Optymalny/podstawowy skład

38 to już bliżej setki :wink:
Mowa o Robbo i Tsimi, ale czy na prawej stronie jest lepiej? Moim zdaniem tam również są braki. Także formacja obronna powinna zostać również wzmocniona.

Przepraszam bardzo ale co rozumiesz przez na prawej powinno być lepiej? Aktualnie mamy gościa który jest w pierwszej 3 na tej pozycji na świecie i 20 latka który pokazał się z kapitalnej strony. Dodatkowo mamy gomeza jako 3 czyli solidna zapchaj dziurę. Myślę że nikt na świecie nie ma tak dobrze zaopatrzonej tej pozycji i tylko city ma podobnie (Walker,Lewis)

1 polubienie

Wg mnie mamy tylko Bradleya. Jeśli Trent będzie grał na prawej obronie to wstrzyma to rozwój Connora, a tego chyba nie chcemy. Gomez gra lepiej na lewej niż na prawej. Trent w top 3 na świecie na prawej obronie ?? Ok, przemilcze to.

A może last dance tego Pana? Gra dla naszych rezerw, ale doświadczenie premier league ma

3 polubienia

Czyli trent jest za dobry żeby grać z bradleyem bo ten się nie rozwinie. Powinniśmy mieć kogoś słabszego aby słabszy Bradley się rozwinął. Hmmm no sprytne.

Co do oceny Arnolda na prawej to powiem tylko tyle że nie ma żadnego prawego obrońcy na świecie który ma taki wpływ na ofensywę swojego zespołu. Nie ma żadnego obrońcy który w wieku 25 lat byłby tylko 1 asystę za liderem. Co do jego gry w obronie jest ona powyżej przeciętnej, problem jest taki że ludzie wyolbrzymiają jego wpadki często przez to żeby mu umniejszyć z racji potencjałów ofensywnego. Drugi problemem jest to że dzięki fsg i ich polityce Arnold od 18 roku życia właściwie nie miał zmiennika i często bywał zajechany. W klubach na poziomie jest zmiennik dzięki czemu może zawsze występować w najlepszej formie fizycznej. Walker często jest chowany do szafy na 1/3 sezonu aby pod koniec gonić się z takimi viniciusami

Ps. No to wymianę lepszych prawych obrońców?

2 polubienia

Czyli prawdopodobnie tak bedzie wygladal 1 i 2 sklad w nowym sezonie. Niestety brak
topowego SPD jest najbardziej widoczny

3 polubienia


Trzeba przyznac, że wygląda to naprawdę nieźle. O ile oczywiście jeszcze nikt z tego nie odejdzie czy ktoś nie przyjdzie. Mnie bardzo ciekawi Nunez w tym sezonie. Niemożliwe że Jota się w trakcie sezonu nie połamie.

2 polubienia

Jones (ja tam w Mortona wierzę), Gomez, Tsimikas - mienić tę 3kę na piłkarzy przez duże P i mamy pakę jak ta lala.

3 polubienia

Mam podobne odczucia co do Mortona - zawsze mi się wydawało, że tam jest jakiś skill i jakiś pomysł na grę. Na wyporzyczeniach dobrze sobie radził, nie zdziwie się jak się okaże w kontekście całego sezonu bardziej wartościowym piłkarzem niż Jones. W ogole chyba jestem lekko uprzedzony co do Jonesa, ale dla mnie więc w nim celebryty niż piłkarza - może wynika to z faktu, że podczas kontuzji nie można korzystać z boiska, natomiast z instagrama można, a Curtis tych kontuzji to ma trochę sporawo.

1 polubienie

Morton fajny chłopak, ale Klopp go nie cenił i wolał jednak Bajceticia. Tak się przynajmniej wydawało, że Hiszpan był u niego wyżej w hierarchii. Ale jak pamiętam te mecze Mortona u Kloppa i Hull to nieźle sobie radził. Naprawdę nieźle. No i trzeba pamiętać, że w razie co miałby obok siebie Mac Allistera i Szobo. To też zmienia punkt widzenia. Warto dać mu szansę, bo też widać, że ma chyba dobre zdrowie

1 polubienie

Szczerze? To chyba żadna ekipa w premier league nie ma tak dwóch mocnych/ zrównoważonych 11.

No dobra City…

Ale tam gdzie my nie mamy SPD oni za bardzo nie mają nikogo za De Bruyne i Hochlanda.

Arsenal nadal średnia prawa strona obrony/ lewa też.
Środek obrony ok, ale zupełny brak sensownych zmienników.
Brak choć jednego dobrego napastnika.

W zeszłym roku ich skład dosyć omijały kontuzję i aż tak nie raziła w oczy ich krótka kadra.

