, że skillowo nie podupadł. Diogo wyglądał dobrze jako Joker.

@up Literówka? “nauczĘ się czytać ananasie” i pełna zgoda.

Żaden z tych zawodników nie jest typowym skrzydłowym. Nunez to lewy napastnik, tak samo Jota. Gakpo ma zadatki na pozycję Firmino. Dlatego Diaz musi zostać, tylko on może zastąpić Mane.

Generalnie o atak bym się już nie martwił. Nasz tier transferowy:

  1. Pomocnik box to box od razu do pierwszego zespołu
  2. Środkowy obrońca za Matipa (najlepiej, żeby umiał też grać na PO jak taki Kounde)
  3. Pomocnik box to box do walki o pierwszy skład
  4. Prawy obrońca do rywalizacji z Trentem (ktoś jak Tsimikas)

Ewentualnie można dodać śpd, ale byłbym tutaj ostrożny, bo Fabs powoli wraca, a jeszcze trzeba ogrywać Bajcetica.

1 polubienie

Za tego nunesa to z wilków Nevesa wyciągnąć i jakby Jude nie wypalił to Barella
Barella Neves i Gvardiol ± 200 mln i by było okej na ten moment.

Wgle kto się nadaje z obecnej jedenastki do pewniaków na przyszły sezon ?
Alisson, Andy, może Ibou, z pomocy nikt (thiago szpital), zapewne tylko formacja ofensywna
Przecież ta ‘‘przebudowa’’ w jedno lato jest nierealna patrząc na klub
Przez to przywiązanie Kloppa do swoich piłkarzy jesteśmy obecnie w czarnej dziurze

1 polubienie

Ali, Andy, Ibou, Gakpo, Nunez, Salah, Diaz
Do rotacji Thiago, Elliott, Jota, Kostas
Reszta won

Dla TAA, Hendo, Gomeza, Matipa, Fabsa i Dijka powinien to być ostatni sezon w barwach Liverpoolu. Banda leniwych, bez jajecznych dziadów

Od TAA to ty się od****ol. Cała drużyna gra piach a przywalasz się do wychowanka w dobrym wieku i grającego na newralgicznej pozycji która tym bardziej u nas ma swój specyficzny charakter. Może lepiej zostań przy wiedźminie czy czymś tam innym czym się interesujesz…

A mnie gowno obchodzi twoje zdanie :sweat_smile: napewno zdanie jakiegoś kibica z polski jest więcej warte niż chłopak który od dziecka jest związany z tym klubem.
Nie znasz podstawowych wartości klubu jak YNWA to won hah co za dziecinada.

Spoko. Znając życie prędzej ty znikniesz z forum niż TAA odejdzie. To się nazywa przywiązanie. Kibice sukcesu nie zrozumieją

4 polubienia

TAA jest jednowymiarowy i gra piach. Gówno mnie obchodzi że jest wychowankiem. Nie gra na miarę tej koszulki to won z klubu

a mnie gówno obchodzi twoje zdanie o TAA