No i na papierze Chelsea w sumie może 3 sensowne składy wystawić :rofl::rofl::rofl:

Jak nie będzie takiej plagi kontuzji i brak pucharu Szamana, że na raz trzeba będzie łatać całą obronę lub jak to było rok temu gdzie Nunez był przez chwilę jedynym dostępnym sensownym atakującym to nie wygląda ta kadra aż tak źle…

1 polubienie

Brzmisz jak FSG które tłumaczy kibicom dlaczego nie zrobili transferów

1 polubienie

Drużyna, która zajęła 3 miejsce w Premier League nie może wyglądać źle. I odkąd Klopp uporządkował kadrę od tych dobrych kilku lat mamy zawsze co najmniej dobrą drużynę. Obecna kadra to właśnie drużyna na 3 miejsce i jakieś 75-80 punktów w lidze i takie oczekiwania powinny być przed sezonem. Właściciele też tylko tego oczekują, żeby była kasa za LM w przyszłym sezonie, coś więcej to dodatek. Jeśli ktoś oczekuje pucharów od Slota to nie ma dla niego ratunku.

Lepszy Morton na ławce niż Endo w klubie.
Nie wierzę że z Mortona będzie ktoś lepszy od średniaka balansującego między Championship, a Premier League, ale wolę jego po 300 kroć niż Endo. Przynajmniej można na nim zarobić.

3 polubienia

Bo ja wiem czy to City ma takie zajebiste dwie 11. Właśnie na Twitterze wpadła wypowiedź Pepa, że nie zastąpią Alvareza i na ten moment nie ma on zastępcy. Taki Nunes czy 34 letni Walker, 33 letni Gundogan a w środku nadal musi biegać 33 letni De Bruyne, który już się sypie powoli. A mówimy tutaj o klubie, który ma nieograniczone środki finansowe. Jak widać nawet tacy terroryści mają problemy ze skonstruowaniem składu, a co dopiero taki Liverpool z mocno ograniczonymi możliwościami.

Nasz skład (jeżeli nic się nie zmieni) na ten sezon będzie wyglądał tak:

Alisson - TAA, VVD, Konate, Robertson - Gravenberch - Mac Allister, Szobo - Mo, Jota, Lucho

Zmiennicy:
Kelleher - Bradley, Gomez, Quansah, Tsimikas - Endo - Jones, Elliott - Chiesa, Darwin, Gakpo

Widać największe braki na pozycji ŚPD i ŚO (niespodzianka, kto by się spodziewał).
Rezerwowy atak byłby podstawowym atakiem w większości klubów PL, ale obrona i pomoc wyglądają bardziej jak Championship.

Jeżeli chodzi o City:
Ederson - Walker, Akanji, Dias, Gvardiol - Rodri, Gundogan - Foden, KDB, Doku - Haaland

Zmiennicy:
Ortega - Kabore, Stones, Ake, Lewis - Kovacic, Nunes - Grealish, Bernardo, Savinho - Bobb (?)

Brakuje im dobrego zmiennika na lewą obronę (albo środek jeżeli Ake uznajemy za bocznego) i brakuje zminnika dla Haalanda. Jednak zmienników w obronie mają i tak na wyższym poziomie niż my (Lewis = Bradley, Ake > Gomez, Stones > Quansah, Kabore = Tsimikas). Dodatkowo mocniej obsadzony środek pola. Wielu graczy także bardzo uniwersalnych. Atak mamy na papierze mocniejszy.

Raczej Gomez jako kapitan, a nie Quansah?
Ciekawe, że Endo poza obiema jedenastkami, u Kloppa był często w podstawie. Nie jest źle, pod warunkiem, że nie będzie takiej plagi kontuzji jak przed rokiem.

Mamy straszny tłok z przodu i jestem ciekaw, czy będą sytuacje, w których Slot zdecyduje się wystawić za plecami napastnika Gakpo lub Diaza, po to by starać się dostarczyć jak najwięcej minut każdemu z naszej ofensywnej trójki.

Swoją drogą poprzedni sezon ze względu na dużą ilość nowych transferów miał być sezonem przejściowym.

Obecny sezon ze względu na zmianę trenera również ma być sezonem przejściowym.

Następny sezon po kupnie 6, lewego obrońcy, być może dwóch środkowych obrońców, możliwym odejściu Van Dijka, Trenta, Salaha, a podejrzewam, że i Gomeza i Tsimikasa pewnie też będzie nazywany przejściowym.

1 polubienie

Dla mnie jakiekolwiek granie Endo w momencie gdy w klubie został Morton będzie nieporozumieniem. Morton na chwilę obecną nie jest jakimś mega kotem, ale według mnie już dałby nam więcej niż Japończyk, a w odróżnieniu od samuraja może się jeszcze piłkarsko bardzo rozwinąć. Jak dla mnie zmiana trenera i nastawienie na taktykę bardziej opartą na utrzymaniu przy piłce odbiera jakikolwiek sens wystawianiu w składzie bardzo ograniczonego piłkarsko Endo.

4 polubienia